Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
23. feb 2010

Yukki, som rada ze si sa ozvala a napisala.. ja si myslim, ze hostovsky naopak moze trosku pomoct aj malej.. ja som tiez bola hrdinsky proti tomu, ale my sme cakali tri tyzdne, ze ano 😝 😔 ale ak je babo u profi, tak mu to raz za cas neublizi a pri adaptacii pomoze, moj skromny nazor.. 😕

Misi,
blahozelam k dietatku!! 😵 😵

yukki
23. feb 2010

Dala som pár foto z víkendu, na chvíľku....
Máš pravdu Lenkove, mám pocit, že Kika tým že sa Malá zase zhmotnila sa čo sa tej veci týka skľudnila. A Malá dva dni nezaplakala a ten tretí to tiež nestálo za reč, to bolo len také zaplakanie aby som vedela že aj ona vie...verím, že to bol stres, na tento víkend ani nejdem skúšať ju vziať...ale bola v pohode, zdanlivo.

dioliana1
24. feb 2010

Cawte, dnes ideme na výlet na vlaku do PO, kto sa chce stretnúť? 😀 budeme na malej stanici vystupovať okolo 9.35 a smerom do mesta pešo...

tatiannna
24. feb 2010

tak poviem vám, čo sa deje u nás... deti išli včera poobede z decáku do mesta a stretli svoju matku!!! po takmer roku, čo sa ani neozvala a viete, čo im povedala? že dnes je súd! a že ráno sa chystá za nimi do DD! zrovna druhý deň potom ako od nás odídu...náhoda?

dioliana1
24. feb 2010

asi nie tatiana...to by bola velmi velká náhoda, asi DD sa angazuje až moc, dakto nahana premie

lenkove
24. feb 2010

Yukki
tak to som rada, ze vam to vsetkym trom tak dobre prebehlo.. Majme nadej, ze sa to pohne a urcia kolizneho a bude 😕 😅 to rychlo 😔
inak, prve dni ani Ivka neplakala, potom boli slzave udolie a teraz mame jedosku 😀 ale strasne rychlo sa necha presvedcit hocicim co jej strcis do ruky 😀 skorica mala 🙂
prajem vam krasny den, my ideme riesit nasu umyvacku, ktora nefunguje od kupy 😅

brulka
24. feb 2010

yukki ved hej ked sa to tak dlho taha je lepsie ked sa aspon takto mate moznost vidiet ako vobec nie. keby si mala cakat kym si ju budete moct vziat domov, tak si pre nu asi cudz clovek, takto vas malicka ma moznost spoznat uz dopredu. a super ze to obe baby super zvladli 😵 😵 😵 . ako pise lenkove musime verit ze sa to konecne pohne, jedinu utechu mas ze mala je u prodi a nie v DD. drzim moc moc palce nech sa to pohne co najrychlejsie !!!!

tatiannna super ze deticky tak dobre zvladli ten presun 😉 😵 🙂 urcite ti odlahlo pri srdci 😉 .

najjulinka
autor
24. feb 2010

Tak my mame za sebou: V. odber krvi, D. očkovanie a ja s Luckou a Lindou som absolvovala danový urad a obchod.

marketka1
24. feb 2010

ahojte pekný deň prajem 🙂 teraz sme došli od lekárky s Kubkom ďalšia kontrola o týždeň 😝 stihli sme vybaviť aj moje daňové priznanie kde ma potešili lebo vraj ešte okrem vrátenia daní dostanem zamestnaneckú prémiu a bola som sa aj informovať v novej škôlke či nám zoberú Martina od septembra tak tam ma sklamali lebo ho nechcú ☹ 😠 ďalšie prekvapenie som mala v schránke ozvali sa Martinovi biologický rodičia došiel list vytrhnutý z malého zošita tak teraz dumem čo im napísať.

najjulinka
autor
24. feb 2010

inak čo je zamestnanecká premia?
akože mne len na dani + bonus vratia 118€ a manželovi na dani vyše 300, takže sme spokojní....

Po našej Mirke tiež moc nepištia v školke, ale tak zas by som rada keby baby išli spolu, tak snad o rok vezmu (tj. v januári-februári 2011) ...

Martinoví rodičia bývaju dakde blízko či dalej? Ja sa u nas tej blizkosti (tiež v KE) bojim troška, ale čo narocbime ... 😒

marketka1
24. feb 2010

julka zamestnanecká prémia sa vypočítava z príjmu, ale musíš byť zamestnaná 6 mesiacov ak som to správne pochopila
a rodičov má v Trebišove.

najjulinka
autor
24. feb 2010

a hlavne na to musi byť nejaký nizky prijem alebo vysoky?? asi nizky... a to tie naše deti su na to asi moc dobrý biznis 😀 😀 😀 😀

cairka
24. feb 2010

ahojte.
aj my sme dnes mali doktorský deň 😝 ked sme prišli k obvodnej mi oznámila, že nás hľadali, ale nemáme meno na zvončeku a oni hľadali vaneskine priezvisko, nie moje 😝 tak som im rovno podpísala, že nechceme očkovanie proti prasačine 😎 🤐 ináč našťastie nemajú susedia zvonček, lebo by asi bola sestrička dobre vyvalená, keby jej otvorili susedia 😀 😀 😀 😀 zainteresovaní vedia prečo 😝

boli ste niekto na vyšetrení sluchu s deťmi? ako to prebieha? asi nás to čaká...

markétka, no tí rodičia nič extra, hádam to nebude nejako významný záujem 🤐 len listy a tak...

najjulinka
autor
24. feb 2010

Hej my sme boháči, lebo sice manžel bol aj nezamstnaný,a le vyjednali sme v pohode odstupne (teke, že ked pol roky by bol nezamestnaný, tak spolu s podporou zo socialky ked sme jeho odstupne rozratali, tka proste pol roka by sme to nepocitili na prijmoch, že je nezamestnaný), takže tak... A on bol nezamestnaný len 5 mesiacov.

marketka1
24. feb 2010

julka ja som mala 1/2 úväzok a nie celý ako Ty a Karol tak preto mi to vyšlo. Ja som nemala až taký biznis 😀 😀 😀

písal tu už niekto z Vás list bio rodičom mám problém s úvodom listu pomôžete niektorá???

najjulinka
autor
24. feb 2010

no vsak viem, že si mala len jedno v profi, tak mi je to jasné...

Marketka normalne asi niečo ako.

"Dobrý den.
Dnes sme dostli list od Vas, tka Vam hned odpisujem ... " alebo čosi také..... však nepišeš asi inžinierom... tak je to fuk... podstatný bude obsah o Martinkovi pre nich asi....

najjulinka
autor
24. feb 2010

cairka no neviem aké vyšetrenie sluchu, ale viem, že je aj také, že daju sluchadla a dieťa ma dvihať ruku, že zktorej strany počuje zvuk - alebo čosi také.... to viem z rozpravania... my sme nič neabsolvovali.....

marketka1
24. feb 2010

cairka ja som bola s Martinom a teraz chodím s Kubkom normálne Martinovi na krčnom prezreli uši na týždeň dostal kvapky do ucha lebo sa tam nedalo pre nejaké (novorodenecké zátky u 3,5 roč.chlapca) dostať o týždeň mu spravili preplach uší potom išiel na meranie sluchu 2x v trojtýždňovom odstupe následne na to mu vybrali nos.mandľu lebo mu tlačila na eustachovú trubicu a ďalšiu kontrolu sluchu máme o mesiac.
prečo má ísť veve?

marketka1
24. feb 2010

julka to máš pravdu že tituly nemajú ale oni ma oslovili (Važená pani. pani píšeme Vám ten list z tychto zdovodôch🙂

cairka
24. feb 2010

veve má ísť, lebo jej píska v uchu...dnes jej tiež spravili preplach oboch uší, tiež tam mala kopu mazu a to si dávam pozor, nech jej ho tam nezastrkám pri čistení 🤐 ale nemala žiadne známky zápalu a že ak neprejde pískanie, tak máme prísť a spravia meranie sluchu...no a odišli sme, vystúpili z busu a veve mi hovorí "počuješ? zas mi píska v uchu..." tak počkáme do budúceho týždňa ak bude spomínať, tak pôjdeme v piatok asi. Ona je presvedčená, že aj ja to počujem, tak občas celkom vtipné situácie sú z toho 😝

najjulinka
autor
24. feb 2010

Tak možeš dať miesto "dobrý deň" "vážená pani" - ja nejak sa týmto moc nebabrem.. lebo čím vic nad takýmito vecami dumam, tak tým viac sa mi to zdá blbé... Takže ja take veci pišem väčšinou ako ma prvé napadne.. aj ked list bio som ešte nepisala.... ale také proste čo neviem ako, tak to proste rýchlo napišem ako mi to príde same 😀 😀 😀 😅

juliap
24. feb 2010

cairka, u nas v po meraju ten sluch detom takym pristrojcekom, synovec ma tiez stale problemy, daju dietatku do uska take stupliky, na cielko taku prisavku s kablom do pristroja, pustia do tych usiek nejake podnety a pocitac vyhodnoti zvukove vnemy. ked je dieta starsie, tak robia este aj klasicky, ze ho postavis cca 4 metre od seba, otoci sa bokom, dlan na usko, ktore smeruje k tebe, no a z tejto vzdialenosti mu povies jednoduche slova a ono ich musi zopakovat, potom otocka a to iste z druhym uskom ... neviem ako sa zistuje to piskanie, my mame s danulikom problem so zanasanim kanalikov a nedoslychavostou ... ak tak ti to potom dr vsetko vysvetli, aky je postup

cairka
24. feb 2010

ja veru tiež neviem takéto veci písať 🤐 možno "vážení manželia..."?

marketka1
24. feb 2010

cairka takýmto malým deťom merajú sluch takým prístrojom čo vyzerá jak zubná vŕtačka dajú tam vhodný nadstavec ktorý vojde do ucha zapnú to a na displeji sa ukáže graf nebolí to a nesmie pri tom rozprávať. a preplach ste ako zvládli Martin vrešťal jak pavián dostali ste tiež do jedného ucha dve mega striekačky či ste si vystačili jednou?

yukki
24. feb 2010

Ja som bola s Kikou na vyšetrenie sluchu - aj tympanogram-také malé slúchadlá má decko v uchu a to samo kreslí krivku a aj na vyš. sluch.nervu-to jej dačo ponalepovali na hlavu a išiel tam tuším nejaký ťukot a ešte sme mali ísť na audiometriu...a teraz som si na to spomenula keď píšeš 🤐 . Kika má nejaké poškodenie sluchu ale nie ťažké, len stredné alebo ľahké a na tej audiometrii sa to malo ukázať aké...

cairka
24. feb 2010

juliap, markétka, dík, že nemôže rozprávať, to ju dajú do narkózy? 😅 😀 😀

markétka, do ľavého 2, do pravého stačila jedna. a nevrieskala, lebo jej to robili už, tak vedela, čo to je. len povedala, že nemáme doma teplú vodu 😕 😅 našťastie dodala, že na pitie 😝

juliap
24. feb 2010

yukki, tak na tej audiometrii sa potom zistuje, aky rozsah je poskodenia sluchu, na kolko percent ...

juliap
24. feb 2010

marketka a nevies poradit, kde sa ziada ten prispevok, na danovom ci na socialke? lebo nam by to asi vyslo, mm bol pol roka bez prace a ja od novembra na pn, dik ...

marketka1
24. feb 2010

juliap no ja som si robila daňové priznanie sama a v tlačive bola kolónka ktorú som si nevšimla a samozrejme nevypísala a na poslednej strane tlačiva bolo treba zaškrtnúť že žiadam o vyplatenie zamestnaneckej prémie čo som tiež nezaškrtla ale teta na daňovom úrade mi to dopísala vypočítala a zaškrtla.Ma to potešilo lebo mi to vyšlo niečo cez 100 ečka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre