Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

natia
23. mar 2010

nie je s nimi nič nové?

najjulinka
autor
23. mar 2010

no su stale v domove deti... 😢 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

magimary
23. mar 2010

hej, mňa umlčali, keď som im nedala dýchať 😀 😀 😀 a postupne to upravovali všetkým "viacdetným" mamičkám (sledovala som to aj v téme: 3 a viac 😉 ), takže-juli, iste si to mala rozhádzané, keď sme to napísali... osobne som to kontrolovala... 😅 😀 😀 ...

triller, no comment... 😔 🙄 😖

ralanka, neviem, či už malý má (ale myslím, že som na fotkách niekde zazrela), ale v tomto veku už so záujmom pozoruje hraciu hrazdičku, ale používa ju aj na dosahovanie visiacich hračiek-motorika, koordinácia oko-ruka atd..., počúvanie (niektoré hrajú melódie), a priamo do rúčky sa mu hodia malé mäkké hračky (taký príjemný akože "plyš" ale nie je to plyš), naplnené "ryžovými guličkami", ktoré chrastia, šušťia, ale aj hrkajú, stimulujú hmat, motoriku, úchopy...hračky, v ktroých sa niečo otáča, točí, pohybuje...to zatiaľ stačí... 😉 netreba preťažovať a prestimulovať podnetmi...
až neskôr bude potrebovať "nové tvary", s ktorými sa bude oboznamovať...
výborné sú aj textilné knižky (a pod. textilné hračky), v ktorých sú zvieratká znázornené z rôznych tkanín, materiálov...
ale aj tie ešte kúštik neskôr...

marketka1
23. mar 2010

ralanka napr: takú mäkkú loptičku s jemnej koženky keď na ňu šľapneš je placka ale rýchlo dostane svoj tvar, alebo takú čo má štuplíky, kľuče, Kubo sa dosť hral s hračkami čo boli na hrádzke či ako sa to volá som ich odopla a dala do ruky, piskacie hračky klasika gumené.

yukki
23. mar 2010

Uff....thriler. ☹
Dúfam, že tie deti už aspoň nie sú bábätká(že sa im to dalo nejako vysvetliť) a že sú spolu...a kedy sa to má a akým spôsobom riešiť? Ale je to.... ☹ 😢 😔 nuž, terba si to predstaviť každý na svojich deťoch..... 😢

magimary
23. mar 2010

jáj, ralanka, a ešte zrkadielko (ktoré je v plaste a dá sa "postaviť" pred dieťatko), keď je babulko na brušku, dať mu asi 15-20cm pred tváričku zrkadlo, v ktorom sa bude vidieť, pozorovať, usmievať sa...
aj pre detičky v tomto veku sú ešte stále najaktraktívnejšie ľudské tváre, ktoré sa smejú, usmievajú-aj vlastné... 😅 😉

najjulinka
autor
23. mar 2010

hlasujem za zrkadlá 😀 😀 😀 😉 U nas Lindu bavia ešte stále... No a o Lucke ani nevravim...
A potom take všelijak "látkové" hračky - rozne materialy - hladké, jemne, drsne, chlpaté .. .piskacie , šušťacie, zvoniace... 😉

najjulinka
autor
23. mar 2010

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/2013... - toto Linda dost bozkáva 😵 😵 😵 Taký malý narcista z nej tiež bude... resp. už je 😵 😵 😵

yukki
23. mar 2010

Ako je to s právoplatnosťou rozsudku o zverení dieťaťa do pestu., pokiaľ si rodičia tento vyzdvihnú? Koľko dní majú na odvolanie? Ako sa veci menia, keď je určený kurátor....a neposiela sa to biorodičom? Kto vie odpíšte mi...prosím, nie že by sme boli už tak ďaleko, len ma to zaujalo...lebo keď si nevyzdvihne tak je to hrôza hrôz, dlho predlho (2 mesiace) a nechcú ani deti z DD skôr dávať kým nie je rozsudok právoplatný !!!!! Vďaka

najjulinka
autor
23. mar 2010

15 dnova lehota na odvolanie platí pre všetky strany...

yukki
23. mar 2010

Díki. Lebo.....s Krajským vraj majú také skúsenosti, že to trvá aj pol roka+ v TV nejaké 3-4 mesiace, v RV jeden...plus ak si matka nevyzdvihne rozsudok tak ďalšie dva mesiace, kým sa trento správoplatní. Malú som spoznala keď mala 10 mesiacov....teraz má 16...a keď zrátam tú najdklhšiu alternatívu (ale verím v kratšiu) tak by som ju dostala 28 mesačnú...od teraz o rok.....
A čo ten kurátor? Keď sa určí kurátor tak tiež preberie poštu plus má 15 dní na odvolanie alebo sa vzdá odvolania....a je pávolatnosť?

najjulinka
autor
23. mar 2010

Netuším.... Viem len napisať ako sme to mali my....
30.6. sme mali sud
10.7. sud poslal rozsudok
a ja som to chcela natiahnuť, takže som to prebrala až ku koncu tých 18dni čo som mala na prebratie.. .nejak medzi 25.-30.júlom....
Pravoplatnost bola 19.8. na pečiatke, ale kým sa to dostalo na informacie, že už je pravoplatný rozsudok, tak bolo 26.8. , ale nevolala som každý den, tak možno aj o 2 dni skor to už vedeli na info, ale určite nie toho 19.8. ......

lenkove
23. mar 2010

Yukki
my sme mali kuratorku, pravoplatnost tych 15 dni od navratu navratky, s kuratorkou sme sa dohodli a ta sa vzdala odvolania ako aj my, tak sme to mali o takych 10 dni skor.. 😎 tu pravoplatnost, samozrejme 😎

yukki
23. mar 2010

Vďaka!

ralanka
23. mar 2010

baby dakujem za rady
hrazdičku má magi to si dobre zazrela ale v lehátku nechce byť a je dosť vysoko takže ked leží na posteli tak ich nedočiahne tak sa iba kuká ako sa hýbu ked mu ich hojdám ale moc nechce brať veci do rúk lebo si stále papá pästičky tak dúfam že už začne chytať niečo do rúk a nielen si ich olizovať a pchať do úst 😀 😀 😀 😀 😀

lenkove
24. mar 2010

dobre rano
ja som hotova, chytila som cosi, asi od Ivi (bracho tvrdi, ze to mam z odsavania soplov). 🙄 je mi nanic, a to som chcela umyvat okna dnes kym spi rano 😝 idem zehlit, to budem mat ako naparovanie 😀 a ideme sa liecit s Ivi spolu, mate nejaky babsky recept?? 😅

natia
24. mar 2010

cibuľový čaj

najjulinka
autor
24. mar 2010

ralanka na hrazdičku zaves hračky nižšie 😉 a občas som davala hrazdičku aj k noham aj ked boli deti na brušku, nech kopkaju do hračiek 😉 😵 😵 😵

saskah7
24. mar 2010

lenkove, u nas teraz dost leti zazvorovy caj... moj muz je do neho zblazneny... on vsebecne ma rad vsetko stiplave... a pocula som od viacerych, ze ked na nich nieco lezie, tak par dni piju zazvorovy caj a prejde to... len to myslim ten original z toho korena, co si nastruhas... ak nevies, napisem postup

lenkove
24. mar 2010

saskah, neviem, napis..
Ivi hadam konecne zaspi, nemoze chuda kvoli soplikom. Inak dnes ked som jej strekla do nosteka tak ani nepipla (inak rev) a pri odsavani len tak normalne ani cervena nebola (inak rev na entu) 😅 😅 uz si zvyklo, chuda.. alebo pochopila, ze jej je lepsie potom 🙂

maznacik007
24. mar 2010

thiller.. to je ako hroza... 😔

ja tiez halsujem za tu hracku co davala juli link.. mame ju aj doma...

yukki.. my sme pripad ze nepreberali postu...

takze u nas 16.10 sud

29.10 rozsudok bol poslany...

a tam je potom lehota ze dorucuju prvy krat.. ak nic.. nechaju listok.. o tri dni znovu.. potom je tam ten list este 18 dni... potom ma posta nejake tri dni na vratenie dokumnetu na sud.. a ked to tam pride... tak sa caka 15 dni a potom je to pravoplatne...

ralanka
24. mar 2010

juli mám ešte starú hrazdičku nedá sa dať nižšie iba ak ta neakú mašlu ale origoš je to vysoko nebude to pekné ale splní účel zatiaľ 😀 😀 😀 😀
no idem sa odmlčať idú nám robiť káblovku aj net lebo toto čo máme stále mrzne a vypadáva tak dúfam že to potom bude ok

ralanka
24. mar 2010

ozaj ked meníme spoločnosť netu tak sa mení aj IP adresa však? pustí ma to potom pod rovnakým nickom na kona a iné stránky?

saskah7
24. mar 2010

lenkove, osupes surovy zazvor, asi taky 8cm kusok, nastruhas najemno a zelejes asi 1l vriacej vody, luhovat 10min, a ochutit medom a citronom. je to fest stiplave... ono v povodnom recepte som videla ovela mensie mnozstvo toho zazvoru na jeden liter, ale hovorim, Moj to lubi praveze taketo stiplave a mozno to aj lepsie zabera... 😅

natia
24. mar 2010

No jasná vec Ralanka, to ťa pustí z hociakého PC neboj 🙂
Áno, aj zázvorový čaj, moja mama je jeho veľký fanúšik, ale ja ho proste nevypijem, mne je z toho zle a neviem, či by to malá vypila, preto som napísala radšej cibulový...ten je na počudovanie dobrý 🙂

magimary
24. mar 2010

objavila som takýto kočík na leto (na dovolenky), myslíte, že by bol úplne od veci?
mne by najviac vyhovovala tá váha a to, že sa dá zložiť aj do malej prenosnej tašky... že ak by bol terén úplne nepriechodný, tak sa vezme "pod pažu", mimi sa prenesie a ideme ďalej... čo si o tom myslíte...
teda, nieže by mi bol tento štýl nejak obzvlásť sympatický (skôr naopak), ale tie výhody... 😕 😅:

http://74.125.77.132/search?q=cache:4r39gRL93cE...

maznacik007
24. mar 2010

mary.... trafila si mi do noty.. ja som vcera vecer luskala net.. tiez som hladala cosi take pre maleho.. nejake ultra lahke golfky...

jaaj tak teraz som v pokuseni...

inak vcera si skusal vonku taku tu trojkolku s vodiacou tycou a taka ta troska gycova co je.. tak neviem... ze co nakoniec.. poriesim...

boli sme teraz doobeda vonku na bycikli som ho mala vpredu v sedanke aj to sa mu lubi...

baby radte... mam sportak taky mohutnejsi.. potom aj starsie golfky bez strechy... ale rozmyslam este nad niecim... ked treba tak ma aj schladte... 😀

magimary
24. mar 2010

no, práveže, ja mám tiež veľký šporťák (to nie je do auta, keď budeme megaplní), ale mám aj golfáč (teda dva 😅 , jeden taký starý-môj a jeden je z dd), no a ten sme mali aj minulý rok na Orave...
ale bolo to od veci..., lebo cez terén nechcel dobre ísť (resp. my sme boli z neho uťahaní ako kone), že sme ho vláčili v rukách, keď sa nedalo inak...
a toto mi príde také ozaj "ultraľahké" aj na prenos...ale zase tie kolečká : asi nič moc, resp. ani len netuším, ako sa s nimi manipuluje...

m&znáčik a ty? no, záleží na čo ho potrebuješ...ak len tak okolo domu, tak to v pohode-si myslím-aj tá trojkolka... (gýčová, negýčová-čo na tom...hlavne, že sa vezie), ale ak na dovolenku, tak to by bola trojkolka úplne od veci...(myslím teda kvôli tomu, žeby zbytočne zabrala veľa miesta v aute)...

maznacik007
24. mar 2010

mary mi budeme tento rok dovolenkovat na malte.. asi 😀 maly dost chodi aj peso.. mame aj odrazatko ale zasa ma kratke nozky... tak vacsinou ide s takou kosackou alebo s takym vozickom z ikey.. kusok mame ihrisko.. len po chodniku...

ja co mam tie golface tak tie sme bravali Ninuske este aj v 5 rokoch na dovcu.. v pohode sa odviezla ked nevladala.. aj veci sme na tom nosili na plaz... tie budem bravat ked niekam pojdeme... v lete.. dam do auta ale ta latka na nich je ... uz taka no neviem.. ako daju sa polohovat az do lahu... ale neviem.. no musim sa rozhodnut...

ako ked to asi zhrniem tak prezila by som bez dalsieho kocika.. ale ked mna to tak laka... a tu trojkolku.. uvidim... este.. mate to niekto... chcu v tom deti sediet.. lebo nas je dost akcny.. bojim sa ze tam nebude chciet sediet...

a este cosi videla som take voditko na dieta... take tracky 😝 tak rozmyslam.. aj nad takym.. lebo nie vzdy chce dat ruku... ked ideme... a predsa len sa bojim aby nevbehol na cestu.... mate to niekto....

dioliana1
24. mar 2010

na MMB som videla taký rupsak na chrbát a z neho bolo voditko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre