Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dioliana1
14. okt 2010

Ja ešte k profíčatkám, ak je dieťa choré na lieky a zdravotné pomôcky priplácať naviac, lebo potom nezostáva napríklad na stravu alebo hygienické potreby a oblečenie, vid tie moje ...N a F taký chorí neboli 😔 a preplácať dopravu autom bez ohladu či má poistku alebo nie...a v plnej sume nákladou na dopravu, nielen výšku cestovného autobusom...

magimary
14. okt 2010

@najjulinka, idem pridať 😉
samozrejme maxi-súhlas 😉

mexx
14. okt 2010

Mary, uplne mi vysumelo, a to som hlavne chcela, no ked spominas tu superviziu... 😉 Tam spominali baby tu "vonkajsiu pomoc" od nejakych dobrovolnikov alebo podobne, ked potrebujes s dietatom nejako pomoct, a nemas sa na koho obratit. Viem, ze to spominali viacere...
A potom, podla mna pre dieta velmi dolezita vec - ak je profirodic na dovolenke (ktoru naozaj potrebuje, cize naozaj to dieta musi dat niekam mimo), tak umoznit umiestnit dieta v inej profirodine (najlepsie k takej, ktora o nom vie co najviac, pripadne je v castom kontakte, aby neslo k uplne cudzim ludom), pripadne (ak si profirodic vlastne len fiktivne vybera dovolenku) moct dieta dat zatial niekomu z rodiny. Ved vies, ako to myslim... 😉 Jasne, ze ak nie je ina moznost, ze sa dieta neda dat niekomu z rodiny a aktualne nemoze ani ziadna "spriatelena" profirodina, tak do domova...ale aby to proste nebola nutnost. 🙂
A k tej dovolenke mi napadlo - ak si ju z nejakeho dovodu profirodic nevyberie (ako trebars my dve minuly rok, ked nebol ziadny dovod), tak nenutit ju potom vybrat alebo nechat prepadnut, ale preplatit, tak ako je to napisane v zakone. 🙄

magimary
14. okt 2010

@dioliana1 , toto je dané už teraz (s liekmi a špecipomôckami) 😉
ide o to, ako sa k tomu decák postaví 🙄 😠

a, k autu...to je tiež dané určitými pravidlami, bežnými pri všetkých "pracovných cestách" v rôznych zamestnaniach...
aj keď aj tu sú kreativni riaditelia viac, ako by mali (v niektorých prípadoch 🙄 )...

magimary
14. okt 2010

@mexx , 😉
mám 😉 😎
a ďakujem!

mexx
14. okt 2010

Veru, aj Juliin napad sa mi pozdava, s tymi kategoriami. Resp. aby sme mali moznost vyjadrit sa, ci nam to dieta vekovo vyhovuje. To tusim spominali aj kolegyne. Ked raz chcem male deti a babatka, lebo s nimi to viem najlepsie, aby mi nenutili skolakov a pubertakov...a naopak. 😉

mata2
14. okt 2010

ja viem magi,ze to poznas... 😔
nam nedavno "zomrel" favorit,tak teraz riesime dalsi "crep"...pozerala som ceny väcsich aut,ojazdenych..ale je to nad nase financne moznosti 😝 ..takze zas to odbijeme len 5.miestnou starou skodovicou a sme tam kde sme aj boli...

dioliana1
14. okt 2010

@mexx aj mne sa ten najulinkin návrh pozdáva, ja by tiež najradšej len mimčá čo by neboli dlhšie ako pol roka... 😉

najjulinka
autor
14. okt 2010

akože ale tak realne tu špeifikaciu.. ja by som sice najradšej uuuplne mimča,a le je fakt, že uplne na objednavku nedodavaju deti, takže si myslim, že tie kategorie +/- asi takto by to bolo naj.. .je to male dieťatko, potom školkar, mladši školský vek - I.stupeň ZŠ, začiatočná puberta - II.stupen ZŠ, stredoškoláci ... lebo je jasne, že uplne presne sa dieťa objednať nedá..... mne takto tie kategorie pridu logické........ 😉

mexx
14. okt 2010

No ako sa zrazu vedia ti profici rozrecnit... 😅 😀 😉 Mary, aj nabuduce nadhod nejaku takuto temu, nech to zije. 😀 😉

Este takato vec - profirodic by mal mat moznost vyjadrit sa k buducim nahradnym rodicom. Nemusia to byt nejake hlboke psychologicke posudky, ale myslim, ze ak buduci rodicia navstevuju profirodinu pocas interakcii, profirodic si moze vsimnut vela veci. Moze potom nejako vseobecne pochvalit alebo podotknut niektore veci, ktore sa mu nepozdavaju. Urcite by sa nemal do tohot miesat stylom "Nezverte Jozka tymto rodicom, lebo mne sa nepaci ich dom a ten chlap ma zly uces a zena otrasny vkus na saty", nema posudzovat nejak ich zivot alebo styl vychovy... 😅 Skor myslim na tie negativne veci, ktore mozno z toho oficialneho pohladu moc nevidno a v beznom prejave sa skor ukazu. Aby sa potom neodohravali potom kauzy ako sledujeme v poslednej dobe (vid u Mary)... 😔 A ak profirodic pride s nejakou relevantnou informaciou, aby sa na to bral ohlad a nejako sa to "presetrilo", v zaujme dietata. 😕

magimary
14. okt 2010

@mata2 , no "super"... 🙄 😠 😖

magimary
14. okt 2010

@mexx , veru, ako v parlamente... 😅 😀
a poznámočku kopírujem a píšem 😉
Ď.

najjulinka
autor
14. okt 2010

inak ešte zo špecifikacie by bola vynimka v pripade surodencov, ak je profi ochotný (!!!) prijať..

magimary
14. okt 2010

@najjulinka , pripíšem dôležitú poznámočku 😉

yukki
14. okt 2010

Mexx, s tým 17.31...mne je to už teda teraz jedno, ale ak by toto bolo bývalo uzákonené a nejako vážne brané pred pár mesiacmi tak ani ja nemám to druhé dieťa ktoré mám...... 😒 😕 🤐 🤐

mexx
14. okt 2010

Yukki... 😕 Hm...no z tohto pohladu asi potom nic moc. 😨 😔

najjulinka
autor
14. okt 2010

A ešte by sa zišlo nejak dovolenky PR vyriešiť...... 😅

cairka
14. okt 2010

ja už som tiež za vodou, ale neviem, ako by dopadlo keby mali profi dávať posudok na mňa... podľa mňa sú náhradní rodičia dosť prelustrovaní počas prípravy a profirodič môže byť vo vzťahu k profidieťaťu neobjektívny a nebolo by dobre aby bol taký pán, že môže určovať, komu dieťa dá a komu nie 😒

najjulinka
autor
14. okt 2010

ja zas poznam opačný pripad.. profi vravela čosi.. .bola za zaujatu.. .dieťa sa z adopcie vratilo do decaku................ ☹

najjulinka
autor
14. okt 2010

rozhodne nemal by mať profi právo veta... ale kao poradný hlas možno...... možno ale niekde v decaku to aj tak funguje........ toto ťažko uzakoniť.. lebo ani jedno , ani druhe nie je koscher... .stale je to o tom kto tým profi je.......

zuzubabo
14. okt 2010

ja zdielam názor s cairkou, naozaj by skôr hrozila neobjektivita 😒

dioliana1
14. okt 2010

no myslím že profi presne vie čo dieťa potrebuje a čo sa mu na nových rodičoch nepáči alebo nesedí by mali aspon v dd vypočuť a preveriť

zuzubabo
14. okt 2010

a ani profi rodič nie je dokonalý...

najjulinka
autor
14. okt 2010

no asi lepšie: profi by mal povedať do akej rodiny by sa dieťa hodilo - resp. decak pri decakovskych detoch. .vopred..... a taku rodinu by hladali urady.. a neposlali nahodne podla poradia ako vyjde!!!! toto by možno bolo lepšie....

cairka
14. okt 2010

potom nech náhradní rodičia dávajú posudok decáku na profi, ako sú spokojní s ich prácou, v akom stave je dieťa a či sú pre DeD prínosom, alebo šíria zlé meno 😝 😝

mexx
14. okt 2010

Suhlasim s poslednym Juliinym vyjadrenim... 😉
A ten nazor profirodica - urcite by nemal mat pravo veta, ani neobjektivne posudzovat buducich rodicov. Len v tych uplne najspecifickejsich pripadoch aby sa mohol vyjadrit (ako napriklad Mary ohladne A.) - inak by to bolo asi komplikovane. Ale v tych extremoch aby sa bral ohlad...

mexx
14. okt 2010

Aj Cairka hovori dobre, ale v podstate to je v zaujme kazdeho domova, aby mal prehlad o tom, ako profi ziju a ako sa staraju. U nas zatial boli len na jednej navsteve a zrejme im staci nase prerozpravanie na schodzi o tom, ako aktualne zijeme a ako sa detom dari. Ale poznam aj domov, kde su profi s vedenim v uzsom kontakte, a stretavaju sa asi kazde dva tyzdne - oni chodia raz do mesiaca na schodzu, riaditelka raz do mesiaca k nim domov.

dioliana1
14. okt 2010

@mexx ide o to že nikto nie je dokonalý, keby profi K. od cairky rozhodli že nie...tak ju nemá...ak by mal profi právo veta...

dioliana1
14. okt 2010

@mexx u nas taky tak... 😀

cairka
14. okt 2010

áno, najjuli, toto o 19:14 by bolo najlepšie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre