Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

laculik
9. júl 2009

cafte, tu sa tusim drichme 😅 .
my sme dnes odovzdali malu na chalupu so svokrovcami opat. Tak sme hned vecer vyuzili "volno s jednym dietatom" a natreli kusisko z terasy. Maly dnes daval cele vety. Podareny jak keca 😀 .
Rita, uz sa to pomaly ale iste blizi 🙂.

mata2
9. júl 2009

zabila som hnusneho pavuka v detskej 😲
dnes mi pisala jedna pani ohladom mojho inzeratu na predaj dvojkoveho kociara,ze ci jej ho nedam za 50€,lebo ona je nahradna matka / profirodic/a "nezaraba dost na to,aby si mohla dovolit kupit DD tak drahy kociar" 😲
to v niektorych DD naozaj funguje tak,ze daju do profi 2 male deti,ale nepreplatia kociar? 😕

magimary
9. júl 2009

nespí...
ale všetci akosi mlčia 😅 🙄 🙂
zajtra máme busy deň... 😝 🙄
ráno s tomušom príjem na Kramároch (ale ešte prídeme domov a definitívne nastúpime v nedeľu poobede), potom vybavovačky v BA na úradoch, rýchlo cesta domov vlakom, prezliesť sa utekať zase na pohreb a odtiaľ rovno na cestu "za" nákupom postele pre Tobika (z MMB), niekde pri Seredi... 😖
uf, bude to perné...ale inka sa o nedalo načasovať... 😒
laculik, nomrálne máte doma veľkáča...to tak letí...človek si ich ani nestíha vychutnávať, keď sú takí úžasní... (a nemajú práve obdobia vzdoru, však cairka, yukki ai... 😅 )...
naši chalani už dva dni riešia, čo bude v budúcnosti-koľko budú mať detí, kde budú bývať, či "zdedia" naše bicykle, aké budú mať ženy, čo bude, keď my zomrieme...
už som z nich unavená... 😅 😀
a výsledok počtu mojich vnúčat? Tobi bude mať 17 chlapcov a 17 dievčat (najlepšie je, že on im vyberá ešte aj vek-to zn., že 4 budú puberťáci, 4 budú bábätká atd...) 😀 a
Tomi bude mať 18 dievčat a 20 chlapcov... 😲 😀 😨
aj som im yvsvteľovala, že toľko detí sa nedá stihnúť, ale oni si stále tvrdia svoje...že, keď si ich budú brať aj z domova, tak sa to určite dá... 😅 🙂 😵
no, uvidíme...
aleuž majú naplánované aj autá pre také počty svojich detí... 😀 , Tobi bude mať 5 áut a zatiaľ to vyzerá, že to budú tie veľké VW Transporter (9m.)... no, nechápem z nich... 😀

najjulinka
autor
9. júl 2009

mata2 - mne kočiar preplatili.. .že si mam zohnať do 5000 dvojičkový... samozrejme s bločkom... takže v bazare nehrozilo a ak som to chcela prehnať cez bazar, tak 4000 od ruky a 1000 Sk za bloček... no a samozrejme potrebovala som uzky... aby som von vedela vyjst a taký aby obe deti mohli ležať... no a skus kuknuť inzeraty... a bola som v prdeli......
ale dnes sa dá... však má mesačne tolko čo má... a tak sa dá........ len na začiatok ked sa beru deti je toho fakt moc.... manželovi teraz na nove deti preplatili stoličky a postielky... tj nejakých 100 € ... autosedacky musime z tých bežných mesacných a plno iných vecí...... proste narazovo je to dost....
a druhá vec je, že ja by som ten tvoj kočíka za 100 tiež nekupila 😎 😀 😀 😀 (tak ho davaš, nie?)

najjulinka
autor
9. júl 2009

jáááj a laculik naša potvora tiež vety a stráááášne vela slov... trošku treba hádať čo myslí.. dakedy to ona vzda, ked my nechápeme... ale plno slov aj rozumieme.... no plno.. .Normálne mám pocit, že Karola to teraz začína byviť, ked jej aj rozumie občas.... fakt to chlapi maju tak, že kým detom nerozumejú, tak im to nejde......
Aj ked ked očas počuvam, jak do neho Lucka hučí a on nič... proste nerozumie a ja mu vravim, že však jej to daj alebo sprav toto, pomož jej... a to ja len tak popriinom počujem ich debatu... tak si vravím, že este málo Karol rozumie... treba Luckinu reč zdokonaliť.... 😀 😀 😀

mata2
9. júl 2009

za 90€,juli.
a ked pisala o ci jej nedam zlavu,tak som jej dala na 80€..ale to sa jej zdalo tiez drahe..

najjulinka
autor
9. júl 2009

mary ja som ako decko chcela mať 8.. .a už mam strach aby sme tak neskončili... po roku a pol mame 4.... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 s piatym už realne rátame............ tento rok ešte.... ja uvažujem už prakticke veci - ako s nimi von, kam postielku... kto s kým v izbe... no proste normálne... porodili sme a už plánujem (ešte to nie je hniezdenie, ešte len také predhniezdenie...)

laculik
9. júl 2009

magi 😀 😀 😀 . Dnes som pozerala presne tymto stylom na maleho, ze boze, aky je uz velky, ale este stale taky macik mojakci, ze ako to leti a koho budem o chvilu tak babatkovsky mojkat ☹.
juli, ja nerozumiem obcas mojmu synovcovi a to ma skoro 5 r!!!! a dnes tu bol znamy s dvoma chalanmi (rovnako starymi/mladymi ako moji synovcovia) a tiez tomu 5 r., nebolo dobre rozumiet! takze este maju nase deti trochu casu na vycibrenie. ja ked niekedy malemu nerozumiem nejake slovo, tak mi ho mala (podarena) prelozi, podla mna sa tiez netrafi, ale s takou istotou mi to povie, ze jej az uverim.

najjulinka
autor
9. júl 2009

no mata zjednavat sa musi...
no a ty zas rob tak aby si pokial možno ešte zarobila na kočíku 😉
hoci odpiš, že ako pestun maš ešte menšie prispevky a kupila si ten kočík za ešte drahšie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😉

mata2
9. júl 2009

juli ja som ho kupila za 3500sk.tak drahsie ho uz isto nepredam 😀

magi PK je pezinok?

najjulinka
autor
9. júl 2009

ale Lucka ma také podarené slová.. najkrajšie je asi "ôačač" 😵 😵 😵 no a má také podobné tomu... až mi je luto, že pomaly prechádza na "dospelácky" slovník... fakt jej je normalne rozumieť... no ja jej rozumiem... nie vždy.. .ale často.......

najjulinka
autor
9. júl 2009

3500 taký kočík??? ty si nezjednávala, vsak?

mata2
9. júl 2009

milko uz asi 2-3 dni vie povedat kukulienka /jeho oblubena pesnicka/ - "kukuenta" 😀

mata2
9. júl 2009

nezjednavala 😕

magimary
9. júl 2009

ja som chcela, ako dieťa 11 detí (vážne a bez "nadsázky") 😅 😉 😀, takže trochu tých mojich chlapov chápem... 😅

mati, všímaš, cez aké číslo som sa prešvihla a ké pekné som mala?!?... 😀 😎 😉

áno, PK je pezinok...

mojim deckám je rozumieť od jedného roka, mali od začiatku čistú a jasnú výslovnosť (až na pár novotvarov, ktroé máme zapísané ešte z veku okolo roka, napr. "titia"=lietadlo... 😀 ) a bohatú slovnú zásobu... 😉 po kom asi?!... 😀

ja monžo dnes predávam môlj dvojgolfáč... 🙂

mata2
9. júl 2009

dnes boli dvojky podarene 😀
dala som im zabranu medzi dvere,a v domneni ze sedia pri krabici z hrackami som sa usadila do kuchyne pri pc.zrazu pocujem konverzaciu:
macka:bla-bla-bla-bla-mama.
milko:mama?
macka:no
no ja uplne dojata,ze ma moje deti zakomponovali do konverzacie,tak som ich tanecnym krokom isla trochu vystiskat....pridem pri zabranu....skoro som cez nu prepadla....oblecko zo skrine,bolo do vysky deti vyhodene na koberci...ani jedna handra uz nebola zlozena,niektore veci boli este zahadzane v krabici z hrackami. 🙄

mata2
9. júl 2009

tak ta profi mama co chcela kocik odo mna je z pezinku asi...
lebo ked pred mesiacom darovala dvojcatovy kociar/!!!!!/,tak mala i inzerate napisane ze najlepsie z PK alebo okolia....

mata2
9. júl 2009

vsimla som si tvoje prispevky,ale uz mi to zilky netrha.... 🙄

najjulinka
autor
9. júl 2009

mata vsak mas velkacov... my sme v zime so zabranou fungovali tak, že do skrinky sa dostať nevedeli.. .proste otvorene priviazane dvere izby ich nepustili do skrinky... krabice na hračky žiadne - to boli stupienky pre nich... len vysypané volne hračky.... komoda ťažká s debilne otvaracimi šuflikmi v izbe bola ešte.... no kým Kiko odišiel tak , ešte aj tu komodu som musela šrobovať... mi ju proste jemne otvoril....... a kiko si aj cvikol prsty do police.. .nadvihol policu a strčil tam prsty.... akože volne len tak skrinu by som im nenechala... ani box s hračkami... ešte radiator sme mali problem.. resp. stupačky... Lucka mi za nich chodila... sa poskrucala za nimi....

mata2
9. júl 2009

inac bubo ma otrasnu vyslovnost,chodime k logopedicke uz vyse roka,ale figu je to platne...

magimary
9. júl 2009

mati, 😀 😀 😀
sú to jedničky!!! 😵 😵 😵

mati, asi sa zastavíme 24.7 zagratulovať im k dvom ročkom!!!, môžeme... 😕 🙂
máme akurát cestu okolo (ideme na víkend na koníkovské stertko do Jasenskej doliny a potom pokračujeme na týždeň na rodinnom tábore), tak aby sme to nevláčili hore-dole týždeň...
budeme vo vašich končinách asi doobeda...len na skok, dáme, vybozkávame, pofotíme a ideme... 😉

(teda, ak nezmení moje plány tatik-ešte o tom nevie 😅 )...

mata2
9. júl 2009

juli prstu maju v suflikoch 3x denne pricviknute,ale uz sa naucili jeden druhemu prvu pomoc dat 😀 ,vedia ze ked je prst v sufliku,treba ho otvorit,ale tu skrinu musim nejak zabezpecit proti otvoreniu,lebo stale mam veci vyhadzane 🙄

mata2
9. júl 2009

jasne ze mozte prist,super! 😵

magimary
9. júl 2009

počuj, mati, a ako sa volá tá baba? 😕
to ma dosť zaujalo...

najjulinka
autor
9. júl 2009

no tiešufliky u nas nešli len tak otvoriť a ani zatvoriť... takže si prsty necvikli... ono sa mi tam ešte aj dno prepadava, takže prostredny šuflik sa da vytiahnuť, ked sa aj spodny a tak.. a treba obom arukami naraz otvarať šuflik... a ešte riadne naložené. .akože kolkokrát potiahnem celu komodu, než sa šuflik podari otvoriť... proste trošku sa vzprieči, že nie rovnakou silou ťahám a hned taham celu komodu... no a toto asi Kikovi nevadilo a zjavne ťahal jak mu prišlo... až to povolilo.... malinko pootvoril.. .ja som to zavrela a v pohode... len potom som išla odniesť čist veci do šuflikov a sa mi jeden zrazu z ničoho nič vysypal...... 😀 😀 😀

mata2
9. júl 2009

ip 😔

najjulinka
autor
9. júl 2009

No proste kiko šikovní...

A tá baba je dosť zaujimava... vsak nech kupi nový a može dať bloček... a nie šanovať a ptom je to fakt vela........... mna sice tiež štve, ž emusim nove kupovať, ked od ruky za polovicu.. .ale proste bloček nepusti....

magimary
9. júl 2009

juli, predstav si, že tá matina nakupujúca je tá, čo si sa ma na u minule pýtala aj ty... 😕 😅 🙄 😨
je to rozhodne zaujímavé...

magimary
9. júl 2009

no, tam, kde je ona, nedajú ani korunu a nieto ešte celú sumu (či už s bločkom alebo bez 🙄 ) 😠
len je zaujímavé, na čo ten kočík chce... 🤐
ael o tom radšej pomlčím, lebo je to akési divné...

mata2
9. júl 2009

ale nechapem preco darovala pred mesiacom dvojkovy kociar,ked ho potrebuje.. 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre