Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
25. okt 2009

Inak dnes sme boli vonku na hriskus trma kočíkmi... V jednom kočíku boli dvojičky,v druhom Mirka a Domča a tretí bol hračkarsky a bol v ňom macík,ktorý má ozajstnu plienku, ozajstné tričko, ozajstný (okydaný) podbradník a dnes sme mu museli merať teplotu ozajstným teplomerom a samozrejm prebalovať a krmiť ho je tiež potrebné.. ešte Lucka kcela aj čípok aby sme mu dali (jak sa zmenia hry detí, ked raz ochorejú 😀 😀 😀 )

zicon
25. okt 2009

Ale pri 5 by si asi aj mohla, ulahcila by si si zivot.

najjulinka
autor
25. okt 2009

ako by som si ulahčila život??? nechápem celkom... akože mame auto, manžel šoferuje... ale je to fuk, lebo 5 deti človek sam k autu nezvlečie ani neustraži ani nič... Tak či tak musime dvaja s piatimi detmi...

zicon
25. okt 2009

No ty sa okamzite rozcertis.

martina_maxian
25. okt 2009

ahojte,,,, čo sa tu hádate??? 😉

najjulinka
autor
25. okt 2009

co rozcertim? vsak mi napis ako ulahčiť život si mam, ak by som mala vodičák...

cairka
25. okt 2009

mati, oni sa nehádajú, zicon ukazuje aký je diplomat 😀

zicon
25. okt 2009

Nie to je normal martina_maxian.

zicon
25. okt 2009

Ked sa znizi pocet deti, tak by si zvladla ich vozenie, inac Auto super pomoze ak je mrch pocasie

lenkove
25. okt 2009

Juli,
ja nemam slov, nadherne fotocky 😵 😵 a tie spolocne a Marketka s kocikom a Mirka na hojdacke, Dominka, Lucka s Mirkou 😵 a ty 🙂 fakt strasne pekne fotky, ste pekne zladeni, pekna rodinka.. Mirka sa mi vidi uz ina, taka akokeby stracala tie vazne ocka 😵 normalne ste ma dojali! 😀

magimary
25. okt 2009

ahojte, konečne sme zase niečo porobili v podkroví...
čítam, čo všetko ste rozoberali...
ja som ale chcela niečo úplne z iného súdka:

mata2, minule sme sa bavili o problémoch Tvojho Tomáška v škole (s čítaním) a môjho Tobika... a keď som bola prednášať nedávno u nás na katedre, tak som im to tam "predostrela" a čakala som,čo mi na to povedia (keďže naša psychologička nám vtedy v poradni pri odklade pocvedala, že tomu sa teraz netreba venovať, ale až keď bude chodiť do školy), tak a dnes mi prišiel mail od jednej z profesoriek (myslím, že je to presne tom, čo som očakávala u mljho Tobika a predpokaldám to aj u Tvojho Tomáška-je to vlastne forma porúch učenia, resp. porucha dielčej časti, ktroá je potrebná na zvládnutie čítania a písania):
tak si to mrkni... (a možno to ešte aj niekomu inému môže pomôcť):
-------------------------

"som ten váš prípad konzultovala - ona sa na katedre venuje poruchám učenia - a toto hovorí:

"pravdepodobne tam bude problém v intermodalite a integrácii vnemov zrakovo -sluchových a naopak, čo je rudiment čítania a písania. Nestačí len vnímanie izolované , ale musí sa to prepojiť.Prenáša sa to aj do praktického života Odborná literatúra o tom hovorí. Skúsim to nájsť priamo v knihe. Takisto je problém s pamatou. Podla mna u neho je najvacsi problem prave v integrácii a zosynchronizovaní vnemov, činností úloh, čo je aj pre bezproblémové dieťatko riadny problém.
Možno tam treba cvičit fonematické uvedomovanie, ale to teraz naozaj strielam, ja neviem ako to dietatko reaguje..."

možno by ste mohli navštíviť Dialóg na Jelačičovej- - oni tam robia Eľkonina - nácvik fonematického uvedomovania - aj to by možno pomohlo...

ja sa Ti k tomu neviem takto cez mail veľmi vyjadriť, potrebovala by som drobca vidieť "naživo", ale rozhodne nehodno čakať a treba pracovať hneď teraz a hľadať cesty ako na vec...

------
takže tak... 😖 , no nič moc... 🙄 vzhľadom k tomu, že tu u nás sa tomu asi ani nevedia venovať... a zase behať až do BA... 😒 , no uvidíme, niečo ale treba poriešiť (a aj s Tvojim Tomáškom), lebo ako je vyššie písané trošku odbornejším textom, tak je to jednpozančne závažný problém, ktorý bez riešenia spôsobí to, že s tým čítaním to jednoducho nepôjde...

najjulinka
autor
25. okt 2009

ak sa zniži ich počet....na kolko??? a ked nie je mrch počasie zicon??? ja neviem ale my nie podla počasia chodime autom... ak je niečo dalej, tak sa ide autom,a ke je dačo blizko, tak sa ide pešo...

mayap
25. okt 2009

zicon,
ja by som nešla sama ani s tromi deťmi... to by bolo o hubu... 😝 tam jednoducho treba dvoch...
...a najideálnejšia je kombinácia 2 deti a 2 dospelý... mám to odskúšané... každý sa jeduje so svojím... 😀

najjulinka
autor
25. okt 2009

no a ešte obmedzenie - parkovacie miesta... To ešte bereme do uvahy... 😖
Inak neschvalili nam zadara parkovacie misto a ročný prenajom stoji cez 500 € a ešte k tomu treba zaplatiť naklady na jeho vyhradenie (značka).. .Takže smola...

mixka
25. okt 2009

ja chodim sama s dvomi detmi autom a zvladam v pohode 🙂

zicon
25. okt 2009

Nuz my aj podla pocasia, nebudem predsa moknut len preto, ze je to blizko a moj povoz my bude stat pred domom a poskytovat sucho v kabine.

mayap
25. okt 2009

...juli, to u vás fakt taký problém s park. miestami...???? 😨

mayap
25. okt 2009

mixka, samozrejme s dvomi sa dá, ja som napísala ideálnu situáciu... 😉 . ale tri deti a jeden dospelý , to je o inom...

zicon
25. okt 2009

Nemam problem ist aj do skvolky co je cca 500 m od domu ak leje jak s krhli

najjulinka
autor
25. okt 2009

zicon neviem , ale skus si zratat cas za aký naladuješ deti do auta a ako za ten čas zmoknu... to nie je šup šup s tolkými.. y normalne používame aj pláštenku Domči na autosedačku a kým ponasadame, tak je fest mokra, takže ešteto nam potom tam steká v aute , vysušiť sa nestihne, potom davať naspäť tak, aby nestieklo na nikoho a zas kým deti vyladuješ.. nevravac o tom, ked sa kočík(y) skladá , rozkladá... ja neviem.. ale mne to príde akože máš dosť chabu predstavu o tom kolko času stráviš vonku pri zaparkovanom aute v daždi... to je 100x jednoduchšie isť napr peši, dať si v klude pláštenky na kočík a tak ist, ako nechať kočiar zmoknuť, všetko zmoknuť,potom v tom sedieť... fakt des...

najjulinka
autor
25. okt 2009

No mixka tak dvaja na jedneho su akurat... predsa len človek má 2 ruky... 😀 😀 😀 Aj teraz po dvojkac potrebujeme aspon jedno mimčo.. Domča čocvila z vaička vyrastie a potrebujeme aby jedno decko bolo proste vo vajičku... sme to manželom rátali..

najjulinka
autor
25. okt 2009

parkovacie miesta su dost problem u nas.. vsak je ich postavenýh tolko ako ich postavili, ked stavali sídlisko... pred vyše 35rokmi...

zicon
25. okt 2009

Ktore fotky myslela lenkove??

lenkove
25. okt 2009

Zicon,
dnesne na FB 😎

najjulinka
autor
25. okt 2009

aj by som odfotila plnosť, ale v tme nič neodfotim.. a samozrejme muž je autom preč..... teraz tu ani jedno miesto nie je volné.. .uvidime kde zaparkuje, ked sa vrati.. či sa uvolni, alebo pojde kamsi za roh.. .čo som ja potom celu noc na nerv, čidačo sa autu nestane, lebo tam na neho nikto nevidí... a samozrejem rano musi naklusať a preparkovať, lebo by sme kludny neboli.. raz sme zaparkovali tak, že sme na auto dovideli,a le bolo dalej a nam ho dakto priparkoval (proste zaparkoval na cestu tak, že 4 auta nemohli vyjsť z tamať kde parkovali - jedno z nich naše) a takto ked už stál pol dna, tak manžel zavolal odťahovku... na čo sa chlapik začal mužovi vyhažať... no des... a toho chlapa matka povedal, že tam nemá čo pakovať, ked nebýva v tých dvoch blokoch čo su vedla.. no hroza... normalne sme každý den auto obzerali, že či ho ten fagan ndoškriabal po tých vyhrážkach alebo či zrkadlo neurval...

zicon
25. okt 2009

Ja svoje za cca 10 sekund, ked bol mladsi otvoril som kufor - partner ma taky ten hore otvaraci atam sa da krasne schovat kocik pred dazdom ked bol maly.

najjulinka
autor
25. okt 2009

zicon u nas 500 metrov je viac než pol cesty do centra... 😝 to akože nehrozí do centra s autom... to aj tak nezaparkuješ nikde blizko k cielu 😀 😀 😀 pešia zona a len sa zhusťuju tie auta a ešte nehorazne parkoné.... 😝 no a opačným smerom 500 metrov nie je nič zaujimave (kde by bol náš ciel)

najjulinka
autor
25. okt 2009

zicon ale neschova tam tvorčatový... ty neuvažuj v hraniciach že v jednej ruke decko v druhej klucik o auta... troškufantazie....
ked nas markiza nakrucala, tak kameramanovi povedali, nech natača ako sa sklada štvorčatový kočiar, že potom by sa to zrýchlene mhlo hodiť... proste nehrozi, že to pustia v normalnom tempe... to by pol relacie zabralo.. 😀

zicon
25. okt 2009

No vzdy sa my paci argument, aby som naho videla, hlavne ked v noci ludia spia. Kamosov tatko takto parkoval svoje auto vzdy a nevsimol si v noci ani to ze mu na auto padol zhnili strom.l.

lenkove
25. okt 2009

Juli,
nam tak auto ukradli rovno spod okien.. Najistejsie je mat poistku 😝 a 500 e za parkovne 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre