Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
15. feb 2010

no dio našla som to...
normalne sme naposali, resp. akože manžel:

Vec: Súhlas


Súhlasím s tým, aby moja manželka Júlia ___________________ mala v pestúnskej starostlivosti dieťa.


V Košiciach, 14.04.2008

dioliana1
15. feb 2010

ok diky
na tom dotazniku je to formulované akoby išlo o vlastné dieťa manžela/lky

dioliana1
15. feb 2010

asi dám podpisať aj jedno a napišem aj druhé

lenkove
15. feb 2010

ahojte

Mary, supeeer 🙂 jasne, ze si asertivna, ked ide o deti bijes sa ako levica 😀 😀 supeeer 🙂

my sme z mesta bez babi, mala placka, nevie si zvyknut a zahrat sa a hlavne tie zuby.. 🙄 vcera vysiel jeden a dnes sa tisne kamos. Najnovsie nielenze nespime cez den, ale ani nejeme.. iba rano a na desiatu ok, potom nic, ani to neochutna a hned odhadzuje ruku.. aj ked ochutna.. tak to kompenzujeme mlieckom a dufam,ze je coskoro zubiak von 😉 mm pride coskoro, najneskor v piatok 😵

a dnes sme boli na poste, banke, socialnom, sude, poistovni a kniznici a NIKDE nemaju pristup pre kociky. vsade schody.. niekde dva, niekde tri, niekde schodisko 😝 😝 😝

marketka1
15. feb 2010

Ahojte a pekný deň ani neviem ku komu sa skôr ozvať.

magi GRATULUJEM už to pôjde šup šup a zajko bude Váš zajtra držím palce, zajkovi aj Vám. 😉

dio ja som dávala papier zvlášť s manželovým súhlasom.

maťa tak predsa kočík trošku iný ale ešte Vám poslúži. 😉

laculík šťastnú cestu za teplom kedy idete a kam to bude tentoraz?

misi my s mm sme si tiež dávali žiadosť o zdravé bábätko do žiadosti. Keď že mám nejakú tú skúsenosť aj ja tak by som sa veľmi nespoliehala na to že DD alebo profi mama(česť výnimkám) Ti povedia pravdu o dieťatku.Tak aby si časom nebola prekvapená.Môj osobný názor tak ako tu dnes väčšina spomenula je že ja by som si ho nevzala.

tatiana tebe držím palce tiež aby ste ten odchod zvládli čo najlepšie vy aj deti. A aj pre mňa by to chlapča bola výzva ale tiež treba brať do úvahy aj priateľa 😉

najjulinka
autor
15. feb 2010

lenkove Domča ked jej rastli prve zuba, tak 4x denne flaša a raz som ju presvedčila na ničo čo sa papa lyžičkou, ale bud to bol banan alebo kaša - nekcela zeleninovo-masove, ani ine ovocie.... takže sme tak par dni vydržali a potom postupne... pusu sice nekcela ani potom otvarať, ale ked už som to do pusy dostala, tak zjedla... ale takých 5-6 dni sme boli proste bez normalneho papkanička ...

marketka1
15. feb 2010

ahoj leni tak Ty máš tiež dnes zážitkov a tie schody dajú zabrať hlavne schodiská ale ste šikovný keď ste toľko stihli. ináč ani Kubo nechce papať ak mu idú zúbky dole mu idú ďalšie dva kúsky no nie a nie sa prerezať von. skús jej dať rožtek alebo piškóty nech si zobká počas hrania. koľko ich už máte my 6 ks.

yukki Ty ako si dnes dopadla podarilo sa niečo vybaviť na úradoch?

lenkove
15. feb 2010

markie
aj my sest

juli, diky... budem skusat co sa da.. 😔

najjulinka
autor
15. feb 2010

lenkove vsak ty mas Atlantico ne? to sice nakaka cloveka, že do schodov, ale s atlanticom to mas v pohode.. to je lahulinké..... aj na nosenie a na zhopsanie ani neovorim - to jednou rukou...... pri lucke som mala inak modrinu na stehne z nosenia kočíka do schodov, ale to sme ešte nemali atlantico, ale som mala požičaný STEGGI fajne priestranný hlboký kočík s klasickou X konštrukciou a veeeeelkou vaničkou - bolo to v zime, takže do snehu zas fajne (akurát, že mu padal brzda, tak som odbrzdovala po každých pár krokoch 😀 😀 😀 )....

najjulinka
autor
15. feb 2010

Mojim detom rastli zuby až tesno po ukončeni 10.mesiaca.... (tj. Kikovi, lucinke a Dominike)
M&M, Mirka a Linda už prišli velkáči na prvé zuby a najmladší už v puse zub mal ked došiel...

tatiannna
15. feb 2010

MARKÉTKA jasná vec, že ho beriem do úvahy, to je bez debaty, veď on sa na všetkom podieľa...uvidíme ako to dopadne, čo nám dá riaditeľka vedieť, určite sa na neho pôjdeme pozrieť, spoznáme sa a ja si toho môjho poznám, pohľad na to konkrétne živé decko ho zlomí 🙂 a on je tiež človek, ktorý funguje na výzvach...resp. výzvami sa posúva dopredu, šak aj preto sme spolu, bo ja som pre neho tiež výzva 😀

marketka1
15. feb 2010

a ešte Vám musím povedať čo sa včera prihodilo môjmu synovcovi 3,5 roka. ☹

spadol zo skrine tvárou na zem a ostal ležať v bezvedomí chvíľu (náš Samko je proste chlapec ktorý nemá problém vyliezť hoc kde keď mal 2,5 roka visel na garniži v detskej izbe dostal sa tam z rámu poschodovej postele plakal lebo nevedel naspäť dole, proste je to také živé šidlo je všade kde netreba, aby bol.Hlavne ak si spomínate kvôli nemu sme sa rozhodli nábytok do steny prišraubovať aby sa to raz na neho nevykydlo lebo je nábytko lezec.)Ale aby som sa k nemu vrátila sestra ho zdvihla a preniesla do obývačky po chvíľke sa prebral no chcelo sa mu spať zadriemal na 15 min. a na to sa mu z nosa pustila krv tak radšej išli na pohotovosť malému spravili RTG hlavy a poslali ho na neurológiu kde bola dr. ktorá ho vyšetrovala a podozrievala sestru že mu ublížila pýtala sa ho na rôzne otázky našťastie synovec vravel pravdu že spadol zo skrine. Chvíľu tam pobudli na pozorovaní a potom ich pustili domov stým že ak by sa niečo nepozdávalo tak má prísť ihneď späť. po dvoch hodinách jak sa vrátili domov ho sestra zase načapala na skrini proste sa to dieťa nepoučí a sestra si ide skrášliť detskú izbu prilepením pripínačiek na skrine lebo ináč mu liezť zatiaľ nevie zabrániť.
A ešte od včera rána majú kiahne takže asi nás to neminie tiež v najbližšom čase.

tatiannna
15. feb 2010

Práve mi odpísala z NMnV, že nemajú žiadne voľné miesto prof i... budem tu informovať, keby to čítal nejaký záujemca o profi, tak nech vie, aká je kde situácia... odpísala mi iba stroho mailom jednu vetu 🙂

tatiannna
15. feb 2010

ostatní si prosím vás čo myslíte o tom chlapcovi, čo je možný do profi? rada by som počula vaše názory, príp. skúsenosti s takýmito deťmi

mixka
15. feb 2010

MAGI: gratulujem a tesim sa spolu s vami 😵

MATIMAXI: krasny kocik ste kupili 😉

magimary
15. feb 2010

tatiana, ak by bol LEN sám, tak hej (ale bude to teda riadny zaberák a fuška, testovanie a skúšanie hraníc),
ale ak by bol aj s iným dieťaťom, nemuselo by to byť až tak dobré...

no, na margo toho, čo si písala vyššie (dávnejšie), na Tvojom mieste by som najprv začala tými malými detičkami, nie týmito "ťažkými"...

na takéto deti treba NIELEN odvahu, ale aj SKUSENOSTI...a nielen to...

cairka
15. feb 2010

tatianna, ja by som si netrúfla... má toho chlapec dosť ☹

laculik
15. feb 2010

magi gratulujem!!!! a drzim na zajtra palce, nech je tam 🙂
dio, aj ja som napisala tak ako juli, na zvlast papier, ze partner suhlasi s pestu a podpisal to 😉 .

magimary
15. feb 2010

mixka, ďakujem 🙂 a súhlasím s tebou a kočíkom 😅 😵 😀

mixka
15. feb 2010

dik magi 😀 inak, do akeho veku /vysky cca/ sa tam dieta zmesti ??

magimary
15. feb 2010

lacik, dík! a vy si to tam užite...aj ja by som prijala taký "výlet" 😅
mixka, v pohode aj do troch... 😉 🙂

laculik
15. feb 2010

mixka, my sme "malu" po letiskach - dlhych štrekach a napr aj v lete na pohode este vozili v kociku (ma vysku 128). Akoze vyzerala ako dement 😀 , ale ucel to plne splnilo 😀 😀 😀

laculik
15. feb 2010

dakujem, sak tam beriem comp, tak budeme v spojeni...ani nezistiite... 😀

mexx
15. feb 2010

Ja by som si na take netrufla. 🤐 Suhlasim s Mary, ze treba odvahu aj skusenosti...a to zatial nemam. 😅
Tani, skus si checknut aj Detsky domov Dobry Pastier v Jelke. Viem, ze tam hladali dlhodobo niekoho, mozno to bude stale aktualne. A boli velmi mili a ustretovi... 😉

mixka
15. feb 2010

laculik 😀

magimary
15. feb 2010

zase sme sa trošku "odreagovávali" 😅:
http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/magimary/al...

mexx, na také dieťatko si netrúfam ani ja... a skúsenosti mám...ale je iné robiť s týmito deťmi denne v pradni a iné je ich mať 24 hodín doma... 😔

mixka
15. feb 2010

magi, vy ste sikovnici 😵 😵 😵 nadhera 😵

magimary
15. feb 2010

preto píšem, že je to aj "o inom"...

lenkove
15. feb 2010

Juli, no jo, Atlantico, ved som ho nosila a na schodoch do kopirky /na tu som zabudla ze?/ som sa na snehu paradne smykla, nastastie nic sa nikomu nestalo, potom mi taky pan pomohol.. 😅 A na schodisko na hlavnu postu(!!!) som zavolala takych zaskolakov mladych 😎 ale kocik je to fajny, ja sa nemozem stazovat 😉

yukki
15. feb 2010

Markétka...aj ostatným.. 🙄 ..volala som na Kraj-sociálku-tam len "zalomili rukami" že keď si to začali súdy "postupovať" tak je zle...že také prípady majú a ťahajú sa aj rok...ale že lepšie by bolo mať to v RV lebo v TV sú dlhočizné lehoty na súde....volala som teda do RV na sociálku, maximálne ústretoví sú tam, že keď niečo zistia tak zavolajú, ale situácia že je zatiaľ taká že by to malo prebiehať na TV súde....a ináč nič.
Akože budem čakať poštu zo súdu, lebo minimálne mi musia na ten návrh o predbežku odpísať....(z TV poslaný do RV) a takisto samozrejme čakám poštu čo sa týka riadneho termínu a musia mi takisto odpísať minimálne že to zasa "postupujú" nazad (z RV zaslané do TV). Hlavne sa nemôžu dve veci týkajúce sa toho istého pojednávať na dvoch súdoch...takže oni sa musia najprv dohodnúť až potom sa niečo pohne. Takisto som napísala do poradne OZ Miesto pod slnkom či na niečo oni neprídu. Chyba je tá, podľa mňa, že spis posielaný 28.1 nebol ešte 12.2. v TV-lebo snáď by potom už nepostupovali ale riešili. Ta tak. 😖

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre