Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

brulka
13. jan 2010

tulenka 😔 budeme drzat palce jasne - ja na take verim !!! o kolkej ju budu operovat? a kolko ma neterka rokov?

najjulinka
autor
13. jan 2010

hrušku mame zvladnutu už, aj ide vlačik šiši, aj adam v škole nesedel - to sa tie tri naraz naučila asi za hodinku.... dnes k tomu pridala MOJ MACIK.....

no a tulenka jasne, že palce držíme...

magimary
13. jan 2010

hej, tuleňka, aj ja sa pridávam a "myslím"... 😔 a čo jej je? nespomínala si doteraz... 😕

my máme zajtra návštevu z návratu a počas nej dokončujeme prípravu... a potom už len čakáme...

tulenka
13. jan 2010

Má 20, zajtra ráno ju majú previezť do BA a potom okolo 8 cca 3-4 hod operácia

cairka
13. jan 2010

tuleňka, držíme palce 😔

brulka
13. jan 2010

cairka a vy ako? ako sa ma veve teraz na vecer?

marketka1
13. jan 2010

ahojte 🙂

dio. Pri celiatickej diete by si mala zo stravy vyradiť:múka pšeničná,ovsená,ražná,jačmenná to znamená aj cestoviny a výrobky ako keksíky sladkosti potraviny kde nie je napísané aký modifikovaný škrob výrobok obsahuje, horčica kečup len určité druhy,cukor ktorý obsahuje prídavky proti zhrutkovateniu,koreniny , mäsové výrobky môže len ktoré sú určené pre celiatikov .(Ale môžte papať zemiaky ryžu sóju kukuricu )výrobky nesmú obsahovať glutén
http://www.q-media.sk/bezlepku/bezlepku_kat.pdf

yukki
13. jan 2010

Tulenka, pomyslíme si na neter zajtra....držíme palce!

janivonbenji
13. jan 2010

yukki,
to nechápem, že teta ide na PN, tak jej je ľúto a ďalšie čakanie ??? to ju fakt nikto nezastupuje, sa mi to zdá divné !!! opäť sa mi zastavuje rozum!!! 😠

lenkove,
čakááám na nové správičky, som na vás myslela priebežne celý deň 😉

cairka
13. jan 2010

brulka, dík za opýtanie 🙂 už kašle ináč, viac vykašliava, ale stále tvrdí, že ju bolí na hrudníku 😕 ale snád to už bude fajn, ked vykašliava

článok pre vyznávačov lega http://www.rodina.cz/clanek7543.htm 😀 😝

tulenka
13. jan 2010

Veru, yukki, s tou PN je to sila asi tam budes msiet vyvolávat tolko, ay im to poleyie na nervy a niekto uz ten návrh napíše.

brulka
13. jan 2010

cairka tak super ze je lepsie. hej vykasliavanie to je uz ten druhy level potom sa uz musi vylepsit. tak sa drzte!!! a snad poriesite nieco aj s imunologickou aby veve zosilnela a neochorela tak lahko 😉

martina_maxian
13. jan 2010

ahojte,,, tak som vás dočítal,, píšete, ako keby vás za to platili... 😀 Juli gratulujem k novému dieťatku (synovcovi) v rodine.. 🙂
Magi, neviem , či to bol ten náš kočík, ale mňa tam tak naštvali, že už ho ani nechcem vidieť... zatial sme bez kočíka, a neviem, či ešte vobec nejaký kúpiť, či nekúpiť... 😕
brulka ako sa máš, už si zdravá, ako sa máte ??
Yukki, tak zavolaj rovno na úrad do Rožňavy, nech si to vyžiadajú, alebo čo, veď to nie je normálne.. 😠

najjulinka
autor
13. jan 2010

cairka fajn članok, ale...... deti a ženy chýbaju vo všetkých hrách.... začneme socikovskymi igračikmi, potom ešte menšie figurky boli a to bolo detto, playmobil, lego, duplo................ 😀 😀 😀 ja som si to všimla tiež ten nepomer, ale tiež nekupujem duplo, ž ekuknem na obrázok , ale pozerám zloženie...... 😉 viac ako ženy mi chýbaju deti...... vzhladom na to, že my sa hráme, že Karol, mami, babi, marek, marketka, kiko, dominika, lucka, mirka, lily................ atd.... proste viac ako ženy nám chybaju deti............ 😀 😀 😀 😀 co v igračikoch snad vooobec nebolo.... ale ked už isla do podrobmnosti, tak invalidi bez nohy, ruky ucha tam nie su vobec 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale deti to hravo dorobia, čo chýba 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (naš igračik je už uplne bez ruk)

cairka
13. jan 2010

juli, jasné. ja si myslím, že ten článok bol recesia 😉 😀

magimary
13. jan 2010

mati maxi, a ako ťa naštvali? lebo ja som tam plánovala kúpiť nejaký dvoj-kočík 🙄 , keďže čas nášho "rozmnoženia" sa snáď už blíži (uvidíme bud. týždeň po schôdzi)...
tak aby som bola pripravená, že čo zlyhalo(okrem toho, že ti poslali najprv zlý 😠 )
ale teraz som si už istá, že je to ten váš... 😉

"nám" dnes vypadol prvý zubček(!)-tobiko bude mať sedem a dolná jednotka sa konečne rozhodla opustiť jeho pusu... (môj veľkáčik, nedávno sa narodil... 😅 ☹ 🙂 ), taký je hrdý, že konečne, lebo v škôlke sú jeho rovesníci všetci už dávno štrbaví (samozrejme všetci mladší)...

tuleňka, myslíme... 😔

zicon
13. jan 2010

Juli a co ty, kedy sa budete mnozit??

martina_maxian
13. jan 2010

magi, tak najskor poslali zlý kočík, potom som im to osobne zabalila a poslala,,, potom že čierny "už" nie je,,, tak teda som sa rozhodla pre červený a cca každý týždeň som tam volala a stále už ho pošlú, už ho pošlú, už ho poslali a ku nám nie a nie doraziť,,, tak kam ho teda posielali??? a ten prístup, že čo ich ja zas otravujem,,, No akože stačilo, tak som povedala, že objednávku ruším, že toto sa mi ešte nestalo a to som už tisíc vecí objednávala z netu...
a tak strašne som sa na ten kočík tešila a takto to dopadlo,,, To asi preto, že sa mi lenilo zdvihnúť zadok a ísť si ho kúpiť osobne,, len akosi nebol čas na všetko ... a teraz mám dilemu, či ešte vobec kočík objednávať,,, keď vlastne vonku behajú po vlastných a keď ideme niekam ďalej, tak ideme autom,,, Tak neviem, poraď.. 😉

zicon
13. jan 2010

Zbytocne umrtvene prachy. Kupis a predas za polovicnu cenu skoro nepouzitu vec. Oni su uz dost velky na to aby zvladli aj samy chodit.

magimary
13. jan 2010

mati, hej dík, toto som potrebovala počuť... 😝 🙄 😖
no, nepotešila si ma... 😠

a k tomu, či kočík ešte áno, či nie...
ja by som už na Tvojom mieste volila tú druhú možnosť...
najmä, ak máš odskúšané, že už ti pešo v pohode prejdú (toľko, koľko najčastejšie potrebujete) a že ostatné si zabezpečíš autom...
a, ako vraví zicon, majú už dosť mesiacov, takže si myslím, že situácia s potrebou kočíka by sa ani nemala meniť,
moji chalani chodili len na pešo od 1,5 roku (a to bolo len na pešo /-auto je mne nanič 😅/ a na veľké vzdialenosti, keďže sme bývali na krajnom sídlisku mesta a všetko dôležité sme mali v meste)

jedine, keby si veľmi chcela, tak kúpiť nejaký jednoduchý a spratný dvojgolfáčik (že keď pôjdete na dovolenku alebo tak), ale to len ozaj taký "symbolický"...ale aj to si myslím, že je zbytočné, ale keby si chcela, tak potom len niečo také...

teraz trochu pošpacírujú a na leto im kúpiš trojkolky/odrážadlá a už budú "frčať" po cestách zase inak...

najjulinka
autor
13. jan 2010

No ja si tiež myslim, že skoda do kočika vražať penež.. .ak netreba, tak netreba... a ak by vystala potreba (na dovču a pod.), tak niečo lacnejšie, lebo oni su velkači a fakt už riadny kočiar nepotrebuju... 😉 ak už teraz ste všetko zmakli bez kočíka... 😉 😉 😉

najjulinka
autor
13. jan 2010

No šikovník, ked tak dlho mu držia mliečne zuby... To tie trvalé vydržia možno storočie... 😉 😵 😀

magimary
13. jan 2010

hej, má ich krásne a zdravé, tak sa im asi nechce z pusy...
aspoňže zuby nezdedil po mne 😅 ( 🙄 , to by bola katastrofa 😝 )
a tomušo detto...
našťastie...

keď som bola s nimi tehotná, tak som sa modlila, aby zdedili zuby po manželovi... 😉 😀

najjulinka
autor
13. jan 2010

mas to fuk.. ja som prvu plombu mala na gympli... a ostatné zuby sa začali psuť až v dospelosti..... zubárka ked otvorím usta, tak zakaždým kruti hlavz, že som ani tehu nebola a viac to radsej ani nekomentuje.. kým nezačne vrtať a ide jej to ako do masla - makko - odlamuju sa cele kusky... Ked som k nej zčala chodiť, tak prvé, že jesť syry, piť mlieko... a pravdu poviem, že mlieka ja doma vypijem najviac aj teraz........ ale napr ani mliečne zuby mi nevypadavali vcelku... ani jedna stolička mi proste nevypadla v celku.... ani jedna.. proste sa poodlamovali ... akože je dosť možne, že som v nejakom veku jedla nejaké lieky... ale že to proste muselo byť fakt v nespravny moment, leb som ani často chor nebola ani nič....... a samozrejme korene mam brutalne... vacsina zubov ma o koren viac a že su zahnuté..... no proste ja keby som sa raz dostala na chirurgiu, tak je tam roboty v mojej hube na 24hodín práce asi............

najjulinka
autor
13. jan 2010

Inak Mirka, ked čítam mojho macika a začína to "šijem, šijem", tak ona si bucha po chodidle - zjavne sa jej to podobá na "kujem kujem".... 😀 😀 😀

magimary
13. jan 2010

no, nie je to až tak fuk... 🙄 (teda VôBEC to nie je fuk!)
mne sa napr. kazili zuby od mala (a nenormálne!), takže som rada, že moje deti sú aspoň (teraz v detstve) od toho uchránené a verím, že dobré mliečne zuby sú základom pre dobré trvalé zuby...
a tiež sa spolieham na ten manželov zdravý chrup ( 😀 ), dedičnosť aj tu zohráva dosť dôležitú rolu... 😉
a nielen mlieko a sladkosti a pod,.

najjulinka
autor
13. jan 2010

baby kto ste pisali navrh na predbežko do pestunstva prosim urachlane zhanam.... prosim........... super rýchlo potrebujem............

najjulinka
autor
13. jan 2010

mary ale ja neviem o nikom v rodine čo to ma tak ako ja.. .
okrem korenov - to je podedené........... aj viem po kom 😀 😀 😀 😀 😀

magimary
13. jan 2010

nemusíš vedieť...
a korene si po kom zdedila?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre