Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
21. jan 2010

marketka viem, že na RD nárok má. preto píšem, že nema narok na odmenu pestuna.

najjulinka
autor
21. jan 2010

Baby na profi je to o šťastí... Vsak aksuram teraz vyberala si z dvoch "ponuk"......... a viem, že aj muž ked robil pripravu, tak tam už boli baby dohovorene s riaditelmi domovov, že ich beru... A to nie je ani rok do zadu.. je to o šťastí........

cairka
21. jan 2010

juli, a kde? u vás? (košice, východ)

najjulinka
autor
21. jan 2010

prešov verzus košice vyberala.... 😉 😀 ale je to o šťasti.... možno o mesiac neskor (možno len pár dní) a zas smola.... už by deti mal dakto iný...

magimary
21. jan 2010

podľamňa, juli, teraz to už nie je ani o šťastí-teraz momentálne...je zlá situácia všeobecne (na 98%)...myslím, že aksuram je len svetlá výnimka (jedna z tých 2%)...
ale tiež si myslím, že o rok až dva to bude konečne inak (a nielen o šťastí 😉 ) a možno aj skôr... 🙂
skrátka, toto "zlé" obdobie pominie...
ale teraaz je ozaj o ničom... 😖 😝 🙄

cairka
21. jan 2010

juli, lenže ja mám žiadosti už minimálne pol roka všade a niekde aj 2-3, aj papierové, aj mailové... takže aké šťastie? či mám každý týždeň obvolávať DD, či sa im náhodou neuvoľnilo miesto?

najjulinka
autor
21. jan 2010

mali by zákonom posunuť hranicu, že do 5-6 rokov všetky zdravé v profi...... lebo na školkarov si vela ludi trufne... a pravdu poviem, že jak nam lucka bude odrastať, tak aj my na školkárov si trufneme... len u nas Lucka je "strop" čo sa veku týka - koli nej.... Ale teraz sa mi to páči.. ona potiahe Mirku , ked je Mirka len sama , tak v podstate neťahá velmi Lucku spätne.... Proste su to vyhody...... Takže k Lucke 1 vždy na potiahnutie by bolo fajn... A 3 drobci 😵 😵 😵 😵 😵 Aj 2 by Lucka potiahla, len musia prist postupne.. .proste mať to rozdelene na dvojicu a trojicu ... tak je to fakt naj.....
Inak edysi davno som si povedala, že 5 deti a mať ich presne tak, že dvojica a trojica, aby žiadne nebolo jedináčik... akurát tá pauza medzi velkáčmi a malačmi mala byť trošku iná.... trošku väčšia.... povodný plán........ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale aj k tomu dospejeme... jak bude Lucka odrastať, tak sa nam to vekovo viac rozptýli... ale zas mne vyhovuje mať 2 deti v rovnakom veku, tak snad nebudu časom same solo kusy... 😀 😀 😀

magimary
21. jan 2010

juli, ale to aktuálne situáciu až tak neporieši...
lebo NEJDE o to, že malinké deti NIE SÚ...
ja viem, že v "mojom" býv. dd sú... a myslíš že profíkov prijmu?!? 😨 🙄

najjulinka
autor
21. jan 2010

cairka ja som ešte pred pripravou rozoslalažiadosti... po príprave znova......... a......... a potom naraz tam kde bola žiadosť papierova, mailova, kde som telefonovala a nebolo im profi treba.... tak naraz mi prišla pozvanka na pohovor........... to tam mali moju žiadosť X.krát 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Bol to najbližší decák s malými deťmi, takže ten som viac "bombardovala".. a nakoniec tá žiadosť na zaklade, ktorej ma pozvali sa im dostala tam oblukom cez kraj... kraj tu moju žiadosť proste posunul do toho decaku............ lebo už som sa zahrala na sprostu a poslala som nie len riaditelom ale rvno riaditelovi na kraji mailom 😅 😅 😅 😅 🤐 😀 😀 😀 😀 😀 raku, však on to riadi, tak nech to pošle tam kde beru.... samozrejme najprv mi došlo, že to postupili tam a tam a takej a takej uradničke a naraz hop a prišla pozvanka na pohovor.... A brali 2 profi a skončila som tretia na pohovore.. a mali tam profi zoznam na celu stranu, z ktoreho vyberali a nakoniec ma prvu zamestnali... sa to cele nejak zvrtlo a bum... a my byt neprichystaný... ale reku ked teraz nevezmem, tak neviem kedy sa pošťastí............. takže aj ked nám to až tak zrovna nepasovalo, tak sme išli do toho... to už som mala rozpracovaný aj iný decák... kde už sme komunikovali spolu a tam to haslo na byte, reku fajn dorobim (aj ked sme pisali, že nie užaj deti, že dorobime byt) a potom skusim .. a prišlo toto....

najjulinka
autor
21. jan 2010

vsak vieme mary....

najjulinka
autor
21. jan 2010

mary ale tá hranica ma rast aj preto aby nerobili také veci ako s Martinkom od Marketky chceli.....................

magimary
21. jan 2010

hej,
len aby to (isté) potom nespravili v 5.-6.rokoch (to, čo teraz chceli v troch 😔 )... a to by bolo teda ešte ozrutnejšie... 😨

najjulinka
autor
21. jan 2010

mary tá hranica ma rast postupne aj dalej....... tak ako to bolo na začiatku.. že najprv do roku.. potom do troch rokov....... atď....

magimary
21. jan 2010

veď hej, ale kto bude chcieť "využiť šancu", si spôsob nájde... 😖
posúvanie hraníc to až tak neovplyvní...

najjulinka
autor
21. jan 2010

jasne, ked dakto chce byť zlý, tak bude........... ale viac deti by dostlao šancu žiť v rodine........

magimary
21. jan 2010

tak to hej...
to je bez komentára

najjulinka
autor
21. jan 2010

Ja asi pojdem do hajan....

Dnes večer som tak povedala mužovi,že ako dobre, že tu našu Lucinku máme, že nevie čo by sme bez nej robili... A hovorime si to dost často.... Aj s mojou mamou....... (Snád si na to spomenieme aj ked s nou bude puberta plieskať 😝 😀 ) .... A ja som tak dumala, že ako iní nevedia pochopiť, že mi nechýba mať s mojimi deťmi pokrvné puto.... ale kým som Lucku nemala , tak tiež som maa pocit, že aj "pokrvne puto" treba... akože kcela som aj hotové, ale stale som mala pocit, že daja sa musim dokopať aj rodiť.... a Lucka je tak celá po mne.... no načo sa ondieť.......... je to fakt tak ako sa to detom vysvetluje, že anjeliky davaju do bruška babatka mamkam a občas sa nejaký anjelik popletie... tak ten naš sa poplietol........ vsak aj moja mama stale vravi, že keby nevedela, že sa nam nenarodila, tak neuveri že nie je moja.......
jaaaj som sa rozpisala..... ale ked to je take fajne.... mať Lucinku............... a uvidime ake dalsie budu naše ..............
ked si predstavim, žeby ma nevzali do domova ak profi v tej chvili ako vzali, tka je všetko uuuplne inak.... Karol si tot nerad predstavuje, že kde by Lucinka bola........ žeby ju mal dakto iný.... 😀 😀 😀 😀 😀

magimary
21. jan 2010

😵 , ó aká večerná óda...
máš romantickú chvíľku 😅 😉 😀

najjulinka
autor
21. jan 2010

ale niee... my tak o lucke stále.... že ako dobre, že ju mame... že je naša....... len nejak neviem.. .som to na plac tu vycapila.. ani neviem prečo.. .detušiky hajaju pekne, tka mam taký fajny mamičkovský pocit kludu.....

magimary
21. jan 2010

no, veď vravím, že máš chvíľku...
aj my si tak hovorievame...vždy cez víkendy, keď "máme chvíľku" a sme všetci doma...
vždy si tak povzdychneme s takou láskou v srdci, ako dobré, že máme to a to deculko a čo by sme bez nich robili atd...
ale pravda je, že tieto vetičky nás chytajú "ku koncu" a potom zrazu príde bum a dieťatko odchádza... 😢
tie vety sú potom také bolestnejšie...
a zrazu majú iný význam...

zatiaľ sme to zažili snáď so všetkými... 😔

najjulinka
autor
21. jan 2010

no na dvojky sme včera či predvčerom spominali........... že čo a ako to bolo ked prišli a ako odchádzali.. .že brutalny rozdiel..... a pritom ako krátko boli............ relativne............. no a Kika som dnes zas ja začla spomínať... Domča čochvíla bude tak dlho ako bol Kiko........................... fuuuuha.....

magimary
21. jan 2010

my sme ešte nepresiahli rekord...dĺžky pobytu...ale už sa to blíži... 😕

najjulinka
autor
21. jan 2010

však vieš dvojky... si sa rehotala na postrahovi Denisovi................ a teraz ked nam dali Lindu , tak normalne sa mi to stale via a viac vyjavuje v hlave...... Postrah denis dvojmo........ som si robila srandu ked nam ich dali... ale nejak mi to prestava byť srandou... to bol asi holý fakt...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a aký Mareček citlivý bol.... Domči by všetko dal.. .všetko.... zlatušik......... a jak prišiel a ked papal nezatvaral pusu a všetko čo do pusy dostal mu z nej vytieklo........ manžel ho krmiť ani nemohol, že on sa na to nemože divať... a ja išiel a kráááásne papal.... náádherne...........

jááj inak ked sme pir papaní.. .tak Mirka mi začala žuť....!!!!!!!!!!!! nejak sa mi to už par dni javilo, že to vyzerá na žutie......... a fakt.... ani v kake som nejak nepostrehla cele kusky čohosi.... a prežuva ešte aj ryžu - čo su akože male kusky......... normalne som z nej paf..... a normálne počkala bez plaču včera , ked som povedala, že hned, len čo dokrmim už ani neviem ktoré, že dostane a ona papať a ona normalne sa divala a čakala a nešahala mi do jedla a tak.......... no normalne v šoku som bola..... možno už pochopila, že jedlo u nas je.... alebo ja neviem.. možno začína rozumieť slovam čo jej vravime viac... (kedže aj viac rozprava, tak asi aj o dost viac rozumie)..... tak asi rozumie, ked jej poviem, že počkaj, dam ti papať to a to....

najjulinka
autor
21. jan 2010

my vela rekordov nemame.. lucku neratam....... a Kiko bol bez jedneho dna rok... v podstate je mi jasne, že toto presiahneme......

najjulinka
autor
21. jan 2010

Dobrú noc. 😉

magimary
21. jan 2010

dobrú 😅 !

cairka
22. jan 2010

dobré ránko, nespite už 😝

juli, ja som si tiež asi pred piatimi minútami povedala, že ešteže tú veve mám 😎 prišla ku mne, pohladkala ma a nevinne sa spýtala :"ty už máš staré kosti, však?" 😠 😅 😀

najjulinka
autor
22. jan 2010

dobre ranko.
no cairka hlavne, že nema hned zrána požiadavky 😅 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kokatrinka
22. jan 2010

Ahojte náhradné mamky ja Vás len čítam ale tentoraz sa do Vašej včerajšej debatky chcem zapojiť pretože pracujem so zákonmi a som prekvapená že sa vás 5 našlo čo nerozumiete príspevkom.marketka ich pochopila
aj keď sa trošku sekla aj ona, pretože JE rozdiel medzi pest a Nos ale v jej prípade je ozaj jedno že pestúnska star. = NOSke pre ňu je to rovnaké ako pre NR ktorý má už jedno pest.dieťa a druhé chce alebo má už tiež doma. Príklad:(jeden pestun má 2 deti a poberá svoj príspevok+2xdetský prisp.)a(jeden noskár s 2 detmi poberá len 2xdetské príspevky)
ale v prípade ako marketka: 1 pest.dieťa+1 nosk.dieťa poberá 1x odmenu pestúna+1x pest.detsky+1x nos.dets.prísp. ale treba tiež povedať že ak noskárske dieťa je malé do 3 rokov alebo max.do 6 má jeho NR právo poberať aj Rod.prísp.

a taká rada: kým si nepodáte žiadosť o príspevok oficiálne tak málo ktorá teta Vám správne poradí keď že sú tu komplikované vzťahy.
cairka dala včera príspevok a magi reagovala
cairka:
tak ja som teraz kukala ten zákon a tma sa píše, citujem : Nárok na opakovaný príspevok náhradnému rodičovi
podľa odseku 2 NEVZNIKA, ak
a) náhradný rodič alebo manžel náhradného rodiča má
pri osobnej starostlivosti o dieťa nárok na materské
podľa osobitného predpisu14) alebo nárok na dávku
nemocenského poistenia, alebo nemocenského zabezpečenia
toho istého druhu v cudzine,
b) náhradný rodič alebo manžel náhradného rodiča má
pri osobnej starostlivosti o dieťa nárok na rodičovský
príspevok podľa osobitného predpisu15)
ale potom to nie je možné ani pri ado deťoch, ani pri bio...a to je najnovšia verzia zákona...

magi: no, tak teda! včuľ babo raď...

tak baby radím ale zároveň sa pýtam??? vy neviete že deti biologické a osvojené si nemôžu robiť nároky na opakované príspevky pre NR a príspevok na dieťa.,
tieto deti majú len rod.prídavky tak ako všetky deti automaticky.

V zákonoch ide o to že keď sa čítajú treba im aj rozumieť a sú napísané tak aby boli rovnaké aj „z prava aj z ľava“

pre maťu2: máš v pest.dvojičky malé ktoré majú nárok na Rodičovskú dovolenku s mamou máš nárok na 2x detský príspevok a 1xRP(pretože ak má dieťa nárok na RD s mamou tak mama nemôže poberať súčasne odmenu pestúna(treba si pozrieť kedy vzniká nárok na RDa pestúnsku odmenu) keby si sa zamestnala tak ti RP zoberú a až vtedy budeš mať nárok na svoju odmenu(ale k dvom deťom zase len jednu). 😉

mata2
22. jan 2010

kokatrinka,

nam je jasne ze biologicke deti a osvojene deti nemaju narok na prispevky v NRS 😉cairka to asi myslela tak,ze ked uz matka pobera RP na bio alebo ado dieta,tak uz jej nevznika narok na prispevok pre pestuna na pestu dieta...ale vznika,dokonca si moze vybrat ci chce na pestu dieta poberat RP alebo odmenu pre pestuna...v takomto pripade je mozne poberat 2x RP...tak mi to vysvetlovala teta na urade..

prispevky poberam presne tak,jak si opisala,viem ze nemam narok na pestunsky,ked poberam rodicovsky...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre