Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

silviaa
8. dec 2009

Mati tesim sa s tebou, ze dvojky su uz doma 😀 . Zelam krasne mamickovke radosti.

adrianamickova
8. dec 2009

Martinka,tak máte doma najkrajší darček,od Mikuláša aj od Ježiška
prajem ti pohodovu materskú 🙂 🙂 a detom cmuky cmuk 🙂 🙂

zicon
9. dec 2009

Dobre rano vsetkym

dioliana1
9. dec 2009

dobré ráno 😕

najjulinka
autor
9. dec 2009

No dobré ránko. Lucinka práve kcela čosi a mna sa pýta "Juliii, možem kakavko???"...... Potvorka malá... že Juli.... nie mami... 😀 😀 😀

martina_maxian
9. dec 2009

Dobré ránko,,, ja som od po šiestej v plnej pohotovosti a oni ešte spia.. 🙂 Noc bola úplne v pohode,,, Marek sa akurát búchal o postielku,,, tak som ho bol pohladkať pár krát po chrbátiku ale spia krásne.. 🙂

zicon
9. dec 2009

A co aj si spala, a rano si sa zobudila a to bol pocit, mam deti vsak.

najjulinka
autor
9. dec 2009

martina teraz bere mareček dithiaden, tak to budeš mať chvílu lepšie... 😀 😀 😀

martina_maxian
9. dec 2009

no len Marek sa bucha a mna z toho bolí srdce, keď to počujem.. ☹

mixka
9. dec 2009

ahojte bre ranko 🙂

mati, gratulujeeeeeeeem maminka 😵

najjulinka
autor
9. dec 2009

martina ber to tak, že je to lepšie ako prišiel k nám a bude to stále lepšie a lepšie 😉 😉 😉 Toto čo prevádza dnes už je jemné klepkanie......

zicon
9. dec 2009

Zvykaj si to robil aj Kubo.

yukki
9. dec 2009

Aj mňa bolí srdce, keď sa Kika kýve a búcha, a to už dva roky, raz menej, raz viac.
Momentálne už tretí deň hnusne prevažne sucho kašle, nespí kôli tomu a ani ja. Teplotu nemá, hrdlo ani nič ju nebolí. Ináč je živá normálne, len vidno, že nevyspatá. Čo by na to bolo najlepšie? Je to taký...hm, prieduškový skôr kašeľ, nie taký ten štekavý. Nenapadlo ma, že by som to riešila tým Dithiadenom-to je akože voľnopredajné? Ale radšej by som jej asi dačo dala, čo by liečilo ten kašeľ...dačo proti príp. zápalu? Do mesta k doktorke s ňou som nešla, to by znamenalo stáť na zastávke, kráčať cez pol mesta, sedieť v zavírenej čakárni, a potom ešte do obeda do najbližšieho busu sa motať po meste...to by jej asi len pohoršilo.
Zatiaľ máme len Hedelix a ten Kalciový sirup a Stoptussin-teda ako v zásobe. Keď dakto dá nejakú dobrú radu, tak to ešte zoženiem, z Lekárne, poprosím dakoho aby nám to tu doviezol. Má niekto nápad?

maznacik007
9. dec 2009

Yukki... mne na taky kasel davali ambrobene a celkom zabral

inak dobre ranko....

nas sa nebuchal.. on sa kyval a tak si spieval a ja som si ho niekedy aj do postele bravala.. /aj bravam/ a potom je to ok...

vcera som bola z toho DD dost znechutena.. ta plysovina je aj roztrhana..co dostal.. takze poputuje do kosa.. nechapem ako ma na to niekto zaludok... robit to tymto detom

dnes idem este co to vybavit.... na urady... trvaly pobyt socialka pas... k tej chorobe z priputania.. napisem ti co to zicon.. poobede ked bude viac casu 😉

yukki
9. dec 2009

ambrobene je voľnopredajné? že rýchlo dakomu volám, nehc nám kúpi....

magimary
9. dec 2009

ahojte!
yukki, ak má malá suchý kašeľ (a nič iné, napr. ani soplíky), tak jej Ambrobene nebude na nič (lebo nemá, čo vykašľať 😉 ) a treba jej napr. ten STOPTUSSIN (14 kvapiek 1-3x/denne), /moji chlapci ho teraz berú obaja, ale len na noc/, preto píšem že 1-3x/denne, lebo ak sa ti zdá, že kašle najviac len v noci, stačí jej ho dať len večer-na noc, ak kašle aj ráno, tak aj raná, aj večer a ak pokašliava celý deň, môžeš jej ho dať aj trikrát denne.

Ambrobene, Mucosolvan a pod. dávaj len ak má aj náznaky "odkašliavania"(čiže má v sebe nejaké hlieny), alebo ak má aj hutnú nádchu. Inka netreba.

Calcium môžeš doplniť, len ak by aj zachrípla a mala by si pocit, že sa nemôže "vykašľať".
Ak by kašľala viac a viac, sú ďalšie lieky.

Dithiaden alebo Fenistil by jej tiež neuškodil, ten sa podáva pri takýchto kašľoch, ak by bolo možné, že ich vyvoláva nejaké vonkajšie "dráždidlo" (=alergén)...

Mati, blahoželám k prvej úspešnej popôrodnej noci!!!
A toho kývania a búchania sa neboj...aj keď to hrozne vyzerá a je to smutné (a niekedy až trhá srdce), zober to tak, že on si tým uľavuje... 😔 vyplavujú sa mu endorfíny a to sú vlastne "vnútorné lieky" na upokojenie... 😔 😉

brulka
9. dec 2009

matka maxi tak si mamicka a mate uz prvu noc za sebou! tesim sa velmi ze to takto pekne zvladate. neboj vsetko bude dobre, certici potrebuju len vela lasky a cas 😵 😵 😵

maznaaaacik super aj vam gratulujem!!!! 😀 😵 😀 mate to za sebou a uz mozete coskoro aj vycestovat spolu ked bude pas 😀 !!! (ako to vlastne je ked mate dietatko na prebezko, bez pasu, tak sa neda cestovat mimo EU??? ale v EU by sa malo dat nie???)

magi to je mi moc luto ze ste so zajkom zase neporiesili u lekarky. dufam ze dostanete rychlo nahradny termin a sa konecne doriesi co drobcekovi chyba 😔

yukki, ambrobene ako ti radi maznacik je naozaj dobry - je to na vykaslievanie.
ale je potom este jeden sirup SINECOD mozu ho uz deti od troch rokov a ten tlmi kasel. takze sa musis rozhodnut ktory budes podavat - nemozu sa podavat naraz tieto dva lebo jeden je na vykasliavanie a druhy kasel tlmi. ak ma mala drazdivy kasel ale nie je vlhky a nevykasliava tak urcite daj sinecod - moja kolegyna si to nevedela vynachvalit - vraj to velmi pomaha, tady je link: http://www.magister.sk/product_info.php?product...
prajem skore uzdravenie chorusikovi 😉

cairka
9. dec 2009

dobré ránko.
My sme vstávali asi pred pol hodinkou 😎 som sa rozhodla, že prezlečieme periny a tak sme ich vyzliekli, dala som dole plachtu a išla som ju vyprášiť a ako som ju prášila, tak kukám, že z nej letí ovečkový vankúšik 😠 tak už som sa aj prejsť bola 😝 to je tak, ked robím ešte zo zalepenými očami 😝

veve sa ani nekývala, ani nebúchala, ona škriekala - ale fakt škriekala, to nebol plač - to čo predvádzala v tých 8. mesiacoch nedokáže teraz, ked sa jeduje 😖 a ked už začla, nepomohlo nič, škriekala 2 hodiny, od druhej do štvrtej (a bolo jedno, či ju mám na rukách, v posteli, abo ju nechám tak), po pár dňoch, ked som už od únavy nevidela som s ňou zaspala večer v posteli a dieťa sa síce zobudilo, pomrnkalo, ale neškriekalo 😕, tak od vtedy spíme spolu v posteli. A strašne dlho spala zle, hádam do 2 rokov sa budila niekoľkokrát za noc, aj 10x... ale ju som aj z DD brala s tým, že mala predpísané kvapky od neurologičky na spanie ( lebo citujem sestričku " ona celé noci škrieka a budí všetky deti na oddelení" ) - tie sme vysadili po dvoch dňoch, ked som si na nete prečítala, čo to je 🤐 a na škriekanie pomohla spoločná posteľ....

maznacik007
9. dec 2009

brulka myslim ze ani v EU nemozes cestovat pokial dieta nema pas...

😉

magimary
9. dec 2009

ja osobne si myslím, že tú istú službu ako (drahý) Sinecod dá aj (lacný) Stoptussin... 😉
účinok je ten istý, hoci možno účinná látka nie (ale možno aj áno, a je to len marketingový ťah 😒 ).
dokonca, teraz už je na trhu (dlhšie) aj Stoptussin sirup,.ktorý aj tlmí kašeľ, aj podporuje vykašliavanie (!), protichodné, ale je to tam tak napísané a aj ak pôsobí-máem vyskúšaný... je aký karamelovo sladký.. 😝 😅

ideme teraz s malým na poradňu aj s ročným očkovaním ...zase budú horúčky... 🙄 😔 ☹

brulka
9. dec 2009

to naozaj maznacik 😨 ja som si myslela ze v EU ano. ved nas nikde nekontroluju uz teraz ☹ to je skoda tak to svokrovci vnucatko tak skoro neuvidia ked teda uz nejake dietatko budeme mat ☹ . ja som dufala ze sa to nejak da vybavit...no tak to budeme musiet byt doma a svokrovci budu muset prijst k nam - len to je dialka pre uz strasich ludi ziadna sranda 😒 .

zicon
9. dec 2009

Ja by som v prvom rade zvysil vlhkost v miestnoti, moze byt prekurene a suchy vzduch.

A dal do aroma lampy alebo odparovaca na radior kvapky 31 bylin od Justu. Pred spanim strekol Eukasol.

laculik
9. dec 2009

ahojte, martina blahozelam k prvej noci! Informuj nas aj cez den, stale na vas myslim!
nas maly pri zaspavani sa kyve zo strany na stranu a "pradie" si. Niekedy aj dost nahlas. Ale beriem to ako nahradu za cmulanie prsta. Ja ked si lahnem k nemu tak ma tendencie sa kyvat, tak si lahnem tesne vedla neho, aby sa nemohol kyvat a uplne citim, ako to nim šije a potreboval by sa tak uspat. Tak ho nemusim a laham si k nemu na zaspavanie, len ked si to vypyta. Nasa mala, ked sa odnaucila od cumla, musela zasa niekoho prst na ruke šúchať. Dokonca mi niekedy ked zaspava aj teraz povie, ze nech jej dam ruku...
Brulka, uz sme to tu s pasom riesili a zistovali a nemozes vycestovat mimo SR bez pasu. Ale na predbezko Ti pas vydaju, lebo kazdy obcan SR ma na pas narok. Cize aj keby DD ziadali pasy pre deti, vydali by im ich. Ak mas dieta v ado, tak Ti dieta do pasu zapisu. Ak mas dieta v pestu, tak mu vydaju samostatny pas.

laculik
9. dec 2009

tak ho nemusim = nemučím 🙂

maznacik007
9. dec 2009

laculik a co stretko.. streneme sa v ten piatok? na trhoch? a co martinka a kto este moze?

brulka
9. dec 2009

ahoj laculik sme sa dlho nepoculi nevideli, malo sem teraz chodim 😔 sa uz na vas tesim ked sa mata trosku zabeha s certikmi mohli by sme dat zase nejake stretko cela nasa partia tu z okolia 😉 snad aj maznacik uz bude fit 🙂 a vela ludi este ani osobne nepoznam! snad sa nam podari niekedy taka kompletnejsia slezina 😀 😀 😀

no laculik a to teda znamena ze ked budeme mat deticky este len na predbezko ako ma teraz matka maxi certikov a budeme cakat na sud co bude ako viem az o 9 mesiacov tak mozeme vybavit na tych 9 mesiacov aj samostatny pas na povodne meno dietatka a s nim vycestovat??? alebo budeme musiet byt cca 1 rok iba doma kym sa vsetko neda papierovo dokopy a budeme mat rodny list uz na nove meno. to vies lebo so svokoru to uz teraz sije sa nevie dockat a stale vyvolava ze kolko sme v poradi a kedy uz bude vnucatko 😀 😀 😀

inak som volala na urad a sme 39-ti v poradi. a to sme koncom jula boli 144-ti. tak to celkom rychlo ide 😉

laculik
9. dec 2009

ja som myslela, ze to dame na jar az. s detmi vsetci. mne sa ten piatok tiez moc nehodi 😒 .

brulka
9. dec 2009

stretko na trhoch a kedy??? lebo ja vas strasne rada uvidim 😵

laculik
9. dec 2009

brulka, ano na predbezko Ti pas vydaju. potom si treba prelozit to predbezko úradne do jazyka danej krajiny kde ides. my sme isli s malym do grecka v juni a mali sme pas a predbezko (prelozene do grectiny - tak nam radili) ale nakoniec to predbezko nikto nechcel vidiet... akurat vybavujeme viza do thajska a som zvedava, ci budu chciet sudne rozhodnutie vidiet.. idem ho dat ale preventivne do AJ prelozit.

laculik
9. dec 2009

cize brulka nebudete musiet sediet doma! vybavis na predbezko na povodne meno pas 😉 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre