Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
29. nov 2009

moja teta má koziu farmu (aj keď teraz neviem, v akom "zložení"), ale zase to by bol komplikovaný "transport" k vám... určite by si našla aj niekoho v Tvojom okolí... 😉

zicon
29. nov 2009

Pekny vienocek mas magymari. Sama si robila

martina_maxian
29. nov 2009

zicon, magimary, krásne máte vence,,, ale prečo nie je zapálená prvá sviečka??? 🙂 hm??

marketka1
29. nov 2009

cairka tak to si musíš zohnať buď kozu, alebo nejakého dobrého známeho čo ich chová.mlieko sa nechá z kvasiť a spraví sa klasický tvaroh tá špinavá voda ktorá z toho zostane sa používa na ekzém.
rozumnejšie je ten známy pretože srvátka je odpad ktorý sa buď vylieva alebo nakŕmi prasiatko.

magimary
29. nov 2009

hej zicon... 🙂
a prvá sviečka bola teraz večer... 😵 , aj som odfotila, len som ešte nehodila sem... 😅

najjulinka
autor
29. nov 2009

mary a vieš, že my sme IKEU kceli velmi blizko tej lokality kde pišu... v podtate je na tej foto tá lokalita... a to ešte nešli ani fámy, že IKEA do KE 😀 😀 😀 😀

laculik
29. nov 2009

my tiez nemame veniec juli, tusim sme mali minuly rok, bo svokra doniesla 😅 . ale inak nezvykneme. a hlavne by sme ho ani nedopalili, sme opat v Tatroch cez Vanoce 😀

mixka
29. nov 2009

tie su naaaaaaaaaaaaaaaaaadherne 😵 😵 😵

najjulinka
autor
29. nov 2009

mary myslim dvojičkomaniačky dvojičkové albumy sleduju stale 😉 😅

martina_maxian
29. nov 2009

sú prekráááááásne... 🙂 ale ja sa teším na tie moje čokoládky veeeeeeeeeeeeeeľmi.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵

najjulinka
autor
29. nov 2009

mne sa tam páči foto s tou mačkou v autosedačke 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

magimary
29. nov 2009

hej, aj tá s mačkou je zábavná... 😀 😀 😀
som nevedela, či všetci sledujú..., tak pre istotu... 😅
ale mne sa na nich páči, ako boli rovnako natočené... 😵
aj černiatka sú nadherné... už sa tešíme na Tvoje fotečky, mati...! 😵

martina_maxian
29. nov 2009

aj ja sa veľmi teším,,, tento týždeň je posledný pracovný.... a utekám do KE cez víkend a už ich nikdy nikdy nikdy nepustím.... 😵 😵 😵 😵

mixka
29. nov 2009

mati, tesim sa spolu s vami 😵 😵 😵

martina_maxian
29. nov 2009

mixka,,, ďakujem.... už sa nevieme dočkať.... 😵 😵

lenkove
29. nov 2009

Mati, a vies ze ja som dnes na vas myslela, ze uz len osem dni vam ostava? 😵 😵
aj na malicku Chanelinku, ja dufam,ze uz bude zdrava a len doma...

Cairka, chuda Vaneska 😎 🙄

magimary
29. nov 2009

počujte!!!
ja sa Vám chcem pochváliť_náš Zajko dnes urobil PRVÉ kroky úplne sám!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
nechal si ich prvé na prvú (adventnú)!!!... 😵
a často sa mu už stáva, že sa zabudne a ostane stáť bez držania-sám!!! 😵 😵 😵
lúúúúúúúúúúúúbim ho!!!!!!!!!!!!!!!!!

mexx
29. nov 2009

Ahojte,

my mame za sebou taku lenivu nedelu, bola som doma s malym, este stale kasle, tak sa netahame velmi von, navyse som dnes ako mechom udreta, tak sa mi ani nechcelo... 😅 Fakt sa citim, akoby po mne presiel valec. 😔

Ale tesim sa z adventu...hoci ma nejako extra tento rok neberie vyzdoba a podobne veci, najprv som sa tesila, ze budeme v novom a zgustnem si riadne, ale nestihame nijako...tak vianocujeme este v starom, a zatial ma to teda moc nechyta. Nevadi, ono sa to prebudi... 🙂

Jaj, a este som chcela pochvalit prcka, ze ako som sa na nom krasne pobavila v piatok u mudry - sedeli sme v cakarni, boli tam s nami take dve decka, chalan a baba, nejaki skolaci, a maly na nich civel jak zarezany. Potom prisla pani s dvoma malymi skolkarmi, strasne podarenymi, a maly stale zarezany. A zrazu prisla jedna Romka s takym vacsim synatorom, sadli si oproti, maly na nich pozeral, usmevy od ucha po ucho, a cely stastny na nu volal: "Tetaaa!" 😀 😀 Doktorka so sestrickou sa hned potom zabavali, ze ako milo sa hlasi k svojim korenom... 😅

martina_maxian
29. nov 2009

magi to je skvelé.... 😵 😵 😵 a celkom krásne obdobie si na to vybral... 🙂 to máš darčeky pod vianočný stromček od neho... 😵 😵 😵 😵

magimary
29. nov 2009

hej, hej, mati, máš pravdu!!! a možno si pôjde pre darčeky pod stromček už úplne sám...to bude ten najkrajší darček týchto Vianoc!!! 😵
rovnaký darček mi dal pod stromček pred 6-timi rokmi aj náš tobiko!!! keď sav marci narodil, tak sme len zo žartu hovorili, že ktovie,aké budú naše prvé spoločné vinaoce, že ešte len také statické (v stoličke a tak), ale možno aj iné... a on nás tak úžasne prekvapil, že 12.12 mal 9.mesiac a 13.12.začal už chodiť sebavedome úplne sám a bez akehokolvek pridržania... ( 😵 😎 😵 ), čiže na Vianoce už mašíroval ako (9-mesačný) veľkáč...

marketka1
29. nov 2009

Idem spať dobrú noc všetkým 😔

martina_maxian
29. nov 2009

no to je skvelé magi,,, tak si to možno teraz po 6-tich rokoch znova zopakujete na vianoce... 🙂

mexx
29. nov 2009

Mary, no sikovnik este predbehol aj nasu vrtulu. 😀 Teda V. tiez uz dost skusa, ale samemu mu to zatial nejde, netrufa si, hoci vidno, ze uz spekuluje, ako by to vymyslel. 😎

Ja som chodila v 8 mesiacoch, a nedbala by som, keby aj moje deti boli take najsamksikovnejsie. 😎 😀 😀 MM chodil tiez niekedy v 8, moj tatko chodil uz v 7 mesiacoch a tiez tvrdi, ze by sme to teda mali mat geneticky dane. 😅 No neviem... V. teda zatial nechodi, ale zato recni viac ako ostatne deti, co poznam naokolo, a to su podstatne starsie (skoro 2 roky)...

najjulinka
autor
29. nov 2009

že aj tieto preteky nemusim.. my sme s kolegynou už vraveli, že najlepšie su tie deti také pozadu... že su dlho bába 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

magimary
29. nov 2009

mexx, ale to je o tom, že každé dieťatko vyniká v inom a v týchto raných fázach je to markantné...niektoré decuľko kecá ako o život (moji chalani v roku už štebotali ako trojroční, normálne celé krátke, 3-slovné vety) ako Vilik a niektoré zase mašíruje...
náš ešte toho moc nenahovorí (cielene používa len mama, mam=ham, bac a tata, baba a sem tam teta),ani nejak extra nereční, ani nemyšičkuje (varila myšička...), ale zase je veľmi "odvážny"(napadá ma ten záhorácky vtip o slepom koni: "...co odvážny, ale svepý..." a silou mocou sa pustí a "ide" (ale vzápätí padá na zadok, čo mu ale nevadí 😅 )...
a keď som hovorila mojmu tatikpovi,ako vilik reční a aký je zlatunký a čo všetko robí, tak on len "vedecky" skonštatoval: "No, ale zober si moja, koľko je on hore?! Ten sa toho stihne naučiť! 😅 😀 "
a mal pravdu... 😉 😉 😀

magimary
29. nov 2009

a, samozrejme, Vianoce nebudú o tom, aby už chodil, ale
hlavne o tom, aby tu vôbec mohol byť... 😔 😢 (aby to nepokazila nejaká strašná dovolenka 🤐 )
a ani nielen o tom...

martina_maxian
29. nov 2009

tak my určite budeme mať tento rok najkrajšie vianoce a určit eto bude práve preto, že budeme mať pri sebe dve veľké srdiečka... naše deti !!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

magimary
29. nov 2009

a, juli, je mi jasné, že najlešpie deculo bol, keď len ležal ( 😀 ), ale vývin nezabrzdíš... 😅 😨 😀
on už nerobí iné, len behá a naháňa sa a ja nad ním zohnutá za ruky (aj dnes v kostole, neustále sme tam krúžili za ruky dokola...a rada by som si posedela... 😅 potom už sme sa s manželíkom vymenili a "špacíroval"on 😅 )

mexx
29. nov 2009

Mary, som sa skoro maleho zobudila, jak som sa zacala smiat... 😀 😀 😀 🤐

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre