Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mixka
24. okt 2009

sa mate, mne toto nehrozi ☹

najjulinka
autor
24. okt 2009

mata to ste asi boli velmi neposlušní. 😝 bééé 😝

martina_maxian
24. okt 2009

no mne mama tiež všeličo donesie, resp. pošle,,, ale že by mi svokra niečo priniesla,,, to nehrozí... 😝 Asi len na narodeniny.. 😀

lenkove
24. okt 2009

mne tiez nikto nic nedosniesol, Mixka, mne svokra ani jest u nich neponukne 😀 😀 😀 😉
ale som si dala jogurt s cerstvymi figami, mali 4 za 79 centov 🙂 🙂 mnam mnam

najjulinka
autor
24. okt 2009

ja už tu mám jahodove smotanové kuzlo či čo... proste dajaká kyslá smotana s jahodovým džemom. .ale lubim to... 😀

mayap
24. okt 2009

a ja pijem čerešňovo-vanilkovo-smotanový čaj... 😎

mayap
24. okt 2009

...nespite... 😠

laculik
24. okt 2009

caute 🙂 , clovek tu nie je ani len dva dni a henho, co vy popisete 😀 😀
co sa tyka tej cesty a aut, tak ja mam taku fintu fň, a zabrala aj na malú a vidim ze uz aj na maleho (musim si zaklopat), ze pri prvom podcenení cesty a áut to brutal preženiem. Porozpravam jasne a presne, ze ako to straaaaaaaasne bolí a ako velkyyyyyyyyy plac by bol keby auto narazilo do nich, ze ani nevedia predstavit ake strasne. Rozpravam to s patricne prehnanou intonaciou a zvukmi ako aaaaau, buch, pleeeesk, jaaaaaaj. Dokonca som malu a aj maleho 🤐 sotila, ze ako to boli. Akoze zasa neleteli 2 metre, ale pol áno. 😀 😀 😀 . Nieeee, neleteli vobec ale heglo ich poriadne a aj sa zlakli. Pisem v mnoznom cisle, lebo fakt to zabralo davno na malu - respekt doteraz. Proste ked ide auto, tak maju repsekt az paniku. Ja nie som panikarsky typ a uz vobec nie za paniku, som skor flegmos, ale co sa tyka aut tak dôrazne vysvetlujem a hlavne prehanam. Nejako to funguje zatial Odsakuju obaja, ked pocuju v dialke auto. A ked poviem malemu stoj, tam je cesta tak zastane. jasne, ze aj vyhrazka typu bude silneeeeeeeee po riti dopomoze. Ale hlavne ten hrozostrasny pribeh s ich bolestami, a maminkinym placom nejako zabrala.
mati, mojej kamosky malá má problem s kakanim od narodenia, hovienko musia vytlacat z ritky - pomahat jej fyzicky rukami. brutal.

laculik
24. okt 2009

a som nedopisala s tym kakanim:
pomaha im mlieko zarobene s vodou ktora je vyvar z ovsenych vlociek. skús.

najjulinka
autor
24. okt 2009

no ja ked sa da tak s lukou trenujem "ulicu".. .že nejde v kočíku... Dnes sme boli nakupiť spolu len 2 bez kočíka a poobede sme boli sie s kočikom,a le tak pomedzi panelaky som ju aj vysadila a pekne išla popri... a bola tak cesta, že len k zadnej brane nejakého hotela išla... akože to cesta ani nebola,a le bol tam normalne obrubnika vsetko, tak som ju nechala uplne na volno a ked sme prišli k ceste, tak som povedala, že ideme cez cestu a SAMA a prišla chytiť za ruku... Už som jej nemusela povedať, že za ruu musi ist... ale to je tak, že jej ked preskočí, tak to má v paži... robím rozne pokusy.. .ale neviem ju odhadnuť, kedy ako zareaguje.. vyšla mi s trojkolkou na parkovisko v sekunde... Akože pred blokom máme tak, že chodnik, potom kolme parkovanie a cesta... no a na to parkovanie vyšla... obrubnik neobrubnik vyšla... len som sa otočila a hned šup.... takže tak... je to podla jej nalady... dnes sme ale videli uja na vozičku a to už vie, že takí ludia maju au na nohe, ale doplnila som to o pribeh, že asi ked bol maly tak neposluchal mamku a preto s amu stalo také velké au..... 😅 Ale radsej som to potom stopla taký príbeh, lebo nie som si istá či sa jej vozíček nepáči... 😅 a ten dnešný bol elektrický.. 😀 😀 😀 tak si nie som istá či ju strašiť týmto smerom 😒

mayap
24. okt 2009

😝 ... pri hore spomínaných problémoch vrele odporúčam čerešňovo-vanilkovo-smotanový čaj (Mistral).
...ako dobre voňal a chutil, tak rýchlo prešiel tráviacim traktom... 😠 😝 😝 😝

najjulinka
autor
24. okt 2009

smotana v všeobecnosti je fajn na také veci... 😉 😀 ale v čaji to by som netušila, kedže to ma asi od smotany daleko...

cairka
24. okt 2009

laculik, ale veve bežne tiež vie veľmi dobre, že čo môže auto spôsobiť...a do včera sa na ňu dalo spoľahnúť, lebo ved od malinka ako začla na odrážatku chodiť, teraz už bicykel, je bežne aj 20 metrov predomnou a nevojde na cestu ani náhodou. a vie, že by musela ísť do nemocnice, a že by jej pichali injekcie a musela by ležať (to si pamätá teraz ked sme boli na infúzkach)..ale včera zaskratovala...dnes pre zmenu revala, nech jej dám ruku, lebo sme pri ceste a prejde ju auto 😅 lebo som jej povedala, že sa s ňou nejdem naťahovať a nechcem ruku, nech ide cez cestu ako vie 😅 tak sa mi zavesila na malíček, že mi ho šla rozpučiť (jasné, že aj keby sa nechytila, tak som situáciu monitorovala, dnes som bola pri zmysloch) občas som na vážkach, čo je ešte výchova a čo už psych. týranie

mayap
24. okt 2009

...juli, je to len závan smotanovej vône, ale účinný... 😠

najjulinka
autor
24. okt 2009

no práve, že za normálnych okolnosí sa všetko dá,a le jak zaskratuju tie deti, tak koniec....

cairka
24. okt 2009

juli, ja som tak musela prestať v cca. luckinom veku vaneske vysvetľovať, že bude musieť ísť do nemocnice SANITKOU, lebo to jak magnet, ešte sa spýtala či by húkala 😀

mayap
24. okt 2009

cairka, máš na mysli psychické týranie seba, alebo malej... 😀

cairka
24. okt 2009

mayi 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
24. okt 2009

inak dnes ona dotiahla jednu igelitku nákupu domov sama.. .fakt doslova dotiahla... ale nedala sa odbiť.. musela niesť.. cez velku cestu som ju ukecala že mi dá tašku , že jej vrátim ked prejdeme cez cestu a potvora si to pamätala, jak sme prešli cez cestu tak už pýtala tašku.. .aj hore schodmi t igelitku odvleikla... ale doslova.. ona je malinka.. .sice tam mala naložene len 2 baličky 4packov toaletaku a jedny rukavičky... lahé, ale ona taha aj igelitočku z lekarne a nie to Tesco igelitku... 😀 😀 😀 ale dovliekla až domov... statočne... a poobede z DM nákup aspon do výťahu musela naložiť... jak povedala pred výťahom "zevem" a chytila igelitku, tka mi bolo jasne, čo kce.. .malo to byť "vezmem" 😀 😀 😀 je tak smiešna, ked poprehadzuje pismenka...

cairka
24. okt 2009

pomocníčka 🙂 len nech jej to dlho vydrží 😉

yukki
24. okt 2009

Ženy, ja už akúkoľvek výchovu asi vzdávam. Dnes. Boli sme na chate, pri kamarátoch, mali tam fenu, viem, že to je dobrá fena, husky, ale fakt dobrá. No čo myslíte, mala s ňou kika spor?! Kika má len škrabanec na tvári pri oku, vďaka bohu za láskavú fenkinu pobvahu. Dva krát sme už boli šiť, od psa....a nič!!!!! Ona nemá pud sebezáchovy, ona snáď nemá pamäť, ona je snáď masochistka ...alebo...alebo ja neviem.

mayap
24. okt 2009

...ja mám chuť si občas nahrať povely typu: Maťko nakraj... Paťo daj mi ruku... ide autoooo.....stojte fagani...atď...
... a budem im to púšťať... síce budeme vyzerať ako : staré kože, perie vykupujeme... ale ušetrím si hlasivky... 😝

cairka
24. okt 2009

že "stojte fagani" 😀 😀 😀 to by mohol aj mestský rpzhlas preventívne púšťať každé 3 minúty 😀

najjulinka
autor
24. okt 2009

moj ujo psycholog povedal, že deti treba naučiť kinologii.. a vtedy ked sa to učí, tak to je kinologický vek... a to proste , aby na povel "STOJ" a "POD SEM" reagoali okamžite.. .že to su ivotazachranujuce povely... 😉 že tieto povely by mali det bez rozmyšlania proste uposluchnuť v momente... 😀 😀 😀 (inak vdak povelu "stoj!" jeho syna nezrazil autobus - prešiel mu rovnopred nosom).... A nejak presne to sa snažim aj ja.. .len to je des..... Lucka jak keby nad všetkým čo poviem rozmýšla vždy... a vyhrážky typu "ide do kočika" vydobiju z nej odpoved "za ruk" a hrnie sa s vystretou rukou ku mne.... len fakt nemienim chodiť s nou s kočíkom doživotne aby posluchala... 😀 😀 😀

mayap
24. okt 2009

yukki,
nezávidím ti... 😔
pri malom mám tiež občas pocit, že pud sebazáchovy mu nič nehovorí... nevidí, nepočuje... len ide ako taký duracelko ... nerozmýšľa nad následkami... ale to sa stáva tak 4-5 krát do roka... 😠
...no ako čítavam, ty to máš denne... 😔

adrianamickova
24. okt 2009

pánečku zuzi,
aj mne hapruje bedňa,tak som tu málo,beťarice ešte nespia,snád hodinka naviac ráno pomože 🙂

mayap
24. okt 2009

...na povel STOJ mi krpec pred pár dňami tak lakonicky odpovedal: šak stojim, nevidiš maminka...
... stál... no na prostriedku cesty... našťastie nešlo auto... 😠

adrianamickova
24. okt 2009

že kynologii 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

laculik
24. okt 2009

cairka 😀 😀 😀 , ten rozhlas to by mohol 😀 😀 😀 . Inak ta veve, to bol zjavne jednorazovy skrat, cize to vyhod z hlavy a zabudni.
ja mam tiez povely stoj a pod ku mne trenovane. ja aj vyskusam maleho casto, a ked nezastavil, tak som uz aj po riti dala 🤐 . cize teraz uz zastavi. A malá je uz vycvicena, sak ale ona uz velka. Klopem opat 😀 tuk,tuk, tuk.

yukki
24. okt 2009

Ja už keď ju vidím ako "týra" (ťahá za srsť, stíska labku, pysky, chvost ťahá...škrtí...) psy mačku....so stiahnutými perami do zadu (stiahnutými kútikmi úst, ako pes, keď sa bojí a je pripravený v strachu zaútočiť), ona vie, že po nej vyštartujú, ona to vie, a aj tak si nemôže pomôcť a urobí im tú bolesť aby vyštartovali...nech pri mne stoja všetci patróni výchovy, aby ja som toto doviedla do dospelosti bez odhryznutých súčastí tela....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre