Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mayap
29. aug 2009

akurát som si uvarila kávu. na tom by nebolo nič čudné, keby som nezvolila nasledovný postup: nabrala som si kávu do šálky, dala som si cukor, zamyslene som otvorila krabicu mlieka, naliala som ho do šálky, pomiešala a vzápätí ma prebrala zo snenia rýchlovarná kanvica ktorá sa vypla. chvala bohu, že som si varila nesku, tam to nevadí... neviem ako by to dopadlo pri klasickej zrnkovej... 😀 😀 😀 . ešte zajtra by som asi vypľúvala zrniečka... 😝 😝 😝

mayap
29. aug 2009

už sa niekomu podarilo, že celá strana bola jeho...?
ak nie, tak ja budem prvá... 😵 .

čo robíte v takom počasí ? vonka sa veľmi ísť nedá... teda aspoň u nás... 😠

yukki
29. aug 2009

Snažím sa Kike zabrániť v demolovaní domácnosti.
😠

mayap
29. aug 2009

yukki,
a darí sa...?

yukki
29. aug 2009

len čiastočne. 😖 🙄

cairka
29. aug 2009

pekný večer.
juli, nenašli ju ešte? snád je v poriadku 😖
mayi, gratulujem 😉

my sme dnes aj von vybehli na hodinku, veve má to hrdlo asi ozaj z alergie, lebo sa jej aj ekzém vyhodil aký už veľmi dávno nemala...ale vôbec neviem z čoho 😒 jediné, čo viem že má 100% alergiu je petržlen, to od bábätka nemôže, takže sa tomu vyhýbame... po tom zvykla mať taký "mokrý" ekzém 😖

magimary
29. aug 2009

cairka, v tomto období je ozaj najpravdepodobnejšia palina pravá a ambrózia (viac k septembru) a hoci ju doteraz netestovali, môžeš ju považovať za potenciálny alergén (tú P.P.)... takže, ak má malá lieky na alergiu, tak jej dočasne zvýš dávku (a cca jednu-dve kvapoky), kým sa jej nepolepší, ale inak si nepomôžeš-paliny je všade ooooooooooooobrovsky veľa a skutočne sa jej nevyhneš...museli by ste sedieť non-stop zavreté doma...
ja som raz (pred prvým zistením alergie na pp) mala aj vďaka nej anafylaktický šok (hoci nie priamo z nej)... 😝

inak, kúrime ďalej (poctivo celý deň 🙄 ), momentálne 39,4°C, ale verím že zajtra už bude lepšie-aspoň ako Tobiko (ten už má len tak do 37,5°C pri chabom meraní pod pažou)...

cairka
29. aug 2009

lieky som jej zvýšila 🙂

kukáme tarzana a už sme prebrali aj narodenie zo srdiečka aj odlišnosť 😀 😝

janivonbenji
29. aug 2009

cairka,

aj my kukáme tarzana ( keď mu už končia tie prázdniny, nech si, chalanisko, ešte užije 😀 ) a presne aj ja som mu vysvetľovala " detičky narodené zo srdiečka", len namiesto maminy, ktorú zožral tig,er som použila, mamina, ktorá sa nebola schopná postarať....

všetkým chorúšikom skoré uzdravenie a že takýmto spôsobom nech si neprdlžujú prázdniny...no, no, no ... 😉

janivonbenji
29. aug 2009

to "mu" v predchádzajúcom texte malo znamenať : "jakubko"..... som o malom písala fakt ako o opičiatku... 😒

najjulinka
autor
29. aug 2009

Nikola je doma... Boli sme mimo Ke, takže som moc nemala čas sledovať... Takže došla domkov 😉 kam inam....

cairka
29. aug 2009

juli, tak fajn 🙂

jani, ešte kukáte? veve to práve vzdala, už sa na jej vkus moc bijú 😝

mayap
29. aug 2009

vyzerá to tak,že aj my sa pripojíme k chorúšikom... 😔
paťko začína soplíkovať, má červený, akoby odratý noštek, a to sme ho ešte ani poriadne neutierali... 🙄 . takže sme nasadili kvapky, mastičku na noštek, ešte do rána počkám a potom ak bude kašlať, tak šupneme flixotide a ventolin... 😔 a to som sa vytešovala, že ako dlho nebol chorý... 😔
a pred chvíľou som mu šupla aj plienku, bo do rána bol mokrý... 🙄

janivonbenji
29. aug 2009

cairka.
my sme pozerali až úplne do konca...bitky sú pre kubka práveže najzaujímavejšie... 🙂 ...

najjulinka
autor
29. aug 2009

Myčka domyla, tak idem spať. Dobrú.

yukki
30. aug 2009

Dobré ránko všetkým a pekný deň! Od rána 6,30 fičíme na pesničkách od Cairky.... 😝 už by som si vypočula aj niečo pre dospelých.....
Minule sme boli u známych, mali nad dverami do izby krížik s Ježišom. Kika na to kuká kuká a zahlási: "Lietadlo" 😕
Všetci sme tam hodnú chvíľu čumeli kým nám došlo 😅 , hneď som jej začala vysvetľovať že Nie, to je krížik....a Kika zas na to ukázala a zahlásila: Cintorín. Ujo má doma cintorín. 🤐

najjulinka
autor
30. aug 2009

Nas včera na ružíne chytila burka a jak prvýkrat zahrmelo, tak Lucka hned pohlad hore "Letadlooo" 😀 😀 😀 Lietadla su zjavne "IN" 😀

yukki
30. aug 2009

😀 😀 😀 technické típky tie naše dcérenky....

najjulinka
autor
30. aug 2009

Marketa rozparala poťah matracový v postielke 😖

yukki
30. aug 2009

Kika to robila, furt. Obliečky za všetkého boli rozpárané, toť donedávna. 😖 😝

cairka
30. aug 2009

dobré ráno.
my sme mali v noci v dome rošambo 😅 susedovci mali nejakú párty, od skorého poobedia hučala hudba a v noci sa pobili, aj čosi rozbili, ideme za chvíľu von, tak uvidíme, čo to bolo...ale aj tak najväčší cirkus bol, ked prišli policajti 😠 asi už boli dobre pripití a pišťali tam, jak keby ich išli aspoň na elektrické kreslo posadiť, totálna hystéria...priznávam, že v tej chvíli, ked mi veve zobudili druhýkrát som mala 100 chutí ich tam posadiť aj ja 😠

dnes sú u nás kremnické gagy na výlete, tak teraz ideme rýchlo k segre nakŕmiť rybičky (sú na dovolenke, teda sestra, nie rybičky 😀 ) a dúfam, že veve trocha pospí ked sa vrátime, nech vydrží do večera. to je tiež nápad dať divadlo pre deti o druhej poobede 😒

cairka
30. aug 2009

yukki,som rada, že má DVD úspech, aj u nás často hučí...

mayap
30. aug 2009

ahojte,
noc sme mali príšernú, paťo nevedel dýchať... 🙄
má tie kvalitné zelené soplíky... 😝 😝 😝
teraz išiel MM s deťmi troška von, krásne u nás svieti slniečko.
kuracie stehienka sú dopečené, ryža sa dusí, ja idem ešte troška žehliť ( mám asi tak na 2 hodiny prádla... 😝 )

dioliana1
30. aug 2009

ahoj vospolok, peknu nedelu prajem

najjulinka
autor
30. aug 2009

Tak dnes sa na lodi povozila mami... Lucka revala, že sa bojí, tak som ju naslu na lod neťahala... Sme sa s užom vystriedali na lodi a pri deťoch...

najjulinka
autor
30. aug 2009

užom = mužom

cairka
30. aug 2009

tak cirkus-divadlo bol perfektný, ten chlapík bol asi na gumičku 😀 ale dobrý bol. nejaký španiel, fakt super 🙂

magi, ty možno budeš vedieť, chlapci tiež majú kadečo 😅 sa vaneske vyhodil ekzém kolo oka, nevieš, či tam môžem normálne použiť mastičku? kortikoidovú asi nie, ale máme aj takú robenú...ide jej to úplne do kútika, tam nedám nič, ale aspoň to čo má dalej od oka, nech jej to nerastie a na noc jej dám fenistil? ak to neprejde do zajtra asi zbehneme na kožné 🙄 fakt nechápem, čo sa deje, v oku teda ekzém ešte nemala...celkovo nemala ekzém už fakt dávno a teraz sa jej stále tvorí nový a nový... 🤐 a to doobedu si len trochu šúchala oko a po hodinovom spánku vstala s ekzémom vyliatym 🤐 ináč má také klasické mapy pod kolenami, na záhlavku a bruchu... to sú miesta, kde zvykla mať, ale oko nikdy 😖

cairka
30. aug 2009

juli, aha: http://www.nanicmama.sk/sepkane-srdcom/volanie-... zajtra budú mať ťažký deň 😖 snád kompetentní pochopia...

najjulinka
autor
30. aug 2009

viem cairka....

yukki
30. aug 2009

Tak, som druhonásobná "teta". Sestre sa narodil Vojtíšek, 54 cm, 4,7kg!
My sme dnešok prežili celkom dobre, boli sme kuknúť kamarátov v DD, aj sme sa prešli, aj sa Kika začína celkom dobre voziť na tom jednostopovom odrážadle.
Cairka, to už je neuveriteľné. Vaneska, taký drobec a čo všetko sa na ňu nalepí, nech by to do zajtra zmizlo!!! ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre