Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
9. mar 2010

to je hrozne, hrozne, hrozne 🤐 🤐 🤐 🤐

mexx
9. mar 2010

Mary, presne pri spravach som na to myslela, ze ked sa dvojicky ocitli na Kramaroch, ci sa velmi rychlo neocitnu u nas v domove, a potom sa moze delit... 😀 😉

No a nas mladenec ako zacal chodit, to je do zblaznenia. Dnes sme boli vonku bez kocika, a na to, ze sa este len poriadne rozbieha, presiel dost kusisko. Na ruky odmietal ist, za ruku sa tiez nechce drzat, on sam, on sam, on sam. 😀 A nedbal by utekat. On ked sa v tej chodzi este zlepsi, ho nikto neudrzi. Ani do puberty nemusim cakat na nahanacky... 😅

mata2
9. mar 2010

😀 😀 😀

Manžel obyčajný (lat. Nervolez vulgaris) Nahlásiť článok

Všetky postavy a udalosti sú vymyslené. Akákoľvek podobnosť s realitou je čisto náhodná 🙂

Prišla chvíľa veselá,
mám chuť zabiť manžela.
Pýtate sa: “Prečo asi?“
a mne dupkom stoja vlasy,
keď si týždeň prejdem v duchu,
zrátam každú jeho muchu:

V pondelok sa v práci zdržal,
vraj ten projekt nevydržal.
Tvoril ho sám, bez pomoci,
prišiel takmer o polnoci.
„Drahá, veď už nebuď taká,
nekrič, odmena ma čaká.“
No len či tú odmenu,
uzriem aj ja pre zmenu.
Naposledy extra prachy,
strovil aj sám, žiadne strachy.
Dal sumičku nemalú,
do hokeja, futbalu.
Veril, že je správny krok
mať členstvo na celý rok.

V utorok nám slnko svieti,
na vychádzku beriem deti.
Vábim ho, nech sa k nám pridá,
jemu to však raz nevydá.
Aj keď domov prišiel včas,
umne sa nás striasol zas,
zatvoril sa do pracovne,
kde do noci usilovne
do laptopu niečo ťukal,
potom ešte futbal kukal.

Streda – zástrčkový deň,
sleduje ma ako tieň,
ja si robím nádeje,
snáď sa niečo udeje...
Dôverne sa ku mne túli,
do hrncov mi očkom škúli:
„Žienka moja premilá,
čo dobré si varila?“
Ja sa dnes naozaj snažím,
miešam šalát, rezne smažím.
A po dobrej večeri,
skončí drahý v posteli.
Ruky po mne však necapká,
do minúty tuho chrapká.

Štvrtok, to je veľká sláva,
v posilke vždy namakáva.
Lebo pracujúci muž,
zaslúži si relax už.
A následne jeho žena,
na materskej vyvalená,
bude za povinnosť mať,
prepotené veci prať
a mastiť boľavé telo,
ktoré sa mu pomstiť chcelo,
že prehnane machroval,
keď s činkami čachroval.

V piatok sa zas sťatý vrátil,
cestou niekde kľúče stratil.
A tak pred susedou Betou,
chcel odomknúť cigaretou.
Beta oči zaostrila,
jazyk dobre naostrila,
cez víkend na stridžom sneme,
prednášala k tejto téme:
Že sa skydol na rohožke,
nohavicu mal v ponožke
a kravatu nakrivo,
vraj bol „Štik, len na pivo!“
Skrátka hanba ako hrom,
dva dni chľastom smrdel dom.

V sobotu sa variť chystá,
v kuchyni pohroma čistá:
Olej a soľ po podlahe,
teflónové hrnce drahé
kovovými lyžicami
doškriabe mi z každej strany.
Na jedlo je právom hrdý,
vraj to bola hračka, tvrdí.
A ja od nadšenia výskam,
špinavá je každá miska,
panvica i vareška,
upratujem do dneška.

V nedeľu na gauči dumám,
akú ťažkú pohodu mám.
Žiadny konflikt, hádka dneska,
keď vtom pípne esemeska.
Vyzvedám, ktože to píše,
hlas mu jemne zakolíše:
„Iba Božka, to nič zlatko,
zajtra sa chce stretnúť krátko.“
Božka – vychválená kráska,
to je jeho prvá láska.
Každý týždeň chlapa strieda,
dopustiť však na ňu nedá.
Nech je to už tak či tak,
ide ma z nej trafiť šľak.

Veru, moje milé dámy,
za pravdu snáď každá dá mi,
že život vydatej ženy
nie je práve raj na zemi.
Ale raďte, čo už s nimi,
s tými chlapmi mrchavými?
Musíme len zaťať zuby
a ďalej ich verne ľúbiť🙂

martina_maxian
9. mar 2010

Mati perfektné... 😀 😀 😀 😀

natia
9. mar 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 supeeeer

lenuska74
9. mar 2010

dakujem vám 🙂
akurát som myslela na teba maťa kde sa pod tebou zem zľahla a ty prídeš s takou perfiš tvorbou tak toto si celý čas tvorila nemá to chybu 😀 😀 skoro ako môj život a vraj akákoľvek podobnosť s realitou je čisto náhodná 😀 😀

mata2
9. mar 2010

lénuska,to som ja néskladala,al navrhujm aby sm namiésto skratky MM /manzél/ odtraz pouzivali NV =nérvoléz vulgaris 😀 😀 😀

sorry za dlhé é,alé pokazila sa mi klavésa kratké é 😠

lenuska74
9. mar 2010

😀 no to beriem len tej skratke by okrem nás nik nerozumel ale šak to zas nie až také podstatné 😀 😝 a to dlhé é nemá chybu to skoro jak po blavácky zaťahuješ 😀

magimary
9. mar 2010

och... ☹ ,
pozerám/-ala som tú paľbu... ☹ ☹ ☹
prečo, prečo, prečo???
takíto ľudia na takýchto miestach????....
prečo??? 😢

lenkove
9. mar 2010

po zhliadnuti Palby:
myslela som si,ze problemom ludi na vysokych miestach je len opitie sa mocou a presvedcenie o vlastnej vsemohucnosti, ale pani riaditelka je psychicky chory clovek.. a tie basne, ktore sa museli ucit deti, to nemoze napadnut normalnemu cloveku, ma v sebe vela nenavisti, nenavisti voci tym detom!!!! 😕 😕 😕 😕

lenkove
9. mar 2010

Mary
rovnako to vnimam 😔 😔

marketka1
9. mar 2010

magi ????????????
ja nechápem čo robí zriaďovateľ DD či je taký slepý 😠 😠 😠 😢 😢 😢

cairka
9. mar 2010

fuj, des, zas jeden DD, kde je pani riaditeľka "matka"... len deťom by asi bolo lepšie bez takej matky, ako takej krkavčej...pre dobro vaneskiných bračekovcov dúfam, že to bolo trocha prikreslené 🤐 a tá báseň...strašné...

lenkove
9. mar 2010

ruka ruku myje, zjavne je to kamarat taky rad.. 🤐 on dobre vie, ale je mu to asi jedno, ved su to len deti alkoholikov a zobrakov, co chces Markie, prosim ta!!! 😔 😔 😔 😔 😔

magimary
9. mar 2010

strašne sa mi derie cez zuby, že opäť sa to celé deje v tom (smutne konkrétnom) kraji... 😢 😠 ☹
ale ako je to vôbec možné, že sa takýto človek dostane na takéto miesto????
prečo???

prečo sa neriešia takéto veci????...???

yukki
9. mar 2010

Namiesto takého zriaďovateľa by mohla cv kancli sedieť aj gumená Anča, tá by jeho funkciu zastala rovnako....dúfam, že sa aspoň po tomto niečo pohne a tie dve mangelice pôjdu robiť hocičo iné len nie s deckami a ani ľuďmi...a pre istotu ani so zvieratami nie...

cairka
9. mar 2010

hrozné je ináč aj to, že tie deti chodia celý život do školy, ale kedže je povinná 9r. na základke, tak maturujú 19roční a oni 18r pustia preč a teda "deti" ostanú len so základným vzdelaním?

lenkove
9. mar 2010

Cairka
isto nieco hadam hej, deti su citlive, pracovnici su tiez uz precitliveli.. a ten zbytok, co je bez pocitov ozaj tak je dost 🤐 🤐
keby sa niekto mojej Ivi dal ucit taku basen 🤐 tak ho asi zavradzim 😠 😠 ja neviem..., ale, mne to prislo ako cielavedome tyranie tych deti 🤐 neustale im kazdym sposobom hovorit, ze ich rodicia su nanichodnici a kaslu na nich 😕

Mary
par pekny veci sa deje aj v inych krajoch, sudiac podla diskusii pod blogerkami na sme 😒

magimary
9. mar 2010

leni, hej, pár, ale tamto sa toho deje nejako veľa... 😲 🙄 😔

marketka1
9. mar 2010

leni jedna vec je udržať si zadky na stoličkách a ruky spolu umývať ale až tak že by sa ublížilo deťom ktoré fakt nemôžu za to kde sú je fakt silná káva dúfam že za to dostanú riadny trest potvory.

lenkove
9. mar 2010

Mary, veru, ved len sudiac podla popularnosti v mediach 😅

zajaciq
9. mar 2010

ahojte zienky, obcas vas citam..tiez som pozerala tu reportaz. Je velmi pravdepodobne, ze riaditelka dd je psychicky chory clovek. Co je ale pre mna zarazajuce je fakt, ze chory musi byt cely system, ak povoli, aby takuto instituciu viedol blazon. A to,ze sa blazni radi grupia do svojich bludov je pri tej zostave riaditelka +psychologicka, priam ukazkove. Takito ludia by mali byt ustavne lieceni ako psychopati socialne ohrozujuci spolocnost.. Nuz,mrzi ma,aky obraz nam psy.. davaju taketo svedectva a karikatury v oblubenych serialoch..

magimary
9. mar 2010

súhlasím so všetkým, čo píšeš zajacik, 😔 ...
len som sa to bála takto priamo napísať.... 🤐

lenkove
9. mar 2010

hlavne zelam tym deckam nech to dalej do zivota zvladnu 😔 😔 aj napriek tej osobe ..
dobru noc vam.. ale neviem ci bude pokojna 😅

yukki
9. mar 2010

Lenkove, dobre sme Ti radili kým si Ivka k Vám našla cestu že sa máš vyspať a nie vysedávať na nete.... 😝

najjulinka
autor
9. mar 2010

Dobrú noc. . . . . . . . .

lenkove
10. mar 2010

dobre rano
ja som prave ulozila naslo hranostaja 😀 a idem zehlit 🙄 🙄

inak, baby, my mame mensi problemik s Ivi, ma na ocnom viecku malicky tumorcek, vraj lipom. Bola na ocnom este z DD a aj my sme uz boli, ze mame prist o rok .. ale vsimla som si, ze aj ked sa nam zdalo,ze nerastie meni sa 😕 predtym to bolo iba cosi neurcite na viecku, teraz je jasne vidno tvar a velkost 😕 nemate s tym niekto skusenosti? lekarka vravela,ze jej to mam masirovat, ja to robim a teraz dumam, ci to nebolo na skodu, ked sa to meni.. asi budeme musiet opat na ocne, ale zbytocne tam ist po tyzdni 😖

Yukki
ved sa zo mna kazdy smeje, ze chodim spavat o deviatej, tak som vcera potiahla 😀 len kvoli tej Palbe.
Inak, my sme boli hore 2x, vraciame sa na zaciatok, ach jaj

mexx
10. mar 2010

Tiez som to vcera pozerala...a radsej sa nevyjadrujem. 😔 😔 😔

Idem vybrat Sandokana z postele, a nejak sa snazit stihat jeho tempo. 😀

natia
10. mar 2010

jednoducho mi je to z toho zle, zle...ani neviem k tomu nič povedať...

ale poviem vám, čo sa včera udialo s našimi deťmi - obe triedne pani učiteľky sa ponosujú, že deti sa neskutočne zhoršili, že to s nimi ide dolu vodou - a to sú od nás preč dva týždne!! že sa neučia a nepripravujú sa na vyučovanie... triedna tej menšej ale zašla od ponosovania k činom a vybrala sa na riaditeľstvo DD, kde oznámila, že chodí na vyučovanie opakovane nepripravená, dostáva jednu päťku za druhou, nikto sa s ňou neučí, chýbajú jej pomôcky...

Poobede som volala s deťmi a starší mi povedal, že ich počas vyučovania zavolali k riaditeľke DD, kde museli niečo podpísať...vraj sa hanbil si to čítať, takže videl iba prvé tri slová, ktoré boli Ja a jeho meno...podpísali a išli... nechápem, nechápem...nenapadá vás, čo to mohlo byť?

A výsledok sťažnosti - malá od kedy príde zo školy, kým nejde spať musí sedieť nad knihami a má zakázané sa popoludní hrať vonku s ostatnými...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre