Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
18. dec 2009

ked si predstavím, že s Lucinkou už ťahám teraz tretiu zimu... straaaašne rýýýýchlo to letí......... moje zlate babulko...... jak z nej nič nebude nám povedali............ a potom ked teraz na jar doniesla psychoška fotku na oddelenie, tak padali na riť.........

zicon
18. dec 2009

40 rocny slobodny - su bud rozvedeny alebo uchyli, a taky nahanaju 18 tky jedna radost.

najjulinka
autor
18. dec 2009

v mojej 40ke....... to možno myslela, že chytím mladeho zajačika 😀 😀 😀 😀 ale však čo nie je može byť... nemám ešte 40..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
zicon a su aj ine pripady........ osobne poznám iný, ani jedno ani druhé....

magimary
18. dec 2009

mne dnes vo vlaku pomáhala jedna sprievodčíčka nastúpiť a akurát som ju "vyrušila" z telefonátu a keď potom pokračovala v telefonovaní, tak to okomentovala počúvajúcemu, že: "práve som musela pomôcť jednej mladučkej maminke"... ( 😅 😀 😅 )... tak som sa musela vo vnútri rehotať, že mňa niekto (v tejto dobe a pri mojom vzhľade) nazval :mladučkou (?! 😀 ), najmä, keď som už "matkou" nejaký ten 7-my rôčik 😅 😀

a inak som pobúrená z Hlavnej stanici v BA, lebo doteraz som nikdy nemala čas vyzitiť si možnosti transportu cez milion schodov, čo vedú dole k podchodu a hore k nástupišťu (vždy tam totiž dobieham na knap), ale dnes som mala polhodinku nazvyš, tak som sa rozhodla, že si omrknem situáciu zblízka a nájdem nejaké výťahy...žiadne som však nenašla, tak som sa odhodlala, že sa strápnim na informáciách (kde majú obrovskými písmenami napísané, že poskytujú info LEN o VLAKOch) a spýtam sa na výťahy... 😅 , tetuška za okienkom (nie síce výrazne milá, ale aspoň) mi odpovedala: "Výťahy?!? tie tu určite nenájdete, lebo tu nie sú." Som myslela, že zle počujem! Tak tu u nás vybudovala na malej miestnej staničke mega výťahy a zariadenie k tomu a na ooooooobrovskej Hlavnej stanici nič?!? Tak som sa jej opäť spýtala, že ako mám prejsť k poslednému nástupišťu (čo som doteraz zvládlaa tak, že som si vždy zobrala niekoho zo sebou-resp. mamu (koho iného 😅 ), lenže dnes nemohla (k dr. sme sa objednali na poslednú chvíľu) a kočík som mala plno zaťažený, ešte aj fusakom a celkovo zimnou výbavou. Tak mi poradila, že si mám zavolať na pomoc železničnú políciu a s nimi prejsť cez kolaje ( 😕 😨 😲 ), nájsť políciu nebolo jednoduché (napokon som ich našla úpir stánku s jedlom, práve sa chystali jesť ( 😅 ) a vysvtelila som im, čo potrebujem a kto ma poslal...
Pozerali na mňa ako na zjavenie (asi
ich ešte o to nikto neprosil, neviem...ale mne tak odporučili 😅 😀 ), ale išli so mnou a "previedli" ma cez kolaje (dokonca aj cez vlak, ktorý bol v ceste 😀 )...

čo teda ale nikdy nepochopím je fakt, ako môže HLAVNA STANICA byť bez výťahov?!? 😲

zicon
18. dec 2009

No jednoducho je pred rekonstrukciov.

najjulinka
autor
18. dec 2009

mary kcelo by to lahší kočík... jasne, že ak nakupiš karton mlieka dole do košika, tak sa sťaží, ale aby si ho s babom vpohode zdvihla... 😉
no stanice su inak des.. .serinká to aj mna a dosť... u nas vozičkarov a tak pušťaju cez ich "technicku" plošinu čo maju na tie vozíky ich na batožinu..... proste do takej tmy dajakej.. okolo celej stanice.... no des.......

magimary
18. dec 2009

pred rekonštrukciou?!?
a doteraz nepotreboval NIKTO prísť k vlaku s kočíkom??? 😲
veď dávnejšie boli oveľa väčšie kočíky a vozili sa v nich oveľa väčšie deti, ako to vtedy riešili?!?
to nejde o to, že to budú rekonštruovať, ako to mohli postaviť bez výťahov?!? s toľkými schodmi, koľko sa tam nachádza?!?
a čo vozíčkari??? 😨

zicon
18. dec 2009

Ja viem ale neriesim mam auto.

najjulinka
autor
18. dec 2009

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer... - mary kukni foto - mamička so svojimi deťmi 😉

magimary
18. dec 2009

juli, ja chodím (do vlaku) LEN s golfáčom, ale aj ten má dokopy (v zimnej výbave) možno aj do 20 kíl (!!!)...
čo ja v pohode síce zvládnem nadvihnúť, ale nie na TOĽKÝCH (a navyše strmých!!!) schodoch!!!
minule som musela takto malého zniesť a vyniesť (aj keď bola so mnou mama, zo špecifických dôvodov 😝 ) a skoro som tam skolabovala (bez úvodzoviek, reálne!)...
takže ani kočík, ani sila Ti pir toľkých schodoch fakt nepomôže... 😠

magimary
18. dec 2009

to mi je jasné, zicon,
preto to riešim ja 😝 😠 😖

najjulinka
autor
18. dec 2009

mary a ked sme pri tom, ked si cestovala s kočíkom, tak kde si ho mala??? lebo kočík podla ich predpisov ani nemožeš brať do vlaku... možeš ho len ako batožinu čo sa za nu plati.... proste na jedneho platiaceho je batožina zadara len tá čo sa zmestí nad sedadlo a pod sedadlo na ktorom sedíš..............

najjulinka
autor
18. dec 2009

ja vlakom ani nejdem... ešte ma spokutuju za kočík.... to je ako adrenalinový šport....

magimary
18. dec 2009

juli, myslíš manducu na tých fotkách, či čo? 😕
manduca, samozrejme napadla aj mňa,ale to by sme zmrzli obaja-i malý, i ja (keďže by sme sa nemohli poriadne obliecť, resp. zapnúť)... o živej váhe (na 7 hodín!) na sebe ani nehovorím... 😨 😝 😖

ako, nechcem to tu nejako viac rozoberať, len som napísala, čo ma dnes teda dobre rozhorčilo... aj tak to tu neporiešim a nezmením...ale raz možno...

cairka
18. dec 2009

no ja neviem, ja som golfáč brala vždy sebou do kupé poskladaný a ked sme ešte chodili s veľkou 3kombináciou, tak som v pohode dávala do batožinového priestoru a nikdy som za to neplatila 😉 tak jedine že by sa niečo zmenilo za 2 roky...

najjulinka
autor
18. dec 2009

akože išli sme vlakom - zubačkoua mali sme dosť... rušnovodiči akože privreli oči, dali sme zadara kočíky do takej meistnosti pri rušnovodičovi,a le nesmeli sme tam byť - vysoke napätie tam je a cestujuci musia byť za dverami... so štyrma detmi sme sa museli vylodiť na sedadla.... no nemalo to chybu.. .dvojičky vrieskali, Lucka tancovala na sedadlách, Bikina blila a my sme zhlboka dýchali a pol zubačky vystupilo hned na prvej stanici....

magimary
18. dec 2009

juli,máš úúúúúúúplbne nesprávne info!!! Kočík s dieťaťom sa ako batožina neráta!!!
dokonca sa zaňho ani NEPLATÍ!!!ale musí v ňom byť dieťa!!!
ja takto chodím od mája (takže som si kecla už s nejedným revízorom) a VŽDY bez pokuty! 😎 😉

najjulinka
autor
18. dec 2009

ja som si to vtedy pri zubačke čítala ko to je - platili všobecné pravidla ako pre vlaky.... ale mam pocit, že nad kočíkom privieraju oči... lebo chápu.... len stačí na jednu svinu revizora naraziť.....

mary myslela som na fotke mamičku kukni - maldú a ake ma velké svoje biodeti... 😉 😉 😉 som skopirovala link na konkretnu fotku, ale asi hodilo na album...

janula_nz
18. dec 2009

ak sa smiem zapliest do debaty ohladom kocikov a vlaku. tak po novom to je tak , ze kociky sa nevozia v batozinovom vagone ale so sebou. a mne to hovorili uz vtedy, ked som s laurou chodila do ba, ked bola babo. sama som si musela trepat kociar do vlaku, aspon ze mi pomohli ludia, co nastupovali alebo vystupovali. a neplatila som vobec za kocik. iba som nemohla sediet ale hodinu do ba stat lebo kocik sa mi nezmestil nikde len tam pri dverach

najjulinka
autor
18. dec 2009

stretla si sa s revizorom??? to ako často chodia revizori?? lebo prevdupovediac sice nechodim vlakom často , ale len raz som zažila revizora čo si pamatam........ hovorim o revizorovi, nie sprievodcovi... revizor kontroluje vlastne sprievodcu....

janula_nz
18. dec 2009

nie. toho som v zivote este vo vlaku nevidela a to som teda aj do skoly denno denne vlakom cestovala aj do ba casto chodime vlakom aj do nr a kade tade

magimary
18. dec 2009

tak sprievodcu, 😝 to je jedno, skrátka je to človek, čo ti označí správne zakúpený lístok (a ak by bol nesprávny, tak ti dá nový so sankciou)...
rovnako ako vo vlakoch je to aj v MHD, ak je kočík samostatný (bez dieťaťa) platíš zaňho, ako za batožinu, ak je v ňom dieťa "platíš" zaňho ako za dieťa a TEDA NEplatíš 😉
identicky s vlakom

najjulinka
autor
18. dec 2009

no mary tak to maju na svojich strankach, resp. mali v auguste ine info... a aj rušnovodič mal ine info ako maš ty... 😠 😠 😠

magimary
18. dec 2009

to nie ja...to mi povedali na stanici (a nie raz!) 😉 🙂

najjulinka
autor
18. dec 2009

revizor a sprievodca nie je jedno.. .revizor kontroluje sprievodcu... presne či zaučtoval veci ako mal a či si dačo nestrčil do vrecka a pod...

magimary
18. dec 2009

ak by to nebola pravda, asi by som už raz za to "dostala" aspoň slovnú nakladačku... 😉
a viem, že takto chodia všetci, ktorých poznám-nielen ja 😅

lenže u vás je (možno) všetko iné... 😉

najjulinka
autor
18. dec 2009

nie mary... akože možu mať staré info na stranke.. lebo ono pri takých info su, že odkedy platia, nie dokedy... takže kludne tam možu mať staré info, resp. mali staré info...

magimary
18. dec 2009

veď som povedala, že MNE je to jedno, kto z nich to bol a opisom som upresnila, koho presne myslím... 😉

ja si myslím, že fakt nemám význam-chytať sa navzájom za slovíčka...ja myslím, že zrejme všetci pochopili ako som to myslela... (na základe toho ďalľšieho opisu)

zicon
18. dec 2009

Najjulinka rada chita za slovicka

najjulinka
autor
18. dec 2009

no teraz som kukla na stranku a je napisane, že fakt može isť jeden kočík na človeka bezplatne, dokonca aj bez dieťaťa, ale musi splniť toto "Z uvedených predmetov smie cestujúci vziať so sebou len jeden a je povinný uložiť ho tak, aby tým neobmedzoval spolucestujúcich a sprievodcu." (je tam uvedených viac veci ako batožina - do tejto kategorie proste spada aj kočik, aj kočik bez dieťaťa, aj lyže, aj kontrabas a podobné voloviny)... Toto maju železnice na svojej stránke... 😠 😠 😠 😠 Ale zato v článku z mája 2009 jednom nanejakej babetkovskej stránke je napisane presne to čo vravíš ty mary..... ŽSR ma proste aktuálne info asi na stránkach.... a my sme riešili kočíky v zubačke... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre