Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
28. nov 2009

a ešte chcem povedať, že to ešte môže záležať aj od toho, či ide dieťatko z profi (a koľko v nej bolo) a či z domova, lebo som sa stretla s tým, že v decákoch hovoria detičkám hocijako (a najmä hocikto-stále niekto iný) a v profi má babuľko len jedno jediné meno, ktorým mu hovoria len jeho najbližší...keďže my smemali miminka rovno z pôrodníc, ich menami sme sa ich vyslovene "vypiplali",preto veľmi skoro (pozitívne) reagovali na svoje mená... 😉 😉

mmacca
28. nov 2009

Chcem sa spýtať, či aj vaše deti sú lenivé ísť von? Naša malá odkedy je takto sychravo sa radšej hrá doma, musím ju nútiť ísť von. Dokonca aj keď svieti slniečko. Predtým by bola iba vonku. Môže to byť tým, že sa už vie zahrať sama, alebo jej vadí obliekanie?

najjulinka
autor
28. nov 2009

No ano mary... My sme brali Lucinku , ked mala 7mes. a 7dni a nereagovala vooobec na meno, ani na nič... potom skor začala reagovať na "bába, bábika" a hned aj na všetky podoby Lucinky 😉 😀 😵 😵 😵
U nas v decáku bola ešte raritka.. .bolo dieťatko, ktoré dajak volali.. sud ešte neodklepol meno... a vacsinou sa sud informuje ako ho valaju v decakua tak... dieťatko už medzitým bolo v profi.... na meno už reagovalo a zrzu sud odklepol uuuuplne iné meno ako po celý čas používali....... potom si dievčatko adoptovali noví rodičia a pokial viem, tak mu meno zmenili na to akým ho vlastne volali od začiatku, ale úradne to bola zmena krstného mena, lebo sud určil uuuplne iné meno 😀

ika.horvi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
najjulinka
autor
28. nov 2009

mmacca u nas lucka kce stale von... a tvrdí mi, že neprší... poviem nech ide kuknuť von oknom či prší... a ona potvora kolkokrát ani k oknu nedojde a hlási mi, že neprší a s kludným svedomim mi povie, že sa pozrela 😀 😀 😀

najjulinka
autor
28. nov 2009

inak moji synovcovia maju po 2 mena... akože všetci použivaju len to prvé meno... len som si všimla, že svokor zvykne volať jedneho aj druhým menom a vie , že je to on, zareaguje 😉 😀 😀 😀 Už je velký, ale asi t tak robil odmala a chápal... 😉 😀 😀 😀 takže fakt je to o zvyku 😀 😀 😀

mmacca
28. nov 2009

Veď práve, že donedávna bola schopná ísť von aj v daždi a teraz toto. Musím si vžy vymyslieť niečo, za čím/kým by išla von.

cairka
28. nov 2009

veve bola v DD a to, že reaguje na meno má ako jediné pozitívum dokonca v prepúšťacej správe 😀

mmacca, aj malá má také obdobia... mňa doma mrle žrali, lebo sme boli zvyknuté chodiť 2x denne von aspoň na 2 hodiny, ale časom som si povedala, že ked sa hrá, tak to nebudeme siliť...lebo ked som chcela ísť silou mocou, tak bol len rev...

eli77
28. nov 2009

tak nasa mala na meno vobec ale vobec nereaguje...a to bola tri mesiace u profi... 😒
Ja tiez rozmyslam, ze pri krste by sme jej dali este jedno meno...ale este uvidime 😉

ika.horvi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
magimary
28. nov 2009

ika, odkiaľ si? odkiaľ beriete malého?
tak mu dajte obidve-vaše prvé a pôvodne druhé... a kým si bude zvykať, tak situačne uvidíte,ktroé uprednostníte... 😉 ale aj Zajko je možnosť...

a na margo reagovania na meno ma napadá jedna celkom nová skúsenosť s našim malým... 😅 keď sme boli naposledy u doktorky, tak ona malého nazvala Palko (lebo také má druhé meno v karte, ona má dve krstné mená 😉 ) a on naňu ani len okom nešľahol, skrátka ju úplne zignoroval (a ona, že či počuje dobre- sa pýtala a ja jej že, ale hej, ale) on sa volá aj inak (XY) a my mu hovoríme tak inak (XY)... 😅
tak sa usmievala..., keď pochopila... 😅 🙂

ani mne sa nechce chodiť von, keď je sychravo... 😀 , ale na mňa si sa, maci, asi nepýtala... 😀

mmacca
28. nov 2009

My sme bývali vonku tiež dva razy a to vždy aspoň dve hodiny doobeda a poobede. Veď až tak to nesilím, ak neúčinkuje motivácia. Jej sa strašne páči nakupovať, ale nechcem v tomom chrípkovom období chodiť na také miesta. Inak sa s ňou celkom dobre nakupuje. 😀 😀

magimary
28. nov 2009

nie ona, ale ON ( 😀 ) má dve krstné mená
som sa sekla, asi to nedávalo žiaden zmysel 😝 😅

ika.horvi
28. nov 2009

Mary, my sa vlastne troska pozname 🙂 , raz sme sa stretli, som Elenkina svagrina. Boli sme raz u vas doma, ked sme sa chystali zacat pripravu na adopciu. 🙂 🙂 🙂 🙂

mmacca
28. nov 2009

čo chcú maminky je druhoradé 😀 😀 hlavne, že malým je dobre

magimary
28. nov 2009

ika, to záleží od dĺžky pobytu dieťatka u profi... 😉
a aj od vývinu dieťatka...

ale obvykle si to detičky svojim spôsobom (každé iným) odsmútia, lebno zrazu sa nájdu niekde inde a niekde vo vnútri zrejme ešte stále čakajú (tie prvé dni), že sa" ich/jeho" ľudia zjavia vo dverách a vezmú ich na ruky... 😔 🙂
smútok takých maličkých detí sa prejavuje rôzne:

-jedno prestane papať/ jedno veľ papá
-jedno (hoci pôvodne maxismieško) zostane smutné a neusmieva
-iné nekomunikuje
-staršie sa môže začať pomočovať (ak sa už pýtalo)
-uhýba očnému okntaktu a telssným dotykom
-atd atd...

ale všetky tieto "príznaky" (hoci smutné) sú kratkodobé a sú znakom, že doeťatko je emočne zdravé... 😉

najjulinka
autor
28. nov 2009

no my ked prší, tak von už nechodime.... ale ked neprší, proste nepada hora tak ideme aj ked je mokro... len v kočiku pršiplašte nelubime a na ihrisko ked prší sa nedá.... takže tak....

no a brať bábo na weekendy mi nepríde dobrý napad.. .to tak pri starších detoch, ale tiež nie vela, len parkrat a potom a furt.... ale pri drobcoch som proti takýmto weekendovým návštevam.... možu aj na celý den, ale zaspavať maju tam kde su doma... a ked už maju byť doma inde, tak na furt... lebo bábu nerobí dobre 2-3 noci zaspavať niekde a potom 4-5 noci zas inde... potom nie je doma nikde....... 😢

magimary
28. nov 2009

ika, ja som si to henď myslela!!! preto som sa pýtala!!! lebo elenka mi spomínala, že už sa vám to črtá!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 , som happy, že si TU!!!

mmacca
28. nov 2009

Magi, mala si také, že by si budúci rodičia brali dieťa na deň a na noc ho vrátili k tebe? či všetci boli zďaleka? A keď si ho brali domov, nemalo dieťa z toho veľký chaos po návrate po x dňoch?

magimary
28. nov 2009

tu sa všetko dozvieš!!! 😀 😅 😵
fakt sa teším...
som sa na vás pýtala (minulý štvrtok a elenka mi hneď oznámila, že asi idete do toho 😵 )..

magimary
28. nov 2009

maci, zažila som odchody profidetí na víkendy...a ešte teraz je mi z toho ťažko (v skratke presne tak, ako napísala juli vyššie)...radšej sa k tomu nechcem ani vracať (ale opisovala som to aj tu v téme, keď sa to dialo-niekedy v apríli,máji a júni... 😔 ☹ 😢
to, že by deti vrátili na noc som nezažila...

najjulinka
autor
28. nov 2009

inak taketo čosi sa mi zdá že psychologička naša spomínala aj na interakciach dvojičiek, že pre babatka to nie je vhodne také nocovanie inde "na skúšku", lebo na večer maju byť v svojom, so svojimi ritualmi... 😉

mmacca
28. nov 2009

Vidím Juli, že si mi odpovedala skôr, než som sa pýtala. Pýtam sa do budúcnosti, ale ktovie kedy sa nám ohlásia.

ika.horvi
28. nov 2009

Mary, no proste keď sme sa s ním stretli, tak sme obaja vedeli, že sme ho našli, nejak sme o tom nepochybovali a ani nepochybujeme 🙂 🙂 🙂

najjulinka, ja by som ho chudatko nechcela rozrušovať, ked to nebude vhodn aby išiel na noc inde, tak budeme trpezliví (i keď nedočkaví) a budeme len chodiť za ním, nechcem aby tým trpel. Našťastie je to blízko.

mmacca
28. nov 2009

My sme brali malú z domova na hosťovské a všimla som si, že keď bola u nás nechcela zaspať. Pripadalo mi to, akoby sa bála, že keď sa zobudí, už tam nebudeme. Dokonca, keď sme ju už mali nastálo zaspávala nám dlhú dobu s plačom. Tak som bola stále pri nej a držala ju za ruku, a potom, keď sa zobudila bola som hneď pri nej. Potom to prestalo, ale zostalo jej doteraz to, že poobede sa na 95% budí s plačom.

magimary
28. nov 2009

ika,vidíš...oplatilo sa!!! som happy akj za vás a s vami...fakt som úprimne šťastná... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ika.horvi
28. nov 2009

Mary, vďaka
🙂

magimary
28. nov 2009

ika, aj ja!!!
😵
a pozdravujem aj manžela! 😵 😉 🙂

laculik
28. nov 2009

mne sa velmi pacila (myslienka mojej kamaratky, ma dve ado a jedno bio), ze nezmeni meno, lebo to je to jedine, co ma dietko od bio mamy. a to sa mi velmi paci 🙂 . inak mne sa vyslovene nepacilo meno co ma nas maly, je to jedno z tych, ktore bz som uuuuuurcite nedala. ale pritom je take caste a normalne teraz. len mne proste nesedelo a v podstate stale nesedi. lenze podla mna sa malemu velmi to meno paradoxne hodi 😅 . a ika vitaj! kde ste robili pripravu? a bude to vase prve dietatko?

magimary
28. nov 2009

lacik, ale to je zase aj o tom, či už niekto svoje biodeti má (má tie "potreby"-meno, rodný list, pestúnstvo-naplnené) alebo aj či nie...tí, ktorí svoje "bio" detičky nemajú, inak pozerajú na určenie mena, zápis v rodnom liste-adopcia ai.)... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre