Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

macocha
20. júl 2009

Cairka, to nejdem skúšať 🙂 Súd má právo pestúnstvo ukončiť... a ja správy viem napísať, nemám s tým problém, len som chcela vedieť skúsenosti iných. Aby som nebola príliž stručná alebo príliž podrobná. Som zvyknutá mať daný rozsah - za projekt napr. štyri strany a pod. Ale tu mi nič nepovedali, len že nemajú predpis.

laculik
20. júl 2009

dobru juli 😉 😉 😉

yukki
20. júl 2009

☹ Silvinke budeme držať palce.
Laculík, perfektná dvojka! 😵
Kika ešte nespí.
Dobrú noc!

danu
20. júl 2009

lienocka235 • 1d, snž • Dnes o 15:07
tak kedže som rada pripravená a v blízkej budúcnosti nás čaká podobné vybavovanie, chcela by som založiť túto tému pre
- náhradné mamičky a ockov, ktorý si berú dieťatko do NRS /náhradnej rodinnej starostlivosti/ a potrebujú vybaviť tie formality okolo toho..ako je nástup na RD, súdy, rozhodnutia a prídavky.. a všetko okolo toho...

mňa osobne teraz zaujima otázka právoplatnsoti rpedbežného rozhodnutia a lehoty na doručenie rozhodnutia súdom.. často sa v praxi stretávam že tie lehoty sú veľmi dlhé

1.viete niekto poradiť kde sa dajú tei maximálne lehoty na dorucenie nájst?
2. je možné si rozsudok vyzdvihnúť aj priamo na súde a kedy je možné dať na naom vyznačiť právoplatnosť?
3. Kedy nadobúda právoplatnosť predbežné rozhodnutie?

andzi • snž • Dnes o 19:59
Všetky tieto lehoty nájdeš v Občianskom súdnom poriadku - zákon č. 99/1963 Zb.
Lehota na doručenie rozsudku je 30 dní od jeho vyhlásenia na pojednávaní. Z praxe však viem, že málo súdov túto lehotu dodržiava. Rozsudok si môžeš vyzdvihnúť aj osobne (odporúčam), lebo po tom, čo ho sudca vyhlási, ešte dlho leží na opise u asistentky. Právoplatnosť si môžeš dať vyznačiť po uplynutí 15 dní od doručenia poslednému účastníkovi + týždeň, kým sa na súd vráti doručenka, čiže zhruba 20-25 dní od doručenia už môžeš ísť.
U predbežných opatrení je to s právoplatnosťou tak isto - 15 dní od doručenia, inak je to však s tzv. vykonateľnosťou. Predbežné opatrenie je vykonateľné už doručením, hoci právoplatné je až po márnom uplynutí lehoty na odvolanie. Je to trošku zložité pre neprávnika, ale v každom prípade s adopciou ti držím palce a obdivujem ťa.

lienocka235 • 1d, snž • Dnes o 20:10
ok.. uz tomu rozumiem..

na rodicovsku mozem nastupit az ked bude rozsudok pravoplatny a teda si musim setrit dovolenku 😀 budeme davat oba navrhy aj predbezne opatr. aj navrh na sud klasiku..
bude to tazky ale krasny august... 😉

dakujem

andzi • snž • Dnes o 20:16
lienocka: môžem byť zvedavá? Ty si ideš osvojiť dieťa? Našla si odvahu?

dioliana1
20. júl 2009

I ja budem myslieť na Andrejku a Silvinku 😔 , dobrú nocku...

lenuska74
20. júl 2009

Magi to mi je strašne ľuto ☹ určite sa budem za maličku modliť a neboj nádej zomiera posledná 😒 Mojej tete dg. rakovinu prsníka a povedali že po operácii musí chcemoterapiu a ožarovanie a asi po 2týž. po operácii zistili že nemusí podstupiť nič z toho, takže sa nevzdávajte, držím palce 😢

najjulinka
autor
21. júl 2009

Dobre rano. Danielovi všetko naj k meninám.

najjulinka
autor
21. júl 2009

Do Košic už dorazili augustov novinky z Dupla... ach jaj.... 😅 😅 😅 Asi a neudržím 😅 A na nenovinky maju 7% zlavu...... Fuuu... Sakra... To je pokušenie........

najjulinka
autor
21. júl 2009

To všetci chlapi cestuju s postielkami??? Už aj Marek mi vycestoval... 🙄 🙄 🙄

janula_nz
21. júl 2009

dobre ranko

juli danko dakuje ku grtulacii 😅 ani si nevedela, ze mame daniela doma, ze? u nas zatial niekto necestoval s cestovnou postielkou, nase deti v nej vobec nechcu byt. u nas sa cestuje a prelieza z normalnych postielok a to uz decka polamali aj zo 10krat jednu 😒

najjulinka
autor
21. júl 2009

No iný Daniel tu asi nie je... Takže toto bolo len tvojmu... Neá tu do páru nikoho... Myslím najviac omielané meno je tu Lenka 😀 😀 😀

No ja prechádzam na cestovné... Postupne...
Inak som si objednala cestovnú ohrádku... Nakoniec Bertoni, lebo kde som ja napisala a lebo objednala, tak už nemali Play Ocean... A Cuddle som nekcela... Ale Bertoni kupujem nie u Bertoniho, ale v KE.. .Je sice o 2€ drahsia,a le zas neplatim 6€ poštovné, tak to mám k dobru 4€ 😀 😀 😀 Nakoniec som objednala žlto-modrú, lebo asi ohrádka bude v malej detskej a tam to farebne asi viac pasuje... 😀 😀 😀

janula_nz
21. júl 2009

tie cestovne ohradky su dobre. ja mam doma play a neviem si ju vynachvalit. teda este dva tyzdne, potom tu zostane prazdny byt ☹ my sa chystame od 4.8 do ciech na dovolenku s laurou, aspon bude trosku zmena. celkom sa tesim po tom vsetkom, co bolo za posledne tyzdne u nas.

magi drzim malickej palce a velmi na nu myslime, nech to dobre dopadne. je to smutne, ze taketo vazne ochoreni e postihuje uz aj malicke deti ☹ posielame vela, vela sily a energie mamicke aj dcerke

najjulinka
autor
21. júl 2009

Ja som zvedavá ako zvládneme v auguste Tatry... S celým manšaftom.. Rozmýšlam ako s apobaliť a všetko... 😅

janula_nz
21. júl 2009

to budete mat pestre 😅 ale zas nie nemozne a ste dvaja na deti. ake su dvojky? uz sa tak neboja? zvykli si na vas aj na deti? nebyvas unavena z tolkych deti?

najjulinka
autor
21. júl 2009

Dá sa to... Akože dvojky stále lepsie a lepsie... Vcera mali fajn den doslova... Skoro vobec nerevali... Akurát k večeru začali a tak som ich šupla do vane kupať sa... A potom už do hajan...

janula_nz
21. júl 2009

dost rychlo si potom zvykli, ze? a lucka ako? zvlada sa hrat s tolkymi detmi? laurika v jej veku ignorovala deti, ona mensie deti vobec nechcela. teraz je uz zvyknuta, tak sa hra s nimi ale tie zaciatky u nas boli tazke

najjulinka
autor
21. júl 2009

no Lucka viac k Dominike.. .Dvojička kce mať za partnerov ku hre a oni predsa len nechapu ešte čo od nich chce... .ale vedia sa pohrať... len ked dačo ona hovori, tak oni nechapu.... Ale statočne ich chce krmiť a pod... no kedže nechapu, tak ich bere za babatka... 😀 😀 😀 Ale oni sa nekcu dať ani mojať, ani nič.. .revu, ked sa k nim približi... Zato ked sa Lucka pusti do starostlivosti Domču, alebo do mojania, tak Domča sa rehoce do popukania... Takže si myslm, že Dominika sa jej páči vic ako bábika... 😀 😀 😀 A inak obzerá vonku všetký bábätká a chce hladkať a tak.. .zjavne jej to čo je doma nestačí... 😅 😀 😀 😀 😀

janula_nz
21. júl 2009

no doma ti vyrasta druha mamicka ako tak pozeram 🙂 ako to robis, ze deti su hore a ty stihas mimo nich este aj na nete byt? 😅

najjulinka
autor
21. júl 2009

noooo... co ja viem... teraz su este vsetky v postielkach... Aj Lucinka!!!!!!!!!! Proste zázrak.. Akurát čo sa pred piatou pobuduli navzajom (okrem Domči),a le inak sa dá... Tým, že som bola hore už, tka som ustrážila aby Domča dostala flašu hned jak mrkne okom, aby nekričala a nezobudila ich (a hlavne Lucinku).... ale už aj z izby dvojičiek počujem jemne hlasky, tak asi čochvíla mi začne šichta.......

janula_nz
21. júl 2009

ti moji mi dali budicek o 6h, teda laurika. a to veru ona nezvykne byt prva hore. asi sa jej nieco snivalo, lebo zacala plakat a zobudila nas. aspon pojde na obed spat, co poslednu dobu odmieta. uz je velkacka, ked ani spat nechce ist na obed 😒 ona ma teraz suknovu maniu. ale len jednu ma taku oblubenu , co aj spat v nej chce 😅 ze ostatne sa jej nehodia. takze uz si ona vybera, co si oblecie aj obuje 😅

najjulinka
autor
21. júl 2009

No my tak bežne mame budiček medzi 5,30 a 6,00 ... Dnes o piatej a to sa ešte nechali presvedčiť, že je noc.. Ale už počujem z izieb všeličo... Zachvilu sa vybratiu z postielok nevyhnem...

lienocka235
21. júl 2009

ahojte.. kocky...

myslime na Silvinku.. vela sily vsetkym

Danielkovi vsetko najlepsie k meninam 😵

zamkli mi temu v paragrafoch... jaaj to je tjak ked si niekto pletie hrusky s jablkami a tvari sa ako najmudrejsi.. 😀
Juli zvladas.. ty si sikovnica... 😉
inak dobre ranko... tazky den predo mnou.. tolko roboty a mne sa tak nechce 😀

najjulinka
autor
21. júl 2009

No idem ja von s velkými babami pomaly...

laculik
21. júl 2009

danielkovi vsetko naj !
ja som vygrcana a vy....na od tretej nad ranom som chodila dokola. nechapem co to je. Ci som nieco zjedla alebo nejaka crevna pliaga (to dufam, ze nie). Nevladzem sa poriadne ani hybat... Mala isla k babine a male ho mi tu doma strazi kamoska. No mam dost. Ble.

magimary
21. júl 2009

laculik, ja mám od poljednej v noci to isté... 😝 😝 😝
kde sme spolu boli?
ale z jedla to asi nebude, lebo ja som včera okrem bežných ra&ňajok a striedmeho obeda nič nemala (akurát som si šupla nejakých gumených medvedíkov, ale pochybujem, že tí by ma tak skolili, ako tobolo túto noc...)
fúúúúúúj...
ale pôvodne plány na dnes nemením...nemôžem... 😔

laculik
21. júl 2009

ani ja to podla mna nemam z jedla... ale je mi fakt na prd. Nevladzem nic. Uz nastastie nie som tak casto na vecku, ale je mi velmi zle.... To ako vladzes? drz sa!

laculik
21. júl 2009

a co robite ostatne? maly je uz napapany a lezi, cochvila zaspi (dufam).

najjulinka
autor
21. júl 2009

My sme sa najedli. Ostatne deti v postielkach... aj ticho je.. .tak asi hajaju.. .Okrem Bikiki, tá nehaja....

dioliana1
21. júl 2009

ahoj, mi dnes boli tiež míňať peniaze 😀 a malí išli spať neskor tak je tu hrobové ticho, ale už ich pojdem zachvílu pobudiť, aby nebol problém večer 😉 .

najjulinka
autor
21. júl 2009

Tak ja som si pospala...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre