Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
24. jan 2010

markie, myslím, že o tom fóra sú, aby si písala to, čo cítiš a čo myslíš (ak sem niekto "píše" svoju masku, tak sa mu maska aj vráti... ), ja to robím podobne, preto mi nedalo nezareagovať...
moje deti doteraz trojkolky nepotrebovali a hračky, ktoré im chýbajú a potrebujú ich pre vývin dokúpim...ale o to nejde...
písala som o tých "veľkých" veciach...

lenkove
24. jan 2010

ahojte 🙂
Mary, vitaj 🙂

inak, ja ze sa "zhanam" po nejakych veciach malej, tak nie preto ze by mne chybali, ale pre nu, proste hocico, hmatatelne, najlepsie este z casu pred profi, ak by nieco este existovalo by bolo naj.. aby mala spomienky 😔 ja jej kupim, poziciam, podedim dufam ze vsetko, co bude pre svoj zdravy telesny a dusevny vyvoj potrebovat. ale spomienky, minulost, jej identitu nie 😔 😔 a tak ma to trapi ani neviete ako.. 😔 😔

marketka1
24. jan 2010

leni ja viem Martin má len jedného mini mini prcka 10cm macíka a len 4 fotky za 2,5 roka v DD macíka mu stražim ako oko v hlave.A tiež ma štve že nemá nič iné z pobytu za 2,5 roka. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

najjulinka
autor
24. jan 2010

Ja "krabice" nerobim... ale napr. Domči kcem ostrihať vlasky a odložiť - to viem, že bude jej prvé strihanie (ani Lucke som neodložila, tak snad domči nezabudnem, lebo tie dalsie strihania nemaju taku hodnotu ako to prvé)
lenkove a mala išla k profi z nemocky rovno??? nooo to bude asi ťažke ešte spred profi dačo hmatatelné...

lenkove
24. jan 2010

Markie
z dva a pol roka 😢 😢 to je hrozne..

magimary
24. jan 2010

leni ahoj a dík! 🙂
ja to s tou identitou dieťatka absolútne chápem a preto im robím také knihy života (od pôrodnice), aké nemajú ani moje deti...
ale moje deti majú nás a svoju históriu majú cez nás vo svojich srdciach, ale opustené detičky nemajú nič, len opustené srdiečka..., preto na tom si potrpím, aby od nás odchádzali s dokonale zmapovanou historiou (a s krásnymi obsažnými a "jadernými" fotoknihami) a identitou a tým, že som sa pri niektorých aj osobne kontaktovala s biorodinou, tak aj s fotkami odtiaľ, od rodiny (kde som si ich všetkých pofotila) a na základe zažitého som skúsila "vytvoriť" dokonca akúsi rodinnú historiu (rodinný strom) detí... a ešte aj teraz zháňam info o "našich" minulých deťoch a ďalej ich posúvam novým rodičom...,
lebo pre mňa je identita týchto detí veľmi dôležitá...

akurát, rozmýšľam, čo nabalím Zajkovi, keď bude od nás odchádzať... 😅 😉 😲 🤐
to len na odľahčenie...
aj keď fotoknihu má nachystanú, verím, že si v budúcnosti vystačíme aj bez "nabalenia"... 😔
musím veriť...

magimary
24. jan 2010

a teda robím aj "krabice", teda kufríky (a o.i. sú tam prvé nechtíky, prvé vlásky, prvé lepítka po očkovaní aj s krvičkou na leukoplaste 😅 🤐 , a ostatné "prvé veci")...

ja si totiž zase myslím, že to, čo je pre dieťatko podstatné sa zmestí aj do kufríka, na to nepotrebuje mať zablené komody a vysoké stoličky... 😉

najjulinka
autor
24. jan 2010

mary a kao patraš po biorodine???
ja len, že čo sa ku mne deti dostanu, tak vždy su nejake nezrovnalosti.. ked dostanem 2 papiere s ich bio zázemim, tak v dvoch papieroch je to inak........ resp. je jasne z jedneho, že druhý je nekompletny, ale že ako to je ozaj nemam tušaka....
však som ti pisala aj o rozdelených dvojkách a pod.....
Kikova nova mami mi v podstate doniesla info o Kikovi... a aj mati_maxi mi povedala info o dvojkach čo ja som mala ine info....
ako patraš, že čo je fakt????

marketka1
24. jan 2010

ano leni za 2,5 roka nič iné nič osobné že toto bolo len jeho. ☹ ☹ ☹

lenkove
24. jan 2010

Julinka, ano.. ale ona bola aj domka... ale z toho nic zjavne asi neostalo.. :(

magimary
24. jan 2010

ešte dokončím svoju nedokončenú vetu:
lebo pre mňa je identita týchto detí veľmi dôležitá..., lebo viem, ako veľmi raz bude dôležitá pre ne... 😔

najjulinka
autor
24. jan 2010

bališ mary "prve" u vas, aj ked nie su uplne prve???

magimary
24. jan 2010

juli, nie je to jednoduché, ale veci a informácie si overujem priamo v teréne... 😉
mám ústa, tak sa pýtam...
má moči, tak čítam...
mám uši, tak počúvam...
mám nohy, tak navštevujem...
😉

magimary
24. jan 2010

balím "prvé" nechtíky aj keď nie sú prvé (ale to je zatiaľ len zajkov prípad!) a u ostatných to boli ozaj prvé "popôrodničné"... 🙂

najjulinka
autor
24. jan 2010

mary no oči mam, len jak vravim jeden papier tak, druhý tak.... pri Lucke na sude som ešte sa dozvedela, že inak napr.....
moja mama čo sa týka gity sa biomatky pýtala, že kolko ma deti a nedostala ani raz odpoved, lebo to asi ani biomatka nevedela... nemala šajn kolkokrát rodila... takže tiež to boli také utržkovite info.....

lenkove
24. jan 2010

Mary,
ja by som mohla mozno vyhladat bio, ale ja neviem ci to zvladnem.. a teda zmenila bydlisko, ale dalo by sa.. myslite ze mam? 😅 😅 och baby, poradte aj cez IP..

lenkove
24. jan 2010

a Mary,
mas krasne preklepy 😀 😀

najjulinka
autor
24. jan 2010

lenkove ja napr. bio aj bojim.. akože muž šiel s Kikovou mami Kikovho bio vyhladať.. ale to on je chlap a hlavne ja neviem. .on to nejak dobre zvláda.........
ja pri Lucke sommala tiež tendencie.. ale na sude to vyzeralo všelijako a nechcem rýpať do osieho hniezda....... proste naš sud bol taký, že ani uradnička zo socialky výsledok nevedela odhadnuť a dosť bojovo prišlo osadenstvo naladené.... 🤐 🤐 🤐 Normálne mi to k Lucinke ani nepasovalo to všetko čo tam bolo.......... ☹ matka bola jasna a ostatne osadenstvo ani nemam šajn kto bol........ 😒 ☹ ☹ ☹ Ešte pred sudom ked som ich videla, tak som si povedala , že "čo ked su to tí moji" a aj boli.... no napriek tomu, že na vychode mame takých dosť, tak som si ich všimla......... nebolo to to naj............... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Stale dumem ako toto Lucke obalim, aby to bolo pre nu prijatelne.. . kým je mala, tka v pohode, ale jak sa bude pýtať........... už tak rozumne.....

lenkove
24. jan 2010

a ja teraz najnovsie riesim, ze co ak bude sud skor nez mm pride zo sluzobky 😔 😔 nasla som ze neucast sa musi oznamit a ospravedlnit a odroci sa to.. ak vyjde predbezko, tak to by nevadilo 😔 ale ak nie 😅 😅 no uvidime.. ale v jeho nepritomnosti sa asi jednat nebude 😕 😕 vsak? 😕
na zasielky mam splnomocnenie..

magimary
24. jan 2010

myslíš to "ma moči"... 😀 😅 😀
aj som to chcela opraviť, ale povedala som si, že kto chce, pochopí... 😅
ale vyznieva to hlúpo, viem... 😅 😀

julia, to je na dlho...
ako príkl. uvediem Prvého (Slniečko)...
mala som o ňom úplne všetky papiere, čo aj "úradníci", resp,. ešte viac, lebo som mala správy z pôrodnice a pod., čiže v nálezoch sociálnych pracovníkov som našla, že dieťatko je zo 14-tej gravidity a teda má 13 súrodencov, v pôrodopise som sa však dočítala podrobné info o pôrodoch (a UPT) matky tak, ako ich spísali lekári, keď komunikovali s matkou a už tam boli rozdiely (detaily nebudem zverejňovať), tak som nabehla za riaditeľkou a pýtala som sa, ako to teda je, spolu sme zavolali do DD, kde bola väčšina súrodencov a tam sme od sociálnych zistili, ako to teda je...
napokon som sa sprodstredkovane stretla s učiteľkami (ZŠ) tých súrodencov a podozvedala som sa mnoho ďalších detailov (možno aj všetky, lebo boli z tej istej dediny, odkiaľ pochádzajú aj rodičia Slniečka)... a teraz nedávno som sa cez mnoho "rúk" a pst dopátrala aj k informácii,že predposledná Slniečkova sestra tu žije blízko nás a hneď som dala "avízo" Slniečkovej novej mame...
skrátka, ťažko takto na éter vysvetľovať detily, alw robím to tak, ako som napísala...
veci skúmam a overujem, to že sú hocikde rôzne ma neodradí... 😉

magimary
24. jan 2010

"rúk a pst dopátrala"
malo byť rúk a úst... 😅

magimary
24. jan 2010

leni,teraz "bio" nerieš...
vyčkaj po súde a budeš múdrejšia... 😉 🙂

najjulinka
autor
24. jan 2010

napišeme asi cez Skype.... lebo ničo by som aj ja rada vyzistila....

lenkove
24. jan 2010

Juli
presne toho bojim ja.. ze nezvladnem kontakt s bio.. priblizne viem o tom z akych pomerov je.. a ... tiez neviem ako jej vysvetlim casom, ze ako to je s nimi 😔 😔
a vas sud teda, to som netusila ze to bolo az take bojovne.. 😔 😔 ze socialka nevedala odhadnut 😅 😅

Mary
si statocna v hladani ...

magimary
24. jan 2010

len teraz už asi nie, lebo padám za jazdy... 😅
som unavená ako kôň... 😀

lenkove
24. jan 2010

Mary
neviem preco po sude 😕 hm... ale my mame osvojitelsky, tam bio nebudu.. haaaadam 😀
a mne kazde pomyslenie na bio zviera srdce 😅 proste keby som mohla pri myslienkach na nu utiect, tak mam svetove rekordy, neviem ako inak to opisat. a najviac boli😔 😔 surodenci bio 😔 😔 ale inak.. teraz nie pre mna, ale kvoli Malej 😢

magimary
24. jan 2010

leni, pretože na súde sa môžeš zase veľa vecí dozvedieť (nie od bio), napr. od kolíznej kurátorky malej a pod.
a možno aj nie..., ale aspoň uvidíš...

práve pre ten strach, teraz bio nerieš...na to príde čas...ty ich máš zrejme aj dosť blízko..., tak to nechaj, nech to zreje (tvoje odhodlanie, resp. vôbec presvedčenie, či a ako to vôbec chceš...)
a tiež si myslím, že dôležitejší ako rodičia, raz budú pre tieto deti ich pokrvní súrodenci... 😔 😉
nie že by rodičia neboli..., nie, ale... 😔

magimary
24. jan 2010

idem už... 😔
padám od únavy...
pá! 🙂

najjulinka
autor
24. jan 2010

lenkove ja akože kcem vedieť veci.... ale mame Lucinku v pestunstve, tak preto nechcem rýpať........ aj ked sme boli v modrom z neba, tak som mala malu dušičku, že čo ked bio sa spamata... ale mame zvlastnu bio... lebo sice na sude to a a ono a aj ked vie našu adresu, tak nič zatial........ ja by som tiež kcela vedieť surodencov luckiných a tak.. ja som aj na urade požiadala či nam možu dať vedieť, ked nejaký biosurodenec sa dostane do decaku a bolo mi povedane, že pojdu podla poradovnika......... v tom čase som mala info, že Lucka je prvá zo surodencov v domove.. na sude už tá info ale bola iná... ale na staršie si ja netrufnem 😢 😢 😢 a od sudu som nepatrala, len som sa popýtala na mladšieho surodnca na urade, kedže som vedla, že matka bola tehotná, takže viem ako sa vola a datum narodenia a že bol v tom čase u matky ......... a že odvtedy žiadne dalsi..... ale zas už je rok 2010 , tak očakavam čosi, kedže naša bio nemala pauzu dlhsiu este nikdy....

lenkove
24. jan 2010

Mary, koliznu mam v merku, a od nej viem dost 😉 uz sme sa stretli 😉
a mate pravdu, bio prestanem riesit.. len sa bojim, ze mi niekde "zdhrnu" a uz sa k nim nikdy nedostaneme, aj keby sme chceli 🙄

Juli, 🤐 🤐 nech to tak aj ostane s bio.. a na dietatko, verme ze si ta najde, ako Lucinka.. 😔 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre