Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
19. jan 2010

mexx 😀 ,
tak, ja som asi neskromná... 😀

idem už...do mesta ponaháňať retiazku na krst ( 😝 , nemám rada zlato a jeho kupovanie 🙄 )a potom pre chlapcov, tak zatím pá! 🙂

cairka
19. jan 2010

magi, dúfam 😔 a hlavne dúfam, že v návrate, kde som robila testy a prešla som 😝 nebudú robiť také problémy a ked, tak jasne povedia prečo...lebo ja fakt neverím tomu, že to neschválili kvôli tomu, že im veve nechcela požičať pohár...ale len vtedy raz s ňou boli v kontakte, tie dalšie 2 stretnutia boli bez veve, takže ja ani po roku a pol netuším, o čo vlastne išlo, tak neviem, či už to zmizlo abo nie 😝

yukki
19. jan 2010

čítam čítam...nejako sa nám to tu ztehotnieva...zo srdiečka.

Teta je ešte furt PN (Markétka) ale vraj sa zajtra zastaví na úrade a urobí tie naše papiere a pošle mailom na Obvodný aby to oni hneď zajtra (som sa uisťovala asi tri krát) poslali na súd. 😖
Prvý krát som malú videla na IA keď nemala ešte ani 11 mesiacov...a kým bude u nás bude mať aj po tom 15 mesačnom očkovaní asi................ 😢 😢 😢
Zisťovali sme aj predbežko-dieťa nie je v ohrození života ani zdravia, net šance.

marketka1
19. jan 2010

yukki na predbežko nemusíš mať práve tento §

a nevieš kedy príde zajtra na úrad odnesiem jej žiadosť priamo osobne nech to nejde cez podateľňu lebo chcem vedieť na čo som s tou aktualizáciou či sme to náhodou neprepásli.

a ináč aj my chceme ešte jedno dievčatko keď že máme chalanov aby mi nebolo smutno ale až tak trošku neskôr cca o 1,5 roka. 😉

sonicc
19. jan 2010

baby co je predbezko? staci v skratke 😉

laculik
19. jan 2010

yukki, ani maly nebol v ohrozeni zivota a ani zdravia a predbezko dali... Ti povedali "tety", alebo na sude? lebo "tety" vela nakecaju 😠 ....
Niekto, pardon, nepamatam meno a nestiham hladat vzadu (maly ma uhana k citaniu 😀 , tak ponahlam) sa tu pytal, ze ako dlho trvalo maleho do pestunstva...my sme boli na prvych IA zaciatkom februara a zac. marca sme uz mali maleho doma 🙂 . A od prveho pomyslenia, ze by to mohol byt maly, preskakanim cez spisy, Usmev, UPSvaR, DD, profi atd atd, preslo necele dva mesiace 🙂 🙂 . A trojmesacneho ho vzali z bio do DD a po dalsich 6 mesiacoch v DD isiel ako 9 mesacny do profi... Cize bol pol roka v DD na "diagnostike". Cize od pol roka dietatka je pestu asi realne.

cairka
19. jan 2010

no nám dali presne to isté ako dôvod zamietnutia predbežka... takže záleží na sudcovi

yukki
19. jan 2010

A keďže je to odpoveď od súdu, tak asi by to bolo tak isto u nás.

mata2
19. jan 2010

nam predbezko schvalili....tiez nam teta na urade hovorila,ze je sbytocne onho ziadat,lebo deti nie su v ohrozeni zivota,ale som na nom trvala,a vyslo to....

marketka1
19. jan 2010

yukki skús §75 a § 76 1, pism.b občiansky súdny poriadok skôr ide o šťastie a nie o to či je dieťa v ohrození atď.

§ 75
(1) Predbežné opatrenie nariadi súd na návrh. Návrh
nie je potrebný, ak ide o predbežné opatrenie pre
konanie, ktoré môže súd začať i bez návrhu.
(2) Účastníci nemusia byť vyslúchnutí.
§ 76
(1) Predbežným opatrením môže súd uložiť účastníkovi
najmä, aby
a) platil výživné v nevyhnutnej miere,
b) odovzdal dieťa do starostlivosti druhého z rodičov
alebo do starostlivosti toho, koho označí súd,

cairka
19. jan 2010

áno, ale ked zamietnú predbežko, tak sa naťahuje lehota, do kedy musí byť súd 😒

yukki
19. jan 2010

No keď sa mi takto vyjadril súd tak čo mám, ženy.....to je zjavná provokácia, niečo ako keď ideš cudziemu pitbulovi rukou do misky a on na Teba zavrčí a Ty mu tam šáhneš zas....ešte môžem dosiahnuť to že mi to pojednávanie vytýčia nie o mesiac ale o pol roka!

marketka1
19. jan 2010

cairka ale za 10 dní to zistíš možno aj skôr to nie je tak veľa neskúsiť

najjulinka
autor
19. jan 2010

cairka tým sa myslím straši... akože overiť sa to nedá.. ale zas pochybujem, že na sude budu ešte nad tým dumať, kto kedy podal predbežko.... akože si myslim, že zhruba rad radom vezmu pripadu a idu.....

lenkove
19. jan 2010

baby
to naozaj ked zamietnu predbezko tak sa to natahuje? 😕 🙄 🙄 🙄

mojej dcerke dnes vysiel stvrty zub a ja si tu balim veci ako besna.. auto plne nakupu z Ikea.. ja viem, mohla som aj blizsie nakupit, ale zase bez mm zariadzovat.. a k tomu, ja uz nemam kartu, ak si spominate, kto by mi to platil 🙄 😀 kupili sme stol, stolicky, koberec 😵 😵 , stolik pod telku, konferencny stolik... postielku mm nechcel ani perinky co tam boli (aj mne sa zdali tenke)... musim si kupit, objednat, na sk.. Ralanka mi raz davala super link, baby, neviete niektora?? Mamka mi to chce kupit, ale zase ked pojde do miestneho obchodu, tak to bude aj 15 e rozdiel.. a pre nasich je 15 e dost.. 😅 tak ze si objednam na jej meno 😉

marketka1
19. jan 2010

yukki majú isté lehoty a dovtedy to musia stihnúť čo sa týka NRS sú to 3 mesiace

cairka
19. jan 2010

markétka, kvôli tým 10 dňom sme čakali na súd 9 mesiacov...mala som to šťastie, že veve bola na hosťovskom, hoci už to vyzeralo, že sa budeme pásť...ale yukki nemá... ja by som bola opatrná, ked sa na súde takto vyjadrili...

najjulinka
autor
19. jan 2010

marketka my sme mali od podania žiadosti na sud po samotný sud 6 meisacov a 1 týžden...

lenkove
19. jan 2010

my sme predbezko pisali s argumentom zaujem dietata.. 😅 no uvidime 😔

ja som zvedeva ako my s predbezkom.. da sa to zistit aj inak ako cakanim na list? 😅

yukki
19. jan 2010

no prosím. Toto by som už nezniesla. Už toho je aj takto dosť.

lenkove
19. jan 2010

trestim oci na vase lehoty baby 😨 😨 😨 😨

cairka
19. jan 2010

leni, a to si ešte prirátaj takmer 2 mesiace na právoplatnosť...

lenkove
19. jan 2010

sonicc
predbezko - predbezne opatrenie...

marketka1
19. jan 2010

no tak my sme asi boli výnimky u Martina normálny návrh na pest. 6.4 podané na súde a 9.6 už z právoplatnené a u Kubka 26.2. predbežko a 24.6 z právoplatnená NOSka

lenkove
19. jan 2010

Cairka
esteze Veve bola na hostovskom.. ale fakt ze to je uz na krach, najma pre samozivitela.. no hroza 😢 😢 😢 😢

marketka1
19. jan 2010

a išlo o dva rôzne súdy tak my je to dosť divné. Pokiaľ som dobre infor. tak v tom bola od min.roku zmena čo sa týka tých lehôt.

cairka
19. jan 2010

my sme dávali návrh na súd 15.12. 2006, 8.1. 07 zamietnuté predbežko, 7.9.07 súd 15.11. 07 právoplatnosť . Veve som mala doma (bez akejkoľvek koruny, teda pol roka som ešte robila, ale to nerátam) od 17.12. 06

marketka1
19. jan 2010

cairka no my sme mali oba súdy min.rok predsa je to o dva roky neskôr ako vaše takže sa asi fakt niečo zmenilo- možno 😉

lenkove
19. jan 2010

nam povedali, ze na predbezko sa musi rozhodnut do tyzdna..

cairka
19. jan 2010

markétka, v to dúfam, lebo rok hosťovského pobytu si dovoliť nemôžem 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre