Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mata2
23. okt 2009

aj doma sa prilezitostne hodi o zem,ale je kludnejsi 🙂
to len u dr taketo komedie robieva...
doma si ho v takychto pripadoch vobec nevsimam a po minute sa ukludni aj sam...

cairka
23. okt 2009

mati, veselá správa...my ideme v pondelok...ak sa tam bude správať ako teraz na tej alergológii, tak bude správa veľmi podobná vašej 😝 😀 😅
a v pondelok majú v škôlke poobede akciu pre rodičov, tak sa teším, som zvedavá, ako sa predvedú 😵

mayap
23. okt 2009

...mata2, neboj sa... ... okolo 3 a pol roka sa končí obdobie prvého detského vzdoru...
...ktorý pozvoľna prechádza do obdobia druhého detského vzdoru... 😝
...a toto obdobie voľne nadväzuje na pubertu... 😠 😝 😀 😀 😀

mata2
23. okt 2009

mayap 😀

magimary
23. okt 2009

lenže u Milka to vekovo ešte vôbec nesedí na obdobie vzdoru... 😕
to on, podľa mňa, len takto okato štrajkuje, keď sa mu niečo nepáči... 😉 a nevie to dať najavo inak...

mayap
23. okt 2009

magi,
u Paťa nastalo obdobie vzdoru tak okolo 18 mesiacov... a úspešne sa ho drží... 😠 😝

cairka
23. okt 2009

mayi, aj u veve tak nejak... 😝

mixka
23. okt 2009

aj baby uz maju kvalitne obdobie vzdoru 😢

mayap
23. okt 2009

cairka,
čo všetko som sa ja už načítala, ako v tomto období majú reagovať rodičia...
...chvíľku to na buchtoša platí, potom sa z toho stáva rutina a jeho to omrzí... a zasa začne vzdorovať... 😠 😠 😠
...ja už niekedy fakt neviem ako na neho. a pritom aj minulý týždeň na Maťkovej imatrikulácii vydržal viac než hodinu pekne sedieť, tlieskal kedy sa malo... ... len občas rozosmial všetkých naokolo nejakou poznámkou... 😅 😀
...doma je to des... kričí, škriabe, všetko zahadzuje... ... dokonca ani pevné objatie už na neho neplatí...
ja som už fakt občas zúfalá... 🙄 ☹

magimary
23. okt 2009

ale to je ešte "len" také obdobie osamostatňovania a overovania "selfkonceptu",
skutočné obdobie vzdoru prichádza až okolo tretieho roku... 😉

mayap
23. okt 2009

...tak to sme v tom... 😝
...magi, a skončí to niekedy???? 😨

magimary
23. okt 2009

toto prvé "osamostatňovanie" (keď dieťatko na jednej strane potrebuje matku ako soľ a aj sa k nej primkýňa, ale na druhej strane potrebuje už zažiť aj to, čo je mimo maminej náruče, je plné rozporov a napätia vo vnútri dieťaťa), trvá kratšie (ako reálne obdobie vzdoru)-niekoľko mesiacov a to druhé "Pravé obdobie vzdoru" (ozaj prvá puberta 😅 😝 😀 ) trvá aj niekoľko rokov-najčastejšie asi 6-12-24 mesiacov... čiže tak do 4-5 rokov dieťaťa...potom náhle dieťatko dozreje a je schopné prekonávať aj samo seba a svoje chcenia a môže ísť do školy... 😅 😉 🙂

cairka
23. okt 2009

no my máme v poslednej dobe skôr problémy pred obecentvom a doma je viac-menej v pohode...ale ked zacíti diváka, to je des...ako občas skúša doma, ale väčšinou to je mocenské, tak to neriešim, taký afekt, že nevie spracovať situáciu a preto sa radšej plesne o zem už nemala strašne dávno. a pri tom mocenskom si ju bud nevšímam, lenže to už je taká opica, že sa ešte príde ukázať, že reve a teatrálne sa plesne ešte raz o zem, že ak som si náhodou nevšimla 😝 tak to istí "protivná" stolička ...ale ako doma fakt to už nie je pravidlo. Lenže vie, že vonku protivná stolička nie je, tak si to vynahrádza...niekedy je ako anjel, ale niekedy fakt ako ADHD a občas tiež už neviem, čo s ňou. teraz v utorok u tej doktorky som mala sto chutí ju rozthnúť jak hada....

mayap
23. okt 2009

Maťka mi v DD vyškolili tak, že sa zrejme ani neodvážil mať obdobie vzdoru... 🤐
... no teraz si to vynahrádza... 😖 😝
... no a keď začnu vyvádzať obaja, ... 🙄 😠
... a keď sa pridá aj ocinko s tou jeho krízou stredného veku... 😠

magimary
23. okt 2009

mayi, 😀

mayap
23. okt 2009

... no a každý mesiac mám svoje dni aj ja... 😝
...si skúste predstaviť, ako to u nás vyzerá, keď nás to drapne všetkých naraz... 🤐 😀

martina_maxian
23. okt 2009

mayap, tak to si radšej nebudeme predstavovať... ale to má každý doma občas divoke... 😀 😀 😀

mayap
23. okt 2009

... a to som ešte nespomenula moju svokru s jej hláškami... 😝 😝 😝

...martinka, neboj sa ... ... aj po takýchto výstupoch všetci členovia mojej domácnosti prežijú bez ujmy na zdraví... 😎 ... ...zatiaľ... 😠

martina_maxian
23. okt 2009

mayap, je mi to úplne jasné, že to doma všetci bravúrne zvládate,,, veď inak by to ani nešlo... 🙂 Som zvedavá, ako si budem trhať vlasy doma ja, keď prídu dvojičky... 😀 😀 😀

mayap
23. okt 2009

martinka,
neboj sa , vlasy si trhať nebudeš... 🙂 ...nebudeš stíhať... 😝 😀 😀 😀

martina_maxian
23. okt 2009

😀 😀 😀 to si ma potešila... 😉

cairka
23. okt 2009

mayi 😀 😀 😀

magi, ako je to s tým ADHD? môže byť ADHD dieťa, ktoré sa tak prejavuje len občas v určitých situáciách?abo proste sú ADHD deti stále "divoké"

mayap
23. okt 2009

ale teraz vážne...
...ak to všetko pôjde podľa tvojich predstáv, budete mať najkrajšie Vianoce v tvojom živote... 😵 😵 😵
... viem o čom hovorím... 😉

magimary
23. okt 2009

cairka, adhd deti sú adhad stále, nielen občas, keď majú divákov... 😉
neboj, podľa toho, čo píšeš, by nemalo ísť o ADHD... 😉 🙂

martina_maxian
23. okt 2009

mayap, uvedomujem si to,, že ak budú detičky doma, budú to tie najúžastnejšie vianoce nie len pre nás dvoch, ale aj pre celú moju rodinu... 🙂 Ja som si myslela, že to nikdy nedokážem, adoptovať si dieťatko, že je to niečo nemožné... a teraz to mám nadosah ruky... Veľmi sa všetci tešíme... 🙂 VEĽMI....

lenkove
23. okt 2009

Mati,
Milusik nema rad lekarov 😕 😀 hlavne pokoj 😀

Mayap,
😀

cairka
23. okt 2009

magi, dík za ukľudnenie...lebo občas som fakt na vážkach 😅
najnovšie sa naučila robiť skoro salto - odrazí sa ako na stojku na rukách a prekotí sa ako do mostíku a postaví sa na rovné nohy 😨 to robí asi 2-3 dni, prvýkrát som na ňu čumela, že sa asi pomýlila, že chcela stojku a a jej to nevyšlo, ale kedže to umyselne opakuje, tak asi nie 😕

magimary
23. okt 2009

pri ADHD dieťati by si asi nemal čas byť na vážkach... 😅 😀
a uvidíš, aj aké budú referencie zo škôlky od učiteliek (keď sa veve rozkuká)...,
ale zatiaľ to na to naozaj nevyzerá...
len má občas "horšie" chvíle...
keď manifestačne a teatrálne prezentuje pred divákmi, že ona je veľká osobnosť (a herečka! 😅 ) 😉 😀

salto? nooo, šikuľka! to ja ešte neviem doteraz... 😀

cairka
23. okt 2009

no ono to asi bude tým, že ona sa väčšinou správa ako staršia, tak potom som v pomykove, ked sa správa ako trojročná 😅 keby sa stále správala ako trojročná, tak nemám čo riešiť 😠

a to salto nechápem, v škôlke ich to isto neučia a na tanečnej tiež nie...takže asi sa to naozaj naučila tak, že jej nevyšla stojka a vypilovala to

yukki
23. okt 2009

Maťa, prepáč...už dávno som sa tak nezasmiala 😀 😀 😀
Ináč s Kikou sa dá teraz vyjsť lepšie ako pred takým rokom-pol rokom...má skoro 3 a pol roka teraz...
ale jej sústredenie je nulové...jej oči nie sú pár sekúnd na tom istom objekte, zaujímavé veci v behu drapne potiahne a odtrhne alebo zvalí a ide ďalej... ☹ My sa ešte natrápime, až bude treba ísť do školy...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre