Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
3. aug 2009

magi, vitaj doma.
baby, a ako potom prebiehajú interakcie, ak býva profík daleko od domova?...to ma totiž brzdí v písaní žiadostí dalej ako hodinu a pol cesty ...

dioliana1
3. aug 2009

cairka, bebe maju okolo 450 km a IA absolvovali, to sa pýtaj v DD pri pohovore ako to riešia a aj ako tvoje dovolenkové dni

magimary
3. aug 2009

tak, ešte som nedočítala, ale už mam v hlave galimatyáš 😅 , prosím si objasnenie:
za čo ste to hlasovali?
a nie je náhocdou maznáčik lienočka? 😕

dioliana1
3. aug 2009

za adine deti 😀 , áno

magimary
3. aug 2009

a kde sa za ne hlasovalo?
zmenila si nick? veď za to ju bloknú... 😕

najjulinka
autor
3. aug 2009

Mary ako neter?

macocha
3. aug 2009

Magi neprezrádzaj... trochu diskrétnosti prosím. veď sa dočítaš.

My dnes máme presne rok od prvej interakcie. Zvláštny pocit. Ubehlo to, som úplne inde ako pred rokom - a predsa sa mi zdá, že to tak bolo odjakživa. 😵

cairka
3. aug 2009

mimi, tak to budete mať za chvíľu "narodeniny"... ináč ja mám aj po 2apol roku rovnaký pocit ako ty 😉

dioliana1
3. aug 2009

vypadava mi skype

macocha
3. aug 2009

Cairka a vy aj oslavujete také druhé narodeniny? Zvykne sa to? Lebo ja neviem, čo s tým. Viem, že si spomínala nejakú knižku o dvojo narodeninách... ja som neplánovala nejako extra to zavádzať. Samozrejme, že mám ten dátum v srdci a keď sa začne pýtať, tak jej poviem. Ale je dobré im to takto predkladať, že ty máš dvoje narodeniny?

magimary
3. aug 2009

juli, asi myslíš Silvinku... 😔
no, nič moc... nechcela som to tu opäť hneď v úvode rozosmuniť...
Silvike "nahodili" chemoterapiu hneď v piatok (keď sme odchádzali na dovku), kvôli tomu, že tam nechali tú "načatú" maternicu a tá by sa vraj mohla zvrtnúť do 48 hodín... ale to mala len takú dočasnú udržiavaciu dávku (5x), kým dorazili všetky výsledky, potom (tuším v stredu) jej už nasadili riadne (silné) dávky a včera ukončila tú prvú silnú sériu, teraz bude mať 10 dní pauzu a prísnu sterilitu (keďže sa prudko znižiju imunita) v izolačke s rúškami na ústach atak...) a potom pokračuje v ďalších dávkach... 😔
po každé jej robia kontrolnú punkciu kostnej drene, aby sledovali, ako to celé pôsobí... tak aj tento týždeň jej urobia+kontrolné CT-čko, aby videli, ako reaguje maternica, resp. nález na nej...ak by sa im to podarilo zabrzdiť takto, tak už by ju neotvárali znova a ak nie, tak by ju opäť uspali a vybrali by jej aj maternicu...
teraz teda čakáme a stále ne nich veľmi myslíme, lebo na tom oddelení je to strašné...najmä pre Andrejku... ☹
skrátka..."boj" pokračuje... 😔

magimary
3. aug 2009

jaj, a mimi, nechcem nič prezrádzať! 😕 😉
len mi nesedí úplne všetko...na "L".
veď maznáčik má aj očakávanie biobábätka... 😅 , ale ak je to tak, ako si myslím, tak som prešťastná aj za ňu... 😵 😵 😵 a dokonca dvojnásobne... toľko zmien za takú krátku dobu... 😵
a na dovolenke som sa strela aj s vivien odtiaľto-super žena, super profimama, superrodinka...teším sa, že som ju spoznala aj osobne... 😵

macocha
3. aug 2009

Ach jaj, to je zaberák ☹
Aj ja na nich myslím... pozdravuj ich, aj keď sa nepoznáme... že držím palce, aby ešte našli silu a dôvod na 🙂

cairka
3. aug 2009

magi 😢 chúdatko silvinka si vytrpí...mojej mame robili punkciu 3x do týždňa a že je to čosi strašné...a potom tuším musela niekoľko hodín ležať bez pohnutia, to neviem ako docielia u tak malého dieťaťa ☹ držím palce, aby výsledky boli najlepšie ako len môžu byť ...

mimi, my oslavujeme tak doma, ako my dve spolu...ked má normálne narodky, tak aj s rodinou a tieto len my. podľa mňa je fajn, že to vie...dokonca som si všimla, že pre mňa viac znamenajú tie "naše" narodeniny...uvidíme neskôr, ako to bude brať veve, zatiaľ nejako nechápe rozdiel, abo že to je iné ako majú ostatné deti....zatiaľ je spokojná, že má tortu 😀 😀 😀

macocha
3. aug 2009

to patrilo Silvinke s Andrejkou, ale si ma predbehla s príspevkom. Si plná energie po dovči a tak sa predbiehaš, že ja vyzniem ako idiot 😀
Oriešok má opäť dobrý ňuch, tak pekne dočítaj 😉

macocha
3. aug 2009

Aha, vidíš Cairka, torta ako dôvod mi nenapadla 😀 tuším to ešte zvážim. 😉
Ale ja to nejako neviem precítiť ako druhé narodeniny. Možno preto, že už som ju videla na IA, tak mi to nepríde akože sa narodila až po tom. My sme to nazvali prineseniny. Aj pes čo som mala, mal prineseniny, 25.10., kedy sme ho doniesli od chovateľa 😅 fuj to je blbé prirovnanie 😅 No ešte uvidím.

cairka
3. aug 2009

no mne ju priniesol mikuláš 😎 , to jej vždy poviem, ale ja napríklad veve hovorím, že sa mi narodila zo srdiečka, tak aj preto narodeniny a potom ja mám deň po tom, ako som veve doniesla narodeniny, takže to všetko spolu oslavujeme ako naše narodeniny 😀 😝 😅

cairka
3. aug 2009

veve spí už 3 hodiny 😕

dioliana1
3. aug 2009

tak si to uži, ja možem len snívať, Fero dnes po troch dnoch konečne spal aj poobede, asi pol hodiny

macocha
3. aug 2009

to je už megaoslava 🙂

Dianka sa práve zobudila (a so suchou plienkou 😵 ) A keď som jej dala dole aj bodyčko, rozbehla sa do kúpelne a bez váhania použila suchý deodorant 😨 😀

Lúčim sa na teraz, ahojte.

lenkove
3. aug 2009

Ahojte!
ja som si davala dnes suchy nacvik mamicka s dvomi detmi (3,5 m. a 3,5 roka) doma na materskej.. Trvalo to len 6 hodin, k tomu som starsiu stale spracovavala ze musi byt poslusna, ze ked bude poslusna bude zmrzlinka ako u cukrara a mam dost 😀 som spotena, ogrckana, oslintana, okopana a vesela 😀 😀
Inak, tu maju deti prazdniny iba od 1.8 a uz mi domaci nukali ich dceru (7 rokov) a 30 euro k tomu, hm, pouvazujem... zatial na dvore reve 😉, ale aspon interakcie mame za sebou 😀 😀

od samej radosti sa idem osprchovat..

Vitaj spat, Margi 🙂
Silvinke drzime palce... 😔

Cairka
bud rada, ze mala spi... Moja nespala ani minutu, bodaj by aj spala, ked vo vedlajsej izbe revalo babatko ako tur.. 😅 🤐 bolelo brusko 🙄

mixka
3. aug 2009

ahojte 🙂

silvinke aj my drzime silno palce, nech je dievcatko statocne a bojuje 😔

nam dnes laura pokrstila novu podlahu, kym ju ocko stihol dat do vane vecer, vycikala sa v obyvacke 😀

najjulinka
autor
3. aug 2009

Nám dnes Lucka nespala a večer také cirkusy, že nekce spať, sa ju ani nedalo dať spať... nasilu skoro o hodinu neskor ako zvyajne..... no úžas.....
ale je šikovná.... boli sme v obchode... rumazgala tam s takou bráničkou čo su pi pokladnach, ked sa zavre pokladna tak zavru aj ten prechod pri pokladni... no a my sme platili a on s tým kývala a trieskala ozabradlie a ttak... milionkrat som jej povedala, že nono, že nespmie.. ona nič.. už sa prdala aj pokladničky a dohovarala jej... bohužialja som na nu edosiahla.. uzke chodbičky a sedelav kočíku a cez kočík nedosiahnem.... až pokladnička ju olovila menom, že Lucinka, tak vtedy zbystrela... povedala jej pokladnička, že to nesmie... a ona pohotovo na to "Marek" 😨 😀 😀 😀 Tak jej vravím figu Marek, Marek je doma, on to robiť nemohol... Tak sa tvarila, že ona tam predsa ani nie je... 😀 😀 😀 Nato začala pokladnička prekladať naš nakup cez skener... Kupili sme aj toaletný papier mimo iné... Lucka začala komentovať "Papi"... Ja: "Ano Lucinka, papier"... Lucika: "Maminen", ja: "Ano Lucinka, mamin papier"... Lucinka: "kaki".. Pokladnička: "Do detailov ide"... na to Lucka povedala "čisti" a začala sa drbať medzi nohami.... 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
3. aug 2009

Mixka my preto plienkuaž pred vanou dávame dole.. ale aj nam sa podarilo raz chodbu pred kupelkou a raz kupelku pokrstiť... ale u nas deti k vani maju nastup v plienke.. dokonca vacsinou aj Bikiku nesiem v plienke a až pred vanou dávam dole....

mixka
3. aug 2009

my nechavame deti trocku pobehat pred kupanim bez plienky, nech sa vyvetraju 🙂 ale vsak pohoda 😀

mata2
3. aug 2009

kiezby aj nase dvojky boli take uvedomele,a ked uz musia pustit mimo plienku,tak na dlazbu 🙄
ale oni pockaju pokym ich vezmem na ruky 😠 macka ma uz ocurala x-krat cestou do vane,a milko x-krat cestou z vane. 🙄
ale v jeho pripade to byva aspom stlmene trochu osuskou.. 😔

najjulinka
autor
3. aug 2009

no mna neocuraju. Ja dam dole plienku a preložim len cez kraj vane.. .keby začali cikať, tak cikajú na zem a na okraj vane, do vane....

mata2
3. aug 2009

vsak ja som sa uz poucila a macke davam plienku dole az pred vanou 😎
zblajzla som cokoladu,idem na cipsy 😎

yukki
3. aug 2009

Keby každé miesto kde sa mi Kika vyčurala, zasvietilo na ružovo tak ja si tu môžem otvoriť erotický salón 😝

mixka
3. aug 2009

yukki 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre