Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
30. mar 2010

dio, ale to bolo niekedy, teraz sa to už VOBEC neodporúča (!!!) tak skoro...
čím neskôr sa začne s príkrmami, tým lepšie (kvôli alergiám a pod.)... 😉

najjulinka
autor
30. mar 2010

no u nas v decaku do pol roka čisto na Sunare 😉 A v podstate s Domčou sme mali grcaci problem a tak sme skušali kašičku okolo 5.mesiaca už, aby stravu čim skor hustejšiu, ale to sme začali tak, že 2x za týžden... 😉 😀 😀 😀 no rozhodne 3mesačne babo je moc skoro podla mna......

magimary
30. mar 2010

určite je to veľmi skoro...
keď už kvôli inému nie, tak kvôli malému...jeho malý dojčenský tráviaci systém to absolútne nepotrebuje (!)... a naozaj to môže urobiť viacej škody ako úžitku (resp. úžitok z toho nie je momentálne žiaden 😒 )...

ralanka
30. mar 2010

saskah ale to je šťava nie kaša a švagriná dávala šťavy od 3 mesiaca ved že uvidím či mi to malý bude chcieť a či sa vyhodí alebo nie ale zatiaľ v pohode a to sú také názory neviem ja si vypočujem kadečo ale urobím po svojom vtedy ked sme boli my malý ani nevieme odkedy nás krmili kašami a inými vecami a kolko a tu sme a zrazu sa niekto chytá tabuliek o 20 rokov vedci zas niečo zistia a povedia že je to inak ako preferujú teraz že to nebolo správne a aj každý DR ti povie niečo iné takže striktne sa držať štúdii čo sa o pár rokov zas vyvrátia niečím iným nemá podla mna zmysel každé dieťa je iné a ak nemá problémy prečo mu to nedať

ralanka
30. mar 2010

dio súhlasím ked to dieťaťu neuškodí prečo nie už ako som písala ani nevieme na čom nás vychovali naše mami a sme zdraví a živí tu 😀 😀 😀 😀 😀

magimary
30. mar 2010

ale nejde o to, čím nás kŕmili naše mamy (!), predsa zase nemôžeme byť takí krátkozrakí!!!
jednak vtedy bola iná doba (čo sa týka životného prostredia) a jednak vtedy sa dávali deti do jaslí polročné (!!!), to že sme to prežili, neznamená, že to bolo správne!!!
jasne, že sa zariadiš podľa seba,ale ešte si teda odpovedz, čo to má dieťatku priniesť (okrem možného ušetrenia jednej dávky mleika 😖 ), že mu budeš dávať už teraz (!) šťavy... a potom sa teda zariaď... 😒 a to, že nemá porblémy teraz-neznamená, že ich nebude mať o polroka, rok...
ja nechápem... 😖

marketka1
30. mar 2010

ralanka niečo o pediatrii aj o strave. 😉
http://www.fmed.uniba.sk/fileadmin/user_upload/...

bendy25
30. mar 2010

Ahojte! Mozem sa spytat, kolko asi trva ten cely cas od podania ziadosti na pestunsku starostlivost az po samotne babatko? Aspon zhruba, aby sme vedeli kolko mame casu ... Dali sme si, ze by sme chceli babo do 1 roka, no nie romske.

magimary
30. mar 2010

bendy, je to fakt rôzne, ale "by očko" by ste mohli čakať tak 9mes. až 1,5 roka 😉

bendy25
30. mar 2010

A cim to tak dlho trva? Tymi papiermi, alebo sudom, alebo cim vlastne?

marketka1
30. mar 2010

bendy nemáš ľahšiu otázku? ale cca tak 9-12 mes.ale z tých báb sa človek nevyzná podľa čoho sa to prideľuje 😉 lebo niekedy dajú bábo biele len čo Ťa zaradia do zoznamu.(hovorím o Ke kraji) 😉 kamoškina skúsenosť z pred 4 rokov.

bendy25
30. mar 2010

Magimary, ty si profi mama, vsak?

natia
30. mar 2010

ten čas myslí Magimary asi odkedy vás zapíšu do zoznamu žiadateľov... lebo ja som si podala žiadosť na konci októbra a ešte vždy v tom zozname nie som!! príprave je nekonečne dlhá

bendy25
30. mar 2010

Nooo, ja prave patrim do KE kraja

marketka1
30. mar 2010

bendy je to takým záhadným poradovníkom raz Ti povedia že sa načakáš a o pár týždňov Ti volajú že majú mimčo.

bendy25
30. mar 2010

Natia, a kam chodis na pripravu? Mne vraveli, ze trva 26 hodin ...

bendy25
30. mar 2010

Marketka1, to vazne?

magimary
30. mar 2010

hej, bendy...
a, čoskoro snáď, aj pestu mama 🙂

bendy25
30. mar 2010

Magimary, to si potom musis dorabat aj nejake tie skolenia? Tiez sme rozmyslali o profi, ale neviem, ci by som zniesla starat sa o babo, ktore by mi coskoro vzali, aj ked pri pestunskej je tiez to riziko :(

magimary
30. mar 2010

už mám dorobené... 😉 🙂
hej, aj pri pestu je riziko...
ale miera rizika sa vždy dá ako-tak predpokladať pri tom, ktorom dieťatku (ktoré ti ponúknu...), čiže, ak sa ti bude zdať po tejto stránke príliš rizikové, tak si počkáte na iné... 😉
kdežto pri profi si nevyberáš, ale "riziko" odovzdania máš priamo v podpise práce... 😉

natia
30. mar 2010

No veď trvá 26 hodín, ide o to ako to natiahnu (ne)kompetentní...

najjulinka
autor
30. mar 2010

Dobruuuuuuuuuuuu nooc.... 🙄 🙄 🙄 🙄

natia
31. mar 2010

dobré ránko 🙂 (som ťa predbehla, aby si si zas neodpovedala sama 😀 )

najjulinka
autor
31. mar 2010

Dobre ranko..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
31. mar 2010

Lucinka sa tu hrá a akože sa stará o deti, akože dáva Linduš lieky a tak proste... Tak jej vravime, že bude dobrá mami, ked bude velka... tak nam dava za pravdu, že "ano" a tak proste. Pýtam sa jej "Kolko budeš mať detičiek, ked budeš mami?" , ona: "Jeden, štyri" 😵 ja: "Takže 14???" a ona "Ano!!!" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
31. mar 2010

to ked každe naše dieťa bude mať take ciele na deti, tak s rprofi skončím a otvorim si školku..... budem prijmať len vnučata 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

magimary
31. mar 2010

o, ja budem na tom podobne...
moje decká majú v pláne 8-16 detí... ( 😀 ) a najlepšie, že už majú naplánované, aj koľko budú mať rokov jednotlivé deti ( 😀 😀 😀 😀 ) a koľko bude dievčat 7-ročných a chlapcov 9 ročných a tak... 😀 😀 😀
my už skrátka presne vieme aj konšteláciu vnukov a vnučiek... 😀 😀 😀 😀

a včera, či predvčerom mi zase Tobiko prezentoval svoju vilu, ktorú si postaví (teda on to tak nenazval-povedal, že nakreslil som domček, ktorý si postavím, ale keďže viem, že také množstvo detí-ľudí len tak nenatrepe do malého domu, tak ja reku riadna vila)... 😅

čo mňa tiež ešte len čaká... 😅 😀

mata2
31. mar 2010

cauté,
magi tobiko si aspom svoj domcék postavi...mna sa uz tomasko opytal,kdé budém byvat kéd sa on ozéni... 🙄

suezana
31. mar 2010

Ahojte,
No budete to mať veselé 😅
My príprava dorobená a máme si zavolať v októbri, na koľkom sme mieste 😢 Majú veľa žiadateľov, málo detí. Asi by som sa mala tešiť,....

cairka
31. mar 2010

dobré ránko.
ja mám tiež jasno vo vnúčatách - budem mať školáčku emku a filipka, škôlkarky maju a zuzku a bábätká peťku a danka 😀 to má veve teraz bábiky a je presvedčená, že také budú aj detičky 😅
včera som sa z nej smiala zas, sme si robili také úlohy pre škôlkarov
ja (čítajúc úlohu): porátaj, koľko schodov musí prejsť veverička, aby prišla k sove
veve : 1,2,3,4,5 (vie do 10 bez problémov, 5 schodov tam bolo)
ja: tak koľko schodov musí prejsť?
veve: VEĽA
ja: 😕 porátaj ešte raz
veve: 1,2,3,4,5
ja: no tak koľko?
veve : no veľa

potom sme to skúšali aj s inými podobnými úlohami a vôbec nechápe, že ked poráta, tak na otázku koľko stačí povedať to posledné narátané 😅 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre