Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
22. mar 2010

my chodime zvyčajne do obeda po obchodoch, uradoch a von poobede 😉

no autom to trva zhruba narovnako.. lebo ak idem na nakup pešky, vezmem 2 deti do kočika a ide sa.. takže len 2 obliekať, aj obzru mesto a tak.. no čosi z prechádzky je..... maju svoje miesta ktore obkukame (pri velkačkach asi vedú výklady s topankami 😀 😀 😀 😀 )... no ale ak ideme autom, tak nam to trva dlhšie.. lebo vynosiť 5 deti von, potom zložiť kočiare do auta, kočiare z auta.... pobvykladať.... akože ak ideme autom, tak vždy potom s papanim meškame ...... lebo napratať velenakup a 5 deti dlho trva.... a nemam ani skladove priestory na velenakupy, takže v podstate na velenakup chodim len do DM (vacsinou na Mlynsku, lebo inde s detmi a kočikom je des), koli tým zlavam, že su dane na nakup.. inak po troche vždy......
proste s dvoma s kočikom je lahšie kao s 5 autom...... a potom je problem že s autom samozrejme nieje miesto hned pri bloku.. a kým sa ten velenakup ponosí z bohviekade a deti kym sa ponosia takto....

marketka1
22. mar 2010

yukki niečo sa rysuje (mm niečo vybavoval mne sa to síce moc zatiaľ nepozdáva) ale ja hľadám ďalej. Niečo som našla len čakám na spätné info.potrebujeme sa prispôsobiť Martinovi. Ale týždeň to istí a už sa teším na pohodu klídek tabáček 😀 😀 😀

najjulinka
autor
22. mar 2010

Lucka pred chvilou Linde "Linda krasna si, krasna si" a pritom linda leží na jej kolenach a Lucka jej hladka vlasy... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

magimary
22. mar 2010

tuleňka, chceš sa pridať k "súkromníkom" 😉 😅 ?

martina_maxian
22. mar 2010

ahojteeee.... baby to je des s tými súdmi,,, držím veľmi palce magi aj yukki, nech to máte čím skôr... Magi a aj ja chcem k súkromníkom prosím.. 🙂 my teraz keď je takto pekne chodíme vonku aj doobeda aj poobede... No a kočík som síce kúpila,,, ale asi pre môj dobrý pocti... Deti radšej sadnú na odrážadlá /motorky/, ako do kočíka.... 🙂 🙂
mňa z mojich detí dnes skoro porazilo,.,.., ☹ ☹

tulenka
22. mar 2010

Yukki, cau, mládatá sa majú fajn, konecne sú poriadne vyvenčené, keď je tak pekne vonku.Dnes idem na rodičko, tak som zvedavá, čo povie p.učiteľka na tie divoké diktáty.
Magi, môžeš, síce nestíham veľmi písať ani sem,ale však nakuknem 😉

yukki
22. mar 2010

A čo sa Vám prihodilo Maťamax?

cairka
22. mar 2010

tuleňka, toľko nepracuj 😉
vidíš mati, to je fakt, že veve väčšinou nechodí/la peši, ale bud bicykel abo motorka. a čo sa stalo?

martina_maxian
22. mar 2010

yukki no z večere nám ostali nejaké penne cestoviny uvarené,, tak som ich ráno dala do koša,,, deti to samozrejme videli,,, a za minútu, čo som sa na nich nepozerala,, tak oni do toho koša, a vyberali tie cestoviny a jedli,,,, 😖 😖 😖 Mne až zle prišlo, keď som to videla,,, Ja už neviem, či im to tak málo dávam jesť, či sú to také hladné, alebo čo... neviem, asi som zlá matka... alebo čo.. ☹ ☹ ☹ ☹

yukki
22. mar 2010

Maťa Ty nevieš že sa oveľa viac cení to čo si ulovia sami?! Takého ešte bude.....radšej nejdem spomínať čo mne kika všetko ponachádzala a jedla, keď ja tu kŕmim ešte psy mačky kury 😉

tulenka
22. mar 2010

Mata, to muselo byť dobré 🙂 Chúďatká hladné. Ale neboj, aj náš synovec jedol napr. koláč z mačacej misky. 🙂
Cairka, Veď až toľko nepracujem 😉

magimary
22. mar 2010

tak, tuleňka a matimaxi, ste tam 🙂 a ste vítané! 😉
a čo teda, mati, čo sa stalo? 😕

magimary
22. mar 2010

mati, netráp sa tým... 😉
deti si pochutnali, boli rady, že sú také samostatné (o to viac im chutilo)... 😉 aj keď z nášho pohľadu to môže pôsobiť negustiózne 😅 kedysi (pradávno) sa jedlo úplne inak a vidíš sme tu... 😉
akurát si nabudúce dáš pozor na smetný kôš (ja striehnem na ten náš, ako mačka na myš...lebo šuhajko sa v ňom rád hrá 😝 🙄 😅 )... to je všetko...
s materstvom -dobrým, či zlým- to nijako nesúvisí...
deti sú skrátka šikovné... 🙂
a od hladu by neumreli...
ber to ako pozitívum...

PS: moja neterka (keď sme ju ešte varovali s mojou maminou) zbierala všetko, čo našla na zemi a dávala do úst (=rozumej zjedla)... a takto pojedla aj muchy, aj mravce...skrátka všetko, čo sme nestihli objaviť na zemi ešte pred ňou... a to sme sa fakt snažili mať všade úplne čistučko, no muchám nezabrániš lietať, rovnako ako mravcom loziť... 😅 😀

magimary
22. mar 2010

a najmä:

Epigenetici tiež prišli na to, že láskavé zaobchádzanie s dieťaťom a mláďaťom významne ovplyvňuje jeho genetické predispozície v psychickej oblasti. Pri porovnávaní zvierat hladkaných a nehladkaných sa objavili veľké rozdiely v psychickej vyrovnanosti, schopnostiach, inteligencii ale čo je dôležité i na epigenetickej úrovni.
Stresové hormóny u nehladkaných potkanov ovplyvnili DNA zvierat natoľko, že bol vypnutý dôležitý gén.
Porovnávaná bola tiež DNA samovrahov, ktorí boli v detstve týraní. Na rozdiel od svojich rovesníkov mali epigenetickú informáciu zmenenú tak, že boli aktivované gény, ktoré zvýšili u nich riziko samovraždy.

Genóm sa dá ovplyvniť i vo vyššom veku. Najvhodnejšou výskumnou vzorkou boli pre vedcov jednovaječné dvojčatá. Tie, ktoré žili spolu alebo sa často stretali a mali rovnaké obyčaje a stravovacie návyky, mali aj aktivované rovnaké gény a ich DNA boli takmer totožné.
Dvojčatá, ktoré spolu netrávili toľko času, bývali na rôznych miestach a mali rozdielne zvyky sa dokonca na seba i menej podobali. Pri skúmaní ich DNA vedci zistili oveľa viac rozdielov. Tieto rozdiely v genetickej informácii spôsobili oni sami.

Čo z toho vyplýva pre náhradné rodičovstvo?

Náhradní rodičia vedia a na vlastné oči vidia, ako sa vplyvom láskavej starostlivosti ich deti menia. Z tichých nab.jpga utiahnutých detí sa stávajú veselí nezbedníci, z agresívnych a ukričaných zlostníkov príjemní spoločníci.
Mnohí náhradní rodičia často počúvajú „ako sa ten váš malý/malá na vás podobá". Podoba vonkajšia je ale iba odrazom podoby vnútornej. Rovnaké stravovacie návyky, rovnaké prostredie, obyčaje, stereotypy... Malé veci, ktoré robia veľké zmeny.

Tie zmeny, ktoré im do života priniesli ich nový rodičia sa zapísali do ich génov.

Čítajte viac: http://nataliablahova.blog.sme.sk/c/223496/Zapn...

------
konečne "niečo" odbornejšie, čo potvrdzuje môj (naivný?) optimizmus v to, že v NRS (a nielen) neplatí genetiaka vs. výchova 70:50 a viac..., nech by si albín škoviera vravel, čo chcel...

najjulinka
autor
22. mar 2010

Mati Lucinka je velmi zlý papkáč, ale šupy z cibule zasadne z koša ochutnať musí 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

ralanka
22. mar 2010

ahojte 🙂
huráááá tak my už máme po predosvojiteľskom súde trvalo to 25 minút a bolo po všetkom ešte sa na nás milo usmiala a povedala že mám pekný darček k narodeninám a v septembri si môžeme podať návrh na osvojenie 🙂 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

magimary
22. mar 2010

ralanka, supeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😵 eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer!!!
blahoželám!!! 😵 😵 😵

saskah7
22. mar 2010

ralanka, pridavam sa ku gratulaciam... 🙂
Mary... preco vlastne nemozes zobrat dalsie dietatko a cakat, kym T.nebude "naporiadku"? ved mozes ako dalsi uvazok, nie?

lenkove
22. mar 2010

ralanka

super!!!! blahozelame!

saskah7
22. mar 2010

a Natia... ked sa tu objavis... si spominala, ze ked sa nieco podari, tak uz nebudes profi... prezrad, co sa deje? budes uz mat pestunskeho opustenceka? ci co?

ralanka
22. mar 2010

dakujeme pekne všetkým 😵 😵

dioliana1
22. mar 2010

ralanka aj ja gratulujem 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
22. mar 2010

ralanka blahoželám...

saskah no asi nerataju s mary na uvazok na 2 deti v domove.... takže jej nedaju skor....

tak dnes poobede sme vybehli ešte raz do lekarne , koli Vaškovemu mliečku, ktoré furt na objednavku je a nikdy nemaju na sklade.... a cestou sme sa zastavili v LIDLi a ja neviem čo je dnes vo vzduchu, ale aj v lekarni a aj v obchode sa nejak ludom páčilo ako Lucka rozpráva... (pre cairku: v lekarni sa najprv spýtali na vek detí a potom Lucku vychválili 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 )... 😵 😵 😵 Zjavne jej nai to zakusnutie do jazyka z oboch strán neubrala na chcení kecať 😀 😀 😀 😀 No čo.. ukecaná po mame.... 🤐 🤐 🤐 😅 😅 😅 😅 😅

najjulinka
autor
22. mar 2010

Tak 2 fusaky vyprate a vyvesene... Už je po zime som skonštatovala 😀 😉

dioliana1
22. mar 2010

i ja zimné bundy a kombinézy poprala 😀 😀 😀 😀 na odloženie...

maznacik007
22. mar 2010

ralanka gratulujem to je uzasne... tolko ste cakali a dockali ste sa... tak toto je hadam odmena za take dlhe cakanie.. ze to ide hladko... len tak dalej...

cairka
22. mar 2010

juli, no niektorým sa to možno zdá úžasné, ale mne proste nepríde nič také výnimočné, že takmer trojročná baba rapoce jak verklik 😉

cairka
22. mar 2010

ralanka, gratulujem 😵

marketka1
22. mar 2010

ralanka gratulujem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre