Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

tatiannna
28. feb 2010

no do p...

maznacik007
28. feb 2010

pockaj.. ale to nic neznamena ze si neprevezme postu.. predsa dorucenka sa musi vratit spat... a sud by mal konat aj tak...

ako ano mozu to predlzovat tym ze poziadaju policu o urcenie miesta obvykleho pobytu atd.. ale sud by konat mal tak ci tak...

pokial viem tam u vas nebolo doteraz pojednavanie... vytycne... ja ti zajtra presne pozriem paragrafy... a napisem ziadost.. lebo do 4 mesaicov od podania navrhu si povinny vytycit sudne pojednavanie.. ak ide o malolete dieta..

ako to ze sa odpojednava tak ze bude to odrocene.. /co je mozne vzhaldom na matku/ ale nemusi to tak byt..
je potrebne aj preverit postu ze ako to vracia spet na sud.. s akym oznacenim.. zajtra ti pisnem do IP.. az okolo obeda... lebo idem k zubarovi.. a teraz uz ideme spat.. bo ani nevidim... paaa

yukki
28. feb 2010

Ok, vďaka! Doručenky že sa im vrátia, po tom čo list 21 dní kvasí na pošte! 4 mesiace to ešte nie sú, začalo sa v januári...ono to nie je zďaleka ešte tak dlho čo ja čakám, len sa proste nič nevie zatiaľ, ani mesto, v ktorom bude súd...

tatiannna
28. feb 2010

joj to ja viem, že keď je človek na niečo zameraný a čaká na niečo, tak čas plynie oveľa pomalšie...ale tak od januára je to dosť...mňa by už rozčúlením rozhodilo

tatiannna
28. feb 2010

pozerá niekto hokej? aký je stav?

magimary
28. feb 2010

2:1 pre Canadu

lenkove
1. mar 2010

dobre ranko
my uz mame ranny spanok 😀

dnes je ale nejaka cudna, iskricky z ociek zmizli, ach tie zubiska 😔

Yukki
🤐 🤐 ale dobre ze Maznacik pozna lehoty, len su tak daleko 😔 😔 ...

cairka
1. mar 2010

maznacik, môžeš aj mne do IP,prosím ťa, v akej lehote má úrad osloviť subjekt na urobenie/aktualizáciu prípravy? žiadosť som posielala pred troma týždňami 😅

magi, na teba mám otázku ako na odborníčku psychologičku 😅 prosím ťa, prezrad mi, ako odnaučiť dieťa pokladať stále tie isté otázky 😅 Aby som objasnila, neriešim otázky, pri ktorých sa niečo dozvie, ale ja mám občas pocit, že veve sa už pýta len preto, aby náhodou ticho nebola 🙄 . Alebo ešte lepšie najprv nejaký jav vysvetlí (tak ako som jej to vysvetlila aspoň 5x) a vzápätí sa na to isté opýta 🤐 Fakt mám pocit, že to už nie je o získavaní informácii, ale o tom, že nevie čo povedať, tak sa spýta niečo 😠 Ked ju dôrazne upozorním, že občas treba byť aj ticho, tak je urazená (ale je fakt, že vtedy je ticho 😎 ) 😅 dá sa to nejak odučiť aj bez toho, aby sa cítila dotknutá, alebo bez použitia izolepy na pusu 😝 ?

najjulinka
autor
1. mar 2010

cairka urad pošle na subjekt veci ked ma už všetko ostatne v spise....... ale zhruba 3 týždne trvá kým pride odpis, takže po odpise by sa to malo poslať už....

tatiannna
1. mar 2010

podľa mojich skúseností pošle spis na subjekt, keď si na to spomenie a keď im to začne na stole zavadzať...

tatiannna
1. mar 2010

LENKOVE a CIARKA poslala som vám žiadosť na fb... (teda ciarka dúfam, že si to ty, podľa fotky som usúdila, že je to Veve 😉 )

cairka
1. mar 2010

tatiana, ja som cairka 😉 idem kuk na FB.

dnes nás v meste 3x oslovili dievčatá s perníkovými srdiečkami, či "chceme finančne podporiť dieťa z DD". 😠 1.x som slušne odpovedala, že je mi ľúto, 2.x že nechceme a 3.x som jej len stroho oznámila, že nie, ale už mi hlavou išlo, že dieťa z DD podporujem denno-denne a také, čo je v DD podporovať nebudem 😠 😅 Našťastie viem, že tie dievčatá-vyberačky sú v tom nevinne...

najjulinka
autor
1. mar 2010

Lucka sa nam zamilovala do mašinky Jakuba z Thomasovej rozprávky.

najjulinka
autor
1. mar 2010

No a krmi ju akože... zlatá... vari v hrnci hračkarskom čosi.. aaj mi povedala, že ide variť Jakubovi.. a potom som ju načapala fakt akože krmiť...

tatiannna
1. mar 2010

🙂 Prepáč, ja som až doteraz bola v tom, že cIArka...a sa mi to zdalo také milé...ale ty si cAIrka, budem si to pamätať

marketka1
1. mar 2010

Ahojte prajem pekný slniečkový deň 🙂 po dlhom čase sa tu na nás usmieva.
Martin bol dnes v škôlke 1x po 4 mes. o 11 som išla po neho tak nebol až taký neposlušný jak som si myslela prvé čo mi povedal že vysypal hračky (z boxov) učiteľka skonštatovala že dnes netrucoval som zvedavá ako dlho mu to vydrží.

najjulinka
autor
1. mar 2010

no šikovnika velkeho školkara maš... tak naše deti tiež lubia "sypať" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale lucka sa po vysypani už aj abčas zmysluplne hra... ostatne zatial len sypú..... no ale vysypavanie je naramna sranda.... snad v tej školke maju dosť boxov a bavil sa riadne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tak u na ssa ešte nespinka, ale skoro.. vyzerá, že bude tuichučko aj u Lucky v postielke (klop klop) ... zobrala si Jakuba a hrniec a "nahabačku" (tj. naberačku - na miešanie) a išla variť jakubovi a hajať s jakubom.. .vypusovali sme oboch a pomaly nam aj hrniec nukala pusovať 😀 😀 😀 😀 😀

vonku nádherne.. ráno jak som u lucky žaluzie otočila, tak hned lepší den, aj ked som vstala jak zbitý pes - nejak chorá........ 😖

dnes si s bráškom asi výjazd do reštiky zopakujeme.... 😀 😀 😀

cairka
1. mar 2010

markétka, tak to martinko super zvládol 😵 len nech mu to vydrží čo najdlhšie 🙂

aj u nás sa už skoro spí 😎 konečne je počasie, že sa dá dieťa vonku zničiť 😠

najjulinka
autor
1. mar 2010

no lucka ešte nespi.... snad bude.. .stale si tam čosi rozprava, vysvetluje.... 😵 😀 😀 😀

marketka1
1. mar 2010

cairka mohlo by aj keď ma tie učiteľky jeho riadne ser... lebo ich to vysypávania dlho baviť určite nebude a zase dačo vymyslia ako sa ho zbaviť, ale sa vraj aj hral tak sa to možno zmení trošku mohol by ich počúvať aspoň občas. Ráno išiel bez problémov aj sa pekne pozdravil aj mi zakýval a aj si povedal že počúvať učiteľku. tak nech mu to vydrží. Lebo rovesníkov mu treba určite a tu po okolici ich veľa nepoznáme.

tatiannna
1. mar 2010

to je zlaté, že "aj si povedal že počúvať učiteľku"... hrozne sa na tom bavím 😀 😀

najjulinka
autor
1. mar 2010

Som pridala nejaké foto na FB zas.

cairka
1. mar 2010

tak akurát tu bola poštárka a doniesla list z úradu, že poslali dotazník a žiadosť do návratu 😎

tatiannna
1. mar 2010

🙂 no jupíííí

cairka
1. mar 2010

a trvalo to mesiac, nie 3 týždne. že 29.1. zaevidovali žiadosť. Ale ved sa nikam neponáhľam 😝

tatiannna
1. mar 2010

no ja sa teda ponáhľam...a v Návrate mi nechcú dať termín ďalej prípravy skôr ako 31.3., že nech sa vysmútime za deťmi...šak ale veď to že ukončím prípravu neznamená, že si nasťahujem domov dieťa...no naštvaná som na to, tak poviem...

cairka
1. mar 2010

ja som sa pri prvom tiež ponáhľala 😀 teraz som sa rozhodla, že to nechám plynúť, aspoň teda tú časť prípravy a potom už ked budem v zozname (koľko optimizmu 😎 ), tak začnem sa trocha viac činiť 😝

cairka
1. mar 2010

teraz mám trocha náročnejšie požiadavky, tak nečakám, že bude 6 týždňov po zapísaní do zoznamu už dieťa doma 😅 ale do jesene hádam hej 😅

tatiannna
1. mar 2010

a ako sa začneš činiť? 🙂 veve si mala za 6 týždňov doma? a aké máš požiadavky, to som zvedavá 🙂

najjulinka
autor
1. mar 2010

tatiannna ani ja neznašam take keci, ako tebe navrataci s tým smutenim...... čo oni vedia ako preživaš smutok.. a či vobec smutiš 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre