Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

laculik
4. sep 2009

juli, ja by som sa detskym vecickam nepotesila 🤐 . Nechcete sa im zlozit na predlzeny vikend niekde, alebo poukazy do relax centra, napr masaz - existuju aj pre tehulky. Sabai thajske masaze nemate v KE? Je tam krasna atmoska, thajky, rozne typy masazi, cajik atd...

zicon
4. sep 2009

Ja by som im dal penize ako my chceme dat kamosovy na svadbu.

V pokladnicke chceme dat 2 pary 200 eur ale v 1 eurovkach, nech je to originalne.

mata2
4. sep 2009

skolak je uz doma 🙂
mame prvu domacu ulohu 😎

zicon
4. sep 2009

Super tak rieste

blumka
4. sep 2009

ahojte..prosim vas, je tu niekto taky alebo viete o niekom takom, kto sa pokusal ziskat dieta pribuzneho do svojej opatery z toho dovodu, ze matka sa on nestara?

najjulinka
autor
4. sep 2009

laculik oni byvaju v BA.. a pravdu povediac mna by z masaži ako dar asi piclo.... a Gita je čudná.. jej ťažko..... 😒

najjulinka
autor
4. sep 2009

tulenka my sme zoznam mali.. .oni nič nemaju.... netušim čo v domacnosti už maju a čo nie...

mixka
4. sep 2009

ja osobne masaze neznasam, ked sa ma dotyka cudzi clovek 🤐

najjulinka
autor
4. sep 2009

no ja tiež nie mixka.. .to by bolo ako za trest.......

zicon
4. sep 2009

A co tie Eurace, celu kopu??

najjulinka
autor
4. sep 2009

Zicon mne Eurace pripadaju fajn, ak ich je kopu.. .ak sa dava veledar.... ale ak sa dava tak normalne, tak v eurach je to take malinke čiselko.... v Korunach by to ešte šlo 😀 😀 😀

cairka
4. sep 2009

tak my sme boli v škôlke. nástup je predbežne dohodnutý na 1.10. ale asi to pôjde ťažko - najprv chcela kuknúť detičky, tak sme šli kuknúť, akurát spievali olijanka, tak sa veve vyštverala na ruky a učiteľka čosi ku nej prišla, len jej povedať, ani brať ju nechcela, tak sa na mňa zakvačila že ma až uštipla 😅 ale deťúšiky boli zlaté, ako tam sedeli dokolečka a spievali 😵 a bude mať veve na skrinke mačičku, tak bola spokojná, že pekná, len má hornú skrinku, tak že ako si tam bude veci odkladať tak vysoko 🙂

potom sme sa šli prejsť a na nákup a také dievčatko rómske hypnotizovalo veve pohľadom, tak som čakala klasika otázku, či to je moje dieťa 😉 a sa ma pýta, že ako sa volá, tak som povedala, že "tak sa volala moja sestrička, strašne sa na ňu podobá, ako keby boli dvojčatá, ona zomrela, ked mala 5 rokov" 😢 fest mi jej bolo ľúto, bolo vidno, že má málo k slzám a ja som tiež nebola schopná slov 🤐 a to že mám byť soc. pracovník a ked mám kecať, tak neviem, čo povedať ☹ že mala rakovinu 😢

maznacik007
4. sep 2009

kocky chystaju novy zakon o RP.. a chcu ho zvysit.. ale ... skopirujem vam co som uz davala inde

Ak sa jednej z oprávnených osôb pred vznikom nároku na rodičovský príspevok vyplácalo z dôvodu riadnej starostlivosti o to isté dieťa materské15) alebo obdobná dávka v štáte, ktorý je členským štátom, rodičovský príspevok je 256 eur mesačne odo dňa zániku nároku na materské15) alebo obdobnej dávky v štáte, ktorý je členským štátom, do konca kalendárneho mesiaca, v ktorom dieťa dovŕši dva roky veku. Od kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom dieťa dovŕši dva roky veku, je suma rodičovského príspevku podľa odseku 1. 164,22 eura mesačne

15) § 10 zákona č. 328/2002 Z. z. v znení neskorších predpisov.
§ 48 a 49 zákona č. 461/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov.
takze vyzera ze je to jedno ci bola dobrovolne alebo povinne nemocensky poistena.. staci ze mala narok na materske...
citacie su z navrhu co je v pripomienkovom konani

pre tych co maju deti v pestunstve , osvojeni.. by bolo zaujimave zistit ako budu posudzovat nas.. kt. by sme mali narok na materske .. z pohladu nemoc. poistenia.. ale nie z pohladu veku dietata
cize v podstate mi ten navrh pripada tak.. ze ak nesplnim podmienku naroku na materske.. teda ze si beriem dieta starsie ako 7 mesaicov.. nemam narok na ten zvyseny RP.. ? dufam ze to este zmenia v pripomienkovom konani alebo tak nejak.. lebo je to pekne obchadzanie nahradnych rodicov..

najjulinka
autor
4. sep 2009

Tiež to sleujem maznačik... A zatim nič čo by sa týkalo nás 😀 😀 😀

dioliana1
4. sep 2009

Cawte
😀

dioliana1
4. sep 2009

Všetko naj Natalke 🙂

tulenka
4. sep 2009

Cairka, no bude to vesele s tou skolkou 🙂 . Bebe ma zas iny problem : ona uz nechce chodit do skolky, ale do skoly ako Terezka 😀 . A vcera , ze nech jej kupim tenisky na tie kruhy. Som nechapala, ze ake "kruhy". Ze ved tanecnu ... atd. Stale sa pyta, ze kedy ju uz prihlasim na kruzky. S tymi druho- a viac- rodenymi je to uz jednoduchsie, oni uz len napodobnuju tych starsich

magimary
4. sep 2009

ahojte!
tak som práve dorazila z úpsvaru... 😨 a ešte teraz mám padnutú sánku!!!... 😨 😲 😅
prišla som tam o 5 minút dvanásť (obrazne aj doslovne, lebo dnes "ordinovali" len do 12 a ja som tam naklusala o 11,45h-trochu účelovo, aby moc nekecali 😅 ) a najprv padli sánky im zomňa a potom mne z nich... 😕 😀 😨
hneď medzi dverami mi (inak príjemná)pani povedala, že to je nadlhšie... 😉 , tak som jej hneď tam medzi dverami povedala (ani celkom necháopem, jak to zo mňa vyšlo, ale už to bolo vonku 😅 ): "ja by som chcela naozaj len papiere, lebo ostatný postup ovládam... 😀 (tam bolo počuť pád ich spodnej sánky 😅 ) a keď som jej potom povedala, čo všetko potrebujem mať vybavené a čo už mám, tak len v nemom úžase skonštatovala, že naozaj sa vyznáte, tak ja vám to teda pripravím (tie papiere-dotazník, tlačivko na odpis z RT ai.)...v tom momoente som myslela na vás všetky, čo ste mi to tu tak pekne trpezlivo nalievali "do hlavy", že som potom mohla machrovať 😀 😎 ...
no a dala mi všetky papiere, hneď som jej povedala, že si chcem robiť prípravu s Návartom (lebo s nimi už dlho spolupracujem, opäť jej padla sánka o trochu nižšie 😅 )... ešte sa opýtala, aké máme profidieťatko, aké svoje (ja som sa spýala na toho môjhpo muža živnostníka bez daňového prziznania) a na to vybehla iná pani (už nie až taka sympatick. 😅 ) a jednoducho sa ma opýtala: "nemôžete si tú pripravu urobiť , čo najskôr? máme pre vás jedno ročné dieťatko"...!!! 😲 !!!... tak a tu padla sánka zase mne, oči som vytreštila a v jednej sekunde som zháňala najvhodnejšie slová, ako jej povedať, že ... (šak viete čo 🤐 😅 )...tak som len zašveholila: "ale to sa nedá tak skoro, ja si pôjdem do práce po potrvdenie až 16.9 a potom ešte neviem čas prípravy atak..." a ony na to, ale veď ich požiadajte telefonicky nech vám to vystavia pošlú, nech je to čím skôr kompletné... 😨 , a ja-pomaly som naberala odvahu vyjsť s farbou von- no potom ma ešte napadlo, že poviem o tom včerajšiom telefonáte (o "prekvapku") a že nateraz asi budeme "plní"... a že ozaj to potvrdenie o plate vybavím až v polke septembra osobne... ". Tak sme to ukončili tým, že prídem čím skôr po tom 16-tom...
ale,poviem Vám, že ja mám fakt ešte teraz sánku dole z toho, že Vám na úrade ponúknu dieťatko hneď pri prvom sretnutí!!!!!!!!!!!!!!! ani niepri odovzdávaní žiadosti, ale ešte len pri prázdnych papieroch, ktoré som od nich pýtala!!!) a kde sú tie nekonečné poradovníky??? 😲 , mi to pripadalo tak, že ja som prvý pestún po 5rokoch, čo sa im zjavil na obzore... 😨 😅 😲
takže, ak sa chcem "dočkať" našich "valstných" profidetičiek, asi budem musieť fakt do toho dotazníka napísať, že chcem babulko biele, zdravé, novorodené a dokonca zlatou niťou vyšívané...!... 😨
no, ja ešte stále predýchavam, lebo keď to taktpo rýchlo pôjde, tak (by som mala) budem mať do roka 6 detí naraz!!!... 😅
no, mám faKT dosť...

najjulinka
autor
4. sep 2009

mary to bolo dieťa asi kinder surprice.... proste zvláštne rýchlo potrebuju ho dať.... 😀 😀 😀

cairka
4. sep 2009

magi, a nebola tam tá tvoja známa preto tak dlho, že jej hned robili 26hodinovú prípravu? 😅

magimary
4. sep 2009

nie, ona tam nebola tak dlho preto, že by ju pripravovali, oni ju tak dlho (totiž)odhovárali...! 🙄 ...
juli, ale už si sa s tým niekedy stretla?!? 😕 😅

najjulinka
autor
4. sep 2009

no že sa kcu zbaviť niektorých detí to som sa stretla... neraz... nie osobne.. ale plno ludi tak má deti...

magimary
4. sep 2009

no, ale vyzerali tak presvedčivo, že ani neviem, ako by som sa bránila, keby došlo k istému...bolo to také "nátlakové"... 😕 , ale nemôžu ma k ničomu nútiť... snáď, keď si prečítajú podmienky, ktoré si dáme ( 😅 🤐 ), tak nám nebudú dávať každé dieťatko,ktorého sa potrebujú "zbaviť"... (a to ako zbaviť?!? 😕)

magimary
4. sep 2009

a, blumka, ja poznám taký prípad-po tom, čo zomrel moj bratranec, jeho žena sa prestala starať o ich 3-roč.synčeka, takže si ho teraz vzala do NOS (náhradnej OSOBNEJ starostlivosti) jeho babka...bez súdov a pojendávaní..., vybavilo sa to všetko na sociálke... 😉
čo by ťa konkrétne zaujímalo?

maznacik007
4. sep 2009

mary v Ba kraji maju malo pestunov.. to mi vraveli viackrat.. ale dobre si vybavila 😉

magimary
4. sep 2009

myslíš, maznáčik? lebo ja mám pocit, že keď tam prídem na budúce, ponuka sa ešte viac zvýrazní... 😕
aj Tebe tak "silno" ponúkali? ako si im "odolala"... 😅

maznacik007
4. sep 2009

no mne ponukali blondave... biele.. iba.. 😀 no nejako som odolala..a predstav si ani do tych spisov nachystanych sa nepozrela... 😀 to je vykon na taku zvedavu osobu ako ja 😀

magimary
4. sep 2009

a nekomentovali to a nepozerali na teba divne, ked si ani nenakukla? 😕
a môžeš aj nennakuknúť? ako si im to zdovodnila? 😕

cairka
4. sep 2009

veve spí už skoro 3 hodiny 😕 večer bude mať zas nočnú 😅 ale prší a je riadna tma, tak asi aj za to

magi, a to u vás v meste, či na kraji socky?

maznacik007
4. sep 2009

ze nemam teraz cas ponahlam sa do prace a chceme sa najprv poradit z psyzchologom z pripravy kvoli dcerke.. a tak.. alebo som poslala muza a on povedal ze bezo mna nie.. ako tak ti poviem.. ze u nas na socialke.. tety poznam.. uz roky.. su to velmi dobre zname mojej mamy.. takze tam som naznacila ze mi nemaju ukazovat.. potom..
a ukazovali mi na kraji.. tam som to riesila hore napsianim.. / vyhovorkami../ v den ked sme si prisli pre papier ze sme zapisany v zozname.. tak nas cakali znovu tri spisy a DVD cka.. vtedy sa uz moc nedalo.. vtedy sme povedali ze sme uz predtym boli v enziskovke pozriet sa v zozname.. / rano sme uz vedeli ze ideme pre zoznam/ a ze mame dieta co sa nam zapacilo.. teta na krai bola sklamana ze to bol iny kraj.. ale inak ok..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre