Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
2. jún 2009

Manžel bol pozvaný na pracovný pohovor... potrebuju umiestniť 2 jedenapolročné deti.... hmmmmmmm.... ked zložil ja som skoro skákala 2 metre... zato on sice včera bol tomu naklonený a dnes po tom hovore zas dume.... sakra tí chlapi.........

yukki
2. jún 2009

čo čo čo čo??, Jedno z toho mi prichovajte, Juli! Nemám nároky na farbu pleti, za kladné vybavenie vopred ďakujem. s pozdravom ....

cairka
2. jún 2009

ahojte.
zdeni, ja som akurát včera bola na pohovore v DD, kde chcú umiestniť len puberťakov. hovorili o nich pekne, možno keby sme mali iné bytové podmienky aj by som sa nechala ukecať (14ročný chlapec), ale aj tak som furt videla pred očami, čo všetko písala júlia o profisestrách 😝 takže ja si počkám na dieťatko maximálne do 5-6 rokov 😅

najjulinka
autor
2. jún 2009

zukki jemu ponukli tie dvojičky.......... 😀

magimary
2. jún 2009

VÝCHOVA ÚSMEVNE,
alebo
čomu ma naučila moja mamička

Moja mama ma naučila VYTRVALOSTI:
„Nevstaneš zo stoličky, kým nezješ všetok špenát!“

Moja mama ma naučila LOGIKE:
„Prečo? Lebo som to povedala ...“

Moja mama ma naučila NÁBOŽENSTVU:
„ Modli sa, aby tá špina zišla z koberca!“

Moja mama ma naučila OHYBNOSTI:
„Do čoho si si to sadol? Pozri sa, čo sa ti nalepilo na zadok!“

Moja mama ma naučila OCENIŤ DOBRE ODVEDENÚ PRÁCU:
„Ak sa chcete s bratom pozabíjať, urobte tak vonku – práve som dokončila sobotňajšie upratovanie!“

Moja mama ma naučila IRÓNII:
„Ešte chvíľu plač a ja ti dám skutočný dôvod.“

Moja mama ma naučila praktizovať jav zvaný OSMÓZA:
„Zavri ústa a zjedz tú polievku!“

Moja mama má naučila CHÁPAŤ KOLOBEH ŽIVOTA:
„Priviedla som ťa na tento svet a môžem ťa z neho zase rýchlo vyprevadiť!“

Moja mama ma naučila všetko o POČASÍ:
„Tvoja izba vyzerá, ako keby sa cez ňu prehnalo tornádo!“

Moja mama ma naučila pojmu RECYKLÁCIA:
„Nebyť mňa, zhnijete v špine!“

Moja mama ma naučila PREDVÍDAVOSTI A OPTIMIZMU:
„Obliekaj si každé ráno čistú bielizeň! Čo keby sa ti stala nejaká nehoda?“

Moja mama ma naučila ČO JE TO ZÁVISŤ:
„Na svete sú milióny nešťastných detí, ktoré nemajú takých úžasných rodičov, akých máš ty!“

😀 😀 😀

cairka
2. jún 2009

magi 😀 😀 😀

cairka
2. jún 2009

neviete niekto v ktorom dd hľadajú profíkov k malým deťom, cca do predškolákov? vôbec som si nemyslela, že to bude taký problém 😅

magimary
2. jún 2009

včera aj dnes hlásili v TV novinách, že na spiši spúšťajú projekt pre prácu Profirodičov...
to máš z MT len na skok... 😅

inak, neviem a problém to vraj teraz je... 😖 🙄

magimary
2. jún 2009

a ozaj, z praxe môjho pátrania po PR malých deťoch sa mi osvedčilo skúšať najmä v bývalých dojčákoch (kt. už sú teraz tiež pretransformované na DD), lebo tam je maličkých detí vždy dosť a len čo jedni odídu, ďalšie prídu...

cairka
2. jún 2009

a na ktorej stanici? kuknem to v archíve - teda tie TV noviny

lienocka235
2. jún 2009

juli no vidis... len si ich ber.. a dobre mi ich zatial opatruj.... 😉

magimary
2. jún 2009

včera to bolo asi na markíze (to som nevidela, len m,i to muž kričal z obývky a on pozeráva tam TV noviny) a dnes som to pozerala opakovanie niekoľkokrát na STV-v rámci ranného magazínu... 😉

veru, veru, juli ber, ber...
aby ste ptom neprebrali...
🙂 😉

aspoň máš istotu trvalého PP... 😅 , v kríze je to príjemná istota...
a keď sa už zohráte, nebudete chcieť meniť... 😅

yukki
2. jún 2009

😀 😀 😀 no vidíš Juli, ideme sa o ne potrhať...dlho sa neohrejú! 😉

magimary
2. jún 2009

ozaj, babule, mám na Vás dotaz:
je to pravda, že predbežko rozhdonuté 15.5.0í musí nadobudnúť tiež právoplatnosť???
Nie je ono platné hneď?!?
je to PRAVDA???! 😨

mixka
2. jún 2009

magi, my sme mali predbezko vykonatelne hned, ale to tam musi sudkyna uviest, ze vykonatelnost ma dnom dorucenia a pravoplatne je po 15 dnoch.

lienocka235
2. jún 2009

Podľa ustanovenia § 171 Občianskeho súdneho poriadku:
Lehota na plnenie začína plynúť od doručenia uznesenia; jej uplynutím je uznesenie vykonateľné. Ak nebola v uznesení uložená povinnosť na plnenie, je uznesenie vykonateľné, len čo bolo doručené

treba ponahanat súd preco za taku dlhu dobu nebolo rozhodnutie o predbeznom opatreni dorucene. resp. poprosit socialnu pracovnícku nech laskavo zdvihne zadok a ide sa informovat... resp. by som este zavoalla na odbor socialnej kurately akm dieta patri... lebo chyba nastala asi v spojeni..

tulenka
2. jún 2009

Magi, obavam sa , ze je to pravda.Aj ked teda netusim, kade ten list 3 tyzdne bludi. My sme to mali tak, ze v den vydania predbezka sme sa stretli my , riaditelka DD a socialna z UPSRVAR na sude a vsetci podpisali osobne prvzatie(uz sa nepamatam, ci aj vzdanie odvolania), aby sa nemuselo cakat na dorucenie. Tak sa to robieva , aby to bolo ihned, ale aj ked to slo postou, tak to nie je mozne , ze 3 tyzdne.

magimary
2. jún 2009

no, mám pocit, že to tam aj je napísané, že je vykonateľné dňom doručenia, ale naša socka to nechce akceptovať,
že kým to nemá ona v ruke (alebo aspoň úrad), tak nič nie je vykonateľné... 😖

áno, bolo doručené neskôr, ale čert to ber, lenže teraz už je doručené (od min.utorka) a stále je podľa nej nevykonateľné...

tak čo si mám(-e) o tom myslieť? 😨 😖

bubi35
2. jún 2009

ahojte kočky.Lenuška dakujeme.Teraz už prihodim častejšie ked mam pristup k pc.Magi super basen 😀

najjulinka
autor
2. jún 2009

mary u nas sa nedava na dobu neurčitu, tak uvidime ako to bude s trvalostou.... Karolovi ako začiatočnikovi daju zmluvu na rok.......

magimary
2. jún 2009

juli, no podľa papierov rok, ale podľa reality chlapcov u vás... určite nie na rok...
a potom predĺžia... 😉

najjulinka
autor
2. jún 2009

chlapcov????? predlžia.. .no mne o dva roky predlžili...... no uvidime.....

lienocka235
2. jún 2009

magi.. dnom dorucenia je to vykonatelne.. pokial v predbezku nie je uvedene inak nemozu ado ist na socialku a nech to oni preveria.. ze co sa s tym deje..

juli takze berete?

najjulinka
autor
2. jún 2009

no uvidime... neviem či je jediný pozvaný na pohovor 😉 😀

magimary
2. jún 2009

teda chlapca a dievča 😅 , som sa sekla...tak mi to nejako vyhŕklo... 😀
u nás v (tomto) dd po roku "predlžujú" na naurčito... 😉

leni, a kam myslíš na sociálku-na úrad? tam dnes mala volaľ domovácka socka a poevdala, že keď tam papier nemajú, tak nič sa nemení...

mňa len zaráža fakt, že malý je pdľa sudkyne od polovice mája "pridelený" k novým rodičom a v realite je ešte u nás...nie je to divné?!? 😨 , vždy som si ymslela, že rozhodnutia súdu su pre všetkých záväzné...
ale opäť som bola asi naivná... 🙄 😖

lienocka235
2. jún 2009

mary.. cize socialna v domove to uz ma dorucene ale na urade to nemaju? ci to len zle chapem... tak a potom je problem urobit kopiu a dorucit to na urad.. resp. zajst na urad a zacat zistovat preco to tam nedoslo? a novy rodicia co na to.. ? moja skusenost je obehavat to osobne a najlepsie chlap... vtedy su ochotnejsie...

najjulinka
autor
2. jún 2009

baby ja už tie dvojky chcem brať za hotovú vec........ 😅 😅 😅 J už by som aj tickerik im chcela robiť aj si ich napisať do pasu aj všetko 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 Ja už som dvojčatá brala takmer ako nereálne... že ked som dostala 2 solo kusy na začiatku, tak že mi budu odchadzať po jednom a tak vždy len vymenim 1 kus za 1 kus......... a toto je šanca...... joj keby ten moj manžel nebol taký váhavý, lebo to tiež pridá na nervoch........ on by mal byť v znamení váhy podla mna.. .neviem ako sa mu podarilo byť rakom... 😀 😖

najjulinka
autor
2. jún 2009

inak mary čo ty detom kupješ z ich penazí? ja ked tak pozerám do učtovnictva, tak väčšina vecí su hračky 😀 a potom trošku oblečenie... 😀

magimary
2. jún 2009

juli, ja tam mám hračky minimálne (máme ich doma "skladom"), ale za to tam mám také tie bežné "serepetičky" okolo detí (vlhčené obrúčky, suché obrúsky, šušňáky, ale aj lístky na MHD, sem-tam drobnosť na oblečenie -čiapočky, pančušky, ponožky atd., plienky, ale aj umývacie prostr.-(do umývačky) ai...
kračky vôbec (tie, keď tak, tak z darčekového -aj teraz ten kolotoč a hrací macík bol ako darčekový)... 😉

lienocka235
2. jún 2009

mary.. tak to je akt ochota a praca v zaujme dietata 😖
to musi byt blbe takto to natahovat cele.. pre vsetky zucastnene strany...

Juli sak si ta tie dvojky dostihli... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre