Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

natia
11. mar 2010

Dobré ránko, u nás hlásim tiež sneh...dnes s tým ale nie som ani v najmenšom spokojná 😠

najjulinka
autor
11. mar 2010

No ja tiež dufam, že ku kamoške aj od kamošky sa dostaneme bez problemov.....
Minule sme mali čo robiť aj bez snehu... Je fakt, že sme zle odbočili, ale proste tam jedne.. .no neviem ako slušne ho nazvať.. .vypušťa na ulicu vodu (asi so žumpy - čo ine) a to tam primrza... a proste v kopci a krásny smyklavy lad.... no už sme sa videli dole na železnici s autom........ nič prijemne.......... ale auto asi pochopila, že toto nam spraviť nemože........ tak naraz išlo... ale roste čistý lad v zatačke v kopci....... no hroza........

natia
11. mar 2010

ja idem cestovať 200 km busmi, tak som zvedavááá ako ja pochodím...

yukki
11. mar 2010

Dobré ráno. A my už najnovšie okrem dreva nosíme aj vodu od prameňa, lebo sa nám pokazilo čerpadlo. Idylka, najmä v tejto bielej krajinke. V podstate sme teraz akože na "chate". 🙄 🙄
ale zajtra si možno odskočíme do mesta na Klub.
Včera som zas obvolala, čo sa dalo. Nič sa nepohlo. Prípad ani jeden súd nechce, BM v zahraničí odmieta rozumne komunikovať, ostáva len dúfať, že s tým nepôjdu na Krajský súd, lebo to sú ešte len lehoty....to je zúfalé, úplne zúfalé.....iniciovať ustanovenie kolízneho opatrovníka nemá kto-keďže ani jeden súd sa necíti miestnepríslušný rozhodovať v tomto prípade.... 😠 😠

vivien2505
11. mar 2010

Yukki tvoja M. Ti stojí za to

yukki
11. mar 2010

Vďaka, Vivien.

mexx
11. mar 2010

Dobre rano,

u nas tiez bielo, neviem naco... 🙄 Chcem radsej teplo, vtedy mozem ist s deckom von a vypustit ho a ono sa tesiiiiiiiiiiiiii.... 😀

Dnes ma prist navsteva zo socky, omrknut nase bytove pomery. Som zvedava na hodnotenie, kedze sa ocitnu v rozrobenom byte s kopou stavebneho materialu a s mojou viziou o tom, ako to bude o par tyzdnov vyzerat. 😅 Tety na krajskom urade nam tvrdili, ze vobec nevadi, ze prave prerabame, lebo im ide skor o tie priestory a podobne veci, tak dufam, ze to tak budu vnimat aj tieto tety. 😨

Yukki, a totok by sa nedalo dat do telky, alebo niekde inde zverejnit? 😕 Proste pritiahnut pozornost. Vzhladom k tomu, ze sa blizia volby, by ma neprekvapilo, keby sa vela ludi ponahlalo pomoct s urychlenim, len aby sa zviditelnili. 😕

magimary
11. mar 2010

aj u nás bielo-bielučko (na počudovanie, už som s tým akosi nerátala 🙄 😅 )...

mexxi, neboj to bude úplna pohodka... 😉 , tety okuknú, rukou si niečo napíšu a idú... 🙂

yukki, nechcem byť pesimistkou, ale ja to nevidím moc dobre... ☹ 😔 😢

mexx
11. mar 2010

Tak zmena. Tety z uradu dnes nepridu, este sa ozvu. 🙄

magimary
11. mar 2010

mexx, čo ich zavialo? 😅 🙄 😀

mexx
11. mar 2010

Asi. To z Galanty k nam taka cesta, ze prefukne a koniec. 😀 😀 😀

Mary, preco to nevidis moc dobre? 😕 Teda tiez si myslim, ze nic moc...ale asi by som zvazila, ci to fakt niekam neposunut a neobut sa do toho. Lebo presne kvoli tym volbam by som pokojne verila tomu, ze urcite sa najde niekto, kto bude vehementne pomahat, aby si prihrial polievocku. Dobre skutky vyzeraju pred volbami moooc dobre. 🙄 Inak je to cele take tazke. Ja len cakam, kedy Yukki pride s tym, ze jej na urade povedali nieco ako: "Ved si vyberte nejake ine!"... 🙄 😔

saskah7
11. mar 2010

Dobre ranko, ani ja nie som moc nadsena z toho snehu... vobec som to necakala... a to som vcera slavnostne odlepila z okien dekoracie snehuliakov a vlociek... 😀

magimary
11. mar 2010

mexx, ja to nevidím moc dobre tak, ako to je... (čiže teraz, keď sa s tým nič nedeje 😔)..

ale s tou "medializáciou" by som súhlasila v dobrej viere, že by to mohlo pomôcť a konečne sa to pohnúť ďalej...
ozaj je to celé len o tom, nech už konečne niektorý zo súdov prevezme zodpovednosť a koná...
veď im je takto lepšie, presúvať, presúvať ("ja s tým nič nemám, mne to nepatrí"), aspoň majú o kauzu menej(!!!) 🙄 😝 😠
ale keby sa do toho niekto obul, takto preťahovať čas u dieťatka, kde minúty zohrávajú úlohu (!!!)... ako jeto spomenuté aj v tom poslednom blogu od naty blahovej (a dsikusii pod ním)...tieti deti nemajú čas (!)...
yukki, a čo keby si sa skúsila aspoň s niekym poradiť nad tým, aké máš možnosti (okrem telefonovania na "ne"-miestopríslušné súdy 😠 )... čo podniknúť iné, ako doteraz...

napadá ma:či sa neobrátiť na tú (vraj) ochotnú pani na východe (viac by vedela Mixka a juli) z o.z. "miesto pod slnkom" (tuším tak sa to volá)-tá pani už nezištne pomohla viacerým babám aj tu odtiaľto...
alebo napísať naty blahovej (na mail,ktroý ma uvedený pri blogoch)-ochotne a rada ti odpíše a možno ťa neikam posunie...

yukki
11. mar 2010

tej pani som už raz písala, ale nie som si istá či som to dobre odoslala bo už som len ľavou rukou bránila PC pred Kikou...tak skúsim napísať ešte raz. Dnes som sa už pokúšala dovolať do DD, kde má malá trv.pobyt, či v RV....a ak, skočím na súd v pondelok osobne, či by to nemohli vziať teda podľa toho malej trv.bydliska....a potom ešte nejakým spôsobom donútiť Trebišov vrátiť to, čo im bolo min.týždeň zaslané... skôr ako o mesiac-alebo napísať nový návrh do Rožňavy? to bude skôr....no neviem.
Do médií s tým zatiaľ nechcem ísť....

magimary
11. mar 2010

tu je kontakt na tú milú a ochotnú pani (p.Litavská sa volá),
yukki, skús jej napísať, možno niečo poradí... 😔:

http://www.miestopodslnkom.sk/index.php?menu=11

magimary
11. mar 2010

super, no-skús teda ešte raz...
ale tiež by som sa skúsila odvolať na to, že vieš o tom, že inde to ide aj podľa miesta trvalého pobytu dieťaťa a s tým potom operovala...
ale, yuuki, máš môj obdiv,ako to zvládaš 😔

magimary
11. mar 2010

ľudia, jedna úplne od veci:
ak ste kupovali nové cestovné postieľky, za koľko ste kupovali a kde?
potrebujem si porovnať ceny...
vďaka 🙂

saskah7
11. mar 2010

Mary, mne sa asi pred rokom alebo viac podarilo vystihnut akciu v KIKA, kde ju mali tusim za 800sk... to som uz odvtedy nikde nevidela taku lacnu... a je super... inak, co viem, najlacnejsie som videla za 1500 sk, ale to tiez v nejakych akciach... sorry za tie sk, ale ja eura este stale nestiham ratat... 😅
ale hlavne skus kupit pouzitu napr. na mmb alebo niekde v bazaroch...

marketka1
11. mar 2010

ahojte prajem pekný deň.

magi ja som vo februári kúpila u nás toto
http://www.maderna.sk/prenosne-postielky/cestov...

saskah7
11. mar 2010

ano, ta marketkina vyzera super... ak teda nechces pouzitu, ale novu, tak toto vyzera byt velmi dobra cena u novej

magimary
11. mar 2010

saši, na mmb mám už vybrané, len porovnávam ceny 😉
inak, mne sk nevadia, ja si stále všetko prerátavm... 😅
a na mmb som našla (najnižšie) ceny od 44-52€...
ale úplne najradšej by som si na leto (na dva týždne) postieľku len požičala (lebo jednu máme a dve sa mi už zdá byť zbytočné 😝 , len v čase, keď ideme na dovolenku my, idú všetci naši priatelia, lebo ideme na spoločnú rodinnú dovolenku, tak mi nemá kto požičať 😅 )

no, keby som objavila nejakú 800-korunovú, tak určite neváham 😀

saskah7
11. mar 2010

keby ste isli na dovolenku v case, kedy by sme my sedeli doma, tak ti ju kludne poziciam... 😅

marketka1
11. mar 2010

saska
ja som zaváhala pred rokom nám nebolo treba cest.postieľku, vtedy boli fakt za tých 800-1000 ale potom išli hore a táto sa mi zdala aj za dobrú cenu a ja sa na ňu nesťažujem. bazároch sa pohybujú tak cca okolo 1000.- tak nemala som nad čím rozmýšľať a je nová.

magimary
11. mar 2010

saši, a vy už viete, kedy idete? 😅
my ideme od 16.7 (s babami odtiaľto, ale z inej témy, však mexx 😅 ) na tri dni, potom "poblúdime po východze" do ďalšieho víkendu a od 24. do 1.8 pokračujeme na tej rodinnej dovolenke (v Nízkych Tartách),
čiže postieľku budeme potrebovať od 16.7 do 1.8 😅 😉 🙂

saskah7
11. mar 2010

☹ tak to je, zial, presne aj nas termin... ☹
ale ta Marketkina je dobra, kludne si ju kup... ved pri tvojej profesii 😅 ti urcite nebude stat zzapadnuta prachom...
ja som napriklad nasu bravala aj niekedy ku kamoskam, ked som k nim sla len tak poobede na navstevu a mala tam mohla v pohodli spinkat... dost ju vyuzivam... alebo ju davam raz za tyzden poobede spat k susede, ked chodim s chalanmi na hudobku, co je zrovna v case jej spanku...
alebo sa ti mozno niekto este prihlasi, kto ti ju pozicia... ale podla mna si ju kludne kup... vyuzijes...

maznacik007
11. mar 2010

mary ja mam presne tuto
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_postielky_HAUCK...

ale ja som kupovala v lidli za 39 EUR...

magimary
11. mar 2010

aha, hej, maznáčik, pamätám si, že v lidli boli za nejakú fajn cenu, len som si nepamätala,za akú... no, asi si počkám na podobnú akciu v lidli... 😉

saši, ja neviem, my aj túto jednu, čo máme nevyužívame vôbec... 🙄 , skrátka (okrem týždňovej dovolenky v lete), nemám kde... a myslím, že aj preto, že všeobecne nám deti v nich celkom zle spávajú... (všetko tam šuchoce, ruší ich to pri spánku)...takže tieto postieľky sú mi významne nesympatické a pre mňa použiteľné ozaj len v krajnej núdzi (ozaj LEN ako cestovné postieľky)...
a v tejto súvislosti mi tu teda riadne zapadá prachom, aj tá jedna... a na to aby mi zapadali dve sa mi to zdá byť zbytočná kúpa... (teda-pre mňa)...
ja si domov radšej zaobstarám 5 drevených postieľok (aj v kuchyni mám jednu-ako ohrádku), namiesto jednej cestovnej... 😝
každý sme zvyknutí na niečo iné...

maznacik007
11. mar 2010

no my sa dost presuvame.. takze postielku dost vyuzivam.. aj teraz ju mam rozlozenu v detskej.. a su tam hracky v takych krabiciach z ikea.. aby mi to nevyhadzoval cele.. a niekedy sa tam ide hrat... aj cez den...
spava v klasickej postielke v spalni...

a super sa rozklada a sklada... a dobre sa zmesti... vsade.. ja som spokojna... mali sme pozicanu... jednu najprv.. a ta sa hrozne zle rozkladala..

mexx
11. mar 2010

Mary, my mame tuto:

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7672729&tab=1

Len ako som ti spominala, mame cervenu, na obrazku taka uplne cervena, nazivo taka zvlastne ruzova (teda sa javi, rozbalena este nebola, ale vyzera to na ruzovu). 😅 Nam je to fuk, nasmu Sandokanovi svedci taka farba, a ja ruzovu mooozem. 😀 😉 😒 😒

Ked bola ta akcia v LIDLi, tak som pozerala, ale u nas nebola. Inde som nebola, tak neviem.

magimary
11. mar 2010

a, ozaj, markie, ty máš akú? 😅
mexx, ty si za koľko kúpila tú svoju? ty si tiež tuším spomínala, že si kupovala 😕 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre