Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

maznacik007
21. okt 2009

magi mala som ze psychomotoricky vyvin je v pasme sirsej normy co sa tyka chodenia /teda hruba motorika/ mal rok a nechodil samostatne a co sa tyka jemnej motoriky bol popredu vedel postavit vezu z 3 kociek /v roku/ a rec mal tiez popredu... inak ze je ok... cvicit necvicil ani nemusel..
ale podotykam a na to asi narazas.. ze toto nebolo v tej sprave co som videla teda v spise... toto som sa dozvedela az v domove... teda z ich sprav...
spis bol otrasny...

takze jasne brulka netreba verit tomu co je tam napisane.. treba okuknut nazivo... to je jedine co ma zmysel... sama sa presvedcit... a uvidis...

magimary
21. okt 2009

presne tak, leni...
treba skúsiť a NEVERIŤ všetkému, čo nájde človek v spise...
ja sama som brala malého teraz s takými diagnózami a doteraz čakám (po polroku!), že kde sú!?! 🙄 / 😵

eli, ako to bude prebiehať? jednoducho, predsav si, ako keby si mala malú tri dni doma, budeš si ju mojkať, hojdať na rukách, oblečiete si ju, pôjdete na prechádzku,okúpete si ju, nakŕmite si ju, uložíte na spánok a všetko ostatné, čo veľmi dobre ovládaš... 🙂 😉
a to ju fakt dostanete až 10. decembra (ako máš v pase?)??? a kde bude dovtedy a prečo??? 😨

yukki
21. okt 2009

Pupaviena, ahoj, Vy ste si ho brali keď mal tých 2,5 roka? Aj malá je z DD?
Ináč Kika nemala v spise o sebe nič, len o rodine, lebo v DD akurát bola stará psychologička odídená a ešte žiadna nová nebola.

magimary
21. okt 2009

jasné,maznáčik, narážam na to, čo si videla ešte na úrade v spise, nie na to, čo si sa už dozvedela v dd / v pr... 😖 😉

eli77
21. okt 2009

No nam tvrdili, ze vraj to este hoooodne dlho potrva...tak ja dufam ze to nebude az na buduci rok ☹
bo ja by som si ju chcela priniest domov hned. Baby ja na malu normalne nedokazem prestat mysliet...jooooj tak by som ju chcela mat uz domka. Strasne mi chyba. Ona je take male krasne sidlo...stale sa usmieva a je velmi zvedava a vnimava. Boli sme snou uz hodinku sami a aj sme si ju nakrmili a hrali sa snou...bolo to uplne super. Neviem sa dockat pondelka.
Baby a podla vasej skusenosti...ako rychlo by sme ju mohli dostat?

cairka
21. okt 2009

eli, teším sa, že vám vyšla IA 😵 no a ty si "doma", abo pracuješ? možno by pre vás bolo reálne požiadať, aby vám dali malú na hosťovský pobyt, len nie všetky DD ho dávajú, treba si vyzistiť. Je daleko od vás?

eli77
21. okt 2009

Cairka...hostovsky pobyt? A to je co? Este som nic take ani nepocula. Ja som teraz na MD...a DD mame na 30km...

cairka
21. okt 2009

no niektorý DD dá dieťa do rodiny s tým, že je v rodine na náklady rodiny až do súdu...ale niektoré DD ho zas vôbec nedávajú...

laculik
21. okt 2009

ahojte,
pupaviena, si tu uz bola medzi nami? ak ano, tak prepac, nepamatam sa. Kolko mate maleho? a mala je bio? napis viac o sebe. my mame maleho v pestunstve a mala je bio 😉
Mne bolo povedane, ze nejdu striktne podla zoznamu, ale podla potrieb dietata, hladaju dietatku rodinu, nie rodine dieta...ale kto sa ma vyznat...hm 😠
Eli, mne vyslovene tesne pred IA povedala psychoska, ze nemozem byt s malym sama. ze je to proti predpisom, aj juliu na to upozornovala. my sme mali predpisanu IA tusim 5 hodiek (juli oprav ma, ak pamatas) vramci troch dni, z coho tam nejaky cas aj psychoska bola (aby mohla napisat spravu co videla). Zavisi hlavne od DD resp. profi mamy, ako si padnete do oka a ako bude ochotna. resp. od DD. A kde je mala, v DD alebo profi? My sme od prvej IA do mesiaca maleho mali doma. A to dané DD nedava hostovsky, cize na predbezko. A to sme boli na dovolenke mimo SR, cize o par dni by sme ho mali aj skor. Totizto po IA musi napisat psychoska spravu, musia to mrknut a schvalit v DD a potom na predmetnom UPSVaR. A az potom sme mohli davat ziadost na predbezko na sud, znova so vsetkymi potvrdeniami o nás. Kym to sud prijme a zasadne, opat par dni. Cize podla mna predbezko sa da vybavit od prvej IA tak cca za 3 tyzdne najskor. Ale my sme dost tlacili na pílu 😅.

magimary
21. okt 2009

eli,takže ty máš vlastne viac možností (ako čakať až do 10.12., hneď som si myslela-podľa Tvojcih zamilovaných slov-že to dovtedy nevydržíte... 😅 😵 ):
a) žiadosť o predbežko (ako písala Laculik) a/ alebo
b) poprosiť DD o hosťovský pobyt/ predlžovaný návštevný pobyt malej u vás priamo v rodine...

tak si vyber...
mnoho ľudí však žiada o oboje... (len jedno žiadaš na úspvare a druhé priamo v decáku) 😉

cairka
21. okt 2009

inak je sila, ako sa to líši, mne hosťovský ponúkol DD...tiež som dovtedy nemala ani šajn o tom 😅

yukki
21. okt 2009

Ja som mala kiku na hosťovskom vyše dvoch mesiacov a nebyť toho, že sme mali v práci šéfa, chápavého, super človeka tak neviem neviem...lebo som teda ešte aj robila akokeby...aj tak som ju tie dva mesiace v nevyhnutných prípadoch vláčila v sedačke na chrbte do terénu-a to bol január-február! žeby bola za to taká odolná 😕 ?

laculik
21. okt 2009

dohodla som s pani Bouckovou termin četovania na 4.11 od 21.00 hod. Tak si to hodte do kalendara a maznacik napis pls, ze kde a ako budeme chatovat! daku.

cairka
21. okt 2009

hlavne to tu pripomeňte 4.11, že večer klábosime 😉

mixka
21. okt 2009

som zvedava na tu debatu 😕

cairka
21. okt 2009

mixka, aj ja 😀

eli77
21. okt 2009

Wau tak to by bolo super...takze po alebo pocas tych IA sa mam spytat na ten hostovsky...jeeeej to by bolo genialne. Inak teraz Chanel je v profi u jednej pani. Normalne jej zavidim ze moze byt snasou malou...

brulka
21. okt 2009

eli aj ja gratulujem!!! a kolko ma dievcatko? je asi mensie ako mia vsak? mia ake krasne meno!!!!

eli77
21. okt 2009

Brulka...mala Chanel ma 9mesiacov...najprv sme take prtate nechceli, ale ja som sa do nej hned na prvy pohlad zblaznila. Potom to stale nebolo iste lebo muz mi pracuje vo Francuzku a prave nebol doma takze som bola na vazkach, ze co povie on...ale ked sme boli spolu za nou tak tiez povedal, ze ta mala je nasa 😵 uplne ho ocarila.

yukki
21. okt 2009

eli, a ako malá Mia v škôlke? Je to lepšie?

brulka
21. okt 2009

tak to asi presne viem o com hovoris 🙂 moja sestra ma desatmesacne diavcatko a sm do nej zalubeni aj s mojim muzom az po usi. je to nadherny vek - tiez je to taky usmievavy vzdy vesely roztak ktoreho absolutne vsetko zaujima a ked nieco zbada nasadi tempo a vali sa jak stvornozkovy tank cez celu izbu len aby tam bola prva a samozrejme usmev od ucha k uchu 🙂. tak len drzim palce nech ju mate co najskor doma 🙂 🙂 🙂

adrianamickova
21. okt 2009

eli 🙂 🙂 🙂 dalšia šťastná rodinka z vás bude,sa teším malá kočanda,musí byť rozkošná
už len to dotiahnuť do konca,vydržať,vydržať 🙂 🙂

eli77
21. okt 2009

Yukki, ked neratam ze je Mia kazdu chvilku chora tak je to ok...ona miluje deti, kolektiv...kazde rano sa strasne tesi na skolku.
No nasa mala este nelozi ale tak zlato lezi na brusku a akoby chcela odletiet 😀 no je fakt strasne chutna 😀

martina_maxian
21. okt 2009

ahojte dievčatá... sa to tu rozrastá a navečer vždy ožíva... 🙂 🙂 🙂

magimary
21. okt 2009

aj náš zajko je presne ( v tomto veku) gtaký istý...!!! 😵 😵 😵
ibaže, on už mašíruje po dvoch (kolená už nestačia), s pomocnou rukou...
ale inak presne akoby si jeho opísala, brulka... 🙂
eli, a z ktorého je domova? už si mi to spomínala,ale ja mám hlsavu deravú... 😅

eli77
21. okt 2009

magi ona je z Nitry

magimary
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eli77
21. okt 2009

ano...preco?

magimary
21. okt 2009

no, tak o tom ti lepšie IP-ne maznáčik... 😖
ale tam to je s tými hosťovskými také všelijaké...
resp. sú to (ak sa nemýlim) tie predlžované návštevné pobyty...

eli77
21. okt 2009

takze mate stym DD zle skusenosti?...no my asi mame smolu... ☹
maznacik idem ti napisat ip

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre