Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
19. máj 2009

rita, aj ja, ani nevieš ako. len ešte som zvedavá, že čo to teda je 😝

yukki, som dnes robila krovki a ako som pridala tuk, tak najprv to v pohode zhustlo a potom sa to "zdrclo" - úplne sa ten tuk oddelil, nevieš prečo? nech viem, čo nabudúce nemám robiť 😝 pritom som použila tie isté ingrediencie ako minule

dioliana1
19. máj 2009

Cawte, zasa som tu len na skok, doma už nemáme omietky a niektore steny, v kupelni diera po pás... 😝 , strašný bordel...

laculik
19. máj 2009

ahojte,
dio, tak to ti nezavidim 😝 ...
yukki, pevne nervy, ale mne sa kika nezda az taky extrem, ja som bola v detstve veelmi podobna 😅 (a to som sa narodila z lasky 😉, je pravda ze tvrdu ruku museli mat nasi, ale ani sa im nedivim...) . Nikdy nezabudnem ako som sa musela v skole v prirode pri obede postavit a pred vsetkymi povedat, ze som si z obeda spravila jednu kasu neidentifikovatelnej chute a farby. Ale najhorsie bolo, ze mne sa to vobec nezdalo divne, ved v ustach sa z toho spravi to iste 😀 .
Cairka, to je dobre ze srdiecko je okej 🙂 .
Ja som bola vcera s malym u neurologicky, celkom vtipne, ze mojej kamaratky svagrina (to som netusila, az tam sme zistili). Maly je uplne ok akurat sa ma pytala, ci sa mi nezda hyperaktivny, tak som ju (milo) vysmiala, ze to nasa prva je potom neviem co.... Ale aj tak mu napisala do spravy, ze mierna hyperakt. Podla mna nie je vobec.
A dnes sme boli na ockovani pneumokok, maly zlatusik, zaplakal len chvilu, ukazkovy bol. Aspon jedno dieta mi pri ockovani nerobi ostudu na celu polikliniku...

yukki
19. máj 2009

Cairka neviem, nám sa prvý raz podarili mäkké a potom už furt dobré....neviem.
Dio a ináč nič?nové?
My tiež nemáme omietku, keďže celá nová sa hneď po odchode "majstrov" skydala do kuchyne. A keďže majstri robia len v soboty, tak ešte pekných pár dní bordelu navyše nám dopriali...svojou šikovnosťou. Nábytok a veci z kuchyne sú v tej jedinej izbe čo máme-Kika má opičiu dráhu, kuchyňa použiteľná len pre odolnejšie povahy.
Kika dnes pri jedení položila lyžičku na stôl, a prikryla vechťom tak, že jej trčala len "hlava", a do tej "hlavy" dala kus chleba. A vyhlásila že to je medicínka, a lyžička že je choručká. Ta ja ušetrím na hračkách-keď jej stačí lyžička a kus handry!

najjulinka
autor
19. máj 2009

laculik a radim ti ak ides s oboma detmi, tka Kika davaj prveho očkovať, prvemu nech mu kvapkaju do oči a pod.... Kiko je fakt v tomto úžasní... nech sa neopičí po velkej sestre (ktorú ple chápem, lebo ihly a lekári to je des...) .... Mne Kiko pripadal len živý, nič viec, taký normálne zvedavý... Taký zlatúšik múdry proste. 😵

najjulinka
autor
19. máj 2009

no ty si čudná laculik s tým jedlom.. .ja zas nemožem slovenské rizoto, že to jak pomije čo prasatám skydaju do tých velkých nádob... A krupicu pomiešanú s tým čím bola posypaná som tiež nemohla... 😝 😝 😝 Ja som zas nechápala že načo to miešaju niekedy na tanieri, ked v bruchu sa to samo pomieša a nemusí hned všetko vyzerať akokeby tým žalúdkom prešlo.... Aj ked sme sa s manželom spoznali, takmedzi moje prve otázky patrilo, či by utrel grc po deťoch..... a povedal že ano 😀 .. .kamoška to zhodnotila tak, že realne možme mať deti ak tuto podmienku splna.... ale inak zatial su grce na mne... ale nastastie ešte negrcali také normálne grce, že rezance, mrkva, maso, knedlik a proste všetky tie pomije zmiešané... .... 😝

najjulinka
autor
19. máj 2009

ple = plne

laculik
19. máj 2009

juli, ze pozdravujeme, karola 😉 😀 😉
dievcata 😅 , ci ako vas tu nazvat, vybavovali ste si niektora zmenu priezviska pestunskeho dietatka? a tiez zmenu trvaleho bydliska... cairka tusim. ci? Potrebujem poradit, ze s akym splnomocnenim mam behat a hladat otca aby podpisal... Mam napisat take normalne splnomocnenie? a ist s nim a otcom k notarovi? Mame zaciatkom juna sud, tak ked uz budem na druhej strane SR, tak chcem vyzmykat co sa da 😀 😝 .

mixka
19. máj 2009

pise sa pomyje, nie pomije 😀

najjulinka
autor
19. máj 2009

😅 😅 😅 aha to je od slova umývať odvodené??? ja reku, že či to nie je čosi ako rizoto, že to nie od ryže 😀 😀 😀 🤐 😅 a hlavne som tam to y mala a prepisala na i, lebo sa mi to nezdalo nijak... 😅 😅 😅 😅 😅 😅

mixka
19. máj 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yukki
19. máj 2009

Myxka čo sa smeješ....

mixka
19. máj 2009

nesmejem iukky 😀

cairka
19. máj 2009

laculík, no trvalé bydlisko sa mení na mestskom úrade, to je v pohode - stačí rozhodnutie súdu. a priezvisko -úplne najideál by bol, keby ste otca nasadili do auta a priviezli na matriku, kde by im podpísal žiadosť na zmenu priezviska a mali by ste hotovo. ak nie, tak potrebujete súhlas so zmenou overený na matrike a to sa dáva na súd, ako "návrh na udelenie súhlasu na zmenu priezviska dieťaťa"

najjulinka
autor
19. máj 2009

no kým nepíšete najjulynka, tak je fajn.. .ale páči sa mi aj najjulynka... možno ked ma raz tu zarazia, že si počitame strany alebo pre čosi iné, tak už je nick vymyslený dneškom.... či vlastne vimislení 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 čy vlastne vimislení 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yukki
19. máj 2009

Cayrka to je Laculýk a ne Laculík!

cairka
19. máj 2009

aha, tak laculyk, sorri. mám teraz prepysat celi prýspevok? to je horšye ako dyktát 😖 až ma prsti bolya, ked tak pyšem

mexx
19. máj 2009

Dobri vecer dyevcata, vydym, ze je tu velmy veselo, najme po pravopysnej stranke. 😀

yukki
19. máj 2009

😀 😀 😀 a ja že už všetki spýte. Zajtra nám prosým držte palce, ydeme trhať tye mandle.

ivka2007
19. máj 2009

babi any cytat sa to neda

laculik
19. máj 2009

cayrka, to travle bydlisko na mojom mestskom urade tu v BA? a ten suhlas na zmenu priezviska dava len matrika, resp. overuje len matrika? cize ked to podpise osobne na matrike, tak na sud to ide asi tiez? ze? dakujem.
a este k tomu vsetkemu podla mna vsade budem potrebovat umrtny list matky...

magimary
19. máj 2009

babky, na chvíľočku Vám hodím fotečky malého..., keď sa Vás tu toľko zišlo... 😉 🙂 🤐

yukki
19. máj 2009

a ako málo nám stačylo...

najjulinka
autor
19. máj 2009

jejej mary... pekná hrazdička.. aj postielka... a deti samozrejme tiež 😀 , len moc ich nevidno, ale chápem...

cairka
19. máj 2009

áno, ten úmrtní určite. no ono možno by stačilo od notára, len naša bio nemá platný občiansky, tak to neviem isto ako je, či musý byť matryka abo len notár by stačil, ak by bol OP 😒 Na súd to nemusí ísť, ak podpíše súhlas zo zmenou a potom priamo na matrike vypíše on v svojom (resp. vy v jeho) mene žiadosť na zmenu mena.

cairka
19. máj 2009

teraz to po sebe čítam a nezainteresovaný si musí myslieť, že som vychodila tak 7rokov základky 😅 pol príspevku divoko a pol príspevku správne 😝

laculik
19. máj 2009

magi, krasny chlapcek! a ake chutne, ze dvaja v jednom! 🙂 🙂 🙂

magimary
19. máj 2009

juli, teraz už vidno... 😉 😅
na chvíľu...

mixka
19. máj 2009

magi, krasne babatka 😵 😵 😵

yukki
19. máj 2009

Pánabeka ta to sú krásne deti.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre