Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dioliana1
14. mar 2010

http://www.upsvarto.sk/organizacna-struktura-ur...
tu sú príspevky pre pestunstvo a NOS tušim tiež

natia
14. mar 2010

STVURA nepochoplila som tpto tvoju vetu: "su i pestunske rodiny kde je viac deti na profirodica"
to sú jablká s hruškami...

marketka1
14. mar 2010

Ahojte ste sa tu pekne rozpísali.

dio pozerala si si ten link našla si si niečo pre Lenku?

jaron vitaj

dioliana1
14. mar 2010

pozerala som, ale mám s toho guláš, asi budem mlieko davať len vo varení a po troške s piškotami kým si nezvykne, na jogurty a syry nemá problém, len čisté mlieko...to bolo i pri prvých len som sa zlakla že nič do teraz nebolo a zrazu ked si pýtala celý deń mlieko hnačka- otras až po krk po....á

dioliana1
14. mar 2010

juli netreba nám novu temu pomaly rozmýšlať šak to už kopec strán?

najjulinka
autor
14. mar 2010

dio netreba.. .dnes to už nie je obmedzene. ..a tešíme sa na 1000ku 😉 😀 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dioliana1
14. mar 2010

super to som nevedela
😉

dioliana1
14. mar 2010

zajtra zasa deň lietania po lekároch s oboma 😒 , a ešte nezdarví z angíny, joj na nerv s tej zimy, akurat tak na prechladenie

marketka1
14. mar 2010

ja som Vám chcela ešte povedať Chlap prezývaný Brumteles je film čo dnes Martinka pripútal do kresla a chcel si to celé dopozerať bez vyrušovania taký bol zlatý.

marketka1
14. mar 2010

dio nezávidím ja tiež už nechcem zimu toho roku je nejaká dlhá Kubko si dnes zase do istoty špirtal v ušiach tak dúfam že zase neskončíme na ORL bo ma už porazí.

najjulinka
autor
14. mar 2010

no u nas v pondelok a utorok ma pre lekarov vyhradený manžel, v stredu V. a v piatok R. ... 😀 😀 😀

mexx
14. mar 2010

My sme robili pripravu v Navrate, nespomeniem si presne, kolko bolo lektorne (ale mari sa mi, ze nejakych 68 €), mali sme to pat dni vkuse na chate na Sulove, ubytko a stravu sme platili zvlast kazdy sam za seba. Nikto nevyzadoval, aby sme prisli aj s partnerom, jediny manzelsky par sme tam boli my s muzom, lebo sme si chceli urobit pripravu obidvaja. Tam sme robili 40 hodin a dostali sme certifikat, potom asi o tri tyzdne sme boli na dalsich 15 hodin na jednej chate pri Martine na vikend, tam sme uz neplatili nic (okrem stravy a ubytka, tiez kazdy sam za seba). My sme boli velmi spokojni, preto si aj na pestu chceme robit pripravu u nich. Dokonca aj riaditelka mi na pohovore povedala, ze ma berie len preto, ze mam pripravu v Navrate. 😅 😉

najjulinka
autor
14. mar 2010

mexx no u nas to bolo tak, že potom z inokade z Navratu povedali, že som mohla aj sama ist... Ale v KE nastojila navratacka na tom, že obaja... to sme ešte ani manželia neboli, ale mali sme v plane manželstvo....... a neviem prečo na mna tak naliehali, že spolu, ked vaicerí v navrate robili a mnohých sa ani nepýtali či maju partnera a nie to ešte aby partner musel s nimi.............. no tak im treba......... nezarobili na nas nič, ked chceli dvojnasobok 😝 😝 😝 😎 😎 😎 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Inak mne sa Košický Navrat až tak nepáči... V PO sa mi tí ludia zdali takí praktickejší, skusenejší alebo čo.... neviem... no proste PO sa mi pozdaval viac ako KE... 😀

lenkove
14. mar 2010

Marketka
Brumteleeees to si spominam 😵 😵

budte vsetci zdravi a pekne pochodte po lekaroch 😎

suezana
14. mar 2010

Markétka, to je paráda, keď deti baví rozprávka a chvíľu vydržia sedieť 😉 Vaneska, tá stále pozerá Haryho potera, Ať žijí duchové, Princezná ze mlejna - špeciálne si natočí pavúky, čertov, duchov - a bojí sa.

Marymagi, niekde si napísala, že je ľahšie zobrať súrodeneckú dvojicu? Je ich viac? Na adopciu? Aj bielych? Aj napr. také, že jedno do roka, druhé ok. 2-3?

ralanka
14. mar 2010

ahojte konečne som sa dostala k PC no návšteva odišla a nestačila sa čudovať že skoro 3 mesačné bábo nechce ležkať stále sa dviha tak ho musím nosiť v klokanke lebo on je zvedaví a chce spoznávať svet. ked mu podám prsty tak sa ťahá hore a s pomocou nie do sedu ale na nohy a ešte sa pri tom usmieva a šklbe sebou od radosti ako by mal 220 v sebe že to také má len ležkať a tak hej som povedala skúste(teta stará škola) no a malý do minúty v ľahu spustil taký rev že až a ked ho za ručičky začala dvíhať tak prestal a začal sa smiať tak až oči otvárala a mňa ide poraziť lebo ho ani hračky nezaujmú a už niekedy štrajkuje aj ked plienku vymieňam a to sme ho nechali ležkať aj ked reval aj 10-15 minút v kuse dobreže sa nezašiel chudák ale ked ho vezmem a môže sledovať okolie tak stíchne a to som ho na ruky neučila vždy po papkaní odgrgnúť a do postielky alebo na posteľ ležkať ale zistil že je silnejší a prosto sa dvíha sám od seba a ked vidí to iste tak sa nudí aj ked hračky zaujmú tak max. 10min.No prosto je to hyperák 😀 😀 😀 😀 😀 a mece sebou ručičkami a nožičkami stále ešte aj pri papaní akoby mal epileptický záchvat 😀 😀 😀 😀 😀 Auž ho svrbia ďasienka lebo už mi necmúľa dudlík ale rovno hryzie ďasnami a celú päsť si pchá do úst a slintá ako bernardín 😀 😀 😀 aj moje prsty sú mu dobré necmúľa už vidno že kúše 😀 😀 😀
V stredu ideme na kontrolu a na štepenie tak dúfam že ked ho DR. poriadne štauchne tak sa mu aspon trošku vybijú tie jeho Duracelky 😀 😀 😀 😀 😀

suezana
14. mar 2010

Ralanka, akoby si písala o mojom dieťati 🙂 Presne! V 4 mesiacoch som ju vozila v kočíku posediačky, aby videla, žiadne ležanie. Aj cudzie tety mi vysvetľovali, že to nemám robiť. V 5. mes. už sedela v deckej stoličke.

suezana
14. mar 2010

Keď v 8 a pol začala chodiť, žasli sme, že sa len predchvíľou narodila. Ja som to pripisovala tehotenským vitamínom - jedla som Calibrum 9 mesiacov 😀

ralanka
14. mar 2010

no tak díky tak sa mám na čo tešiť 😀 😀 😀 😀
nechce ležkať a tým pádom sa nezačne učiť ani prevaľovať hned sa stavia takže asi aj lezenie pojde bokom a bude behať 😀 😀 😀 😀

suezana
14. mar 2010

Presne 😅 , ale keď všetky kamošky bedákali, že deti už nesedia ale behajú a im začína pohotovosť, tak ja som mala konečne veget, lebo som nemusela nosiť 😉

cairka
14. mar 2010

ralanka, no živé striebro máš doma, zrejme aj temperamentu bude mať poriadne 😀 ja som sa dnes z veve smiala, ked sme boli von, si našla kamošky - jedna 4r. na motorke-odrážatku, druhá 6r. na kolobežke a veve ich predbehla aj ked nemala dopravný prostriedok 😀 😀 tak nech sa matúško rýchlo naučí behať, nech má veve s kým závodiť 😀

najjulinka
autor
14. mar 2010

cairka možno ich predbehla práve preto, že nemala dopravný prostriedok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ralanka
14. mar 2010

no cairka tak počkaj možno ešte 6-7 mesiačikov a možno už bude aj behať 😀 😀 😀 😀

martina_maxian
14. mar 2010

ahojte,, teedy vy ste tu toho zas popísali.... a samé nové mená sú tu, ja tu už pomaly nikoho nepoznám.. 🙂 🙂 🙂 ralanka ani nebudeš vedieť ako tie mesiace ubehnú a budeš za malým behať.. 🙂 🙂 🙂

cairka
14. mar 2010

OK,ralanka, teším sa na zdatného súpera 😵 ...minule veve jedny známi predstavovali svojim známym, že "to je najrýchlejšie dieťa čo behá v meste" 😅 takže asi tak 😅

ralanka
14. mar 2010

no ja dúfam že to bude skoro lebo si nahováram že ked budem za ním utekať tak konečne schudnem 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
14. mar 2010

a neschudla som ešte 😠 😅

cairka
14. mar 2010

juli, no to ked má aj ona dopravný prostriedok, tak vždy spraví 3 koliečka, kým ostatné deti jedno 😀 taký malý forrest gump 😅 našťastie sa zatiaľ vždy zastavila 😎

martina_maxian
14. mar 2010

no ja som schudla 4 kilá, keď sme dostali dvojky,,, a dosť,,, a tiež som myslela, že schudnem,,, 😀 😀 😀 Musím to asi nejak inak vyriešiť.. 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre