Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

katarinkamt
18. aug 2009

Dakujem, Mexx, keby si tak mala pravdu..........ja by som strasne rada uz chodila po obchodoch a nakupovala, ale manzel si mylsi, ze je to skoro a nesuhlasi s tym..........mne by mozno rychlejsie presiel ten cas...........asi to vyzera, ze len fnukam, ale ved, vsetky ste tym museli prejst, tak snad viete, ako to myslim...

mexx
18. aug 2009

Nam svokra teraz kupovala v Tescu to pyzamkove trojbalenie a stalo tusim 11 € aj nejake centy, sa mi zdalo vela, ale tak ked velmi chcela kupit... 😅 A este taku supravu chcela (teplacky, tricko, ponozky - ale vsetko dost tenke) a to bolo viac ako 15 €, tak som ju odhovorila, ze za tie prachy moze aj poriadne kupit. 😅 Niekedy si pripadam strasne, ked ju odhovaram od takych veci, lebo ona strasne chce nieco kupit, a ja poviem, ze radsej nie. Ale tak nechcem, aby vyhadzovala za nieco prilis vela, ked sa ocividne neoplati. Tak jej vzdy musim vysvetlovat, ze som rada, ze kupuje, ale chceme hlavne take, co nam treba...

katarinkamt
18. aug 2009

Ale ved to je super, ked sa snazi, nie? Len aby to neprehanala..........Aj prilisny zaujem nie je ktovieco........

mexx
18. aug 2009

Katka, no vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody - tazko nakupovat, ked nevies co, kedy a pre koho... 😅 Ale zas na druhej strane, ja som zohnala pracu v domove expresne rychlo, a potom sa uz vsetko velmi rychlo riesilo, takze mi celkom chybal ten pokojny cas, ktory maju maminky predtym, ako pride babatko - vsetko sme chystali v chvate a vela veci uz "za jazdy", a to som si tak tuzobne potom hovorila, ze "Jaaaj, keby som vedela dlhsie predtym, ze k nam maly pride, tak by som sa nachystala lepsie"... 😅 Ale verim, ze ked uz budete vediet, ze k vam nejake dietatko pride, tak to zmaknete s radostou trebars aj za dva dni. 😉

katarinkamt
18. aug 2009

Mexx, myslis, ze mat dopredu nachystanu izbicku je dobry napad? Ja som myslela, ze by sme nachystali postielku , flasticky a podobne, ale na izbu mam pocit, ze je este cas, ve babo bude isto spinkat s nami v izbe...

mexx
18. aug 2009

Kati, je super, ze sa snazi, moja svokra je v tomto zlata (lepsia ako mama)... 😝 😅 Len to je tak - moja mama nakupi malemu vela veci (a castokrat nejde ani o to, ze mu velmi nieco treba alebo ze by to tak strasne chcela kupit, ale skor o tom, ze sa potom moze vsade chvalit alebo stazovat, ze "musela" nieco kupit)... 🙄 No a potom to ide rozoberat pred svokrou, ako ona kupila toto a tamto, a svokra zostane, chuda, cela zaseknuta a mysli si, ze automaticky musi kupovat aj ona. 😨 Tak uteka do obchodu nieco kupit, a najhorsie to vypali vtedy, ked nenatrafi na dobre veci - proste nemaju nieco, co by sa nam hodilo alebo by sme potrebovali, ale ona skratka potrebuje kupit aspon nieco, tak vezme aj take. 😒 Takze uz si maly tak nahonobil nejake ruzove bodynka napriklad (nevadi, nosi ich doma ako pyzamko, vyuzivame ich dostatocne) alebo nieco, co mu je este strasne velke, ale ona je pokojnejsia, lebo kupila aspon nieco. 😅 Ja si cenim, ze kupuje, a vzdy sa stara, ci nam nieco netreba, v tomto nemozem povedat nic zle na nu, velmi sa snazi. Akurat je uplne poblaznena z mojej mamy, ktora je na taketo "podpichovanie" expert a uplne ju stresuje (a navyse, financne rozpolozenie mojej mamy je diametralne odlisne od svokrinho, a niekedy mam pocit, ze svokra radsej rychlo investuje do maleho aj peniaze, ktore by potrebovala vyuzit inak). A mna to hneva, ale tak asi si nepomozem... 🙄

adrianamickova
18. aug 2009

ahojte, 🙂

mexx
18. aug 2009

Katka, podla mna je na vas, ci chcete vyuzivat detsku izbu odmalicka alebo bude spavat dieta s vami. Poznam rodiny, kde deti spavaju s rodicmi priamo v posteli, niektore maju postielku v spalni, a niektore su od narodenia vo vlastnej izbe. Kazdemu vyhovuje nieco ine. 🙂 Myslim, ze je len na tebe a tvojom muzovi, ako sa s tym rozhodnete nalozit, co sa takychto veci tyka. Aj so zariadovanim - ak vy uznate za vhodne, ze chcete mat pripravenu izbu, tak to urobte, a na ostatnych treba kaslat. 😉 Podla mna ako ziadatel o adopciu mas vacsiu sancu, ze dieta naozaj budes mat, ako niekto, kto sa snazi prirodzene (dufam, ze to nikto nepochopi zle, myslim to inak). 😅 To nacasovanie zariadovania a nakupovania je podla mna uplne na vas. 😉

katarinkamt
18. aug 2009

Asi ich musime respektovat take, ake su, s tym nic nespravime, ber to tak, ze aspon usetris... 😉 no nie? Mna zasa a moja svokra zerie neustalym vypytovanim sa , kedy to uz ude a podobne, spominam si na Vianoce pred 2 rokmi., boli sme u nich a jej prisla sms, ktoru mi potrebobala precitat, vraj jej nejaka kamoska pise, ze jej praje vela " babickovskych" starosti.........a ona mi to samozrejme potrebovala precitat.....Pritom vedela, cim vsetkym som presla, aby som mala babo a ju ani nenapadlo, ze taketo veci mi skutocne nerobia dobre. Ale co, je to svokra, prehltla som to a robim to tak dodnes - pre pokoj v rodine........Matky a svokry su skratka take , staraju sa, a nam to obcas lezie na nervy, ale napriek tomu ich mame radi. Najlepsie je, ked si hovorime, ze my t ake nikdy nebudeme a ako som sa presvedcilla, z 80% budeme take iste.... 😅

mexx
18. aug 2009

No ved prave toho sa bojim, ze budem taka ista... 😅

Ahoj, Adi... 🙂

lenuska74
18. aug 2009

Ahojte 🙂
nejak ste sa rozkecali hned z rána 😀 😀 😀

mata2
18. aug 2009

ahojte,
konecne prva celkom pokojna noc po 2 tyzdnoch 😅
aj ja som nakupila dvojkam bodiky 1+1 😀 .

adrianamickova
18. aug 2009

ja milujem sekáče 🙂 na spodné prádlo určite nie,ale všetko ostatné áno
a dobré kupy robím cez net
naposledy za 3 eurá´- 2 zimné bundy, 😀 1 nohavice,pyžamko,a 3 tričká s dlhým rukávom 😕

katarinkamt
18. aug 2009

Aj ja ich mam rada, ale ets eaj dnes sa najdu ludia, co sa na kupujicich v sekaci divaju cez prsty..........musim vsak povedat, ze u nas v Mt su aj take sekace, kde su veci drahsie ako v inych obchodoch, predavaju ich pod znackami a so "znackovymi cenami" , ale je tazko zistit, ci su to originaly........

adrianamickova
18. aug 2009

nie také paničky nakupujú v sekáčoch 😉
a mame známu v sekáči tak tej stači povedať čo by sme chceli a aj na cene sa vždy dohodneme
ja som veľmi spokojná 😵

mexx
18. aug 2009

Aj ja mam rada sekace, ale u nas su take o nicom, uz davno som nic dobre nenasla. Ale budem skusat dalej. 😉

janula_nz
18. aug 2009

ahojte. je tu niekto? 😕

tak u nas je to s plavkami takto. na kupalisku ma laura plavky ale je to nieco podobne ako kika. ked moze, hned dava zo seba dole. a to nemyslim len plavky. ona sa celkovo rada vyzlieka do naha 😒

pridala som na nejaky cas fotky, tak mozete mrknut.

katarinkamt my sa este nepozname, tak aby si vedela, tiez patrim do tejto temy 🙂

najjulinka
autor
18. aug 2009

Tk "kto zaváha nežere"... Pyžamká stupli cenou o 100% 😒 Možu si ich nechať... 😖 ☹ Bodynka som tie dvojbalenia kupila po 0,89€ ešte 2 balenia, nech mame na vymenu, ked sa zadžabe len niektoré z detí.. .za takú cenusom ich tam proste nechať nemohla... A koli bodynkam 1+1 zadara bolo cele Tesco na nohách koli mne, ale musim povedať, že maximálna ochota... Proste bodynka boli po 2,50 v akcii 1+1 zadara... ale išli o 30% dole na 1,75€, ale už to nespravilo akciu 1+1 zadara a týpádom boli drahšie.. .a celý personal aj so mnou riešil ako oklamať počítač... a maju to zložitejšie ako kedysi, kedže ja už som tam reklamovala nejednu vec, takže vytelefonovavali kde kade... a mám to za takú cenu ako som kcela... ale fakt všetci ochotní a chápali... a uzavreli to s tým, že dnes nebudem posledná asi, že to dakto hore zvrzal...

najjulinka
autor
18. aug 2009

no a sekace moc nehrozia, ked mam maniu mat z detí detské jasle - tj. rovnako oblečené...

janula_nz
18. aug 2009

juli tak u vas je to celkom ine ako u nas. v nasom by som sa aj na hlavu mohla postavit a figu by som vybavila. asi tak nejako ☹

lenkove
18. aug 2009

ahojte!!!
Mexx - tvoja svokra+mama=moja mama 😀 ja, ked niekam ideme, tak je to vzdy: nekupuj prosim, nepotrebujem, netreba.. my sme fakt skromni s muzom, na oblecko a spotrebice davame malo.. skor na cesty domov, na darceky (uz som si poveadla, ze detom (neteriam,synovcom) ziadne hracky, ak tak oblecko, farbicky, knihy a vcera som dokvitla domov s indianskym tipi 😀 😀 )... ale mama to nevie pochopit akosi 😅 potom mi hovori, ze chodim ako ciganka (nakupujem v sekacoch 😀 😀 ) a ako to, ze nemam kavovar, hriankovac a pod.. No nemam, mam rada aj kavu z kavovaru aj hrianky, ale clovek sa musi trosku uskromnit aby mu vsetko nezovsednelo, no nie? 😀 😀 ).. a potom sa prerieknem, ze jej, mami tu nadobku co si mi pozicala, ta je vyborna! a na druhy den mam 20 nadob tuppenware 🤐 🤐 🤐 mama robi casnicku, par rokov pred dochodkom, no slak ma z nej ide trafit.. nech si usetri, kupi pekne saty, ide na dovolenku, a nie, tak podaromnici peniaze minat 🤐 🤐 Ale lubim ju aj tak 😀 A ak by ste potrebovali nieco tuppenware pozicat, tak smelo sa obratte na mna 😉

Cairka,
ponukam na predaj/prenajom byt v Presove 😀 Cechy to nie su 😉 ale rata sa, nie? 😀 BUdes blizko pri Yukki a Adi 😀 😀 😀 😀

Mata
blahozelam k pokojnej noci!!!!! 😵 😵 😵 😵 odteraz uz len take!!! 😵 😵 😵

A nuda plaz, a ja ee.. my sme boli na kupku v nedelu a holych deticiek tam bolo pozehnane, dokonca aj jedna 5-6 rocna slecna, co sa nam zdala uz trosku velka 😉 a tiez sme hodnotili, ze v USA by tych rodicov asi zavreli.. Mne to u deti na kupku pride v pohode, ale fotky nahych deticiek, to by som sa bala trosku uchylakov.. Ja som asi uchylna.. Nahota patri do intimnej sfery, prip. na kupko (ak si dieta), do spolocnej sprchy a tak 😀 prudernych nas tu bude viac 😀 😀

lenkove
18. aug 2009

Inak, baby, ak by ste chceli.. ja idem do ikei a hm tu v nemecku, 27.8 som v BA, 11.9 v ZA, mozem vam nieco zobrat.. ak mate daco vyhliadnute, skontrolujeme cez net, ci je to ozaj to a vezmem vam..

martina_maxian
18. aug 2009

Ahojte všetci... 🙂 Baby, my ideme zajtra len na druhú dvojhodinovku prípravy... Ja sa zbláznim, prečo sa to tak strašne vlečie... Už by som chcela mať vaše starosti a radosti s dieťatkom..

najjulinka
autor
18. aug 2009

janula zaleži na konkretnych ženských, ale mna už asi poznaju.. ja vo velkom nakkupujem...

martina_maxian
18. aug 2009

A keď už tu máte tému mami, tak čo hovorili vaše mami a svokri na to,keď ste im oznámili, že si idete adoptovať dieťatko?? 🙂

lenkove
18. aug 2009

Martinka
ahoj.. pockaj, po priprave sa to estelen bude vliect 🙄 🙄 mozno 😀 😀

martina_maxian
18. aug 2009

toto čakanie a bezmocnosť je asi fakt to najhoršie.... 😖

janula_nz
18. aug 2009

martinka ja som bola v tom case v ba. a z ba som prisla s tym, ze mami, budes babka 😀 to bol august. mamina neverila, myslela si, ze snivam alebo si robim srandu. no a ked som prisla v septembri z ba, prisla som uz s kocikom 😅 a v novemri uz s laurou. nasi sa tesili ale kedze som slobodna, tak sa aj obavali ako to bude. no sme tu, vsetko je v pohode, laura je zdrava a to je najhlavnejsie 🙂

juli u nas v tescu ani nic poriadne nemaju. laurika je uz velka a ako tu bolo spominane, tieto male vecicky vacsinou pre dievcatka. pre chlapcov skoro nic . no ale nakupovala som im inde veci, nie v sekaci. mame tu perfektny obchod, nie drahy a maju tam pekne detske veci. tam nakupujem vsetkymi detom najradsej.

martina_maxian
18. aug 2009

janula, ty si slobodná?? Ja bývam teraz v Malackách,, asi 2 roky,,, moji rodičia bývajú na strednom Slovensku a mama sa ma hneď spýtala, že či chceme chlapčeka, alebo dievčatko,, no a svokra mi povedala, že to nedovolí...
Potom ju to akosi prešlo a prišla sa mi ospravedlniť, že to bola jej prvá reakcia,,, ale už mi to niekde vo vnútri ostalo.. ☹

janula_nz
18. aug 2009

u nas v rodine nebol s nikym problem. a keby aj bol, mne by to bolo fuk. svokru este nemam, tak neviem posudit 😀 ano som slobodna.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre