Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
4. mar 2010

Lenkove, u nás keď prišla Kika...a nadišla do toho na dva dni mama...ona proste furt s ňou niečo riešila...keď Kika sadla na šerbel tak mama s tvárou od jej tváre 20 cm hneď čupela pred ňou a čosi jej gestikulovala a rozprávala....pri jedení sa snaží-doteraz!-stáť ZA Kikou a napravovať každé jej sústo..proste furt za ňou chodila a niečo jej núkala, nejakú činnosť, furt do nej hučala...fest zblízka...a kika bola z toho predráždená, nespala, proste bola v jednom kuse nesústredená ani len tých pár sekúnd...jej mozog nemal ani chvíľku pre seba, nevedel si oddýchnuť. Ale navyknutá bola z DD na iné, ona nemohla hneď zniesť toľko pozornosti a sústredenia sa na dospelú osobu...a aj odo mňa na iné, proste to nie je môj štýl. Aj keď Kika teraz vyžaduje tú pozornosť, dosť, ale žeby som jej vkuse čumela do očí keď kaká a snažila sa jej niečo nahustiť to teda nie, volá ma až keď sa dostaví výsledok 😝

najjulinka
autor
4. mar 2010

cairka čim menšie tým viac spinká.... kde take babo položiš, tam ho najdeš (možeš isť na WC s tým, že proste fakt prežije - pokial na dom nepadne lietadlo zrovna).. nehrozia urazy , ani nič podobné.... starostlivosť mysliš čo konkretne? .. ja vravim, že každe dieťa len potrebuje iný druh starostlivosti... nie viac, nie menej.. len iný druh.... 😉 ja zas viem o rodinách čo malinke nechcu a žeby v živote nerobili to čo ja.. a ja zas by som v živote nerobila čo oni..... 😉

prave som pripalila fazulu 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 fnuk.. 😢 😢 😢

no viem o rodinách čo si aj deti "na furt" chcu vziať vypiplane, že malinke nechcu.. Ja zas tužim po dieťatku na furt takom čo by som si ho najlepšie z porodnice rovno vzala domku...
Si myslim, že je to presne o tom čo je pre niekoho lahšie a čo ťažšie.... a že preto sa tak dobre najdeme s našimi detičkami, lebo su presne také ako zvládneme. Každý vek ma svoje výhody a nevýhody. 😉 Ja mam strop daný Luckou... A uvidime kedy strop veku profi deti stopnem.. .či si trufnem brať aj puberťakov časom, alebo to stopnem v školkarskom veku, alebo v mladšom školskom.... uvidime...

najjulinka
autor
4. mar 2010

yukki to je aj o povahe... moj brat bol neskutočné lepidlo.... takí lepivý ked bol malý.. ja zas všade som chcela miesto a nech na mna nikto nedýcha, nech sa nepučí.... ja aj dnes trpím ked babky v rade pri pokladni sa pučia jak keby mali byť skor ked mi na krk dýchaju a košikom mi do kolien trepu 😅 😠
Moj brat sedel v kuchyni pri hre ked bol malý tak, že sa o mamine nohy opieral, resp. až na nich sedel... obaja bratia si pusy na dobru noc počitali, či nedostal jeden viac ako druhý.. mama aj ich hračky v posteli musela vybozkávať... a ja nič.. ja som chcela len prikryť a zavrieť dvere (ked som bola menia tak dvere nechať otvorene) 😀 😀 😀 😀 😀
A aj z domova su deti ked sa dostanu do rodiny take, že postupne si na dotyky zvykaju, ine zas sa nalepia a potrebuju to dobehnuť užaj.... každe dieťa ine.... každé...

pimpa
4. mar 2010

Yukki, myslim ze KIka je sikulka a ona potrebujena vsetko vlastny cas 😉

Baby, kedy sa detickam prestanu vytacat nozicky do stran?....asi az pri prvych krockoch, ze? Zatial ich ma Patko take "kacickove" 😎 ale chutnucke

najjulinka
autor
4. mar 2010

menia = menšia

tatiannna
4. mar 2010

Baby dala som na fb fotky tej mojej novej lásky, tak si ich pozrite a povedzte mi ako sa vám vidí 😉

cairka
4. mar 2010

juli, no starostlivosť napríklad takú, že teraz opatrujem jedno chlapča, čo akurát začína chodiť, s veve je to v pohode, ale mať pri ňom dieťa druhé,tretie v podobnom veku, tak bez šance, aby neboli oklamaní na starostlivosti. áno, dalo by sa ich strčiť do ohrádky a bol by pokoj, ale potom to už nie je starostlivosť ako "od maminky". ak myslíš bábätká 0-6 mesiacov, kým sa to začne pohybovať, tak áno, máš pravdu. Ale podľa mňa starostlivosť nie je len nakŕmiť, prebaliť,obliecť, ale aj zabaviť a posúvať vpred.

yukki
4. mar 2010

stv2 Família o adoptovaných

cairka
4. mar 2010

tatianna, to je krásna láska 😵

najjulinka
autor
4. mar 2010

cairka najtažšie je vek deti kombinovať.. ja si dodnes neviem vynachvaliť ako Lucka s Kikom boli skoro naraz..... je to v pohode... najhoršie je ak jedne lieta už a nechápe, že toto male na zemi je bábo a jeden sa plazi na zemi.... my sme chvilinku mali problem, lebo Mirka už bola plne pohybujuca sa a nebrala ohlady... a Domča ešte štvornožkovala vtedy...... tak na stret týchto dvoch sme museli davať o vela väčší pozor (asi tak mesiac - kým sa Domča postavila)... ale inak sme vždy mali deti dobre nakombinovane...

najjulinka
autor
4. mar 2010

yukki akurát manžel je preč a ja som zistila, že nejde internetová telka... spravy som zmakla s obtiažami spustiť na markizackej stranke.. al efamiliu asi nikde na nete live nenajdem... 😒

najjulinka
autor
4. mar 2010

zábranu do dveri som využívala akurát mesiac a pol (3 týždne intenzivnejšie a 3 týždne už len parkrat) pri kikovi a lucke v tom najťažšom veku,a le aj to nie na furt... len kým som naložila do práčky (ktorú mame na WC) a pod. veci, ked by dakde dačo nemuselo dobre dopadnuť keby sa tam dostali k mojej práci akurát... teraz zabranu už len napriklad, ked sa v jednej izbe premalovavali steny čo dvojky objedli a ked sa skladali skrine, tak aby do tej izby nemohli,a le videli do nej ako sa pracuje....

najjulinka
autor
4. mar 2010

to ale v tom čase sme mali byt riadne poupravovaný koli kikovi.. .gauč chrbtom do priestoru a pod 😀 😀 😀 to takeho šikovnika sme odvtedy ešte nemali.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tatiannna
4. mar 2010

Cairka, veď to, veď to... 🙂

najjulinka
autor
4. mar 2010

on sa dostal aj na ten gauč chrbtom otočeny po nejakom čase - dlho mu to netrvalo a naučil sa 😵 😵 😵 😵 😵

magimary
4. mar 2010

ahojme 🙂 !
pred chvíľou od nás odišli "noví" rodičia s "našim" (bývalým) Menším a tak sme nadšení a úžasnutí z toho, aké úžasné detičky od nás odchádzajú... 😵
Niny a Luky sú úplne ako dvojičky (ten dvojmesačný rozdiel sa už teraz -po prvom roku- stratil), aj vzrastom, aj motorikou, aj vývinom...aj výškou...
a ešte mal Niny taký úžasný biely svetrík a taký istý priniesli aj LukaSKovi a obaja boli rovnakí...ako kedysi u nás... tak sme si ich aj vo veľkom fotili... (len som ešte nestihla stiahnuť foto do NB)
to sú také (tiež) na/do-bíjajúce chvíle... 😵 😵 😵

ja som taká happy, že môžeme toto "robiť"... že ich môžeme ĽUBIŤ...

tatiannna
4. mar 2010

akože oni majú svoje dieťa v takom istom veku ako osvojené dieťa? dobre som pochopila, či...? 🙂

magimary
4. mar 2010

nie, oni majú "naše" bývalé (profi)dieťatko, ktoré bolo u nás spolu s našim Zajkom (Lukaskom) a už vtedy boli u nás ako dvojičky (len ten dvojmesačný rozdiel bol badateľný), ale teraz, ke´d sa opäť stretli, tak ten rozdiel medzi nimi zanikol a jasom bola šťastná, že tu opäť mám na chvíľu "moje" krásne a milované "skoro-dvojičky"...

tatiannna
4. mar 2010

cháááápem, jasná vec 🙂 konečne viem ako sa ten Zajko volá 😉

cairka
4. mar 2010

magi, ináč som si myslela, že synovca volajú netypicky (je janko, ale hovoria mu aj nino) a kukám, že aj u vás tak 😀 u neho to vzniklo tak, že mal byť pôvodne nina a ked ho prišiel druhý 4r.(v tej dobe) synovec kuknúť do pôrodnice, tak sa spýtal, že či" to je ten nino" 😝 😀

magimary
4. mar 2010

no, u nás sme jankovi hovorili Nany a Nikoalskovi Niny a dnes tu bol Ninko...(nikuško) 😉 😅 😵

ralanka
5. mar 2010

Ahojte a dobré ránko všetkým 😉 🙂
no my klasika napapkaný a už aj búvame a ja idem zas kuknúť čo ste popísali a čítať maily akosi nestíham mám ich už 200 neprečítaných 😀 😀 😀

ralanka
5. mar 2010

tatiannna aj ja chcem vidieť fotky tvojej lásky na FB prosíííím ☹

tatiannna
5. mar 2010

Ránko, Suezanna žiadosť vybavená 🙂 Ralanka dobre, dobre, idem ti poslať žiadosť o priateľstvo 🙂 len dúfam, že aj ja uvidím tvojho 😲

najjulinka
autor
5. mar 2010

Dobre ranko. Tak my sme trošku zaspali 😅 a tak s Luckou k lekarke až v pondelok... Tak či tak mala ist na kontrolu a v noci kašlala trolilinku zas... Tak či by sme tam o chvilu nemuseli zas, ked je to taka boduchtivá pani doktorka... 🙄 🙄 🙄

tatiannna
5. mar 2010

Tak dnes mi odpísali z DD na moju žiadosť o uvoľnenie detí od dnešného popoludnia do soboty večera a dali nám ich iba na sobotu...tak trochu ma to rozčúlilo...a deti nebudú nadšené, kua

tatiannna
5. mar 2010

Júlia kto je to vaše ušaté dieťa? Neskutočne sa mi páči 😉

tatiannna
5. mar 2010

Včera poobede som znovu písala do Návratu a prosila som ich o to, aby nám dali skorší termín ďalšieho stretnutia, nech už preboha máme tú prípravu za sebou (medzi dvoma stretnutiami nám dala mesiac pauzu!) a nikto sa ani neunúval mi odpísať, akože čistá ignorácia...a ja začínam byť nasratá celkom dosť už na všetky tie ťahanice okolo tých vecí s deťmi...

a vôbec, kde ste všetci? mne sa z tohto počasia hlava točí

cairka
5. mar 2010

ahojte.
tatianna, to je asi taktika návratu...mne sa tiež mala ozvať, že si premyslí,kedy môže a je to už 3 dni a nič 😝 snád do vianoc skončím tú aktualizáciu 😝 😅

marketka1
5. mar 2010

Ahojte 😉 pekný ale studený deň dnes prajem 🙂

dnes nám dopadla kontrola podobne ako v stredu zase Kubitkovi odsávali z ušiek pod mikroskopom zápal a len čo zbadal miestnosť tak spustil obrovský plač 😢 a bojoval s dvoma sestričkami.
V stredu máme ďalšiu kontrolu. Dnes sme mali aj takú nemilú nehodu v čakárni sa dvakrát tak poka...l (reakcia na ATB hnačka),že som mu musela ísť ešte kúpiť nové pančuchy a body(jedno šťastie, že je v nemocnici taký obchodík),lebo rezerva čo sme mali z domu tak nestačila a kým sme sa vrátili tak nás dvaja obehli.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre