Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
29. jan 2010

Lenkove blahoželám k PO, nech je malá čo najskôr doma.

najjulinka
autor
29. jan 2010

dio nam znižili na 2 € do troch rokov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mali sme okolo 2,46 alebo 2,36 alebo tak dajak............ 😉

cairka
29. jan 2010

dobré ránko.
leni, gratulujem k PO 🙂 teraz už to zvládnete, aj ked budete spať na nafukovačkách a variť na dvojplatničke a hrnce porozkladané po zemi, tých pár dní 😉

ľudia, ja už som fakt asi vadná 😒 asi fakt riešim veľa vaneskine zdravie, abo ja neviem...od včera je prechladnutá, ale v noci sme len raz fúkali nos, trocha kašle, ked jej zatečie soplík...celé ráno som zvažovala, či zavolať do škôlky, že nepríde, ale kedže mi veve opísala, ako včera v škôlke Tinka kašľala a mala soplík (a veve je v procese adaptácie), tak som si povedala, že teda ju dám a v šatni dalšie 2 deti tak isto zasoplené a oveľa viac ukašľané 🙄 tak ma to len utvrdilo v tom, že sa neoplatí nechávať doma s každým soplíkom...ak má zliezť choroba dalej, zlezie aj doma a môže byť ešte 2-3 dni v škôlke dovtedy 😝

tulenka
29. jan 2010

Tak my dnes ocakávame prvé vysvedčko.
Leni, tak predbezko v suchu,gratulujem! 🙂

tulenka
29. jan 2010

Cairka, to je normalne, ze najma pri prvych a chorlavych detoch maju takuto dilemu asi vsetky mamy, ja som tiez kedysi az prehnane riesila kazdy sopel, ale zial u Terezky boli sople nebezpecnejsie ako trebars priedusky, kvoli tym usiam.

marketka1
29. jan 2010

dobré ránko 🙂 pekný deň 🙂

cairka tak to máte ešte dobré že môžu byť u Vás zasoplené deti v škôlke v našej to funguje tak že v šatni je dozor a sleduje deti tie ktoré sú soplavé alebo kašlavé nepustia ich do triedy (ale alergické deti majú výnimku musia mať ale potvrdenie od lekára že majú alergiu)a rodičia si ich musia zobrať domov veľa krát sa tam vadili že musí isť do práce atď.ale učiteľku to nezaujíma pretože o takomto postupe každý rodič vedel.

cairka
29. jan 2010

markétka, to by som brala náhodou 😎 lebo u veve je tiež každý sopel ukončený niečím horším. je fakt, že na uši ona citlivá nie je, našťastie, lebo to sú príšerné bolesti, ale zas samú nádchu tiež nemáva 😅 jej to zas zlezie na priedušky, respektíve pľúca...takže ja by som bola vcelku spokojná, keby som vedela, že po vyliečenom zápale pľúc príde veve do škôlky, kde nebude nikto zasoplený...a ináč k tým alergiám, to je tiež také divoké, ja tiež môžem doniesť papier, že je veve alergik a aj tak 85% prípadov nádchy nemá z alergie...Fakt sa mi ten postup veľmi páči, hoci chápem zamestnaných rodičov, že nemôžu byť doma s dieťaťom s nádchou...tiež to má 2 strany mince

tulenka
29. jan 2010

Marketka, mas super fotky z botanickej, hned by som isla na taký výletík, len do Košíc tro máme ďaleko

marketka1
29. jan 2010

ja tiež hovorím že nádcha sa dá skryť za alergiu, ale je to fakt dobrý spôsob je tam málo chorľavcov.

tulenka fotiek máme z botanic.veľa to sa mi ich nechcelo všetky sem dávať ale je to fakt pekná výstava teraz bola2x škoda že ste ďaleko stojí to za to.

Martin sa práve rozhodol nášho psa naučiť chodiť po dvoch = fúrik 😲 😠

lenkove
29. jan 2010

ahojte babule
prosim vas 😅 ako mozem zistit komu je dorucovane PO? v DD mi povedali, ze ho musia dostat aj oni (a nedostali) a socialna tvrdi, ze oni nemaju byt preco ucastnici konania... kde si to mozem zistit? zavolat na podatelnu sudu? asistentke? 😅 dakujem vam..

mixka
29. jan 2010

lenkove, dostali sme ho my, socialka a bio rodicia a prebrali si ho

lenkove
29. jan 2010

Mixka, diky.. takze DD nie.. u nas je za opatrovnika stanovena socialka, doslo nam uznesenie.. bio teda u nas nic..
no prinajhorsom v pondelok ked pojdem odniest nase vzdanie odvolania na sud sa popytam.. 😨

tulenka
29. jan 2010

Leni, na podatelni neviem, ci ti mozu povedat takuto info, ale skus, skor ta asistentka - . U nas bol aj DD ucastnik konania.

tulenka
29. jan 2010

Leni, ved ak ty uz mas predbezko, tak tam musi byť napisane, kto vsetko su ucastnici konania a komu to dorucuju

dioliana1
29. jan 2010

Dobrý deň vospolok, tak od pondelka máme škôlkara aj my....

najjulinka
autor
29. jan 2010

My o chvilku ideme "rodiť".......... Prvýkrát poobede, zatial sme rodili len doobeda... 😉 😀 😀 😀 No čo.. .Aj osme dieťa može prekvapiť 😉 😀

lenkove
29. jan 2010

Tulenka
ved to, ze na papieri to nie je napisane kto su ucastnici, ani "rozdelovnik" 😕

dioliana1
29. jan 2010

tak lahký porod.... 😀 😀 😀 😀

lenkove
29. jan 2010

Dioliana
tak blahozelam k skolkarovi a Julinke k dietatu 🙂

dioliana1
29. jan 2010

Ďakujem...

smejka
29. jan 2010

lenkove blahozelam 😵
aj julinke 🙂
mary myslim na vas... 😔

cairka
29. jan 2010

smejka, vy ako ?

mata2
29. jan 2010

ahojte,
lenkove gratulujem 😵

uz mam doma skolaka s prvym vysvedcenim 😎
matika,prirodoveda 1 😎 😵 ,slovencina 3 😅

cairka
29. jan 2010

mati, to už na polroku majú 3 známky? 😕 a ako ste vlastne dopadli v tej poradni, je Tomi dys? nemal by mať nárok na úľavy, že mu učiteľka dala hned 3... 😒

tulenka
29. jan 2010

Ja som tiez zvedava na slovencinu, lebo nasa p.ucitelka dáva do ziackej len 1, ale ked má napr. v diktáte viac chýb alebo špatne napísané , tak dá iba "videla", asi zatial tak motivačne, atk uvidíme,ako sa tie "videla " prejavia na vysvedčku, lebo niekde som čítala , že decko malo v zošite "v." a učitelka na rodičku ukázala rodičom klasifikačný alebo, čo to bolo a tam boli miesto v. známkyu

tulenka
29. jan 2010

dio , a ty uz budes mat 3 deti? To je normálny uvazok?

dioliana1
29. jan 2010

leni, ešte nie ale mi dovolili isť do ineho DD na vedlajší uvazok a ja som sa rozhodla ísť do pestunstva tak uvidim čo bude skor...možno budu aj 4deti 😀

dioliana1
29. jan 2010

skolka má v pondelok prázdniny tak pojde až v utorok, nech má stálu zostavu v triede 😀 😀 😀 😀

mata2
29. jan 2010

cairka boli sme v tej poradni,aj tam budeme chodit,tomasko ma ADHD,nevie byt sustredeny dlhsie ako 2 minuty,zrakovu pamät ma vybornu,ale sluchovu otrasnu,to znamena ze si nedokaze zapamätat co ucka vysvetluje,pokial to nevidi pred sebou,ma tazku poruchu citania,/zabudla som sa spytat ci je to dyslexia/,takze prevy polrok ma byt znamkovany v skole len zo zvladnutia pismen,a dalsi polrok sa ma ucit len spajat pismena do slabik...
ucka teraz povedala,ze mu da na polrok 2-ku,lebo vsetky pismena zvlada,ale nakoniec sme sa dohodli,ze mu da 3-ku,lebo keby mu dala 2-ku,nemohla by ho nechat opakovat rocnik,ak by nahodou to citanie do konca roka nezvladal... 😔

dioliana1
29. jan 2010

mata to chce psychologa alebo špecialneho pedagoga...poznám to máme to v rodine...syn, synovec a aj ja som mala problem čítať, ale diktáty mi na rozdiel od syna šli-dobrá zraková-fotografická pamať, moj syn sa vedel nučiť len z počutého, ja som zistila že nevie čitať až po vianociach v prvej triede, lebo som mu vždy najprv prečitalaja a až potom "čita"l on, vlastne to zopakoval naspamať len raz použil synonymum a som to tak hrozne SPOZNALA, že nevie čitať...sa nasmejeme ked číta dnes, je to otras a pímo ako doktor...hieroglifi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre