Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mata2
6. júl 2009

a aka bola akontacia a kolko budete mesacne platit?

najjulinka
autor
6. júl 2009

maju aj s 0% akontaciou, ale ono su tie akcie také, že nech to človek preratava akokolvek , tak +/- 1€ 😀 S nulovou akontáciou by nás jedna splátka s poistným vyšla o 1€ viac.
Prvú splatku pri pravzatí vozidla dávame 45% (viac sa nedá pri tej akcii čo sme brali, že nam dali zlavu 2400 €) a jedna splátka aj s poistným bez nejakého drobáku bude 14000 Sk... Proste moj plat aj s mojim stravným... Druhý plat bude na všetko ostatné - byt , strava, nafta, rezerva... Chceli sme radsej viac dat na začiatku a potom menšie splatky, ale takto to vyšlo najlepšie... Aj tak na viac ako 50% ceny by sme asi na začiatok nenaškrabali... Aj tak si požičiavame, lebo máme na terminovanych vkladoch peniaze a škoda by bolo prist o urok...

cairka
6. júl 2009

ahojte.
my sme dnes doobedu iba doma, trocha sme si to tu uhodili, lebo už to vyzeralo ako na smetisku 😅 celý týždeň som odkladala upratovanie, že upraceme cez víkend a cez víkend sme sa flákali 😝 keby dnes ráno došla nejaká neohlásená návštevy zo sociálky, tak neviem, ako by to dopadlo 😝 ešteže u nás sa hlásia aspoň 3 dni dopredu 😀
ja teraz idem variť obedík a veve kuká/počúva/tancuje pri DVD - máme také české pesničky pre deti s cvičením.

pimpa
6. júl 2009

Ahojte,
my sme uz konecne doma, rano som bola v poradni pre deti, no ale vela ludi tam dnes bolo, brrr
a potom som sla patka prihlasit na kurz plavania babetiek, zajtra nam zacina, zaplatili sme si 5 hodin, tak sa tesim ako blcha. Patko cele dobbedie v manduce, som ho tam dala rovno holeho len s plienkou a siltovkou a natrela som ho kremom proti spaleniu, inak uz zacina riadne pripekat 😉

magimary
6. júl 2009

všetko najlepšie Paťkovi k meninám!!! 😵
jeho meno v kalendári znamená moje narodenie (pre 31 rokmi 😅 ) 😉

pimpa
6. júl 2009

jeeeej dakujeme, a aj tebe magi zelame vsetko naj a nech ti tvoje slniecka robia stale radost 🙂

pimpa
6. júl 2009

tak som myslela, ze ked Patkovi uz tiahne na 6.mesiac, zeby mal uz ochutnat aj nieco zo stravy dospelych. nemate niekto tabulku ako zacat s prikrmami? U nas v detskej poradni je na to strasne malo casu 😒

yukki
6. júl 2009

Magi, všetko najlepšie, aby Ti detičky a manžel len radosť robili a aby si stále mohla robiť MAMU krpcom, ktorí o tú svoju "prišli"!

najjulinka
autor
6. júl 2009

pimpa mne dost vela ludi vravelo, že začať s mrkvou... Ale ja mam nejak vlastnu hlavu a začala som u domči s kašou... NEMALI SME ŽIADEN PROBLEM, hned papala akokeby od vždy také jedla... 😉 Najlepšie začať kašou bez príchutí... Nestle alebo Nutrilon maju myslim ryžové - žiadna iná prichuť nie je... Je na nej pisane, že od 4.mesiaca 😉
Dnes sme na kompletku hned rano sprchovali Mareka... Po poobednajsom spanku išla pod sprchu Marketka... A hned za nou aj Lucinka... Dominika to nemala ani raz na kompletku.. Ale za to 3x dnes 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mixka
6. júl 2009

ahojte 🙂

pimpa, ja som zacinala tak ako sa ma po 3 dnoch. prve 3 dni mrkvicka, dalsie 3 dni zemiacik + mrkvicka a postupne zase dalsie veci a vzdy nove skusat len jedno a 3 dni, ci nie je alergia 🙂

mata2
6. júl 2009

http://www.cas.sk/clanok/123067/video-kamera-za... 🙄 🙄 🙄 preco ja musim vzdy na volaku somarinu natrafit....

magi,vsetko naj k narodkam 😵 😵 😵

mixka
6. júl 2009

mati 😀 😀 😀 😀 😀 😀

magi, vsetko naj naj 😉

adrianamickova
6. júl 2009

magi,blahoželáám
mata.... 😀 😀 😀
pimpa,plávanie s malým super,aj ja som chodila s mojimi,určite sa vám bude vo vodičke páčiť 🙂

yukki
6. júl 2009

už tri hodiny prší a búrkuje. Idem sa vytrepať na pôjd že aspoň roztiahnem mokrý stan a kus sa Kika zabaví lebo mi do večera aj rohy z nej narastú.
Aďa čau!

zicon
6. júl 2009

Vcera sme mali super den na T-com plazi, mali sa vyhral a kofolka sa zmenila na uhlik. V piesku sa vyhral jedna radost.

Nuz co ty co ste z BA nedali by sme si stretko tam v Sobotu??

Inac som sa ani nepochvalil mali uz 2 mesiace bicikluje bez pomocnych koliesok.

dioliana1
6. júl 2009

magi všetko naj.... 😉

zicon
6. júl 2009

magi aj ja prajem vsetko naj.

najjulinka
autor
6. júl 2009

u nas začalo len pred chvilou pršať... fajne.. aspon trošku sa schladí ... a prach zmyje...

yukki
6. júl 2009

Zicon a kedy mal Kubko tri roky?
Ináč u nás padá furt a furt a furt rovnako husto. Na rok zasejem ryžu a ne grule.

najjulinka
autor
6. júl 2009

no som zvedava kedy my lucku naučíme bicyklovať.. .resp. kedy dorastie na bicykel vobec... ešte aj teraz su jej dajaké odražadla velké 😀 😀 😀

zicon
6. júl 2009

17 juna

najjulinka
autor
6. júl 2009

Tak práve Lucinka dačo spravila... Nemala to od koho obkukať... Proste gény... Našla špinu na koberci... Tak ju zdvihla... No cipana aká čistotná... A naraz nadvihla koberec a šup ju pod koberec 😨 🤐 😨 🤐 😨 🤐 😨 🤐 😨

janivonbenji
6. júl 2009

oslávencom patkovi a magi želám veľa zdravia, spokojnosti a radosti zo života a tiež, čo najviac slnečných dní 🙂

pimpa,
ja som začínala mrkvou ( klasika ), ale po 2-och dňoch som to vzdala a dala som mu zemiakovú kašu - zemiaky vymiešané s umelým mliekom a až potom som mu do toho začala pridávať postupne inú zeleninu - čo 3 dni tak jeden druh - pomáhala som si radami z časopisu mama a ja - práve vtedy vydali špeciálnu prílohu o výžive, príkrmoch a pod. a tu som fakt využila, ale posurfuj po nete a sama si zhodnoť + uvidíš, čo na to paťko
🙂 a pozor - nezačínaj sladkými vecami ( ovocie ), lebo potom môže nastať problém, že ti nebude chcieť zeleninu ...veľa trpezlivosti 😉

rita55
6. júl 2009

Patkovi a Mary vsetko najlepsie 🙂 Ja som dnes bola pri malej pekne som ju nakrmila az 50ml 🙂 je to papajko 🙂 a v stredu mam prist,ze budem kupat 😨

mata2
6. júl 2009

rita,hod aspom na chvilu foto malinkej 😨

adrianamickova
6. júl 2009

čau,Zuzi....aj nám prší stále

rita55
6. júl 2009

mata nemam,lebo sestricka furt kruzila okolo mna ako sup 🙂 davala mi prednasku co ako 🙂

cairka
6. júl 2009

jéj rita, to je super 😵 na koľko ťa pustia za malou, len na chvíľku, či dosť dlho?

zicon, kubko je šikovný, aj vaneska otravuje, že chce dole kolieska, ale pre mňa je to pohodlnejšie takto 😝

yukki
6. júl 2009

Rita, a aká je? veľká, malá? Tmavá? Ešte dačo napíš...prosím!
Kika sa v roku a pol postavila na nohy, tak s bicyklovaním bez koliesok to nejdem zatiaľ siliť. Sama si ich dolu nepýta a zdá sa, že sa dosť aj bojí ísť rýchlo...zatiaľ.
Dnes tak stisla kocúra že sa pos..l. A psa som zachraňovala čo mu vŕtala v oku ako sebe v nose. Ona tie zvery utýra 😒 😖

najjulinka
autor
6. júl 2009

Ja Lucku k zverom nepúšťam... Si netrúfnem... 🤐

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre