Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
16. mar 2010

http://www.rodina.cz/clanek7626.htm

betka bola svetlé bábo? ja čo som videla fotky, tak už bola na nich väčšia a tam bola svetlejšia jak veve, ale tmavšia ako biele deti 😝

najjulinka
autor
16. mar 2010

Dnes som si v Tescu všimla, že maju vypisane, že body na clubcard nemožu davať za cigarety a za umele mlieka nahradzajuce materske mlieka, že to zakonnepovoluje.... ach ta naša vlada..... som zvedava čo všetko bude kategorizovane ako nahrada materskeho.... či ešte aj jahodove, bananove a kakoove a podobne ochutene mliečka.... ak hej, tak mam 100chuti napisať, že jednu taku dojku čo jej jahodove tečie by mi mohli predviesť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 akože body možem okašlať, ale že sa vlada do všetkeho mota nezmyselnými zakonmi , tak to mi už leze krkom.... 😠

najjulinka
autor
16. mar 2010

nechcem tu za debila vyznieť, ale da sa cez IB zmeniť SIPO??? Tj na jednom učte zrušiť a na druhom zriadiť??? SIPO za byt potrebujem zmeniť.... a či mi treba dakam chodiť alebo sa to da doma od PC? 😅 😅 😅

magimary
16. mar 2010

markie, jasne, že sa nebudeme doťahovať za slovíčka 😉 , len som chcela povedať, ako sa to ozaj volá, ked si raz budem volať telefonom pomoc, aby sme neboli lekárom pre srandu 😉 ... a je pravda, že aj tu platí: iný kraj, iný mrav... 🙂

a, ešte som len chcela ako zaujímavosť doplniť k tomu histamínu 😉 : histamín je taká čudesná látka v tele, ktorá sa teda (samozrejme) vo zvýšenej miere vyplavuje pri alergii, ale napr. aj:
v strese, napätí, tréme (sú to také tie červené fľaky, čo niekto máva(-me) na krku na tvári, keď máme trému..., ale aj pri veľkom fyzickom zaťažení (najmä, ak niekto nemá kondičku) a pod....
a choroba, mnohokrát stresom pre organizmus je, takže antihistaminiká relat. v pohode..., ale samozrejme tiež rozumne... 😉 howk, už končím (so zdravotníckymi otázkami, nateraz 😅 )...

a ku kočíku-no, na cestovanie najlepší a najspratnejší golfáč, ale ten zase nie je na terén... 😝 tak, aj my to teraz riešime..., ale keďže sa nám iné ako golfáč do auta nezmestí, asi to máme doriešené...(i napriek terénu)-

lenkove
16. mar 2010

Cairka
pekny link... inak, takto sa bucha aj Ivi ked ma jed 😅 😅

magimary
16. mar 2010

markie, ten prvý má moc malé kolieska a teda do terénu nič moc... a ten druhý vyzerá, že väčšie, tak snáď lepšie...no do terénu všeobecne sú najlepšie úplne tie najväčšie, ale to už je potom megakočík a nie mini...

dioliana1
16. mar 2010

http://www.kocikyskalica.sk/obchod-kociky/sport... ja tento kupila lenke, ako športový je ale dá sa aj od narodenia používať

dioliana1
16. mar 2010

tento má trochu večšie kolesa ako golfove aj je pevnejší a ťažší ale dá sa poskladať do auta aj do menších kufrov

vivien2505
16. mar 2010

Ahojte
Zapojím sa k sas a tým vyjadreniam:
Profi je u niektorých riaditeľov to najhoršie čo môže byť. 😒 T.j. berie prácu jeho milovanému kolektívu, ktorý dlho budoval a podľa toho sa k profi aj správa... Pozrite si jednotlivé kraje ako veľmi prijímajú profi... 😲 Nato, že profi funguje od 1996 podľa magimary článku nedokázal niekto dať tú internú smernicu... 😕 Nie...Lebo aj tie predchádzajúce vlády to nezaujímalo, tak ako povedala cairka...zober čo dávame a prispôsob sa, ak nie tak môžeš odísť...

Mexx má pravdu keby som mala Natáliu Bláhovú zakrúžkovať, tak budem mať čisté svedomie. Do dvoch hodín po tom čo sa nám stalo sa ozvala a pomáha aj naďalej, to je človek s veľkým Č...

Riaditelia a občianske združenia, ktoré sa hrdo hlásia k jednej nemenovanej strane...tej strane hanby narobili viac než dosť. Súhlasím aj s tebou maznáčik tie ich vyjadrenia a klamstvá a hranie na dve strany nemajú nič spoločné ani s ich programom ani s etikou ani s ľudskosťou... 😔

"Odkladať deti" z profi vypestované do Detského domova to dokáže len..... 🤐

http://www.facebook.com/group.php?gid=359232136236

yukki
16. mar 2010

baby čo myslíte, keďže mám teraz už poslať len prílohy-nemám k tomu priložiť aj nejaký vysvetľujúci list, adresovaný priamo sudkyni ktorá bude v prípade pojednávať? že o čo vlastne ide-kto som, kde je teraz markétka, od kedy sa to vlastne ťahá...a že ju prosím o určenie čo najskoršieho termínu pojednávania? ? Lebo ona má teraz ten riadny návrh na zverenie - to je vyplnený predtlačený formulár z ÚPSVaR-u.....a ja keď šturim do obálky len prílohy tak to nebude blbé? 😕 😖 😒

dioliana1
16. mar 2010

no toto s tým správaním pociťujem od kolektívu 😒

lenkove
16. mar 2010

Yukki
ja som pisala taky list, ale samozrejme, cisto formalny.. ze na zakl. navrhu vo veci.. podaneho vtedy a vtedy , vyzva sudu vtedy a vtedy prikladam nasledovne prilohy, pocet priloh (a sudca sa potesil, ze ako sme mu to pekne napisali 😀 ) ... a nejako sa dohodni s podatelnou, ci by ti nemohli poslat jednu kopiu (ktoru posles ty), s peciatkou "podane dna" . Ked davas osobne, tak tak robia.. podla mna to mozes sucho opisat, a aj viac, ved su to skutocnosti, ktore povazujes za vhodne oznamit sudu!

macocha
16. mar 2010

Yukki nie som moc v obraze, ale dlhe vysvetlovanie netreba - Tvoje meno, ak uz mas cislo spisu tak aj to a "v prilohe zasielam vyziadane dokumenty" alebo nieco v tom zmysle, a zoznam tych dokumentov, samozrejme.

magimary
16. mar 2010

ja som za to, yukki, aby si tam to dôležité všetko uviedla (nech je v obraze) a najmä, odkedy sa to celé ťahá...
určite tým nič nemôžeš pokaziť, maximálne si to neprečíta celé, ja by som ju určite "voviedla" do deja, najmä, keď už vieš aj konkrétne meno a číslo spisu. 😉
samotne prilohy by boli dosť od veci...

yukki
16. mar 2010

no ono sudkyňa v podstate už čítala, čo som dala do predbežka...tam bolo skoro všetko to...a potom ho odstúpila Rožňave 😠 😠 😠 ... tak možno len ako mimina píšeš že Prílohy ku konaniu vo veci Návrhu na pest.st. číslo spisu XXXYYY...ale adresujem to rovno tej pani sudkyni ktorá ide pojednávať, nech sa s tým v podateľni nekakajú týždeň ako napríklad aj naposledy... 😠 😠 😠 😠 list odoslaný 4.2 (v rámci jedného kraja) sa vraj v podateľni objavil (zatriedil?) 16.2. .....

yukki
16. mar 2010

Teda netuším či čítala... 😝 ale obdržali a odstúpili ho každopádne

dioliana1
16. mar 2010

☹ to je hrozné yukki

yukki
16. mar 2010

Lenkove výzva súdu ešte nebola...len čo ja som včera sa dovolala tak mi povedali čo asi chcú ale že mi to pošlú poštou ešte...že ma teda vyzvú...aj Obecný úrad že vyzvú...
kurnik keby to nebolo tri hodiny cesty tak...by som dakoho nahovorila, nech nás berie ale ako k tomu Kika príde že 6 hodín v aute stráviť.....
neviem, či niečo urýchlim, keď im to pošlem teraz-ak chcú vytýčiť pojednávanie ešte pred tým, než im dorazí všetko (teda odo mňa to čo už som 2x posielala ale to kdesi stratili a plus od obecného úradu), tak vytýčia...ak nechcú, i tak budú čakať na posudok o mojej povesti od úradu...tak čo ja viem...
ešte skúsim zajtra zavolať na sociálku tam do mesta že kto má biom. na starosti....že čo mám robiť...

saskah7
16. mar 2010

Hlasim, ze do Modry sa cely den nedalo dovolat ☹ 😒 😖

lenkove
16. mar 2010

Yukki,
k tomu ze vytycia ako chcu suhlasim.. nas vytycili a az potom ziadali prilohy 😨 😨 takze iny sud iny mrav.. 😔

natia
16. mar 2010

Dievčatá milé, v Zlatovciach je určite jedno, ak nie dve miesta profi rodičov...kto má záujem, šup-šup sa hlásiť 🙂

mixka
16. mar 2010

ahojte 🙂 co je tu nove ??

lenuska74
16. mar 2010

ahoj mixka ty sa pochváľ ako nové bývanie kočky si už zvykli ? 🙂

dioliana1
16. mar 2010

mixka nové adeptky na profi a ado

mixka
16. mar 2010

lenuska... no comment 😔

natia
16. mar 2010

Baby keď ide dieťa do prehľadu na medzinárodnú adopciu, ostáva ešte aj v našich zoznamoch??

dioliana1
16. mar 2010

áno vraj zostáva a dokonca slováci by mali mať prednosť ked sa naraz uchádzaju o dieťa

natia
16. mar 2010

ďakujem Diolana

Ešte jedna otázka pre profi mamy - stanovil vám DD presnú, fixnú dennú sumu na stravu? Alebo si to regulujete sami podľa vyhlášky a počítate si %?

najjulinka
autor
16. mar 2010

myslim, že všade je dana stravna jednotka. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre