Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
11. feb 2010

inak kocky poradte mi riesim fusak.. mam taky starsi typ a rozmyslam ze by som si kupila novy... ma to este zmysel.. teda vyuzijeme ho.. rozmyslam nad typom
kaiser alebo eisbarchen

magimary
11. feb 2010

my sme museli dať obe potvrdenia, mati (a to nemal tobi žiadne zdravotné problémy) 😉
a leni, Tomi bude mať 5-rokov (do 14.9)

maznacik007
11. feb 2010

no tak to su len dva tyzdne nez bude mat sest?

dioliana1
11. feb 2010

spominali ste logopeda, pimpa by vedela poradiť
njprv sa cvičia uvolnovacie cviky ako vyplazovanie jazyka so zvukom ble-ble ako čart, potom kivanie od kutika ku druhému kutiku-suťaž kto rýchlejšie, špúlenie ust a pod. formou hry, to dosť pomohlo pri mojich prvých tie prišli so slovnikom dokopy na jednej ruke spočítať a o rok kecali

magimary
11. feb 2010

leni, eisbarcheny sú veľké fusaky (do troch rokov), takže ešte min.rok (dva, kedže drobec je malý) využiješ...ide len o tom, koľko sa bude malý v tom veku ešte voziť v kočíku (v tuhej zime-to skôr sane, al. na pešo)
inak, aj ja som nad nimi uvažovala, už som ich mala aj zajednané, ale napokon som to zrušila, lebo sa mi zdali veľké a objednala som iné a ked prišli, som zistila, že sú ešte väčšie... 😅 😖 (ale snád sa napracú do dvojkočíka 🙄)...

magimary
11. feb 2010

hej, maznačik, dva týždne 😅 ,
ale podľa škoslkého zákona dieťa môže ísť do školy len to, ktoré najneskôr do 31.8. dovrši 6 rokov, ostatné deti sa považujú za predčasne zaškolené... a rodičia o to musia žiadať (rovnako ako o odklad)... 😝

najjulinka
autor
11. feb 2010

ja som kupila Emitexy a 2x nadšená nie som... iste veci super, ale neviem ako ich v kočíku prichytiť... do buducej zimy asi našijem šnurky, len či ja ich tak dobre našijem ako na iných fusakoch su origoš prišité.. .no neviem....

magimary
11. feb 2010

aj nad emitexami som vážne uvažovala, ale tiež sa mi zdali veľké (a sú mi akosi nesymaptické 😅 ) a myslím, že tie moje sú také isté (ak nie ešte aj od emitexov! 😨 😅 väčšie)...
neviem, možno ich budem musieť predať a kúpiť menšie (ale to až potom, keď bude kočík, aby som vedela, ako a či sa tam vojdú)...

lenkove
11. feb 2010

baby
zo mna a ziliny zajtra nic, som dnes z Ivky KO, a bojim sa ju taku nechat s mamou.. a brat ju tiez nebudem, no jednoducho, sedim doma a venujem sa dietatu, ak chcete, pridite na navstevu 🙂 je to 10 km kysuckym smerom od ZA 😉

cairka
11. feb 2010

leni, škoda ☹ ale chápem to, snád nabudúce. Ak všetko pôjde ako má, tak tam ešte pôjdeme 😝 a už nebudú záveje a s ivankou už budete zohrané 😵

maznacikovci,a vy ako? my predbežne prídeme o pol desiatej do ZA, na úrade sa snád moc nezdržíme, tak do pol jedenástej snád budeme na námestí. ale vieme sa prispôsobiť a ísť skorším busom 😉

maznacik007
11. feb 2010

mary... maly ma rok a pol a aj podla mna este take dva roky vyuzijem.. ked nad tym rozmyslam.. viem ze su to velke fusaky sestra ma kaiser a pouziva ho pri malej... od narodenia a to sa narodila malinka 2700 gramov.. a da sa to tak postahovat ze babenko je v tom ok.. to by som s nebala aj ked to je u nas neaktualne.. leda ze by bocian zabludil...

pozriem ho v polsku teda... uvidim aky sa mi bude viac pacit.. maly sa rad vozi... v kociku... tak hadam vyuzijem...

cairka IP

lenka IP

martina_maxian
11. feb 2010

ahojte, 🙂 žeby ste tu už všetky spali??? 🙂 🙂 🙂 🙂

marketka1
11. feb 2010

nie. 😉

najjulinka
autor
11. feb 2010

ja nespim.

najjulinka
autor
11. feb 2010

ale už idem.

dioliana1
11. feb 2010

tu sa už spí?

mixka
12. feb 2010

bre ranko 🙂 tu nikto 😕 ???

marketka1
12. feb 2010

ahojte pekný deň 🙂

mata2
12. feb 2010

ahojte,
tu zas nasnezilo a este snezi... 🙄
ja uz chcem leto 😅

magimary
12. feb 2010

aj u nás sneží! 🙂
asi sa budeme večer na ples brodiť v snehuliach 😀

inak pekné ránko 🙂 !
mixka, ako sa máš, už som ťa dávno "nevidela"... 🙂

yukki
12. feb 2010

Je toto možné? ?????????????????????????????????????????????????

Súd Trebišov, na ktorý mal byť postúpený môj návrh zo súdu z RV ( PRE MIESTNU NEPRÍSLUŠNOSŤ ), ešte papiere-ten môj návrh, ktorý som posielala do RV nemá. Mne oznámenie o postúpení do Trebišova prišlo 2,2,2010.

Avšak:

Predbežné opatrenie, ktoré som teda už adresovala súdu Trebišov, tento môj návrh na predbežné opatrenie PRE MIESTNU NEPRÍSLUŠNOSŤ postupuje súdu Rožňava. (teda tiež ešet papiere zrejme neodoslal, len mne prišlo oznámenie, práve keď som tam s nimi telefonovala).

No je toto možné? Nesníva sa mi to????????????????

mata2
12. feb 2010

yukki toto je vazne kocurkovo 😲 😲 😲

marketka1
12. feb 2010

yukki ešte si si nestihla všimnúť za svoj život že žiješ v SR tu je možné i nemožné ☹ 😠

yukki
12. feb 2010

To nie je možné. Ani jeden súd sa necíti miestne príslušný. Nech si urobia na mape spojnicu a stretnú sa v prostriedku a nech to už rozhodnú, veď to nie je možné.

ika.horvi
12. feb 2010

yukki 😒 , to mi silno pripomina nas ... U nas uz o tom rozhoduje krajsky sud, ze kde to vlastne mame mat... 😔

magimary
12. feb 2010

ja len nechápem, ako sa toto všetko môže diať???!!!??? 😨 🙄 😠
takto isto prehadzovali aj papiere "nášho" Prvého (keďže bol pôvodom z MA okresu, ale "býval" v BA domove, presúvali ho zo súdu v BA na súd v PK, ale následne zrušili súd v PK, tak ho opäť premiestnili na súd v BA, kde ako "vidiek" spadal tuším pod štvorku, ale náš -vtedajší- domov patril pod dvojku, takže presúvanie pokračovalo ešte aj ďalej v rámci "okresov" BA a celé sato takto prehadzovalo takmer 10 mesiacov!!! 😲 ) , neskutočné!!! 😠 😝 🙄

magimary
12. feb 2010

a to bolo ešte kým bol u nás (to sa mal riešiť súd o jeho mene!), v tom čase sa mu asi trikrát úplne stratili jeho papiere (spis), čiže celé sa to naťahovalo ešte aj znovunachádzaním papierov a v podstate v dôsledku toho skoro 10 mesiacov pre tento štát ako konkrétna osoba s menom ani neexistoval... 😝 , potom, keď už mal mať predosvojiteľský súd, tak prehadzovanie jeho spisov pokračovalo ešte ďalších 6 mesiacov...!!! 🙄

to len na ilsutráciu, ako to u nás (ne-)funguje... 😖

najjulinka
autor
12. feb 2010

Tak ja som dnes v Billa kupila 8 krabic Sunaru a ešte som im tam pár nechala, ale to už by som sa neodniesla s väčším nákupom... 😀 😀 😀

yukki snad už na Stužkovj budeš pre malu M. mami... že dovtedy bude už u Vás........ 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

dioliana1
12. feb 2010

yukki to je des, ale asi normalne pre náš štát
☹ 😖 😝

dioliana1
12. feb 2010

zasa chýba grcajuci smile

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre