Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
31. mar 2010

mata2, 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀, no v starobinci, nie 😅 😀 😝

suezanna, a čo návrat/ úsmev? vy by ste chceli také väčšie , nie?ak si dobre pamätám

magimary
31. mar 2010

mati, len nezabúdaj, že mám aj druhého syna, ktorý dostal od staršieho brata presné inštrukcie a "nakázal mu" že:
ty budeš bývať v tomto dome, kde maminka a ocinko a ja si postavím svoj s veľkým dvorom... 😅 😝 😀

a, sue, ja si už presne nepamätám, aké ste si dali pžiadavky (ale predpokladám, že tie bežné), no i tak by som (skôr ako do októbra) aspoň skúsila nakuknúť do úsmevu alebo návratu... 😉
za to nič nedáš, ale môžeš si skrátiť čakanie... 😉

magimary
31. mar 2010

cairka, písali sme naraz... 😉 😅
a podobne... 😀

suezana
31. mar 2010

Urad 🤐
Požiadavky 0-3 roky, biele, poloromske, a stále chceli, aby sme uviedli presnejšie vek, ja som nechcela. A teraz nám aj tak povedali, že 2,3 ročné nie sú, lebo hneď idú do rodín, keďže je stále záujem.

magimary
31. mar 2010

sue, myslím, že v úsmeve a návrate máte ozaj reálnu šancu...(!)...viacerí si tam našli krásne (biele) poloromčatka...
naposledy spomínala ika..., takže fakt tu platí, že za pokus nič nedáš... môžeš/-te len získať... 😉

natia
31. mar 2010

to čo trepú panebože???
vôbec nečakaj do októbra a oslov Návrat... odkiaľ že to si? keby si patrila pod žilinský, tak sa ti dnes opýtam

magimary
31. mar 2010

a, blahoželám k ukončeniu prípravy! 🙂 😉

cairka
31. mar 2010

neviete niekto, prečo u nás nerobí nik takéto niečo? http://www.pestouni.cz/poradna/hledame/cz/ myslím, že by sa im podarilo umiestniť viacero detí 😒

magimary
31. mar 2010

natia, ale veď to sa tak na úradoch vždy hovorí (!) 😉
a ak dotyční nerobili prípravu inde (napr. návrat/úsmev), tak sa ani nemajú kde dozvedieť, že majú aj iné možnosti, ako len čakať do udaného limitu 😖

natia
31. mar 2010

že v októbri si zavolajte... no comment...

magimary
31. mar 2010

veru, cairka,
ale čo som sa zase na to pýtala, tak mi bolo povedané, že je to ochrana pred zneužívaním detí... (a teda aj náš zákon je dosť striktne nadstavený)... 😕 😒

suezana
31. mar 2010

Bože vy ste zlaté 😵 Teraz idem do mesta, ja to nechápem, prečo to robia? Mne nevadí ani romske, ja si vyberiem, keď ho zbadám.... 😵 Už sa neviem dočkať... A keď si vyberiem sama, oni na tom úrade ... to sa môžem predbehnúť? Neboli by z toho problémy? A vlastne, ešte nie sme zapísaní do zoznamu, na to ešte čakáme! Tak zatiaľ pa, ešte prídem 😵

natia
31. mar 2010

cairka, vraj je to nemorálne... ja som teda niekde videla, že Ida Želinská to robila a tiež mi to prišlo, že pre tie staršie deti je to hádam jediná šanca...

cairka
31. mar 2010

ináč aj na mňa včera dosť tlačila, že do správy musí napísať presné požiadavky 😕 tak som dala rómske dievčatko do roka, zdravé 😅 ináč ako je to reálne s tým vekom v pestu? pod 6m. asi není moc šanca, že? takže pravdepodobne bude nejak ako veve bola 😕

magimary
31. mar 2010

natia, ty sa tváriš, akoby si sa tomu čudovala (!) 😨 😕 ,
veď to sa tak bežne a vždy hovorí (tak a nijako inak) na menovanom mieste
a v oveľa dlhších limitoch... (takže sue ešte dobre obstála s tou lehotu)...
nediv sa, tak to skrátka je.. 😝

natia
31. mar 2010

nie predbehnúť...ak si vyberieš dieťa v Návrate, tým pádom ti IA sprostredkuje Návrať a na úrad sa môžeš vykašlať... aj s ich poradovníkmi... ale najprv musíš byť pravdaže zapísaná...

koless
31. mar 2010

kcjfkfkt

magimary
31. mar 2010

cairka, šanca určite je... (aj keď nie obrovská, ale je)..

cairka
31. mar 2010

no isto je morálnejšie nedať o dieťati nikomu vedieť... 🙄

natia
31. mar 2010

ale mňa to udivuje! fakt! keď chcem bieleho novorodenca, tak chápem... ale takéto široké požiadavky ... no dobre...

cairka
31. mar 2010

no dlho sa mi čakať nechce 😅 ale také kolo 3 mesiacov by som si dala povedať 😝 ako niežeby také ročné bolo veľké, ale už to není bábo a kedže je to pravdepodobne poslednýkrát, tak by som to chcela se vším všudy 😅 či by som si to po 2 nociach nerozmyslela je otázne 😀 ale zas nehccem čakať dlho, predsa len veve má 4 roky, takže čakať maximálne pol roka, aby nebol rozdiel väčší ako 4apol roka, to už by bolo moc

cairka
31. mar 2010

koless, malá je krásna okaňa 😉

natia
31. mar 2010

inak rozmýšľam, že ja mám v tom pôvodnom dotazníku asi tiež široké podmienky, nemám ani pohlavie, mám polorómske, môže byť súrodenecká dvojica v prípade potreby som dala a vek mám tuším od 2-5...nie som istá... no mezitým sa mi to trochu zmenilo... 😉 napríklad dve by som naraz už nerada brala... a ten vek by som dala od 1-3...

mata2
31. mar 2010

cairka,
sancu dostat babätko mas urcité 🙂
uz som to tu myslim pisala,zé mné na uradé nukali niékolko novorodéncov -diévcatok-romcatok...vsétky z kosic 😉

cairka
31. mar 2010

mati, do pestu? no košice sú pre nás daleko, ale nejaká vaneskina suseda by mohla byť 😝 😀 odtiaľ je tiež asi dobrá ponuka 😅

magimary
31. mar 2010

súhlasím mati, tiež si myslím... 😉 🙂
cairka, ešte budeš možno pozitívne prekvapená... 😉

cairka
31. mar 2010

mati,a ty si koľko čakala, kým si si našla dvojky? že v akom čase ti núkali tie bábäká 😅

mata2
31. mar 2010

ano do péstu,cairka 😉
ja som bola v maji na uradé,pozriét si zoznamy,a vtédy mi ich nukali...dvojky som vidéla v TV 2.juna..

misi33
31. mar 2010

ahojte

my sme si davali ziadost o osvojenie v decembri 2008.v januari 2009 sme mali prvu navstevu doma z uradu. vo februari sme zacali pripravu a v maji 2009 nas zapisali do zoznamu.nase poziadavky boli dievcatko 0-6, bielej pleti,zdrave
povedali nam mame ratat asi rok az rok a pol
ja som to nechala cele leto tak a na jesen som asi dva krat zavolala ako sa posuva poradie,ono sa posuvalo ale dost pomaly
vo februari som dostala vnuknutie zavolat opat a bolo nam povedane ze nic extra sa to neposunulo, ale.....

noooo ak by ste chceli mame jedneho chlapceka,ktory nesplna vase poziadavky ale pridte sa pozriet
v polovicke fabruara sme malickeho videli prvy krat a v marci sme ho uz mali na hostovskom a v aprili uz mame sud

takze ja to tak vidim,ze tie poradovniky su neuprosne,ale asi sa treba stale zaujimat a hlavne sa nedrzat striktne poziadaviek a ist sa pozriet na dietatko aj ked zaznamy o dietati maju kopec proti....

je to na kazdom ako sa rozhodne...... drzim palce

magimary
31. mar 2010

misi, poradovníky určite (oficiálne) nepustia, ale výber v Návrate či v Úsmeve ide mimo poradovníkov a nie je to nič nelegálne..., je to len iná možnosť, ako nečakať cca rok a viac.. 😉
práve preto, že poradovníky sú (pre nás smrteľníkov) neúprosné...

a s tým záverom určite súhlasím... treba pozrieť a až potom sa rozhodnúť...lebo papier veľa znesie, ale realita môže byť iná, prijateľná (pre žiadateľov) alebo aj naopak...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre