Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
16. jan 2010

no ved to, nechcem tu vyzerat ako skrob, co setri na vlastnom dietati, ale 250 eur za kocik mi pride vela 🤐
a idem spat,dobru noc vam vsetkym 😵

marketka1
16. jan 2010

aj tebe leni dobru noc a nie si škrob každý vie čo potrebuje dieťaťu dať a kočiar je u mňa z tých posledných vecí hlavne ak sú to korunky do ľuftu vyhodené. 😉
dobrú noc.

zicon
17. jan 2010

Dobre ranko:

1. Skusku som spravil
2. Som v robote
3. Tazko zijem isiel som spat o 1:00, bol som na Oldies Party radia Viva. bolo uzasne. Kokso mna boli cely clovak okrem hlavy.

najjulinka
autor
17. jan 2010

Dobre ranko.
Nanožniky predavaju aj samostatne univerzálne, ak by náhodou lenkove... Stoja okolo 20€.
Ja čo použivam Solo kočiar tak je Peg-Perego Atlantico.

cairka
17. jan 2010

dobré ránko.
Leni, nie si škrob...mne príde veľa aj 100€ dať za kočík bez ničoho...radšej kúpim ojazdený, vaneske som kúpila za 1000,- ešte Sk a každý obdivoval aký máme pekný kočík, lebo bol na ňom macko pooh 😀 ináč bol v ozaj dobrom stave, len ho asi 7 rokov držali v (suchej) garáži 😝

zicon, no už si starší pán na to, aby si chodil z flámu rovno do roboty 😉 😀 😝

yukki
17. jan 2010

Dobrý deň! Dnes Kika potiahla do 8,30 😨 😕 Som sa aj čudovala, že čo nevstáva a keď vstala, kuknem na teplomer a v izbe 13 stupňov 😅 Tak ona možno aj bola hore ale nevstala spod periny v strachu že zamrzne.... 😝

najjulinka
autor
17. jan 2010

zukki moje deti ešte v postielkach, teraz som Mirku vytiahla a začala revať... tak neviem.. .či ju strčiť dnu???? ale však celý den v postielke nemože.. .ale možno čakala flašu rannu a ja jej rovno idem dať desiatu........ 😀 😀 😀 Lucka dačo pred hodinou švitorila v postielke ale teraz je ticho.... Domča sa cakumpak v noci prešťala... cele vrece spacie prepišané.....

zicon
17. jan 2010

A preco by nemohla chuda moje male.

To my pripomina moju staru mamu, ona mala take maniere ze aj cez vikend treba vstavat o 6:00 aby sa stihlo doma uprat a potom ist do zahrady zeleninu pestovat. Nastastie to skusala iba na mojej mame.

dioliana1
17. jan 2010

dobrý deň , moje od 6.30 hore, obed čoskoro dovarený...

najjulinka
autor
17. jan 2010

zicon preto, že ona sa v postielke nudí, ona proste len kcela kus žvanca.... 😝
Inak baby ja Mirke už aj čajmusim obmedzovať - sladím... Lebo ona čokolvek, len nech ma stale dačo v puse... Voda sa jej mali, ale ked pol hodku jej nedam čaj, tak už aj voda dobrá...
Aj predvčerom bola u mna kolegyna a vravela, že musime davať pozor, že už je taká gula... Len ja už neviem čo jej nedať... hladovať ju nenecham...

zicon
17. jan 2010

Kurnik deti niesu modelky, skus ryzove krekry - Minimum kalorii a zuvanie nadlho, alebo tie velke kukuricne chrumky - pre deti idealne.

najjulinka
autor
17. jan 2010

tie chrumky také husenicové???????? to dlho nežuje... zicon ona nežuje.. .hltá..... takže nič sa v jej ustach dlho nezdrží...........
a tie polystyreny dosť džabe - nechutia jej zjavne....... akože jedno zje, ked nie je ine, ale viac už len mnauči a rozhadzuje.......

najjulinka
autor
17. jan 2010

zicon modelka byť nemusí... baculka v pohode... ale obezita nie je nič moc.....

najjulinka
autor
17. jan 2010

jej by bodlo keby v hrdle mala sitko... a kým by nepokusala, tak by jej to dalej nešlo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 lebo takto nemá nič na dlho v puse a vkuse nespokojná, že kce ham.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
17. jan 2010

Ešte donedávna som ju vodou oblbla.... ale teraz bez šance....

lenkove
17. jan 2010

aj moja je riadna baculka.. lekar vraj vravel,ze to nie je dobre, rapidne pribrala v profi.. 😔 ale tiez, co jej nedaju papat, ked v noci reve o ratu?
bojim trosku aako to zvladneme, ten prechod, ci sa to nezhorsi alebo tak.. ale len trosku, lebo sa lubime a bude to dobre.. 🙂 🙂
dnes mi nasa profi pisala ze sa mala viac usmieva odkedy nas pozna 😵 😵 asi z nej opadol stres (a aj z nich) 😵 😵 ja som taka rada, s mm normalne nechapeme aky je to zazrak ta nasa Mala Princezna 😵 😵

lenkove
17. jan 2010

dnes som nasla na MK tento v ponuke,za 80 e po jednom dietati, bez vanicky.. podla mna dobra cena, ale je modry.. a ja moju slecnu hadam nedam do modreho kocika 😀 😀
ked sa vrati mm z prace hned sa ho spytam ako sa nakupuje na ebay, ja neviem 😅

http://cgi.ebay.de/Jogger-Roadster-3-Rad-Kinder...

dioliana1
17. jan 2010

daj hryzať surovu mrkvu 😀 😀 😀, ako mne ked doktorka kazala schudnuť 4mrkvy a hrsť ryže na deň... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
17. jan 2010

dioliana do kolko odkusnutí sa zadusí???????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝

lenkove
17. jan 2010

Juli 😔
a myslis, ze to samo neodozneje? 😔

dioliana1
17. jan 2010

juli, to prestane, až sa nasýti a pochopí, že dostane, aj Naťa a Leňa tak boli....

yukki
17. jan 2010

Aj Kika...ale mala ten samozáchovný pud keď s vyvalenými očami a otvorenými ústami znehybnela a vrátila to čo ju dusilo do dutiny ústnej...
a teraz si už aj v jedle vyberá a ja sa tak teším... 🙂 že sa normalizuje

najjulinka
autor
17. jan 2010

dioliana všetky naše tak boli... lenže Mirkuu sme museli po mesiaci stopnuť... lebo za mesiac nenormalne zfgulatela, ale nenormálne...... akože všetky deti pribrali.. ale na žiadne mi nikto po mesiaci nepovedal, že gula.. ja som to ani nevidela... ale ked porovnám fotky, tak brutál.. a ma na bruchu strie (tak sa to volá??? - celulitidu, či ako to nazvať.. .Proste ked sa koža velmi rýchlo natiahne)....... no yukki to robí aj mirka, že proste občas sa jej dačo vráti do dutiny ustnej... a dotlača rukou..... a kaká cele kusky toho čo pohltala.......
Akože ja som tiež bola zastancom, že na začiatku dať dieťaťu jesť kolko hrdlo ráči....Ale pri Mirke sme to dost skoro stopli.......... Karol mal pokusy, že ju nechať... ale ona už vzdychala , potom už tak akokeby grcať šla, už sa ani nepohla pomaly a aj tak by džgala............. no a hlavne aspon do teraz behala vkuse.. ale ja mam pocit, že za posledne 2-3 týždne sa jej už ani behať nekce, že pomaly sa jej prosiť aby chodila....... pred Vianocami začala zlenivievať... či čo........ no rposte odtial po tial...... aj ten rozdiel.. .predtým ked sme ukazali piškoty, tak by prebehla aj kilometer za nou... teraz ked vidi jedlo, tak sadne a natahuje ruku a reve, že chce... kolkokrát si po to jedlo ani nedobehne............ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale zas ma to tu vyhodu, že ešte aj na lieky sa teší, ked jej dávam 😀 😀 😀 😀 kriči ham ešte len lyžičku vidi a vie očividne, že čo dostane, lebo už struha kyslú tvár, ale ham kriči a otvara usta dokoran.... 😀 😀 😀 😀 Nestalo sa aby vyplula čosi, že nechce......

cairka
17. jan 2010

juli, a načo im sladíš čaj? ináč vaneska ako medzischod medzi vodou a čajom pila vodu s pár kvapkami citrónovej šťavy. a na chrúmanie má rada tie ochutené sucháre 😉 a ináč mne sa teda guľa nezdala, videla som aj guľatejšie deti 😉 a 2 z nich sú už veľkáči a sú úplne chudučkí 😉

cairka
17. jan 2010

abo predvar zeleninku a dávaj im medzi jedlami to, ked máš strach, že surovou by sa zadusili...a môže zjesť koľko hrdlo ráči a isto nepriberie...aspoň nie toľko ako z piškót 😝 a kočík odložiť pre maláčov

najjulinka
autor
17. jan 2010

cairka bez kočíka sme pred vainocami došli až pred školku... tam sa hodila o zem........... a ja som ju podpazuchou na 2x odniesla domov (v polke cesty som si ju položila na zem) a doma som ju takto vrieskajucu zložila na zem , zobliekla, Karol ju premiestnil do izby a vriesklaa... akože do mesta s nou bez kočiara nehrozí....... Keby bola sama, tak možno, že ju odnesiem, kam mi treba......

piškoty nejeme... Ako varene jedlo už u nej skoro vylučne zeleninové polievky, medzi jedlami nič........... jedine čo si sama "čmajzne" z dakade.....

čaj sladený ma Lucka.. .s Luckou mame problem s pitím...... takže tam nepozerám, že čo.......... Lucka pije vodu a sladený ovocný čaj (nie presladený)......
cairka ty si ju videla v oteplovakoch..... 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
17. jan 2010

baby kočík mam ,ked idem na nakup, na dlhšie trasy!!!! ja len, že vkuse mi o kočíku.. ked idem na ihrisko a "len tak" von , tak idu bez kočika velkačky... a na jar už asi aj Domča......
Lucka do najbližšieho obchodu tiež na pešiaky chodí - aj ked cez velku cestu ideme, tka zvlada v pohode... vie čo je ist za ruku a že ma ist... nehodi sa pri prvom nasmerovaní o zem......

cairka
17. jan 2010

ale videla som ju aj bez otepľovačiek. a ty si videla veve ako pána kývala a nemám pocit, že je guľa 😀 😀

ináč ty ich zbieraš a nesieš, ked sa plesnú o zem? ja som ju nechala ležať a išla som (o niečo pomalšie) dalej a ona si po chvíli rozmyslela, či bude ležať a škriekať, abo pôjde pekne po svojich, kde má 😅 😝

najjulinka
autor
17. jan 2010

cairka no po 30-45 minutach na zemi jej už musela byť kosa........ Ty ako dlho nechaš v snehu v minusových teplotach na zemi ležať?????????? mne too už aj tak bolo dosť......... a čo som mala ist bez nej domov???????? to by si asi aj socialka všimla, kedže to bolo rovno pred skolkou, že tam decko same leži.....

najjulinka
autor
17. jan 2010

vidiš take rady by sme si tu mali davať, že ako dlho decko vydrži v snehu na zemi bez ujmy na zdravi...... 😀 😀 😀 lebo mne sa ťažko tieto veci odhaduje... tak po 5-10 minutach som chodila kontrolovať, či nepremoka overal.... 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre