Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
14. nov 2009

my máme najobyčajnejšiu tesco pekáreň a je to super vec 😉 chlieb už v podstate vôbec nekupujeme, občas rožky, ked sa mi nechce robiť 😝

maznacik007
14. nov 2009

ja mam taku z lidla.. a odtial aj kupujem zmesi a je to super..

martina_maxian
14. nov 2009

bubi, netuším akú teraz reklamujú, ale keďže sme ju dostali na vianoce, tak to už nebude určite tá najmodernejšia z reklamy.. 😀 😀 😀

bubi35
14. nov 2009

no navnadili ste ma baby.Tak už viem čo chcem na vianoce 😝

najjulinka
autor
14. nov 2009

mam doma vyslužku zo svadby... 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 nenormalne sladke potrebujem.. ja neviem.. .ale brutalne.... ja som ani neobedovala, lebo na normalne jedlo som nemala chuť...... 😅

bubi35
14. nov 2009

idem ja spať.Sladke sny...

najjulinka
autor
14. nov 2009

Ja 2 koláče už v sebe...

martina_maxian
14. nov 2009

Juli takto v noci koláče?? 🙂 to ti chutí?? 🙂 😀 😀 😀

najjulinka
autor
14. nov 2009

už mi asi stačilo... kuknem ešte aké su.. ale ja dnes uplne na sladke som... 😅

vivien2505
15. nov 2009

😎 😉 😎

zicon
15. nov 2009

N

zicon
15. nov 2009

Dobre rano

Ja sa vratim k tej vcerajsej teme.

Ja viem ze je to dane zakonom, ale aj zakon sa da menit, boli by profy prodiny bez zmeny zakona, bez aktivit 3 sektora?? Neboli-

Tak preco neodstranit dalsiu hlupost v zakone, ja totiz nemam cas na nejake sedenia s bohvieakou psychologickov, vsak vsetci vieme ze naist psychologicku ktora sa rozumie problematike moze byt problem, alebo bezdovodne pchat peniaze do vreciek OZ za pripravu,

Ja radsej budem bojovat proti zakonu. To tu fakt nieje nikto komu tiez vadi ze ked chce dalsie dieta tak musi absovovat znova pripravu? A Vas profi to neuraza ked si chcete dieta zobrat do pestu tak ze musite znova absolvovat pripravu?

yukki
15. nov 2009

Dobré ráno.
Ticon, mne to vadilo len z jediného dôvodu, že som sa bála kam na ten čas dám Kiku, do škôlky nechodila a ani zo zákona to nie je možné počas mojej RD. Nakoniec to bolo zo dva razy na úrade-tak dlho ako som mala zabezpečené stráženie a potom 4 hodiny bola psychologička u nás doma...a bolo. Ale to bola len aktualizácia. Napriek tomu z každého sedenia či už v Návrate, či na pobytoch s psychologičkou a inými rodičmi si niečo nové odnesiem. Môže to byť aj vec, ktorú som už počula na príprave, ale povedaná znova a ináč a má pre mňa hodnotu.

zicon
15. nov 2009

Mna nove inforamcie v tejto veci nejako extra nezuajimaju, sorac ale pre mna su tie info nezaujimave a ma len pretazuju, mna zaujima moj strateny cas, ktory mozem stravit s rodinou a povinnost sa zas niekomu podvolit.

ralanka
15. nov 2009

Zicon a uvedomuješ si kolko času stratíš ked si prilepený tu? a z tohto nič moc nemáš a na príprvu sa oplatí ten čas nevyužiť s rodinou ak ty píšeš lebo ak to veľmi chcete tak vás pár sedení nezabije tak neviem čo to furt riešiš. 😠 😠 😠 iný sú radi že po osvojení môžu dať konečne papiere na druhé dieťa a tešia sa a ty riešiš blbý čas tak to pre teba až také dôležité nebude. Ak sa ti to nepáči tak to nechaj tak a už to tu toľko nerozoberaj 😠 😠
inak ostatným prajem krásnu nedeľu aj ked u nás upršanú a v mojom prípade pracovnú takže sa idem chystať pá 😉

zicon
15. nov 2009

No ja to tak neneacham, ja budem proti tomu bovat, ale len hchcem vediet ci to bude boj proti institocionalizmu ako takemu, alebo aj proti buducim nahradnym rodicom, ktorym sa to pozdava, lebo ak som jedniny proti tak to vyznam nema, ak je proti viac ludi, tak to vyznam ma.

zicon
15. nov 2009

No my zacneme sestricku Jakubkovy riesit tak za rok, takze preto to zacinam riesit aby som nemusel posdstupit pripravu, co vies mozno sa my podari aj zmenit zakon.

ralanka
15. nov 2009

no zicon mne vadí veľa vecí ale nespravím s tým nič ako napr. ked nám oznámila že pred nás sa vopchal jeden pár , ktorý mal urobenú prípravu pred 5timi rokmi ale dali si odklad a zrazu sa rozhodli že chcú bábo lebo vtedy nemali podmienky tak akože sorry ale to môže urobiť každý.žiť si 54 rokov v pohode nemať stresy či sa posunuli a pod. a potom si prísť na hotové 😠 😠 😠 😠 ale s tým nenarobíš nič aj to že v iných krajoch sa dá hľadať dieťa cez neziskovky aspon také ako my chceme cca do 1 roka ale u nás ťa odpálkujú že čo chceš že nie si medzi prvými v poradí, že to sa nedá že máš čakať a bohužiaľ neurobím s tým nič tak načo sa s tým zaťažovať a furt to vyťahovať a riešiť?

ralanka
15. nov 2009

malo byť 5 rokov preklep

zicon
15. nov 2009

Urobis preto ze

1. sa mas pravo stazovat k vyssej instancii
2. su povinny dodrziavat zakony a nariadenia a tymto ich nedodrzuju
3. nedat sa odpalkovat

ralanka
15. nov 2009

a ked pošlem kontrolu tak čo im poviem viete ona mi to len povedala a je to slovo proti slovu a nemám žiaden dôkaz 😠

ralanka
15. nov 2009

iné baby s takými podmienkami ako my už majú dávno bábo doma len tu musíš čakať a čušať a aj ked sme si našli cez neziskovku tak povedala že si to kraj rieši v rámci seba že málokedy idú tie deti mimokrajovo takú kravinu ešte povedala 😠 😠 😠

ralanka
15. nov 2009

škoda to riešiť druhú adopciu chcem riešiť na prechodný pobyt v inom meste ak sa dá ak nie tak sa možno kôli tomu presťahujem

zicon
15. nov 2009

Nie, ked im posles kontrolu, tak budu musiet zacat akceptovat neziskovky ako partnera pri hladani a nedovolia si ta odpalkovat.

Inac ked ta odpalkuju slovne, podaj pisomnu ziadost do podatelne tu su povinny ex-lege, tj zo zakona prijat a musia ti na nu reagovat a odpalkovanie typu nieste v poradi uz nebude na mieste.

zicon
15. nov 2009

No fakt jak citam, tak je to o tom prestat sa bavit slovne a zacat pisomne, tam si toto dovolit nemozu.

zicon
15. nov 2009

Alebo ziadat kazde ustne podanie zapisat do zapisnice.

ralanka
15. nov 2009

už teraz to nechám tak sme dosť blízko aby nám nerobili ešte väčšie problémy a pri druhej adopcii už budem múdrejšia a všetko budem riešiť inak

zicon
15. nov 2009

Noo aby ste v skutocnosti boli. Nemyslím úradnici radi vyskakujú kým nedostanú po usiach od druhého.

zicon
15. nov 2009

Druhý myslim obačajný občan ktorý si vie ústa otvoriť.

ralanka
15. nov 2009

viem aké problémy robia iným čo už majú vybraté dieťatko a chcú ho a otvorili si ústa takže keby sme boli ako na začiatku cca 30ty a už by som mala info ako sa náš kraj chová a pod tak si tie ústa otvorím ale takto to nechcem riskovať už čakáme pridlho na to aby som si to teraz skomplikovala 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre