Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
7. júl 2009

nové zemiaky... a bravčové.. .ale pekne sa uvarilo - úplne do mäkka... proste slaninka na kocky, šup na to cibulu pokrajanu, na to bravčove na kocky , ovegetiť, opaprikovať... Podliať vodou... a je to... občas to podbyjem smotanou... alebo už sme 2x hodili do toho kocku syra a bola to taká syrová omáčka z tej šťavy... ale dnes čisté, ničím nepodbité... 😉 😀 ale nejak sa fajne mäsko uvarilo...

magimary
7. júl 2009

aj Zajkovi už prešli zelené sople!
a to ich mal v dd od narodenia... 😉

najjulinka
autor
7. júl 2009

paštiky su uuuplne naj z tých humusov... ale u nas napr. sa ponukali aj brigády do ryby... a to musí byť tiež riadny humus... som to odmietla bez mihnutia oka za svojich študentských čias....

mixka
7. júl 2009

ja mam averziu na parky, mam pocit, ze je tam nieco strasne pomlete 😀

macocha
7. júl 2009

Magi zle čítaš. 🙂 Netvrdila som že umývačky, ale že saponáty. Záleží od používania - či v umývačke, alebo ručnom umývaní.
Ale teda keď v nejakom podniku vidím, ako poháre opláchnu v saponáte a bez oplachovania dajú sušiť, to mi dosť vadí.

mixka
7. júl 2009

a pasteku si dam raz za rok, tak sa utesujem, ze nejem bordel 😀

janivonbenji
7. júl 2009

magi,
radšej nepíš, sme mali dnes jednu na raňajky !!!!! 😒

najjulinka
autor
7. júl 2009

Ja netuším ako dlho boli soplavé naše deti v domove... Ale všetky boli zasoplene ked prišli... Lucku som brala s tým, že býva často chorá... Kika s tým, že určite bude mať dačo s imunitou, lebo večene chorý je... Domča asi na tom bola najlepšie... Sople neboli také výrazné... No a títo dvaja roztierači soplov... bééé prišli... ale rýchlo im to prešlo... ale také fajnové zelené....... 😝

mixka
7. júl 2009

aj ja som doniesla domov obe deti soplave so zelenymi hustymi 😖 a soplave nebyvaju od kedy su tu 😀

janivonbenji
7. júl 2009

juli, ty si "pokušitel" prezležený za profi mamu...takéto chute na večer, hneď by som si dala...ale idem si zobrať asi len melón....slabá náhrada, ale čo už...

najjulinka
autor
7. júl 2009

A inak aby sme nezabudli.. .My sice mame každý den jak vajce vajcu... Ale dnes je 07.07. 😉 a janulkin Kiko má dnes 2 ročky, tak aj ked už nie je Janulkin, tak mu prajem všetko naj.

cairka
7. júl 2009

a ja som veve brala z dd ako že má niečo s imunitou, večne chorá, po zápale pľúc, atopický ekzém ...a je na tom aj po 2apol roku rovnako. teda nie je - ekzému sme sa viac-menej zbavili...za cenu astmy... 😝

magimary
7. júl 2009

mimi, nečítam zle... ani som nereagovala na to, čo si písala Ty, ja som skoštatovala, ako to vidím ja vo všeobecnosti...

o tých paštékach fakt radšej nenapíšem (nemala som to ani v úmysle, preto som anpísala, že ťažko o tom písať... 😝 )

ale, iné som chcela, že fakt často rozmýšľam, prečo toľkí domováčikovia tak neprirodzene chrčia pri dýchani, prečo majú také nevysvetliteľne zelené sople (tisíckrát testované - s negat. výsledkom) a pod. trablle...

najjulinka
autor
7. júl 2009

mary ono nie nadarmo je decko ked sa narodi domka... až potom ide do školky... a aj to tam v školke nie je nonstop... a tam su šupnuté deti akokeby do školky, ale je to nonstop školka... a navyse ked ie je psychika v pohode, tak nie je ani telo v pohode... a ešte navyše do decáku vkuse prijmu čosi nové z terenu.. .ked už nie nove, tak nejaký biorodič príde z toho ťažkého terenu na navštevu za deckom.. .a todecko pekne prenesie všetko z osady rovno na oddelenie... akože ťažko tam čosi.......

cairka
7. júl 2009

mne vysvetľovala mudra, ked som mala pohovor o veve, že to preto, že sú stále v skupine...kým prvý vyzdravie-ochorie posledný a kým ten vyzdravie, tak to zas chytí prvý... u veve to zrejme bolo aj niečo iné...

najjulinka
autor
7. júl 2009

Idem do hajan... Pá... Zajtra držte palce na STK na našu šunku... A pozajtra na gastro s Domčou...

macocha
7. júl 2009

OK, lúčim sa. Musím do zajtra dopísať článok o ťažkých kovoch v rastlinách 😀 a prajem vám veľa zdravia

lienocka235
7. júl 2009

ahojte dievcata... nezabudam na vas.. len mam toho dost vela.. 😝 v robote.. a tak.. no ale makam teraz aby som si mohla potom uzivat dovolenku co mi ine ostava 😀
my pasteku eeeeeeeee /mozno raz za rok/ parky ano ale to si davam velky pozor aby to boli s normalnym obsahom masa.. ale mala ich lubi..

imunita.. no moja nebyva chora.. hoci akurat dva dni kasle.. hlavne rano.. potom cez den nic.. inak jej nic nie je.. tak rozmyslam ci jej dat sirup na kasel.. ale ma to asi z kupania v jazere.. u babky.. 😖 ale ked ona tak rada plava... 😅 najhorsie to bolo po kiahnach.. vtedy chytila co sa mihlo okolo...

kocky.. nebudem ani reagovat.. lebo tolko ste popisali.. ale drzte sa... vsetky... my cakame na telefonat ze si mozeme prist pre to potvrdenie o zapise do zoznamu ziadateľov.. 😉

janivonbenji
7. júl 2009

tiež dobrú noc všetkým...

cairka
7. júl 2009

tak dobrú vám 😔

mixka
7. júl 2009

bru noc a nech vas blchy stipu celu noc 🙂 a pekne sny 🙂

dioliana1
7. júl 2009

Dobru nocku 😵 😵 😵

magimary
7. júl 2009

dobrú! 🙂

janula_nz
8. júl 2009

dobre ranko

juli ty si pamatas ten datum? si si spomenula na moju lasocku? ja som cely den vcera na neho myslela, kde je a a ko sa mi ma ☹ nechodim sem velmi, psychicky som strasne vycerpana, uz aby bol pokoj so vsetkym ale precitam si stale, co napisete

najjulinka
autor
8. júl 2009

Dobre ranko. Lucinka tak deti lubi, nechape, že ich nemože mojať. Včera chcela Mareka postaviť... Velkostou su zhruba dvojičky ako Lucinka... Teraz si Lucinka s Marketkou hádžu kolik (spisovne štipec 😀 )... 😵

magimary
8. júl 2009

dobré ránk 🙂!

jáj, jani...tak všetko najlepšie Kikovi!... máš nejaké správičky o ňom?

ešte k tým zeleným soplom-ja to "medicínsky" chápem, že si to deti navzájom odovzdávajú, že nemajú žiadnu imunitu krátko po narodení (lebo svoju ešte nemajú dovyvýjanú a od matky, keďže neboli kojené, nemajú žiadnu 😖 ) a ešte sú "hodené" do relat. veľkých kolektívov...toto všetko je mi maximálne jasné, ale:
nechápem:
- prečo sú tie sople také husté, a zelené.-skrátka také bakteriálne a nifekčné, keĎ dieťaťu opakovane urobia tisíc výterov a všetky sú negatívne 😕 , nechápem to z logickej stránky...zelené sople= baktéria, infekcia; vs. vírusové, prenášané, kolektívne sople, príp.alerg.=priesvitné, lesklé...
- prečo sú tie deti také chrčavé? akýto má fyziologický podklad? 😕
to sú úvahy, 😅 , ale fakt to už dlhšie v myšlienkach riešim...

mata2
8. júl 2009

ahojte dievcata,
u nas prsi,a trochu sa okosilo 🙄
super sen sa mi snival:ze sme si kupovali novucicku daciu logan 7 miestnu 😵 .tmavomodru 😅 .

cairka
8. júl 2009

dobré ránko.
aj tu prší, ale akurát mi kamoška volala, či neprídeme ku nim...

mati, aj veve mala úžasný sen dnes v noci 😀 neviem, čo sa jej snívalo, ale kričala "maminka, pomoc, slony ma nepustia" 😀 😀 😀 tak držím palce, aby s atebe sen splnil a vaneske nie 😝

mixka
8. júl 2009

dobre rano 🙂

tak laura je uplne cista, nema ziadny flak zo vcera. akurat loziska ekzemu co ma pod kolienkom ma horsie a na krku stale rovnake.

aj u nas prsi 😖

magimary
8. júl 2009

mne sa už dvakrát po sebe snívalo, že sme porodili ďalšie bábo... 😅 😵 😀
ale fakt veľmi živo...
obvykle si sny nepamätám, ale tieto boli veľmi silné...
a,ymslím, že to boli opäť chlapci... 😅 😲 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre