Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

matkaasebko
6. mar 2014

@maznacik007
@najjulinka
@magimary ja si myslim ze su aj o nieco podstatnejsie veci ako je to ci spia na pohodlnom gauci ktory sa bezne pouziva ako postel a spi sa na nom lepsie ako na nasej postely (ale ved to je vlastne jedno) ale maju tu o nieco ine veci ako tie co im daju v domove...nejdem to tu ani rozpisovat...ok uzatvaram tu temu tym ze dakujem za vase postrehy a nazory...dakujem

magimary
6. mar 2014

@matkaasebko to bez pochýb

najjulinka
autor
6. mar 2014

@matkaasebko lenže decák si tiež vyberá profi a vedz , že bytove podmienky dosť beru do uvahy.... 😉

matkaasebko
6. mar 2014

@najjulinka fajn tak berme do uvahy toto - maju niekoho na vyber z dvojizbovym bytom, resp. aj troj, normalnych beznych rozmerov....alebo teda 3 izbovy rodinny dom, kde je este pristavba ktora by v pripade, potreby sa dala prerobit svokre, ale na to nie su financie momentalne...tiez sa da prerobit aj povala...casom sa nieco riesit bude..je tu velky dvor, ale ze fakt velky, cez leto bazen, trampolina - v skratke detske ihrisko, ovocne stromy, blizsko les, priroda + v horach mame chatu....tak ked sa tu bavime iba o bytovych podmienkach co myslis co je pre dieta lepsie mat vlastnu izbu a byt zavreta na byte?alebo sa potlacit trosku ale mat to vsetko ostatne??

najjulinka
autor
6. mar 2014

@matkaasebko ti poviem oni "časom" moc neriešia..... 😉
Byť zavrete na byte nie je pravda.... či byt či dom, tak služi izba na prespatie a na pisanie domacih apod... vylety, ihriska, a pdooben veci riešime mimo domu a mimo bytu... 😉 ked je chore, tak je fuk či j e zavrete v byte či v dome.... podsatne je či v tom priestore uzavretom vieme poskytnuť dostatok kludu, sukromia... na spanie, pisanie domacich, a pod..........

najjulinka
autor
6. mar 2014

Pre mna osobne je lepšie byvanie blizko občianskej vybavenosti.. .radšej mať lekara (školu, školku, obchody, kružky...) po ruke a do prirody sa terigať so zdravým ako naopak.. mať prirodu po ruke a k lekarovi sa terigať s chorým deckom 😉 😀

maznacik007
6. mar 2014

prva vec ked pride socialna na kontrolu a je jedno ci je z upsvar ci z decaku je kde ma dieta vlastnu postel ... na socialke maju na to aj kolonky hadam ... 😀 plus samozrejme ostatne veci .... pri profi sa v poslednom obdobi sleduje aj to ci profi neopatruje ine deti (nie bio samozrejme ci pestu ci ado) lebo to je naduvazok a je to mozne len so suhlasom detskeho domova ... na to si treba dat pozor tak isto ... 😉

najjulinka
autor
6. mar 2014

toto je fakt irelevantne.. toto je na tom čo rodina preferuje.... nie ej to ani lepšie ani horšie byvať v byte alebo v dome... 😉

najjulinka
autor
6. mar 2014

a ano na papieri rozhodne lepšie vyjde (a asi nie len na papieri), že maju obyvačku, spalnu a detsku , resp. detske izby.. hoci v detskej 4 deti (aj to nie všade maju radi take počty v izbe).. než deti na gauči v obyvkke... 🤐 a tak ako píšem, že skor zvladnu ked rodičia su na gauči....

profirodicka
6. mar 2014

tak, trosku prispejem 🙂
profi robim 8 rokov, nie je az tak vela, ale nejake skusenosti mam - hlavne s malymi detmi, ale aj s velkymi. Uz nikdy viac velke deti ! Prisli k nam ako 7 a 10 rocne. Dievca v 12 rokoch sme vratili spat, je to smutne, trapi ma to, ale nedalo sa. Namiesto toho, aby sa dievca snazilo a prisposobilo, tak klamstva na dennom poriadku, kradeze taktiez - smutne, ale pravdive. Prilezitosti na rozhovory, sedenia, dohovarania - vsetko nanic. Brat zostal, ten je iny, dokonca chodi na gymnazium a uci sa na 1. Mali vsetko-svoju izbu, vybavenie na vybornej urovni, krasne oblecenie, nasu pozornost, spolocne chvile, vylety - skoda strateneho casu, miesto toho sme mohli zobrat malicke deti, tie by to potrebovali asi viac. S malymi detmi je vela prace, stale dookola, ale vysledky su uzasne, radost, laska... A aj to ovplyvnovanie bio rodinou profi deti je tazke, predsa je to len vlastna krv... Takze, ak mate moznost, radsej drobcov 🙂

najjulinka
autor
6. mar 2014

No niekto fakt nechape, že kým si človek na zahod odbehne, tak pubertačka čmajzne mobila hajde von..... mna tot osobne tiež nelaka... a teda zažial som to len ako "profi sestra".... a ajna priprave ked sme sa o tom bavili, tak mna krotili, nech ich všetkych nevyplašim, že su to zažitky.... a pýtali sa ma, že či to fakt po tých skusenostiach chem robiť a ja som povedala, že ano a že som si na 99,999999% istá, že idem do lahšieho ako to bolo doma....... 😉
a najlahšie uuuplne su babatka.... kým proste nechodia.. lebo to človek a aj deti doma prijmu ako babo. .a bábo sa automaticky lubi.. nič vias sa nerieši.. je to taka ta laska hned proste.... a potom už može aj vystrajať aj neviem čo byť,t ak už to decko je prijate... kdežto budovať vzťah a zaroven riešiť problemy je fest naročne... a aj domov ked sa k deckam donesie hotova velka konkurencia, ktor sa presadzuje od prveho momentu, tak to nerobí dobre medzi detmi. .kdežto ed sa donesie bábo, tak hoci ked aj za 2 týžden už začne chodiť,t ak si deti na noveho člena zvyknu v pohode.... lebo ho prijmu ako bábo. jasne žiarlenie kde tu a tak normalne.. ale je to tak ako ked sa do rodiny narodi dalsie dieťa... najprv je prijate a potom sa až začne boj o hračky, vychovne problemy a tak....

profirodicka
6. mar 2014

ja som si vyslovene pri prijati priala male deti, k malym detom mam vztah, mozno az profesny - byvala ucitelka v materskej skole 🙂, ano , prisli k nam dve male deti - v akom hroznom stave boli nebudem opisovat, ked po troch rokoch odchadzali do medzinarodnej adopcie boli to nadherne, sikovne deti. Velki stale zostavali a k nim pred dvoma rokmi pribudli zase malicke deti, dokonca 2 mesacne babo s vahou 3kg. Ako pise
@najjulinka to bolo radosti, milacik, babika, aj ked to bolo priiiserne tazke - vzhladom k mojmu veku 🙂 priniesla nam novu radost do zivota. Pre toto sa tato praca robi - dat rodinu, seba ,tymto neviniatkam a urobit radost aj sebe 🙂, toto nikdy nebudem lutovat

najjulinka
autor
6. mar 2014

No ano nočne vstavanie a nosenie na rukach a všetko možne.. .a naročne. .ale to človek dava tak automaticky.. to tak samo od seba SA robí a lubi... a hotovo.. kdežto ked pri velkačoch stupa tlak, tak ma čo robiť zaroven budovať vzťah .. pri tom ponocovani s malačom sa ten vzťah nejak sam buduje... 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵

macocha
6. mar 2014

@profirodicka Ahoj a vitaj, prosím ťa a máš nejaký tip, ako riešiť to kradnutie? Napr. že ako by si to riešila teraz, po tých skúsenostiach s tou dievčinou, aby sa to zastavilo možno už v počiatkoch?

Lebo o kradnutí nám na príprave veľa hovorili, že je časté, ako dôsledok poruchy pripútania a deprivácie... ale nespomínam si na žiaden recept, ako to riešiť...

profirodicka
6. mar 2014

@najjulinka preeeesne tak, lepsie si to nemohla povedat 🙂
vies, ked sa snazis dennodenne, stale to iste opakujes(5 rokov) pekne, tak raz ten pohar pretecie...
oni zato vlastne nemozu - tie velke deti - tie roky v decaku sa na nich riadne zapisali, nedostali zaklad a uz bolo asi neskoro, preto sme im chceli dat sancu, ale "ked to nejde, tak to nejde" bohuzial takto dopadli aj ine velke deti tiez sa museli vratit do ded, preto je otazka, ci vobec ma zmysel brat do profi velke deti, je to trapenie pre deti aj pre profi, tento nazor mam ja, ale aj nase vedenie :(
Kolkokrat bolo v noci, nad ranom hojda-hojda? 🙂 Ale teraz by sme ju nedali ani za cely svet - nase "cigancatko" malicke, nasa laska 🙂

profirodicka
6. mar 2014

@macocha recept? keby som to vedela, tak by mozno u nas zostala, bola by to vyhra hlavne pre nu 🙂
Asi viem co to spustilo. Bolo u nas este jedno 16 rocne dievca a ta kradla. Bohuzial neexistuje nejaky prikladny trest pre tieto deti a oni to vedia - velmi mily rozhovor, povzbudenie a slub, ze to uz neurobi - to bolo vsetko a ta nasa mladsia to asi vycitila, ze sa vlastne nic nestalo, ze zivot ide dalej, ziadny trest, nic. Spisany zaznam uz neberu do uvahy, tak predpokladam, ze si to vsimla a zobrala si priklad :( Prvy krat klamala, plakala, bola z toho hotova, dalsie kradeze uz brala ako samozrejmost :(
A dakujem za privitanie 🙂

profirodicka
6. mar 2014

Este chcem povedat, ze je to velmi stresujuce a ponizujuce odkladat kabelku, skryvat penazenky a striehnut na vsetky veci okolo, kontrolovat tasku do skoly (lebo aj tam mala ukradnute veci), bat sa, ci zo skoly nezavolaju - nikdy viac

macocha
6. mar 2014

@profirodicka no veď si viem predstaviť... hoci asi radšej ani nechcem, aké to je. Ja som to už vtedy na príprave pred 6 rokmi riešila, že to by som asi ťažko niesla 😔

matkaasebko
6. mar 2014

@najjulinka ale ja nebyvam na lazoch...my tu mame na komplet vsetko, od lekara, lekarne cez postu cez vsetko...

ale nic zeny, myslela som ze sem si pride clovek po radu a miesto toho tu dostane vysmech...mate nejake komplexy?ze vy ste tie najlepsie a ine nove nemaju pravo na nic?Vy ste si tiez tym istym prechadzali cim my, a keby sa takto niekto k Vám choval ako @najjulinka tak by Vás to tiez nepotesilo...Vy ste tiez kopec veci nevedeli, zistovali ste...ale radsej nebudem vediet nic ako by sa mal ku mne niekto takto chovat...myslim ze nie som jedina ktora si to mysli a budem si za tym stat...uz sem neprispejem nic...zite si v zdravy, nech Vás deti posluchaju a to je vsetko...

Dakujem tym ktore poradili bez problemov a zbytocnych reci okolo toho

profirodicka
6. mar 2014

@macocha ano, stale dookola som ich prosila, nech sa cokolvek stane, treba povedat vzdy pravdu, vzdy budeme problemy riesit spolu a to sa da, ale to platilo iba z nasej strany... klamstvo a kradeze neznesiem a bohuzial si nedala povedat

najjulinka
autor
6. mar 2014

@matkaasebko vsak som nepovedala, že byvaš na lazoch,a le ak k 4 detom do dvoch detských izieb nechcu pridať dalsie dve, tak asi sa nepohrnu priadavať niekomu doobyvačky dalsie dve...
a som ti aj radila.. ber mladšie ako tvoje a že ak naozaj sa citiš na velke, tak sa stretni s inými čo tak mali,a by si si vedela zabezpečiť domacnosť.. .čo je na tom zlé, na takej rade.... vsak zbytočne prideš o prachy z penaženky, či mobil či zletu retiazku, ked vieš tomu predisť , ked ti poradia skusenejši... mala som čušať a poradiť ti, že nezabudni spraviť vitrinu k roztahovaciemu gauču so všetkým drahým čo doma mate, nech zbytočne nesnoria po dome,a le nech to maju po ruke????

a ano vedia si v domove spočítať, že ked ma byt 3 izby a dom 2, tak asi sa lahšie vtrepe detska izba do bytu.... aj ked teda uprednostnuje VELKE domy... ale inak či byt či dom je uplne irelevantne... lebo či byt či dom, tak služi an to iste a porovnavaju či sa to tam všetko vtrepe....

matkaasebko
6. mar 2014

uz to je jedno..slusne som podakovala...pochopila...uz proste neriesim...pôjdem si po svojom ci s Vasimi radami alebo bez...na tych chalanov som sa preto pytala tu...a tiez sa spytam aj riaditelky...len som chcela pocut nazory...a nie tu uz potom posudzovat co my mame a co nie...Keby prides k nam pochopis ze obyvacka sa len vola obyvacka, je tam gauc, pc stôl a zvysok su hracky a este raz hracky...ale ja fakt nepotrebujemvety typu to je urcite nevyhovujuce...keby to tu bolo nevyhovujuce tak mi mamicky nedaju opatrovat svoje vlastné deti...a povedzme si ze tie si urcite viac dbaju na to kde bude ich dieta 8 hodin, (popr. 24 hodin ako tu niektore mam) ako dba nas stat na deti z domovov...
mozno si nenapisala na lazoch ale si to tak myslela kedze na dedine nie je lekar ani nic...je tu vsetko...aj co by nemuselo...🙂

matkaasebko
6. mar 2014
najjulinka
autor
6. mar 2014

@matkaasebko vsaka ko inak vyzera obyvačka,a k je v dome, byte malý obyvatel? obývačka je od slova obývať.... tak ak obyvaju malači, tak aj tak vyzera...
ja ti hovorim ako to rataju v domovoch dnes....... 6-7 deti do dvoch detských je vela a nedaju (samozrejme +obyvačka a spalna).. .ako bolo kedysi a ako je dnes je dost fest rozdiel....

matkaasebko
6. mar 2014

@najjulinka ale ja 6-7 deti ani nechcem...ved tym detom clovek neda to vsetko co by aj mal dat, to uz su hotove jasle...to je môj nazor.samozrejme ak to robia obaja manzela preco nie....mne by boli uplne ideal 2...ked daju 3 zvladnem, ale je to dost, ked priratam aj 1 vlastne a chlap...🙂

najjulinka
autor
6. mar 2014

@matkaasebko len ti pišem čo už je privela a ako to rataju.... takže deti v obyvke bude moc.... keby ste prehodili, že detska pre tri deti a vy mali akože spalnu v obyvke, tak si myslim, žeby to bolo priechodnejšie..... proste deti v obyvke na roztahovacom gauči ee...

matkaasebko
6. mar 2014

@najjulinka keby gauc roztiahnem a natiahnem plachtu nikto nevie ze to je gauc...🙂 ale ze su to 2 spojene postele...ale to je ako jedno to sa vsetko da prehodit nam to problem nerobi...ked budu na tom bazirovat tak ja detom nech manzelsku postel a my tam pôjdeme...to su vsetko uz len organizacne podmienky...

najjulinka
autor
6. mar 2014

@matkaasebko len organizačne,a le dosť podstatne... fakt...

mana85
6. mar 2014

@matkaasebko Ja som tu síce len ako tichá pozorovateľka v pestu či profi rozdávať rady neviem 😕 no nedá mi @najjulinka určite nemala v úmysle ťa nejak zosmiešňovať každá jej pripomienka či rada je o tom ako to funguje tak naozaj 😔 Aj keď sa rady od báb nezhodujú s Tvojím rozhodnutím je to i tak len a len na Tebe ako sa rozhodneš 😉

matax
6. mar 2014

@matkaasebko ja len pridam,ze kamoske neschvalil ded bytové podmienky v byte,ktorý mala možnosť vymeniť za trojizbovy. Mala svoje dve deti v predškolskom veku a do profi jej planovali dať jedno školopovinne dievcatko . Mali veľkú obyvackokuchynu. Deti mali velikánsku izbu s poschodovou postelou, postelou a manželskou postelou, úložný priestor mali v chodbe a obyvke,takže veľká izba bola ako detská aj s manželskou. Ded trval na tom, aby rodičia spavali v obyvackokuchyni. Aby deti mali svoju izbu.
podľa mňa je pre deti doležíte mať kúštik svojho miestecka,ked aj ten kúsok by bola len posteľ, ale o ten kúsok sa nedeliť s nikým ani cez den, ani v noci. Gauč je pre všetkých cez den. Uvidíš,čo ti povedia z ded,ale skus sa vcítiť do tých deti, potrebujú súkromie, aspoň kúštik.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre