Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
25. aug 2009

a v tom samotnom dotazníku sa prikladajú aj nejaké potvrdenia od lekárov, alebo čosi pod.? čikedy tieto potvrdenia?

lenuska74
25. aug 2009

tak to netuším ale zatiľ je šefka spokojná a vyjadrila sa že vždy čo prišli nové do firmy tak boli o niečo lepšie ako tie čo odišli na MD 😀 a dve už neprijali späť sa s nimi dohodli ale táto je iná lebo ona začínala so šefom vo firme takže bud jej vrátia jej miesto alebo jej niečo ine vo firme nájdu alebo ešte je šanca že odíde na MD jedna 30r. kolegoška 😀 a sa vymenia ale fakt netuším ale keby som ja odišla na MD tak už žiadná šanca že dostanem miesto nazad ☹ a je to super dobra práca a páči sa mi, po rokoch v bankarine je to oddychovka ale vedela by som ešte o jednej čo by som chcela robiť ale to je asi hudba budúcnosti 😀 😀

lenuska74
25. aug 2009

hej od lekára a od zamestnávateľa

magimary
25. aug 2009

hneď v tom vstupnom dotazníku? aj od zamestnávateľa? 😨

lenuska74
25. aug 2009

no mne capli všetký papiere naraz do ruky aj to čo mal vyplniť lekár aj dotazník a potvrdenie som si mala vypýtať tak som si ho urobila a dala len podpísať

lenuska74
25. aug 2009

od lekára mam ak by si nemala tlačivo 😉

najjulinka
autor
25. aug 2009

mne sa páčia ešte také golfáče čo možu byť dvojčatové a primontuje sa diel a sú trojčatové....

cairka
25. aug 2009

tak my sme doma, trocha pozmenili program, tak Rozprávku pre neposlušné deti sme už stihli len asi 5 minút, ale potom bolo divadlo z rimavskej soboty "O obrovi albertovi a jeho cirkusové dobrodružstvo" a to bolo veľmi milé. PIKI ja my poznáme, oni sú super

aj ja som priladala papiere už k dotazníku

magimary
25. aug 2009

babky a keď chcem dve deti postupne (nie naraz), tak do predstavy o dieťati mám dať hneď, že mám záujem o dve deti, alebo len o jedno? a rozmýšľam, či si tam nemám rovno napísať, že chcem biele zdravé dievčatko do roka, aby som sa nedostala príliš rýchlo na radu (keďže o radu aj tak nemám záujem)? čo vy na to? či moc špekulujem? dnes sa tým dosť zapodievam, tak sa pýtam vás skúsených... 😉
trochu mám ale bobky z toho, že budem žiadať od "môjho zamestnávateľa" potvrdenie na prípravu na pestu...nie je to divné? alebo to môžem pýtať od ktorejkoľvek úradníčky, nemusím od "najvyššej"?
a leni, ak máš tlqačivko, tak pošli mi na mail, dík 🙂 ...

magimary
25. aug 2009

juli, nepoznám také golfáče... 😕

aa ešte dnes rozmýšľam aj nad tým, že ako je to, keď napr. rita dostala Natali a hneď po polroku už aj Peťulku? To zn., že Naty si vybrala od subjektov hneď po zapísaní do zoznamu žiadateľov a Peťulka-novorodeniatko sa jej ušlo, lebo medzitým prišla na prvé miesto v poradovníku? či ako tomu mám chápať? 😕

najjulinka
autor
25. aug 2009

Ake potvrdenie na pripravu budeš ziadať od koho??? tomu nerozumiem

magimary
25. aug 2009

nie na prípravu... pýtala som sa, či k vstupnému dotazníku treba nmejaké potvrdenia a babule povedali, že treba potvrdenie od zamestnavateľa a od lekára... tak toto potvrdenie som myslela... 😕

maznacik007
25. aug 2009

mary..
dotaznik vypisujete kazdy sam za seba... to urobite najprv
a donesiete ho na urad.. spolu s potvrdenim od lekara.. a potvrdenim od zamestnavatela o plate.. nemusis povedat v zamestnani na co to ziadas.. prip. povedz pre socialku.. a hotovo..
plus este jedno tlacivko vyplnis a podpises.. to ze mozu ziadat o odpis.. a suhlas so sprac. OU
a potom napises ziadost... kde uvedies viacero udajov..mam nasu este niekde ulozenu ak ti ju este nikto neposlal poslem..

socialka si vyziada odpis z RT, posle ziadost na vas mestky urad kvoli povesti v mieste bydliska.. a poziada socialku v PK o presetrenie pomerov u vas.. ked sa im vsetky tieto papiere vratia.. tak ti poslu papier ze mozes zacat s pripravou v subjekte kt. si si zvolila.. /ten uvedies do papierov..

maznacik007
25. aug 2009

do predstavy o dietati si kludne daj dievcatko biele novorodenec.. to sa da zmenit.. jednak pocas pripravy.. a jednak ak si budes vyberat mozes si dat jedno dve.. to je len a len na tebe.. ak si budes vyberat zo zoznamov v navrate usmeve.. tak je to aj tak uplne jedno..

maznacik007
25. aug 2009

my sme mali 1-2 ako pocet uvedene..

brulka
25. aug 2009

Ja by som sa tiez chcela spytat na subjekty (navrat, usmev) - ked sme zaradeni v zozname mozem kontaktovat aj navrat a vybrat si dietatko u nich? Maju tam aj malicke deti alebo su v navrate iba starsie? A ake mate skusenosti s cakanim? Kolko ste cakali na deti vy? Nam na urade povedali nakolko tam nemame specifikovane ziadne narocne poziadavky - iba vek a zdravie ze sa nam mozu ozvat uz aj buduci mesiac...ide to ozaj tak rychlo i pri mensich detoch? Nam pri podavani ziadosti na obvode povedali ze budeme cakat 1, 2 aj 3 roky - vraj sa to neda dopredu povedat - vraj mi vie povedat za ako dlho upecie bublaninu ale kedy sa nam ohlasia s volnym dietatkom nie...

magimary
25. aug 2009

no, ja dúfam, že si bude vyberať u seba doma... 😉 🤐 😀
ale samozrejme cháoem, ako to myslíš... 😅
a vďaka za lopatistické vysvetlenie-pre nás amatérov...
ja totiž tieto byrokratické vecii neovládam...ja to poznám až od zapísania do zoznamov...

magimary
25. aug 2009

no, brulka, to bola dobrá odpoveď s tou bublaninou! 😠 !
veď ale nejaký odhad vo vašom kraji musí mať! veď to snáď (podľa rečí) nerobí prvý deň!
a z kt. si kraja? aj od toho totiž závisí čakanie... 😉

najjulinka
autor
25. aug 2009

mary potvrdenie od zamestnavatela opýtaš.. .uplne v pohode... o prijme... vsak to v pohode... 😉 co koho o toho... 😉
ja tiež len u seba doma dalsie vyberám... vsak naco aby som u kolegyne vyberala... a to svoje posielala dalej... takto jednemu dieťaťu ušetríme jeden presun 😉

maznacik007
25. aug 2009

mary sak to mi je jasne.. kde si budes vyberat 😀
brulka ano mozete oslovit ktorykolvek z tych subjektov.. treba si vziat ten ppaier kde je napisane ze ste zapisany do zoznamu ziadatelov..

a ano ide to rychlo.. samozrejme podla poziadaviek.. my sme zapisany v zozname od nejakeho 17. jula.. ci ako.. neviem presne.. a momentalne mame maleho doma na hostovskom.. a v septembri bude sud..

brali sme si rocneho romskeho chlapceka.. ale je taky drobny.. ze ho mam ako babenko.. /na obliekanie/ inak je psychomotoricky primerane veku.. 😀

ake ste davali poziadavky? a etnikum?

magimary
25. aug 2009

tak ja to vypýtam na schôdzi...teda je to "potvrdenie o príjme", či ako sa to volá?
od nejakej úradníčky...
a presne o tých presunoch to je...ale ešte nie...až potom... (asi 😉 )

brulka
25. aug 2009

🙂 to s tou bublaninou nam povedali na obvodnom urade pri podavani ziadosti.
s tym ze to moze ist aj rychlo nam povedali zase uz na kraji - cize pani ktora ma na starosti zoznam ziadatelov.
sme z bratislavskeho kraja a chceli by sme dietatko 0 - 1 rocne, zdrave na inom nam nezalezi. najradsej vsak babo do 6 mesiacov.

maznacik007
25. aug 2009

hej mary potvrdenie o prijme..
v ba to maju najradsej tak.. ze mas tam uvedene prijmy za posledny rok.. ako januar 2009 xxx Eur februar 2009 xxx Eur
a potom na zaver priemerny plat ...xxx Eur

Potvrdenie o prijme..
ja som povedala ze pre urad prace socialnych veci a rodiny.. a dalej som nevysvetlovala..

magimary
25. aug 2009

a ešte, ako je to s potvrdením o príjme u SZČO? kto vydá potvrdenie?
a tie papiere tam (na úpsvar) musíme odniesť obaja, nestačí, keď tam šupnem ja sama? 😅
maznačik, pošli mi tú žiadosť... 😉
v´daka!

mata2
25. aug 2009

magi ake potvrdenie od zamestnavatela na pestu?od neho potrebujes len papier o prijme..

maznacik007
25. aug 2009

SZCO dava danove priznanie za minuly rok
ano mata to je to o com hovorime.. len to musi potvrdit zamestnavatel.. ten papier o prijme..

idem ti tu ziadost pohladat..

magimary
25. aug 2009

brulka, v BA kraji by ste nemali čakať tak dlho (myslím, že 2-3 roky);
s vašimi požiadavkami by ste mohli mimi mať :
- v subjektoch ihneď (vek od polroka vyššie, tmavšie deti, poloromčekovia)
-na úrade možno po polroku až roku 😉

brulka
25. aug 2009

fiha maznacik to ste teda rychlo prisli k prirastku do rodiny 😉 dufam ze aj my sa do vianoc dockame!
a v navrate maju aj mensie deturence? ja si totiz velmi zelam byt s tym drobcekom co najskor aby sme si to uzili spolu uz od zaciatku. mam doma synovceka a neter- drobec ma 2 roky a buchticka uz 9 mesiacov - su to obaja velki huncuti - odkedy mala stvornozkuje tak sa nahanaju a smeju - tesim sa na to nase, bude nam vsetkym spolu strasne fajn - my totiz byvame v jednom dome 😀 tak zvacsime rodinnu svorku.

magimary
25. aug 2009

leni, dikes!!! 😵
ako som zistila Tvoja Ninuš je od môjho Tobika staršia o celé TRI dni!!! 😅 😉 kde si rodila? možno sme sa aj stretli v porodke...(ja v ružinove) 🙂

ale môj manžel ešte mibn.rok nebol SZČO...je ním ažvteraz od júna, tak kto mu to teda potvrdí? 😕

magimary
25. aug 2009

brulka, odpoveď na dĺžke a veku detí je v mojom príspevku o 18,40h 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre