Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

zicon
6. sep 2009

Toho pana by som mal z nejakeho dovodu poznat? Alebo jeho prednasky?

najjulinka
autor
6. sep 2009

zicon dala som link. ..čítaj poslednú vetu "Osobitne sa zaoberá otázkami náhradnej inštitucionálnej a náhradnej rodinnej výchovy."... tak asi by ti to čosi mohlo povedať... ked je to jeden z mala kapacit, čo sa zaobera aj nahradkou a aj v telke občas k tomu čosi povie.......

najjulinka
autor
7. sep 2009

Dobre ranko. Tak dnes o pol siedmej.

zicon
7. sep 2009

Osobne mi s tyhto PHdr vzdy naskakuju zimomriavky.

najjulinka
autor
7. sep 2009

Co mas pocit menejcennosti??? 😝 😀 😀 😀

zicon
7. sep 2009

Nie ale nevidim dovod preco by som sa mal trapit a riadit nejakym Phdr ked ja to citim inak a takyto ma jedine dokazu rozhodit lebo potom ludia to mna tlacia hentaky Phd povedal to, hentaky tamto a ty to robis inac, a preco nie??

najjulinka
autor
7. sep 2009

vsak každý to robime po svojom... nechapem čo ti vadi, že dakto ma iný názor občas.. .vsak mas svoj rozum.. .a možeš aspon diskutovať... 😉

zicon
7. sep 2009

To ze kazdy ma svoj nazor je jedna vec. Druha vec je Vaha toho nazoru. Ked okolie zacne ti predhadzovat ten Phd povedal to a ten to, tak tazko hladas protiargumenty. Napriklad s tou genetikou absolutne nesuhlasim, a hned sa to zakorenilo lebo to vyhlasil dany PHD.

zicon
7. sep 2009

Vydis ja by som napriklad na klub, kde nas ma poucat nejaky Skoviera nesiel.

zicon
7. sep 2009

Cairka super ze Veve vie bycikolvat, ani som sa nepochvalil ale Jakub od maja bycikluje bez pomocnych koliesok.

yukki
7. sep 2009

No, akurát som si chcela objednať knihu od Škovieru a samozrejme vypredané. Do čerta. Ešte ani tú Prečo mám dvoje narodeniny som nezohnala a teraz ani od neho-jednu majú a jednu nie. Ani na elegende ani na martinuse.

mata2
7. sep 2009

dobre ranko,
kavickujem.... 😵
hlasim pacienta,bubo mal vcera do 39 teploty a kasle tak,ze ogrcal v noci celu izbu... 😝
idem s nim na obed k dr.,este pred tym s milkom na ortopediu... 🙄

najjulinka
autor
7. sep 2009

zicon vidíš a ja som si dala velkými pismenami do kalendára, že na ten klub musím, lebo je Škoviera 😉 😀

cairka
7. sep 2009

dobré ránko 🙂
zicon, kubko je šikovný 😉 ja som plánovala odkolieskovanie až na jar, takže ma prekvapila, že jej to tak ide 😵
mata, rýchlo sa uzdravte 😔

ja na kluby chodím tiež rada práve preto, že tie naše deti sú výnimočné a vyžadujú trocha iný prístup a okrem toho klub je jedna z mála príležitostí, kedy sa mi niekto stará o dieťa a ja mám kľud 😝

zicon
7. sep 2009

Nuz ja chodim na kluby rad, ale je to klub ked mas pocuvat niekoho prednasku, to nieje klub a preto sa ja prednaskam na kluboch vyhybam.

cairka
7. sep 2009

zicon, a ako sú u vás robené kluby? u nás to je väčšinou tak, že odborník povie nejaký základný výcuc o téme, ktorá sa má preberať za nejakých 10-15 minút a zbytok je diskusia a každý sa pýta na to svoje, čo má súvis s témou...abo aspoň približný súvis 😉

adrianamickova
7. sep 2009

dobrý a pekný deň
🙂

adrianamickova
7. sep 2009

my sa na kluby tešíme,v piatok ideme na víkendový pobyt

magimary
7. sep 2009

ránko! 😵
mati, ahooj! dlho som ťa nevidela! 😅
aj ja idem na ortopédie-aj so Zajkom, aj s Tobkom, ale až zajtra... 🙄 (ortopéd ordinuje prvýkrát po mesiaci a potom zajtrašku zase nebzude 2 týždne ordinovať, takže tam bude ľudí, že neviem, kedy sa odtiaľ vrátime-sestrička mi v telefone povedala, že budú robiť bábätká tak do štvrtej 😲 , normálne robia do jednej, no budem mať dosť a budem happy, keď to my stihneme aspoň do tretej, lebo mňa potom ešte čaká -nepríjemná-kontrola cysty na vaječ. 😝 😖 ; takže tam pôjdeme min. o hodinu skôr 🙄 )
inak, vyzdravte sa!

mňa škoviera učil, zicon, a poviem Ti, nie je to žiaden "PhD somár", čo vyhlási niečo neoverené a nepodložené PRAXOU! On je neuveriteľný praktik (celý život sa celou dušou venuje náhradkárom a domovákom... on sám má kopu svojich detí (tuším okolo 8) a ešte nekoľko k tomu z domova... takže, zicon,keď ho nepoznáš, váž radšej slová... 😉 a riaď sa svojim rozumom, ale nechaj iných riadiť sa ich 🙂

dioliana1
7. sep 2009

Dobré ráno 🙂 , dnes vyzerá, že bude u nás slnečno....

magimary
7. sep 2009

a na margo témy: gény versus výchova, ja sa tiež skôr prikláňam k pôvodnejšej teórii že je to 50:50, ale len preto, že si myslím toto, nebudem si o Škovierovi a jemu podobným myslieť, že sú to nesprávni ľudia, ktroí navyše maximálne ovplyvňujú verejnú mienku... mňa aj ten ich názor zaujíma, a raz (po vlastných skúsenostiach v budúcnosti) prehodnotím svoj názor podľa toho ich (nie preto, že by to oni vyhlásili, ale preto, že sa s ním stitožním), alebo práve naopak ešte viac si uvtrdím ten môj! (Zatiaľ mám -podľa toho, čo vnímam okolo seba- svoj postoj 50:50 neochvejne pevný! a súhlasím s tým, ako to vyššie napísala tuším cairka-maximálne 😉 )

ale asi sa tu momentálen nemám s kým konfrontovať, lebo tu nikto nie je 😅 ... mne Zajík spí, tak čakám, kým sa zobudí a hajde na nákupy 🙂 ...

zicon
7. sep 2009

Ja si myslim ze dobu ked deti mohli za chyby svojich rodicov mame za sebou.

Ak by sa taketo uvahy vobec zacali pripustat tak kde skoncime?? Nase kofolky by sa stali menejcennymi lebo maju zle geny.

Z tychto uvah je mozne pripustit ak sa niekto dopustili vrazdy ako bolo skorej spominane zatvorme pre istotu aj jeho deti lebo aj oni mozu vrazdit. Vzdajme to dobredu vsak aj tak to na 50 percent ovplyvnia geny. Nuz tie geny nemaju s tym nic spolocneho.

Nuz u nas boli kluby aj len s diskusiou, aj s prednaskamy, tym som sa vyhybal. A potom vianocne, velkonocne atd.

mixka
7. sep 2009

ahojte 🙂 tak prvu noc vo velkych posteliach mame uspesne za sebou, nemali sme ani najmensi problem, krpky spali jak zabite 🙂 nastastie nam ani ziadne pady nehrozia, lebo mame po celej dzke postele zabranu 😀

laculik
7. sep 2009

ahojte, ku genom, si ja myslim ze je to dokonca viac ako 70:20 (geny:vychova). Aj kamaratka geneticka mi to potvrdila, dokonca si ona mysli ze je to 90:10... Je to aj tak jedno, lebo aj najlepsie vychovane a biologicke dieta sa moze zopsut. Bohuzial mam taky pripad velmi blizko. Tri deti a jedno uuuuuplne zle. A pritom vsetci vzdelani, scestovani atd. V sucasnosti je to loteria, sekunda a dieta je mimo cesty.
Mixka, maly u nas tiez spaval len vo "velkacskej" so zabranou a super od prvej noci. Skusal obcas pred zaspanim vyliezt a hrat sa,ale jasne a razne som mu dala najavo ze tade cesta nevedie a je pokoj 😅.
Inak ja uz chodim do robky bez maleho (teda 4 krat v tyzdni), medzi 9-14 je doma s nasou pani (chodi nam upratovat a varit), cize ju maly dobre pozna a hlavne ma s babysittingom velke skusenosti.

mixka
7. sep 2009

no my sme dali krpkam uz normalne velke postele, zabrana je po celej dlzke a pohoda 🙂 vcera poobede sa snazili vyliest ked sli spat, dnes tiez, ale vecer vobec. vypili v posteli mliecko a ulozili sa bez vymyslania spat. cize vecere budu zatial asi ok, akurat cez obed si musim lahnut k nim a pockat kym zaspia 😀

laculik
7. sep 2009

supis mixka 🙂

cairka
7. sep 2009

my sme boli na sociálke doobedu 🙄 takže jediná cesta ako zmeniť meno je ísť s bio na matriku... skúsi naša sociálna dohodnúť s jej sociálnou termín a nejako ju tam dotiahnúť 😒 na jednej strane nemám problém sa s ňou stretnúť, len mám obavy, aby sa "nespamätala"... uvidíme, mala by mi poobede volať, čo vybavila u bio... ale tak verím, že vzdialenosť je dostatočná na to, aby ju nejaký veľký záujem odradil 😅

laculik
7. sep 2009

cairka, alebo najst bio matku a dat jej podpisat suhlas, ale pred notarom. cize asi je jednoduchsie sa stretnut na matrike, ak je ochotna dojst. aj mna to caka, ajajajajjaaaaaaj.

zicon
7. sep 2009

Nuz ale to sa da pochopyt aj tak ze tie deti su dopredu stratene, lebo maju zlu geneticku vybavu.

yukki
7. sep 2009

zlú? A my máme ...dobrú?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre