Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mata2
4. aug 2009

no ja keby som tym mojim kufrom zakrutila tak ujde 😀

mexx
4. aug 2009

Mary, nevesele veci pises... 😔

No som zvedava, ako to bude teda s tym byvanim a pestunstvom, momentalne byvame na dome, ktory patri celej rodine, zmluvu nemame nijaku, ale v pripade nutnej potreby by sa to nejako poriesit snad dalo. Chceme kupovat byt, ale ako rychlo to bude (ak sa vobec podari), to tiez neviem. Ale taketo papierovacky ma az tak nedesia, skor ma zaujima, aky postoj k tomu zaujmu v DeD. Lebo by sme si chceli nechat Vilka, podla psychologicky by mal byt pravne volny niekedy v septembri najskor, ale zatial ani sama netusim, ci bude do pestu alebo ado. Sa bojim, ze ak by bol do ado, tak ho do pestu nebudu chciet dat... 😒 Keby nam vysli v ustrety a podporia nas, tak by som sa nebala, nejako sa to utlcie. Ale zatial neviem nic... 😔

mata2
4. aug 2009

ak ma byt pravne volny tak bude do ado
ale aj tak by nemal byt problem vziat si ho do pestu

najjulinka
autor
4. aug 2009

tak dnes marek očural dlažbu pred vaňou.. .ja len, že sme tu o tom pisali minule....

mary no hruza čo sa na takom drobcovi všetko dá robiť 😢 😢 😢

mexx nemal by byť problem... kamoška mali bývanie u rodičov - mali tam 2izby a kupelku, ostatne spoločne s rodičmi používali... a tiež s tým, že stavaju dom ..........

Lucka aj Kiko boli volní do ado a obaja su v pestunstve 😉 takže mexx v pohode 😉

magimary
4. aug 2009

ďalšie info od Mariky (priamo) z mailu:

😔
V nedeľu dobrala prvú chemoterapiu, bolo jej zle ale pravdepodobne to bolo nieco z traviacim traktom tak jej dali lieky a pomohli

No dnes jej robili tu vymenu tej kanyly a to bol problem - operacia trvala 2 hodiny a vlastne vybrali staru cize ma ranu na pravo nad prsiami a na lavo lebo tam jej zaviedli tu novu. No a najhorsie bolo ze sa zobudila hned na operacke do tych velkych bolesti a este jej nestihli dat analgetika.

Takze velmi kricala aj od bolesti aj preto ze Andrejku nevidela. Takze asi hodinu trvalo kym jej zabrali lieky. Dva krat jej dali chemoterapiu aj do miechy. No a teraz sa caka reakcia na chemo a tak.

No je to lymfom a ak som pozerala spravne na www.lymfom.sk

Tak by to mal byt non hodckin lymfon B typu a pravdepodbne je to tento:

Burkittov lymfóm

Ide o veľmi agresívny typ lymfómu, charakteristický stredne veľkými lymfómovými bunkami. Tvorí približne 1-2 % NHL. Názov dostal po lekárovi, ktorý ho ako prvý popísal na afrických deťoch a mladistvých. Ďalší, veľmi príbuzný druh lymfómu (tzv. DLBCL Burkittového typu), je charakteristický o niečo väčšími lymfómovými bunkami. Klasifikačný systém REAL/ WHO oba typy kombinuje. V oblasti Afriky sa tento lymfóm často tvorí ako tumor čeľuste alebo iných tvárových kostí. V našich zemepisných šírkach vzniká najmä v brušnej dutine, kde vytvára veľké masy tumoru. Môže sa tvoriť aj vo vaječníkoch alebo semenníkoch a rozšíriť sa do mozgu alebo miechy. Takmer 90% pacientov sú muži okolo tridsiatky.

cairka
4. aug 2009

magi, to je strašné, ako sa trápi silvinka 😢 myslím na ňu...

mixka
4. aug 2009

my sme boli dnes podvecer na ockovani mmr, snad budeme mat kludnu noc 😕

laculik
4. aug 2009

magi, posielame energiu! ja som si toto prezila pri 18 rocnej sesternici. je to des. nemala sice Hodckin ale leukemiu a presne kanyly, imunita nula, kostna dren odbery atd atd. Hroza. Nakoniec jej v USA vybavili operaciu, ale bohuzial jej zlyhala pecen. Bola reprezentantka SR, samajednotkarka na bilingvalnom gymply, cerstvo prijata na matfyz. Maturovala v nemocnici. Dokonca aj ju za modelku fotievali.

mexx
4. aug 2009

Mary, teda z toho, co pises, mi je az nevolno, ja by som daco take nevydrzala, nieto este take male bejbko... 😔

mexx
4. aug 2009

A k Vilkovi este - teda ja zatial vobec neviem, ze co ako bude mat vybavene, lebo mi ani psycha poriadne nevedela povedat, ale sa tvarila tak tajuplne a mi hovorila, ze si mysli, ze asi tak nadlhsie bude u nas, ze ho len tak rychlo niekto nevezme... 😕 Osobne sa bojim, ze ked bude volny do ado, nebudu ho chciet dat do pestu, bo nas DeD dava prednost ado, ako som pochopila z niektorych reci... Ale zas ktovie co bude mat maly vybavene a ako dopadne, predchadzajuce deti tejto biomatky su tiez v domovoch a nesli ani do ado ani do pestu. Tak neviem, beriem to s rezervou. Kazdopadne po tom pojdeme, a snad nam vyjdu v ustrety, sak nie su blbi... 😅

najjulinka
autor
4. aug 2009

mexx o tom či daju volne dieta do pestu rozhoduje urad a nie decák 😉
U nas Lucinka este nebola volna, ked sme začali vybavovať a kým sme dovybavovali, tak volná bola... a tak si ali este 3 týždne či kolko, či ju dakto nechce adoptovať a aked nie, tak može pestunstvo... ale to ked dakde rozprávam pred odbornikmi, tak krutia hlavami nad postupom uradničky, ale už je to fuk, už to máme za sebou...
Chces výhradne len pestunstvo?
napisem ti ip

mata2
4. aug 2009

mode decka uz spia 😎 aj bubo... 😎
idem na cokoladu 😵
hrmi 🙄

najjulinka
autor
4. aug 2009

aj nase hajaju..mexx mas IP... drzim palce...
a este dodm, že mame znamich čo boli obaja profi... a jeho deti si vzala do pestunstva jej sestra a jej deti si vzal do pestunstva on.. .nikto nemohol povedať, že zlihl prof. rodič.. .lebo nikto si nenechal svoje profi deti 😝

dioliana1
4. aug 2009

juli, super riešenie 😀

dioliana1
4. aug 2009

mary je to hrôza čo tá maličká musí prežívať ☹

mexx
4. aug 2009

Ked ja sa prave toho bojim, ze kym pride rad na mna a budu ho ochotni dat ku mne, urve mi ho niekto dalsi. 😅

dioliana1
4. aug 2009

mexx to sa nepozerá že ty máš už s tým malým vzťah 😉

mexx
4. aug 2009

Dio, no s tym ratam... 😅 Ale som sa uz poucila, ze vzdy to zavisi od viacerych ludi, a od kraja ku kraja uplne ine zvyky a zakony. 🤐 Tak si pojdem overovat na urad a do domova a uvidim, ako pochodime... Myslim pozitivne. 😎

cairka
4. aug 2009

u nás sa spí už hodinu, veve nespala poobede, som nemala síl sa s ňou dohadovať 😅

mixka
4. aug 2009

u nas sa spi vynimocne od 19tej, ale asi je to tym pocasim 😀 inokedy chodia spat krpky o osmej skoro a dnes sa pytali skor 😀 a cez obed spali 3 hodiny bez 10 minut 😀 mohlo by byt castejsie skaredo vonku 😀

najjulinka
autor
4. aug 2009

mexx ja som do predstavy o dieťati napisala Luckine celé meno... myslím, že som bola hned prvá v poradovníku na lucku .. nikto iný také predstavy o dieťati nemal 😝 😀 😀 😀

dioliana1
4. aug 2009

mexx držím prsty 😉 , snád ti ho nik nevyfukne

najjulinka
autor
4. aug 2009

u nas pobede lucka nespala a vecer miesto o siemej išla asi o 20 minut skor a bez problemov.. ale včera tiež nespala a o osmej sme jej spanok nanutili už... s vreskotom, ale spala potom...

laculik
4. aug 2009

boli sme dnes u veterinara so psikom, vsetci syria sme sa mu vopchali do ordinacie 😀 , teda piati vratane psa... grcal cely den, dostal rozne injekcie (dve take velke, v zivote som take nevidela), specialnu stravu, aj homeopatika a neviem co vsetko. zajtra znova dostane... mozno sa priotravil z nejakych hub - bol so svokrovcami na chalupe.
Maly este pred pol hodkou vysielal...nechapem. A dnes sa prvy krat vypytal sam od seba na zachod pišať! a prvy krat sa dnes rozreval, ked som akoze odchadzala aj s malou (nechcel ist), tak ja ze okej, my ideme, papa. A najvacsi rev dal. zlatusik. Za sekundu som ho mala na rukach 😅 .

mexx
4. aug 2009

No, to s tym celym menom mozme tiez skusit, budeme snad dost presni (a ani trochu priebercivi). 😀

U nas sa spi uz skoro hodku, ale som zvedava na noc, to mavame v poslednej dobe kriticke stavy... 😨

mata2
4. aug 2009

u nas vrieskam vecer len ja 😀 ked sa velkaci nevedia mestit do koze 😠
dvojky uspavam kolisanim v autosedacke,jak zaspia prelozim ich do postielok a je pokoj.macka je tvrda za 5 minut,milkovi to trva pol hodku,lebo on si najprv musi zratat prsty,...pichat prsty do usi a nosa,...50x si dudel popravit v puse,...pohladkat si hlavu,.....atd 🙄

mexx
4. aug 2009

Mati, no Milko - cely nas Vilko. 😀 😀 😀

mata2
4. aug 2009

mexx 😀 😀 😀

magimary
4. aug 2009

mexx, nezabudni na náš večerný plán 😉 😔
šup na chvíľu z koníka...

najjulinka
autor
4. aug 2009

10901 😉 😀 teším na 11111 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre