Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
1. mar 2010

som myslela.. ze PRIDE nech ho robi ktokolvek.. /robi ho psycholog plus nahradny rodic/ by sa nemali velmi lisit.. lebo je dana stabilna struktura...

samozrejme ze su skusenejsi lektori a pod...

takze ja by som sa rozhodla podla toho ako ti to bude saskah7 vyhovat... casovo a tak.. celkovo... inak pokial sa po druhom /tusim stretnuti rozhodnes nepokracovat/ tak sa da skoncit v pohode a poplatok sa ti vrati...

marketka1
1. mar 2010

aj ja som tiež robila prípravu v úsmeve /PRIDE a aj my sme mali skôr formu zážitkovú, hranú, prežívanú,praktickú,aj poučnú, ale aj niekedy by bolo treba infošiek podať viac hlavne čo sa týka prístupu DD voči profíkom aby sa človek vedel pohybovať aj v iných tiež dosť podstatných informáciach. 😉

ja osobne som prípravu v návrate nerobila no myslím si že je to tak 1:1 PRIDE:NÁVRAT
úrad je -1 😉

cairka
1. mar 2010

magi, dík za odpoved 😉

tiež sa prikláňam PRIDE:Návrat = 1:1 (mám za sebou obe 😉 )

saskah7
1. mar 2010

Dakujem za postrehy a porovnania...
ano, viem, ze usmev sa da prve 3 razy absolvovat "na skusku"... co je celkom fajn... hoci nemyslim si, ze ja to vzdam 😉 ... mne hlavne ide teraz o to, ze v maji sa nam crta vselijaky rodinny navstevny program, tak by som ten Navratacky kurz mohla premeskat, a ten Usmevacky je v ponuke uz teraz a ja zasa viem skor dat malu na 3-4 hodinky niekomu, ako byt 5 dni uplne mimo od rodiny...
tak som rada, ze su oba kurzy porovnatelne...
Maznacik, tak sa tam pravdepodobne stretneme? si spominala, ze budes skolit...

maznacik007
1. mar 2010

teraz sa pridali nove moduly pre profi rodicov.. kde su aj tieto tzv. pravne veci a pod.. plus jeden modul o romoch... /tvorili ho aj byvali domovaci romovia.../ a prava deti v nahradnej starostlivosti..

navrat .. by som chcela ist niekedy na tie kluby pozriet.. musim pani Kerekesovej sa spytat.. ze kedy a co.. ak niekto chodite dajte mi info... uz mam trosku viac casu..

maznacik007
1. mar 2010

ano ja by som mala trenovat 😅 dufam ze tym PRIDE neutrpi... 😝 😅 😀

cairka
1. mar 2010

maznacik, nemôžeš aspoň pár základných bodov z toho "rómskeho" modulu ? 😅 aspoň tú teoretickú časť, tú zážitkovú si odžijeme časom 😀

saskah7
1. mar 2010

Maznacik, tak dufam, ze mi das z pisomky jednotku 😅

maznacik007
1. mar 2010

... ziadna pisomnka tam nie je... 😉 profesionalny rodicia nemaju hodnotiaci proces... resp. nepise sa zaverecna sprava ako u ado a pestu..

tatiannna
1. mar 2010

Inak ja by som si len tak pre zaujímavosť chcela tiež urobiť PRIDE...je to vyslovene iba pre profi rodičov, to o čom sa tu bavíte? Alebo to nie je klasický Pride?

marketka1
1. mar 2010

tatiana PRIDE pozostáva z dvoch skupín 1. sú žiadatelia osvojenie,pestúnstvo 30hodín ale pokiaľ sa to nezmenilo mali by to absolvovať aj profici a skupina 2. pokračujúci profici ďalších 30hodín.
maznacik oprav ak sa mylím.

tatiannna
1. mar 2010

jááj, takže tých prvých 30 hodín by som mohla spraviť?

marketka1
1. mar 2010

no asi hej ak chceš ísť do poradovníka čakateľov? 😕

cairka
1. mar 2010

tak reportérom tlieskam, podstatne lepšie spracované ako JOJ. smejka, snád vám to trocha pomôže

yukki
1. mar 2010

UFFF! Ste to sledovali? Fuj ten riaditeľ je ................ a tá socka detto....a všetci majú dovolenky...a nie sú prítomní! A malá nikolka.... ☹

maznacik007
1. mar 2010

ano PRIDE je uz rozdeleny... ty by si sla na 30 hodin... osvojenie pestunstvo.. /absolvuju to aj profici.. ale pre nich je to prisposobovane a oni potom maju take nadstavby tych 30 hodin zvysnych../

yukki
1. mar 2010

Smejkovci, Tonkovci, keby to pomohlo......keby tá reportáž niečo naštartovala a pomohla....

najjulinka
autor
2. mar 2010

Dobre rano. Vašíček nam už druhu noc vstava pred piatou 🙄

lenkove
2. mar 2010

Ahojte
ja som JOJ nevidela, ale toto bolo ozaj fajn, aj vyjadrenie UPSVaR-u o vyvodeni dosledkov, to duuuufam 😔 😔

Julinka, nasa Ivka tiez (konecne!!! 😵 😵) vstava o piatej 😀 😵 😵 😵 😵
my sa hrame a ocko spi 😉 chcela som len vidiet co ste pisali o reportazi 😎

yukki
2. mar 2010

Dobré ránko!
Malá M. u mňa vstávala o pol ôsmej-ôsmej. Ale zas cez deň nepotiahli babyjagy veľa, ona len tak hodinku a pol....to Kika v jej veku chrnela cez deň aj tri hoďky ale ráno vstávala skoro.

yukki
2. mar 2010

Teda nie v jej veku len v jej "rozmeroch"...lebo v tom veku som ju ešte ani nemala.... 😔
M. je teraz o kus väčšia ako bola Kika keď som si ju brala, a je šikovnejšia, takže sa mi furt zdá že obidve deti som spoznala v takom istom veku.....

tatiannna
2. mar 2010

Kde, kde, kde a kedy bola tá reportáž?? Aj ja chcem vidieť a vedieť, čo je s Nikolkou prosím

tatiannna
2. mar 2010

Maznáčik prosím ťa a kde sa ide ten Pride teraz uskutočňovať, v ktorom meste?
Markétka do akého poradovníka čakateľov si myslela? Si stojím na kábli takto z rána asi 😀

yukki
2. mar 2010

relácia Reportéri včera na STV1 20.45...ale nepovedali, čo je s Nikolkou, skôr tie okolnosti jej "zaraďovania" do Zoznamu a tak...

tatiannna
2. mar 2010

ďakujem, pozriem si to v archíve, som si spomenula, že ste to tu písali, ale moja hlava deraváááá...

Yukki teba som sa chcela spýtať, koľko mala Kika, keď si si ju brala?

maznacik007
2. mar 2010

😉 tatiana.. to bude v BA... to je pre teba asi pridaleko...

marketka myslela.. zoznam ziadatelov o osvojenie a pestunsku starostlivost... ked absolvujes pripravu tak sa napise zaverecna sprava.. a tu odnesies na upsvar a oni ta do 15 dni rozhodnu o tvojom zaradeni do zoznamu..

potom uz ti bud budu ponukat sami alebo zajdes na navrat /usmev.. a najdes si to svoje 😉 dietatko....

aj my sme tak boli ze uz v den ako sme mali rozhodnutie sme sa vzdali odvolania.. a uz sme mali aj vybrateho maleho.. cez USmev.. a isla ziadost na interakcie...

maznacik007
2. mar 2010

my mame zavazny problem 😀 NInka si vytiahla chou chou.. dali sme nove baterky.. a hra sa s nou... ale Danko chce ju tiez.. davam mu ine baby..mame tiez este taku ze stalcis ruky nohy a place smeje rozprava.. ale on chce tu co ma nNInka...

prepacte za pismo ale sedi mi na kolenach a pisti

uz som mu kupila takymaly kociarik bugynku... mali len ruzovy...

marketka1
2. mar 2010

ahojte ráno pekne slnečné aj u Vás? Martin sa zatiaľ v škôlke pri dverách nehádže snáď už podrástol a pochopil.

tatiana dievčatá ti už odpovedali.
reportérov som nevidela ale pozriem v archíve.

maznacik007
2. mar 2010

ja som si pozrela ten zaznam.. a tiez ma zarazilo ze nedali co je s Nikolkou dalej.. a povedali ze je v detskom domove aj ked to davno nie je pravda... 😕 🤐 take neukoncene... to ostalo

cairka
2. mar 2010

dobré ránko 🙂
maznacik, ale ona je ešte oficiálne v DD, nie? ak si dobre pamätám, tak aj veve bola na hosť. vedená ako keby bola v DD a brali na ňu koruny 😠 a druhá vec, ktožvie, kedy to natáčali... 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre