Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenuska74
7. nov 2009

Dobre ránko 🙂 suezka ja by som sa nechválila lebo toto tu je závislosť 😀 😀 ale na druhej strane sme tu fajn partia 😉 my dnes ideme ak si to zas domáci pan nerozmyslí tak po nového psíka do KE 😉

suezana
7. nov 2009

My zbožňujeme zvieratká, malá hlavne mačky, ocino ich má cca 16, lenže asi pred mesiacom jej zistili alergiu na psov. Našťastie nie na mačky, to by neprežila 😀

ralanka
7. nov 2009

dobré ránko aj ja som sa už konečne vyhrabala z postele aj ked som bola hore skôr ešte sme chvílku debatovali z mužom. pre istotu ma vystriedal v posteli on 😀 😀 😀 mal nočnú

lenuska74
7. nov 2009

no pekne 😀 ale ono sa tie alergie stále obmienaju teda aspon u nás my sme mali na domáce zvierata a pritom sme nepostrehli že by jej to niečo robilo /teda našej malej / a máme dvor plny zvierat 😀 teraz jej zistili prezmenu na byliny 😖

cairka
7. nov 2009

dobré ránko.
vám sa včera nejako nechcelo spať 😀 😀
magi, máte krásnu izbičku 😉 a tiež si tam viem predstaviť tmavý nábytok

mne dnes dieťa odmieta chodiť 😕 že ju bolí nôžka - už 2x som jej ju rozmasírovala, čo mala úplne stuhnuté lýtko, ale moc to nepomohlo 😒 a ako sme prestali dávať spiropent (mudra kázala len 2 dni a na tretí večer), tak začla zasa kašľať 🙄

sue, vitaj 😉

ralanka
7. nov 2009

leni sa máš aj ja chcem späť rodinný dom kde môžem mať neaké zviera 😢
no to mám niečo spoločné aj ja som alergik na seno , trávu peľ a pod.

lenuska74
7. nov 2009

chuda Veve tak nech si skusi poležkať a nech sa rýchlo vyzdraviete ☹ mne sa to nezdá ved je už tak dlho chorá a stále do kola neviem či ja by som už nezhánala nejaku odborníčku 😖 a nebude mať aj chrípku lebo to by vysvetľovalo tu bolesť nožky :(

lenuska74
7. nov 2009

ralanka ja mám sezonu obmenu ale v podstate som alergická na všekto ešt ej na zrno chlad a podobné hovadiny ale čo už v dome k senu sa nemôžem priblížiť ked schne lebo opuchnem a letím rovno do nemocky po injekciu ale pokosená tráva /nie burina/ mi nevadí 😀 ale domček je fajn len susedia čo nekosia a maju okolo nás 1m burinu tu úžasní a svokor ma z druhej strany vždy zrno 😀 😝

cairka
7. nov 2009

leni, a akú? ved preto sme šli do tých tatier, tam neprišli dokopy na nič 😖 na alergo chodíme, lieky má, aj na imunitu...
chrípku neviem, ved od minulého piatku je bez teploty, to asi nie. a bolí ju len jedna noha pod kolenom a lýtko, chodí po špičkách, ked sa zabudne, že skočí normálne, tak sa sama hned napraví, v podstate asi nemôže vystrieť nohu, tak chodí so stále ohnutým kolenom. počkám do poobedie, ked sa vyspí, čo bude...lebo je aj nevyspatá, včera kukala talenty, tak možno len únava 😒

ralanka
7. nov 2009

poznám neboj som bývala v dome do 19tky a potom sme ho bohužiaľ z rodinných dôvodov museli predať. Tiež bola u nás komédia ked sme niečo chovali a mali ísť pozbierať seno 😀 😀 😀 😀 . ale teraz musím poklopať asi 10rokov som prestala brať inekcie lebo mi aj tak v lete moc nepomohli a ak je veľa alergénov vo vzduchu tak ma začnú páliť oči ale nie je to také hrozné ako kedysi 98%sezony mi stačia kvapky do nosa nič viac takže sa mi to asi samé zmiernilo na minimum čo som rada 🙂

suezana
7. nov 2009

Relanka, aj ja som alerg. na seno, tiež som v detstve chodila na injekcie, potom som to vzdala po 15rokoch pichania, teraz po 10 som začala s malou chodiť jednej imonologičke, je skvelá a vysvetlila mi, že teraz sú tie injekcie už konkrétnejšie, nie také všeobecné ako voľakedy, tak som zvedavá, aké to bude. Ale mne tiež celkom zaberá hocičo, čo sama vyskúšam, len to musí byť každy rok iné. 😉

mixka
7. nov 2009

ja som tiez alergik a tiez som sa na to vykaslala 😀 a zvladam celkom dobre, nastastie 🙂

najjulinka
autor
7. nov 2009

Ja nie som alergik...
Internet explorer nas už dožral, takže od dnes fachčíme na mozille... Zatim to ide rýchlo, suprovo...

ralanka
7. nov 2009

no ako tak čítam tak nemáme spoločnú len túto tému o deťoch, adopci, príprave a pod. ale aj alerkologické okienko 😀 😀 😀 😀 😀 i

cairka
7. nov 2009

a ja tiež nie som alergik 😎 za to vaneska je za dvoch 😠

ralanka
7. nov 2009

no len nebudte tak v pohode čo nie ste lebo môžte byť ako my 😀 😀 😀
moja suseda nemala nikdy alergiu a ako 38ročnej jej ju zistili že sa jej objavila takže ju môžete dostať v hociakom veku 😒

cairka
7. nov 2009

ralanka, veru...aj segra mala tak pred troma-štyrmi rokmi z ničoho nič silnú peľovú alergiu a odvtedy aj napriek tomu, že neberie žiadne lieky zas nič 😨

my si teraz v novembri robíme šarkana 😀

suezana
7. nov 2009

A viete kedy môj manžel dostal alergiu? Keď som začala u nich spávať 😀 Fakt, on tvrdí, že som ho nakazila, ale našťastie testy ukázali, že ja mám seno, on roztoče a tak. Ale tiež dovtedy nič. Ale je kolegiálny, keď soplíme, tak obaja. Alebo lepšie povedané ja 3 mesiace, on zvyšok roka 😉

ralanka
7. nov 2009

no ja budem šarkan o chvílku 😀 😀 😀 😀 práčka perie tak potom vyvesiť dať piecť chlebík a idem upratovať kým mm spí takže to musí byť rýchlo urobené to bude zo mňa šarkan 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ralanka
7. nov 2009

sue alebo že by mal alergiu na teba? 😀 😀 😀 😀 len ked bol na začiatku taký zamilovaný tak to nevnímal? 😀 😀 😀 😀 dúfam že to zoberieš s humorom 😉

suezana
7. nov 2009

V pohode, aj on to tvrdil, tiež sme sa za to doberali, ale už to je podstatne lepšie, hoci neberie žiadne lieky, takže...alebo to bude tým, že spolu nespávame? 😉

ralanka
7. nov 2009

no sue to máme ako pochopiť? 😀 😀 😀
v posteli alebo... 😀 😀 😀 😀

ralanka
7. nov 2009

to druhé hádam nie 😀

marketka1
7. nov 2009

Ahojte 🙂 tak my už máme dokúpené čo sme včera zabudli. Martin sa išiel pozrieť s mužíčkom na rally a ja s Kubom musím teraz trčať doma sama ☹ . počasie hrozné, ☹ a zdravotne sme na tom trošku lepšie 😒 menej soplíkov a lepší kašeľ operácia je stále bližšie a bližšie a ja sa už začínam aj trochu báť ako to celé dopadne.

marketka1
7. nov 2009

čo sa týka alergie my ju zatiaľ nevlastníme 😀 ale za to sestra po par rokoch injekcií zistila že pery(mala ich jak černoško také 2-3 dni) jej opúchajú z ibuprofenu. A Martinko tak ten má alergiu na celý život alergia na lepok. ale dá sa to zvládnuť dnes už v pohode.

Ralanka pekný chlebík sa Ti podaril, aj my si vypekáme no teraz našu pecku zaťažujeme skôr Martinkovým chlebíkom.
Po obede im chcem upiecť koláčik pretože Martin len čo ráno otvoril oči popýtal si koľačik a buding. tak dnes bude koľačik a ten buding zajtra.

ralanka
7. nov 2009

markétka dakujem ja už pečiem len chlieb a mazanec už nemám tolko času ale hádam ked budem niekedy na MD tak toho bude zas viac ako kedysi a sme len dvaja otec býva daleko takže neni ani komu vypekať my sa potom iba prežierame a vyzeráme ako vyzeráme 😀 😀 😀 😀 😀

magimary
7. nov 2009

ahojte! vy ste sa rozkecali, henď po ránu... 😀 , ja len na skok vbehnem do diskusie...
my sme mali konečne lepšiu noc!!!! 😵 🙂 , Zajik bol a aj je už len tak na dvojku chorý!!! 😵 , teším, teším, teším... a verím, že už to tak aj ostane!!!
cairka, len vy sa z toho už dostante... 😕 tá nôžka-to je divné... 😖 , nemohla nejako zle skočiť, alebo nemal v noci nejaký silnejší, kŕč v lýtku, že by jej z toho zostala akoby taká svalovica? ak by náhodou, dobre by bolo dať jej dnes, zajtra aj pozajtra aj po dva banány (obsahujú draslík proti kŕčom) alebo vlašké orechy (ak už také papá)-tie
sú ešte lepšie ako banány, ale zase neviem či papá, kvôli alergiám...
a alergie? to je moja téma 😅 😝 😀 a záležitosť..ja som alergická na všetko (aj na protiallergické lieky), ale mne ani nemohli dávať injekcie, lebo by mi nemali ako podať portisérum, kedže som alergická na lieky zachraňujúce život... 😅 🙄 😀 😠
ale dobre aj tak...žiadne injekcie, žiadne stresy... a po pôrodoch už neužívam ani žiadne lieky (len v sezone, jar a leto) a je mi fajn 😅 , zato samozrejme, obaja moji chlapi po mne zdedili alergopredispozície 😖 😝 🙄 aj alergie...
a juli, aj ja už týždeň frčím na modzille, lebo explorer už ma jedoval asi polroka! 😠 a som spokojná 😀 ...

takže, spoločných tém, ralanka, je tu aj viac-okrem adopcií a alergií... 😅
a práve som sa vrátila z Komandor štúdia a zmenila som dekor vstavanej skrine z orecha francúzkeho na javor... 😅 😵 , dúfam, že už definitívne... 😀

magimary
7. nov 2009

a obedujem lievančeky, ktoré pripravuje tatik s tomáškom 😵 (tomiich lekváruje, je zlatý... 😅 )

ralanka
7. nov 2009

magi a tú izbu chceš v akej farbe tie pásiky čo si spománala?

ralanka
7. nov 2009

si mi urobila chuť asi zajtrá spravím ak mm nebude mať protesty že v nedelu nebude mäso 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre