Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
16. feb 2010

Ja som bola odniesť prihlášky do školky velkačkam... Tak +/- 1. pod čiarou... Ale v priebehu buduce šk. roka to vidi realne... Ešte sa ma pýtala, že ak jedno sa uvolni, že či len jedno dame, alebo obe naraz.. a ja baby netuším čo je lepšie..... aj jedno a aj druhé ma svoje výhody....

najjulinka
autor
16. feb 2010

jaj a ešte k pamäti deti.. .dnes som vybrala Lucke knižku, ktorú sme mali na pobyte v lete v Tattracha ona hned, že "S Kikom čitali" 😀 😀 😀 šikovná.

cairka
16. feb 2010

magi, super 😵 gratulujem

tatiana, tak fajn, že aspoň takto sa dalo dohodnúť 🙂 ale aj tak vás čakajú ťažké dni ☹ držím palce, aby bol tento týždeň čo najmenej bolestný

tatiannna
16. feb 2010

Ďakujem ti Ciarka...no hej, ľahké to nebude, tak ti poviem, obidvaja by sme chceli, aby zostali, ale aj za tento kompromis sme vďační...tým, že sú veľkí a to nebude pre nich také hrozné vydržať ten týždeň s víziou, že na víkend idú k nám...plus teda je tam ešte jeden chalan - ich kamoš, ktorého sme brávali na hostiteľské, tak aj toho máme naďalej dovoleného, ale tak prednostne budeme brať ich dvoch a jeho občas...

no len aby realita nebola iná, len aby dodržala slovo a aby to fakt nebol problém...

lenkove
16. feb 2010

Juli uz, nemame vajicko a nechavam ju v aute.. dala som deku, ukazala som ze to nie je buch-buch a papala ok.. ale to vyzivku a tu by zjedla aj hore hlavou 😀 skuska ohnom bude pri polievocke 😀 😀

Mary
blahozelam!!!! 🙂

aj Milkovi k peknemu papaniu 😵 😵 😵

magimary
16. feb 2010

tak už viete, ale aj tak sa poteším s vami:
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 čoskoro budeme mať IA 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 bolo to celé divné, ale to nie je podstatné! dôležitý je výsledok!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Zajuška nám už nikto nevezme!!!!! a podľa tých jeho papierov by možno ani nevzal 😕 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ale máme POŽIADANÉ!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mata2
16. feb 2010

tomuto sa asi povie radost 😀 😀 😀 😉

mata2
16. feb 2010

bola si tam aj s mm?akoze to bolo divne? 😕

maznacik007
16. feb 2010

tatiana super ze sa dalo dohodnut...

mary... gratulujem.. aspon uz mozes byt kludna... spis je zamknuty 😉

lenkove
16. feb 2010

Mary
to ste mali take zle papiere? 🙂 tesime sa s vami 😵 😵 PSS 😵

Maznacik a co to znamena, ze spis je zamknuty? 😕

magimary
16. feb 2010

jéj, veru, tak som prešťastná (až dom od šťastia v tarnze), že nesvnímam iné: gratulujem aj Tebe tatiana, že sa vam to takto oddialilo...možno sa oddiali aj inak... 😉

ďakujem Vám všetkým!!!môžeme pomaly zahájiť nejakú virtuálnu "žúrku" 😅 😀 😵
škoda, že tu nie je pirpíjajúci si smajlík... 😀

magimary
16. feb 2010

jáj, a tie preklepy to len dosvedčujú (ten môj tarnz=tranz 😅 ) 😀
ale nič som nepila 😀
ja som od narodenia úplny abstinent 😀 😀 😀

yukki
16. feb 2010

Magi blahoželám! 😵
Maťa2, Mexx, Júlia-máte šikovné detváky! 😎

yukki
16. feb 2010

Zaujímavé spojenie...od narodenia abstinent. Ja som od narodenia chlastala prvú ligu ale na základnej škole mi starší spolužiaci brali pálenku a čím som staršia tým menej znesiem..... 😝

cairka
16. feb 2010

yukki, 😀 😀 😀 málo trénuješ 😝

macocha
16. feb 2010

Magi nazdravie, 😲 blahozelam 😉

Lenkove: a nebude Tvoja mala teraz vo faze "vytekania hnisu"? Teda ze uz sa u Vas udomacnila a teraz si spatne prebera tie zle zazitky predtym? Casovo by to sedelo, u Dianky to bolo cca po 6-8 tyzdnoch u mna. Vtedy by som odporucala nosenie a mojkanie, opakovat "postaram sa o teba", "lubim Ta" a pod. A vychovu nechaj na potom. 😎 Moj nazor. Teda nie ustupovat vo vsetkom, ale uistit ju v tom, ze patrite k sebe, ze nezmiznes ani keby sa co dialo. Drzim palce, je to narocne obdobie, ale ciel je jasny. 🙂

magimary
16. feb 2010

yukki, 😀 , dík... 😉
ja by som asi (i napriek mojej "vyvinutej telesnej konštitúcii") nezniesla ani očuchanie štupľu od nejakého alkoholu 😅 😀

tatiannna
16. feb 2010

MAGI tak sledujem, že ďalšia spoločná vec - ja to mám s tou abstinenciou a alkoholom rovnako 😉

martina_maxian
16. feb 2010

ahojte,,, magi zo srdca GRATULUJEM.... !!!!! 😉 🙂 🙂 🙂 ani sekundu som nepomyslela, že by to mohlo dopadnúť inak.. skvelé... 🙂

lenkove
16. feb 2010

macocha
vdaka 🙂 je u nas estelen druhy tyzden ale ma uplne ine prejavy ako na zaciatku.. tiez sa mi zda, ze je akoby, hm.. smutnejsia? 😅 asi aj preto, ze odisla babi 😅 mozno to nebolo psychologicky najspravnejsie, ze tu bola ale zase mne to dost pomohlo 😅
ukladanie je ale boj, uz cakam ci na mna susedia nezavolaju socialku 😀 😀 coraz castejsie si spominam na Mexx a jej vychova je hlucny proces 😎

macocha
16. feb 2010

Fiiha, to som zas vypadla z obrazu, zdalo sa mi ze uz mate spolu asi mesiac za sebou... kazdopadne odchod babi to mohol urychlit. Ale to az tak nevadi, budete to mat skor za sebou 🙂
A ked ukladanie, to si gratuluj, to je relativne zavcasu... to Dianka zaspala v pohode, ale ked som si myslela, ze uz mam "volno", skratka ze pekny den je za nami, vtedy sa zobudila a strasne vrieskala, nic nezaberalo, najprv som nevedela, co sa stalo az na treti den som pochopila, ze to su tie nocne desy. A to uz bol nocny klud, aj ja som chcela spat, asi aj susedia by radi... neboj, vsjo prajdjot

magimary
16. feb 2010

leni, súhlasím s miminou, že teraz je čas na mojkanie a tulkanie a uisťovanie 😉 , výchova príde potom... (resp. teraz je akútne štádium pripútavania sa, tak nechaj nech sa deje... zober si, že sa Ti maličká pred dvomi týždňami len narodila... (aj mamičky v pôrodnici a potom i doma) spočiatku (do polroka) len mojkajú a tulkajú...skrátka sa pripútavajú "vonkajšou pupočnou šnúrou"...
vydrž (keďže viem, že je to aj fyzicky náročnejšie) ešte aspoň do piatku, kým príde mužík a potom už sa budete vzájomne striedať a dopĺňať v mojkaní a zároveň tak získaš aj viacej síl a energie na "výchovu" 😉

rozhodne, že stav maličkej ovplyvnil odchod babi, ale nevadí... malička z nej nasala, čo potrebovala (
a ešte by chcela získavať a nasávať) a teraz má (aj po nej) "absťák"...zvykne si-má TEBA a o chvíľu bude mať aj ocinka... 😉

lenkove
16. feb 2010

my v noci zaspinkame a spime ok, ale cez den... dnes spala napr, iba polhodinku a to je hore od piatej (sme to potiahli od tej 4 ;).. ale cez den... je unavena, sucha si ocicka, ziva.. poviem, ze ideme haji, tak vojdeme bez placu do spalne, bez placu si da cajik a potom BUM rev

macocha
16. feb 2010

hmm, je to teraz narocne... a keby si ju skusila uspat niekde inde? Mne rada zaspala na rukach (ja som bola v hojdacom kresle), alebo v nosici ked ja som bola na fitlopte za pocitacom, alebo som sa prechadzala...

magimary
16. feb 2010

mimochodom, našla som témy, ktoré súviseli s otázkami, kt. mala misi33:
tak, ak by ešte niekto potreboval 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tatiannna
16. feb 2010

Ako sa rozhodla tá ANGEL? V jednej diskusii vraví o dievčatko a v druhom o chlapčekovi...tak to chce obe? 🙂

ralanka
16. feb 2010

ahojte po dlhšej dobe mm má dovolenku tak sa k PC nedostanem a väčšinou sa venujeme malému a chodíme často von.
Mary gratulujeeeeeeem super tak predsa je neaká ta spravodlivosť 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Inak sa máme fajn malinký prespinká pekne celú noc 😵 😵 len večer je mrzutejší ale čo som čítala chlapci sú takí a večerné bezdôvodné plače sú normálne do 3 mesiacov tzv. kolikové tak si z toho už hlavu nerobím už to len neako prestáť 😒 no je to chlap so všetkým ako sa patrí 😀 😀 😀 😀

magimary
16. feb 2010

angel sa tu tiež nedávno zjavila (chcela vedieť,ako na prejedajúceho sa drobca) a v jednej téme riešila chlapčeka (lebo im práve ponúkli chlapčeka) a v druhej dievčatko, lebo niekoľko mesiacov po malom im ponúkli opäť dieťatko-dievčatko (biosestričku prvého) 😉

ralanka, vdaka! 🙂 ,
no, máte skrátka užasneho synčeka 😵

lenkove
16. feb 2010

tatiana, myslim ze aj obe ma 😉

magimary
16. feb 2010

a, hej, napokon sa rozhodla pre obe detičky (postupne) 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre