Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

enya00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
enya00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcelarefat
22. máj 2015

@enya00 To je strasne len citat! Boze nieco rob lebo ked sa nieco stane, tak si to budes vycitat do konca zivota. ☹ Kolko zien nemoze mat vlastne dietatko a ona ma tolko. My tu cakame kedy bude niake volne k adopcii a taka ktora otehotnie ked sa len trenirky okolo nej obsuchnu, tak si to nevazi! Ja by som pri nej malu nenechala ani sekundu. Urcite kontaktuj socialku - poradia ti co dalej.

enya00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcelarefat
22. máj 2015

@enya00 cez vikend urcite nie. Ked je pri malej brat tak je dobre, ale v pondelok hned bez na socialku. Drzim ti palceky nech vsetko dobre dopadne, a hlavne malinka ostane pri milujucej rodine- pri vas. Ta jej matka ak sa da este tak nazvat sa urcite nezmeni uz nikdy. Ved ked ma tolko deti a vobec sa o ne nezaujima, tak co je to za cloveka.
Neboj urcite to dokazes vsetko vybavit, drzim palce. Ale hlavne sa musite dohodnut kto si malu bude chciet osvojit. Nesmie chodit hore dole, chuda potrebuje stabilnu, milujucu rodinu. Nech vam boh pomaha.

enya00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
enya00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata2
25. máj 2015

@enya00 ahoj,urcite skoc aj u vas na socialku,vo vasom okrese,je dobre aby vedeli ze mas o dieta zaujem,oni uz budu kontaktovat aj tu socialku v okrese kde zije matka dietata...a hned jak vysetria ze o dieta nema najblizsia rodina zaujem,mali by ta kontaktovat...

marcelarefat
25. máj 2015

@enya00 NO ONO SA VZDY SKUSA NAJPRV DIETATKO UMIESTNIT K NAJBLIZSSEJ RODINE. URCITE SA POINFORMUJ NA SOCIALKE , ZE CO MAS ROBIT , ZE MAS VAZNY ZAUJEM O MALINKU. A ,ZE AK BY SA STARY RODICIA NEUJALI , ZE TY BY SI MALA ZAUJEM. MUSIA O TEBE VEDIET, ZE TA MOZU KONTAKTOVAT. dRZIM PALCEKY , NECH SA TO COSKORO VYRIESI. DAJ VEDIET

enya00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
enya00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata2
25. máj 2015

@enya00 bez rozhodnutia sudu ju nemozu vziat...
ak pocas setrenia u matky zistili nedostatky,ktore by mohli malu ohrozit,predpokladam ze este dnes poziadaju sud o vydanie predbezneho opatrenia a uz zajtra by mohli malu zobrat....otazne je kam mala pojde....
v tom navrhu na predbezko musia uviest,co s malou....neda sa ti este teraz informovat u nich,ako dopadlo setrenie?

cairka
25. máj 2015

@enya00 , aj sociálka musí podať návrh na súd a až potom môžu zobrať. Ak bola aj pri ich návšteve opitá, tak najskôr podajú návrh na predbežné opatrenie do 24 hodín.

cairka
25. máj 2015

Ups, kým som dopísala už tu je odpoveď 😀

enya00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tslobik
28. máj 2015

Ahojte, mám otázočku......dá sa ešte domov požiadať len o jedno dieťa - bábätko? Alebo to už toho času nie je možné a profi rodič. sa dá vykonávať len s minim. dvomi až tromi deťmi? Ďakujem za odpovede.

martinkabe
8. jún 2015

Ahojte, s manželom uvažujeme o osvojení dieťatka. Ako dlho sa čaká na dieťatko? Vôbec neviem, čo sa ako prvé pýtať, tie, čo si osvojením prešli, prosím, dali by ste mi nejaké info? (Úsvmev ako dar a jeho kurz Príde poznám) ide mi skôr o také postrehy ako to prebiehalo v reálnom živote. Vďaka

yukki
8. jún 2015

@martinkabe no najprv tá príprava-niekto to stihol za pár týždňov, druhým sa to naťahovalo aj viac ako pol roka....potom zapísanie do zoznamu žiadateľov, a odvtedy reálne čakáš na dieťa. A zasa-niekto hneď v ten deň, kedy bol zapísaný (resp.sa vzdal na mieste odvolania a v tej chvíli bol zapísaný) si dieťatko podľa svojich predstáv vybral a už o nejaký týždeň dva ho aj prvýkrát videl........ ďalší čakajú na dieťa podľa svojich predstáv roky. Čiže žiadna predpokladaná doba....asi..neexistuje, celá závisí od Vašich požiadaviek na vek, zdravotný stav a etnikum dieťatka. No a potom, po povinných 3 interakciách to zasa môže byť veľmi rozdielna doba kým budete mať dieťa doma lebo........jeden riaditeľ dá dieťa na "hosťovský"pobyt aj bez rozhodnutia súdov, iný riaditeľ v zásade toto neurobí a čaká, kým prebehne súd a vy počas tej doby vidíte dieťa len na návštevách v DD alebo v profi.....súdy môžu prebehnúť rýchlo, súdy Vám môžu odsúhlasiť predbežné opatrenie-a tiež nemusia, môžu prebehnúť do dvoch troch mesiacov-ale tiež nemusia, môže sa to ťahať v extrémynych prípadoch aj ....aj rok že vraj už sa stalo, no. Takže to sa nijako nedá odhadnúť tá doba.....

matkaasebko
5. júl 2015

Baby hlavne profi aj neprofi...radte...od zajtra k nam idu na prazdniny surodenci mojich profi bab (oni su stale v ded a idu k nam na striedacku po jednom) maju 10,13 r. A ja teraz neviem ci mi maju tykat alebo vykat...ci mi hovorit menom alebo teta alebo teta mata (ich sestry ma volaju mama) ...ja by som bola rada keby mi potykali ale zas v ramci nejakeho respektu by bolo asi lepsie vykanie ci?

dioliana1
6. júl 2015

@matkaasebko vykať a teta, je jedno ako ti hovoria deti, ktoré máš doma, pre ne si mama, pre ostatné teta...aspoň ja by to tak riešila, aj moje kolegyne to tak riešia ...

lubiduch
9. júl 2015

Nasla by sa tu nejaka mamina ktora ma osvojene/v pestunstve ci ako profimama u seba romske deticky a bola by ochotna si so mnou vymenit par IP?

Dakujem 🙂

cairka
10. júl 2015

@lubiduch , kľudne napíš 🙂

dioliana1
10. júl 2015

@lubiduch kludne aj mne 😉

enka111
12. júl 2015

Ahojte. Je tu niekto, kto má v pestúnskej starostlivosti ŤZP dieťa a bol by ochotný mi poradiť cez IP? veľmi by mi to pomohlo. Ďakujem

najjulinka
autor
12. júl 2015
santamonica
22. júl 2015

dievcata , zdravim, chcem sa vas opytat ohladom pestunskej starostlivosti, chceme si vziat dievcatko, je malicke, cca 1 rok, ma iba mamu, ktora sa uz o vsetky starsie deti prestala zaujimat a o malicku sa zaujima cim dalej tym menej 😖 , takze ak sa prestane uplne, chceli by sme si ju adoptovat pripadne.....mam problem s tym, ako mam malu ucit aby nas oslovovala....nemam dobry pocit z toho, ze teta a ujo, viem, ze mamu ma, ale mate niekto skusenosti s takymito malinkymi detmi, ze ako to je? vadilo by to moc, keby ma volala mama tiez a casom by pochopila, ze ma maminy dve, jednu bio a jednu mna? viete co myslim....dakujem za pomoc 😨

cairka
22. júl 2015

@santamonica , samozrejme mamka a ocko 😉 keď podrastie, tak Mama tvoje meno a mama meno bio...Ak kontakt neprestane. My kontakt nemáme, takže bola najprv "teta, čo si sa jej narodila z bruška", potom biomama, potom som sa snažila aby používala Mama Iveta, ale sama začala používať samotné "Iveta" 😅 ale nikdy ju nevidela, tak asi za to jej nejde cez pusu to mama...má 9 rokov

magimary
22. júl 2015

@santamonica my sme to s našim pestudrobcom (6,5r.) vyriešili tak, že ja som "Maminka (Majka)" a jeho biolka je "Mama Barbara", vie v tom normálne korčuľovať, jasne rozlišuje, kto je kto (s mamou sa síce nestretáva, ale ona mu pravidelne píše)...mne hovorí len "maminka", ale keď vysvetľuje iným, že má aj inú mamu, tak povie aj s menom (maminka majka), biomamu stále oslovuje mama+meno (mama barbara).

ttakéto maličké decuľko, aké si plánujete vziať ti začne automaticky a spontánne hovoriť mama/mamina, netreba ho to nijako špeciálne učiť /akurát, keď nemáš iné deti, tak v bežnej reči to používať: "poď, maminka ťa prebalí" apod./, neskôr samo pochopí rozdiel medzi dvoma mamami 😉

santamonica
23. júl 2015

@cairka
@magimary dakujem pekne 🙂

katkakovac
3. aug 2015

Mamičky chcem vás poprosiť o radu. V rodine sa nám vyskytol prípad, kde bolo v zahraničí odobrané dieťa rodičom a úrady im ho odmietajú vrátiť. Boli sme oslovení, že by sme si dieťa mohli osvojiť, s čím sme súhlasili. Zaujímalo by ma ako to prebieha. Nájde sa tu niekto, kto má podobnú skúsenosť? Vraj prídu zo soociálky obzrieť náš dom, zistia si situáciu a pošlú posudok do zahraničia. Čo bude ďalej to netuším. ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre