Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dioliana1
6. máj 2011

Nijakí noví náhradní rodičia?

danielitka26
10. máj 2011

ahojte baby stala sa mi taká vec z ktorej mám strach ....malá ráno stála na nožičkách a zrazu spadla tak že sa posadila na riťku a rozplakala sa dúfam že to nieje predzvesť nejakého problému ...nemáte s tým niektorá skúsenosť ??

magimary
10. máj 2011

http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=667d432c9a779...

@danielitka26 , no, môže to niečo znamenať... ale aj nemusí... 😕
zatiaľ malú pozoruj, či nemá také "zahľadenia" počas dňa, príp. či sa tento "stav" nezopakuje a ak hej, tak treba ísť na neurológiu, kde jej "natočia" EEG a budete vedieť, na čom ste

danielitka26
10. máj 2011

magimary : ona stála pri mne a zrazu capla na zem....zlakla som sa ja zlakla sa ona

magimary
10. máj 2011

@danielitka26 hej, pochopila som...a preto píšem, že ak sa to bude opakovať, musí sa to riešiť, lebo toto môže byť jeden z možných prejavov epizáchvatov... (plus tie spomenuté "zahľadenia"=stavy neprítomnosti)
ale opakujem: môže byť a aj nemusí (!)

natia
10. máj 2011

@danielitka26 a ona o tom vedela, že spadla? a vedela to nejako vysvetliť?

najjulinka
autor
17. máj 2011

@magimary to moja mamka bola asi na ich prvom treningu??? no neviem.. ale bola v aprili 1999 😀 tak jedine, žeby do toho aprila už nejaku pripravu stihli urobiť... fiiiiha...

najjulinka
autor
20. máj 2011

k sčitaniu ludu:

Pri deťoch z detského domova za ako predchádzajúce bydlisko zapíše to, z ktorého sa naposledy sťahovali (vo vzťahu k rozhodujúcemu okamihu sčítania – polnoc z 20. na 21. 5. 2011).

Ak je známe obvyklé alebo trvalé bydlisko matky, ktorá porodila deti umiestnené do detského domova, tak sa vyplní toto miesto. Prednosť má obvyklé bydlisko, čiže to, v ktorom sa zdržiava väčšinu času (trávi tam denný alebo nočný odpočinok, v podstate tam „býva“). Ak obvyklé bydlisko matky nie je známe, ale trvalé áno, napíše sa trvalé bydlisko.

Keďže obvyklým bydliskom bezdomovca je miesto, v ktorom bol nájdený v čase sčítania a zároveň toto miesto sa vypĺňa iba po úroveň obce (mesta) alebo mestskej časti, tak sa zapíše názov príslušnej obce (mesta) alebo mestskej časti, v ktorej sa bezdomovkyňa – matka zdržiavala.

Ak nie sú informácie o bydlisku matky (anonymný pôrod) ani o mieste uskutočnenia pôrodu, zapíše sa ako miesto narodenia obec/ mesto alebo mestská časť, v ktorej sa nachádza hniezdo záchrany, do ktorého bolo dieťa odovzdané.

natia
26. máj 2011

Už to tu musím napísať... viete mi niekto poradiť ako mám odstrániť strkanie prstov do úst? náš kubo má novinku, nonstop prsty v ústach, už asi mesiac a nič nezaberá na to... tak poraďte, ak viete niečo...

marketka1
26. máj 2011

@natia nejdú mu zadné stoličky?

natia
26. máj 2011

@marketka1 ee, on si tie prsty len vpredu ohrýza, teda prednými zubami...

marketka1
26. máj 2011

@natia aj tak sa pozri na stoličky my sme to mali pred cca dvoma mesiacmi tiež niekoľko dní týždne si ich okusoval a tiež len vpredu a narástli nám 4 stoličky 😉 tiež som sa čudovala že má stoličky a hrýzol prednými zubami.

natia
29. máj 2011

@marketka1 podľa mňa mu nejdú 😖

dioliana1
30. máj 2011

Profimamy s PO kraja aj budúce, prosím, ozvite sa mi.....

najjulinka
autor
4. jún 2011

Lenkám všetko naj.. je ich tu kopec... aj mamiek aj deti, tak všetkým... 😉

dioliana1
4. jún 2011

Aj ja sa pripájam, všetko najlepšie našim Lenkám veľkým aj malým... 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉

macocha
6. jún 2011

Ahojte, profi mamy z Bratislavy: kto by mal záujem o stojan na maľovanie pre deti (vraj 3-6 r., ale podľa mňa čmárať budú aj menšie 🙂, s fixkami), pre seba alebo pre decák (kde mi ale osobne ručíte za použitie pre deti a nie pre príživníkov!!), ozvite sa mi na IP. Kolegyňa chce darovať. 🙂

lulucertik
6. jún 2011

😵

bosorka257
9. jún 2011

ahojte, chcem sa nieco opytat::chodime na pripravu ku psychologicke a stale sa nas pyta ci mame nejake otazkz a my stale nic nevravime,je to normalne?🙂 vobec neviem co sa jej mam opytat , nevie mi niekto poradit dake otazky ohladom adopcie?vopred pekne dakujem

dioliana1
9. jún 2011

@bosorka257 je to normalne že nemáš, ak dáva sama vyčerpávajúce informácie 🙂

mata25
9. jún 2011

@macocha
helou, zabudla si si u mna v aute zbran (noz). vozim ho zo sebou a ked prideme do BA tak ti ho donesiem, len neviem kedy to bude, nejak sa neviem zbavit kasla. 🙂

macocha
9. jún 2011

@mata25
Jaaaj - a pripadala som si akási bezbranná, len som nevedela prečo 😀
OK, keď sa vykašleš na kašeľ, stretneme sa 🙂

cicimotinka
9. jún 2011

@bosorka257 ani my sme nemali otázky, buď v kľude... potom, keď sme vybrali malého, som mala pocit, že sa mi pusa nezastavila... stále som sa na niečo pýtala, dokonca som si od profimamy vyžiadala niečo ako "manuál", aby sa malinkému veľmi nezmenil denný režim a stále som sa vypytovala a asi som aj dosť liezla na nervy... 😀 😀 😀 ...takže nič sa neboj, možno to príde... 😀

macocha
9. jún 2011

@cicimotinka 😀 😀 tak tak, prax prinesie otázky.
Ale teda za seba musím povedať, že ja som sa vypytovala veľa už na príprave. Na postupy na úradoch, na súvis medzi kradnutím v tínedžerskom veku s citovou depriváciou v batoľacom veku, na to, ako je to s profi rodinami (nemala som ani potuchy, ako to v praxi beží), na to, aké služby mi v Návrate ponúknu, keď už bude dieťa u mňa (psychológ a pod.), na to, čo, kedy a ako zariadiť... a občas som im hovorila o svojich skúsenostiach s deťmi z domova alebo v náhradke a psychologička počúvala mňa 😀 😀

macocha
9. jún 2011

Baby a teraz od veci - v škôlke majú na jedálnom lístku mlieko s citrónom. 😕 😕 Poznáte to niekto??? Ja by som povedala, že keď do mlieka dajú citrón, tak mlieko skysne... zrazí sa...

macocha
9. jún 2011

... teraz mi napadlo, že to asi prepisovali čaj s citrónom a zabudli ten citrón vymazať. A ja tu nad tým špiritizujem. 😀 No nič, jasný znak, že treba ísť spať.

cista_voda
9. jún 2011

@bosorka257 Ahoj, my sme tiez prave v priprave a na kazdom dalsom stretnuti sa nam, prave naopak, vynaraju nove otazky, su to vsak vsetko veci, o ktorych by psychologicka zrejme hovorila aj bez nasho pytania. 🙂 Skusim nahodit, co mi prave napadne, mozno ta to inspiruje k niecomu, o com ste sa zatial nebavili... najviac nas zaujima a chceme pochopit, ake psychicke rany si deti vyrastajuce bez rodiny v sebe nesu a ako mu (nasmu/nasej) mozme pomoct ich prekonat. Situacia je, samozrejme, ina pri novorodencoch a pri trojrocnych detoch, kazdy vek ma specifika a inu mieru citovej ujmy. Vela sme sa pytali, ci su nejake osobitne kroky vo vychove a pristupe k citovo deprimovanym detom, ktore im mozu pomoct rychlejsie fazy deprivacie prekonat. Ako pristupovat k detom zavislych matiek? Nakolko ma alkoholova alebo drogova zavislost novorodenca nasledky v dalsom zivote? Ako rozpoznat geneticke predispozicie k istemu chovaniu od problemov vyplyvajucich z vychovy? Co sa mozeme dozvediet o zdravotnom stave a povodnom rodinnom zazemi deti? Ktore su kriticke fazy vyvoja adoptovanych deti - co nas caka v puberte? V akom duchu s dietatom hovorit o povodnych rodicoch, ako ich pred dietatom nazyvat, ako odpovedat na jeho otazky, aby nestratilo zivotnu istotu v tom, kam patri? (Moj muz sa napriklad velmi ponoril do skumania zivotnej perspektivy deti, co zostanu v domovoch az do dospelosti a tolko sa vypytoval, az psychologicka zdvihla mobil a dohodla nam stretnutie so zamestnancami domova 🙂 ) Drzim Vam palce!

magimary
10. jún 2011

prosím, ak si nájdete čas, podporte nás tu :
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/archiv-jun-2011-mesiac-so-samsung-vyhraj-fotoaparat-samsung-v-planeo-elektro-bratislava-raca/

klikom na "Páči sa mi" pri našej fotke nám dáte svoj hlas, za čo Vám budeme nesmierne vďační! 😉 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre