Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
20. aug 2009

dioliana u nas sa stihnuť šrotovne nedalo.. auto bolo prepisane tento rok a čo sa nových aut tka, tak žiadne rodinné do akcie nespadalo.. len také malé vysávače... 😖

zicon Lucinka je NAŠA cigánočka....

jej matka je obyčajná cigánka z Luniku IX....

asi tak.. .vooobec nevnimam prepojenie medzi nimi... a ani na sude som to movc nevnimala.. .videla som len bandu cigánov, čo sa nechcu starať o decko a nechcu aby sa staral dakto iný......

rita55
20. aug 2009

cairka pekne si to napisala 🙂

zicon
20. aug 2009

Ja necíti zášť ale mám strach z ich agresivyty a to pomerne brutalnej a bezdovodnej.

mixka
20. aug 2009

nechcu sa starat oni a nechcu, aby sa staral niekto iny... to je na hlavu totalne 🙄

zicon
20. aug 2009

Lebo sa boja, aby nemuseli nebodaj platit vyzivne, aj tak by ho nikto nikdy nevymahal.

zicon
20. aug 2009

Sme rasisti, lebo musime byt, tento stav statu nas nuti. Nuti nas byt opatrny pri prizivnikoch socialneho systemu. Pri existanciach co si nevazia pracu ani zdravie druhych. To nieje ani o tom ze bezdovodne neznasame Ciganov, to je skvor o tom ze sa ich bojime. A vieme ze je rozdiel kofolka a Cigan.

cairka
20. aug 2009

zicon, ale ked kubko príde do školy nebude kofolka, ale cigán 🤐 jasné, že nie pre vás, ale pre iných...

yukki
20. aug 2009

Ja odkedy mám Kiku mám len samé pozitívne-prinajhoršom srandovné - príhody s cigánmi. Prevažná väčšina tých, s ktorými som mala do činenia, mi prejavovalo sympatie a obdiv.

zicon
20. aug 2009

Na to som dost nabrusene pripraveny - v pripade nezrovnalosti.

cairka
20. aug 2009

zicon, ako? čo budeš robiť?

najjulinka
autor
20. aug 2009

zicon výživné musia pltiť tak či tak...

zicon
20. aug 2009

Nuz rodicom detickam priamo dohovorim

cairka
20. aug 2009

nebolo by jednoduchšie vysvetliť kubkovi, že JE cigán ? 😅 Ináč kubko sa ešte nezaujíma o to, že má inú farbu ako vy? veve už hej, nie nejako intenzívne, bere to ako aj ked černochov vidí...

najjulinka
autor
20. aug 2009

Príspevky na podporu náhradnej starostlivosti o dieťa
(podľa zákona 627/2005 Z.z., menia sa opatrením MPSVaR č. 325/2009 Z.z. s účinnosťou od 01.09.2009) :
Jednorazový príspevok pri zverení do náhradnej starostlivosti (§ 3 ods.4) sa mení z 332,61 EUR na 344,25 EUR
Jednorazový príspevok pri zániku náhradnej starostlivosti (§ 4 ods.3) sa mení z 833,17 EUR na 862,33 EUR
Opakovaný príspevok dieťaťu (§ 5 ods.3 písm.a)sa mení z 124,81 EUR na 129,17 EUR
Opakovaný príspevok náhradnému rodičovi (§ 6 ods.4) sa mení z 158,67 na 164,22 EUR EUR
Zvýšenie opak.príspevku náhr.rodičovi (§ 6 ods.5) sa mení z 112,86 EUR na 116,81 EUR
Osobitný opak. príspevok náhr.rodičovi (§ 7 ods.4) sa mení z 65,40 EUR na 67,68 EUR

cairka
20. aug 2009

jéj, juli je poslom dobrých správ 😀

magimary
20. aug 2009

baby, trošku od veci vo vašej téme, ale dosť akútne by som od vás všetkcýh (od kohokoľvek)-adopčných, pestúnskych, profimamín...potrebovala vaše článočky, resp. spísané zážitky súvisiace s vašimi problémami pri ado, pestu al. profi (neúspechy pri hľľadaní detí, poradovníky, hľadanie práce PR, dôvody atd...)... malo by sa to (samozrejme úplne anonymne!) postupne uverejňovať na blogu u Naty blahovej...
inak, mimochodom, ak chcete mrknite si tie jej poseldné dve diskusie ku blogom...
je to tam dosť horúce... 😲 😖 😉

ak máte nejaké svoje príbehy (alebo príbehy, zážitky vašich známych), tak mi ich IP-nite...môžu byť stručné, len v tézach alebo s podrobným opisom ako hotový článok bez následných úprav... 🙂
prosím...pomôžte lepšejšej osvete... 😉

najjulinka
autor
20. aug 2009

Mi kolegyna pisala, nech si idm po pravoplatnosť až v septembri.. ale zjavne jej nejde matika... koli +12 Eur by som prišla o všetky augustove davky tak... mne je naj prevzieť dieťa posledný den v mesiaci 😀 😀 😀

magimary
20. aug 2009

baby a chlap, sorry 😅

najjulinka
autor
20. aug 2009

mary tu to všety príbehy poznáš... tak ich posuň dalej 😉

zicon
20. aug 2009

Nuz ano my mu to vysvetlujeme, hovorime s nim o tom, ale ja myslim tie prible reakcie deti, ktore su nahuckane svojimi rodicmy - nehraj sa s nim je to Cigan. Nesmies sa s nim kamaratit. atd. Toto su veci, ze ked prijde mali domov, ja nad tym nemavnem rukov, tym sa nic nezmeni, ale pockam si na daneho rodica a vysvetlim mu to z oci do oci, s tym nemam problem. Uz sa my stalo to typicke na ihrisku v druhom meste, nehraj sa s tym Ciganom, tak som sa postavil pred mamicku aky ma problem. Zrazu mala iba jeden - zdrhnut z ihriska.

cairka
20. aug 2009

zicon, ale tak z neho spravíš iba cigána, ktorý má hulváta otca...
ja bývam na mieste, kde pred nejakými 20 rokmi bolo veľa cigánov, ale ich presťahovali do geta a ostali tu len tí, čo si platili všetko a tak... takže aj teraz tu je dosť detí aj bielych, aj čiernych a hrajú sa spolu, tak som možno tým ovplyvnená...

magimary
20. aug 2009

ak môžem, posuniem...
ale prečdsa, ak by chcel niekto aj sam za seba...budem rada...
pre dobrú vec...

zicon
20. aug 2009

Ja by som aj posunul ale neviem dobre a putavo pisat.

magimary
20. aug 2009

zicon, to vôbec neva...
stačí len v heslách a tézach...(môže byť aj s dysgrafickými chybami 😉 )...

najjulinka
autor
20. aug 2009

kuk do albumu... čosi z Tatier... malinko, ale kurát len zmenšujem foto postupne...

laculik
20. aug 2009

zicon, ja teda nemam a ani moji znami co maju kofolkacov nemali zatial problemy... dokonca ani maly číňan, ktoreho vychovava moja znama... a aj na pobyte som sa pytala dievcat ci maju s tym problemy a ze nikdy doteraz. Neviem si predstavit, ze by niekto povedal svojmu dietatu ze nehraj sa s tym ciganom. Maleho nikto nevie zaradit, vidia, ze je "exotickejsi" ,ale kedze je pekne obleceny a vie poprosit a podakovat, tak moc ludi nema priamu asociaciu na cigana. Akoze chapem v mensich mestach, ale tu v BA, kde su vsetky farby časté ?!?

najjulinka
autor
20. aug 2009

laculik u na sna klube tiež jedna mamina mala problem, že v potravinach na jej malu pedavačka, že ciganka.. .ale ona tie svoje deti necha chodiť akodivé Báry... a pri cigančekoch sa na to musi dať pozor... proste musia byť čstejší ako biely 😀 😀 😀 Treba na to dbať, lebo narobime zle našim detom, nikou inemu... Proste je to tak a treba to vziať na vedomie... Ja som počula zatial len pekne na naše deti.. .Na Lucinku, že "Aha ako pekne opálená ako cigánočka" 😀 😀 😀 Mi smiešno bolo, že "ako" 😀 😀 😀

laculik
20. aug 2009

mne vcera jedna "suseda", ze jeeej aky je maly opaleny, kde ste boli na dovolenke? a mojej mame vcera jej suseda, ze jeeej maly je snedy po kom? po dcere?

zicon
20. aug 2009

Vsak chvalabohu BA je ina.

zicon
20. aug 2009

Tak ja narychlo a verejne nemam s tym problem:

1. Popalili malemu rucicku bohviecim a schovali to pred namy, rychle ho prezliekli, zistili sme to doma

pocas 1/2 roka v domove mal 11 x ATB

Inac celkom dobre opatreny, ale hned vedel ze kde je doma

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre