Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

brulka
11. feb 2010

ahoj magi 😉 . no toto som uz pocula od segry. mojho synovca psychologicka posudila tak akoze je to na hrane, a tety ucitelky pri zapise ze je nezrely lebo nechcel recitovat 🙂.

ale aspon to mate za sebou a vidis ze to sikuliak 😵 ten dalsi tesitk u vas uz mlady zvladne lavou zadnou. to uz len tak cvicne sup sup 😀

lenkove
11. feb 2010

Mary
no teda, tak este jeden test 🙂

Yukki
ale vam to dopadlo dobre 🙂 aj s tymi onymi 🙂 ani ja som nevedela,ze motorika a rec idu ruka v ruke..

moja mala je velmi zla 😔 ale uz spi 😔 bola tu svokra aj so synovcom a som ju zjavne prechvalila.. lebo synovcovi cestou kupila farby na sklo, plastelinu, zosit, omalovanku a Ivi nedoniesli ani len hlupy banan 😅 niezeby som to potrebovala, ale 😔 a cely cas sa jej venovala mozno minutku, ale Ivi bola unavena a velmi samostatna, esteze tak 🙂

lenkove
11. feb 2010

a nam prislo predvolanie, chcu aj vkladne knizky.. a ja som vacsinu uz davala k navrhu a neviem ci mam kopie 🙄 🙄

brulka
11. feb 2010

leni tak to s tou svokoru mi je luto 😔 😔 😔 ale snad sa to casom zmeni. este sa s ivkou nepoznaju. svokra asi potrebuje cas aby jej mala k srdcu prirastla mozno neviem 😅 dufam ze to tak bude.

cairka
11. feb 2010

leni, tie vkladné knižky, to je vtip????????????? 😕

so svokrou sa to ustáli, neboj...možno občas sa niečo vyvŕbi, ale dokopy to pôjde 😉

lenkove
11. feb 2010

baby, hnutelny a nehnutelny majetok vratane vkladov na vkladnych knizkach, terminovanych vkladoch a pod.

marketka1
11. feb 2010

cairka nie každá svokra alebo iný blízky príbuzný vie pochopiť náhradné rodičovstvo z vlastnej skúsenosti viem že nie stále sa s tým každý v rodine zmiery,ale o tom by sa tu dalo veľa písať a sa mi nechce ale určite každý z nás tu ma v rodine aj také a také skúsenosti 😉

a ja vkladné knižky nemám ja som rada že mám účet. 😉

cairka
11. feb 2010

ty kokso, ešte že nič nemám 😨

marketka1
11. feb 2010

tak o LV viem lebo o tom som tu písala že to úrad od nás tiež chcel ale knižky tak to je už fakt dosť.
asi nemajú čo robiť tak sa šprtajú v kadečom 😒

cairka
11. feb 2010

tak LV, no budiž, nech kuknú, že je ten byt ozaj môj (hoci prečo by nemohol toto riešiť niekto, kto býva v podnájme), ale toto mi príde silné kafe

lenkove
11. feb 2010

baby, strasite ma???

yukki
11. feb 2010

ja som kdesi tiež tuším dávala LV...ale to ešte dávno pred Kikou, tak neviem, pri akej príležitosti...a knižku tiež nemám, len účet v banke, väčšinou je na ňom 30 eur aby bolo na splátku stavebka.....

brulka
11. feb 2010

od nas zatial nic take nechceli ani vypis z konta kolko tam mame penazi ani ine terminovane vklady ci knizky. a dom kde byvame patri mojej mame. my sme museli dolozit len potvrdenie od zamestnavatela kolko zarabame. a ja ako zvinostnik danove priznanie. asi budu chciet ked uz budeme davat ziadost na sud o konkretne dietatko...

ale to povazujem teda za prilisne nuchanie. ved ked zarabas normalne to by im malo stacit ako dokaz ze sa budes vediet postarat. ved kolko ludi byva v prenajme...

maznacik007
11. feb 2010

ahojte bola som rozniest pozvanky na krst... a odnist kosielku na vysitie.. k jednej pani.. Ninusku sme pozreli v druzine a nechcela ist domov... a teraz maju vytvarny kruzok a robia taku kasirovanu macku...

tu kusok pred domom... cca 50 metrov.. som nechala danuska nech si beha kusok.. a po chvili sa mi natiahol do najvacsej kaluze... takze utret tvar zabalit do deky do kocika a hajde domov...

yukki .. super hlaska s tym co papa psik 😀 u nas beru k logopedicke aj mensie deti... aj 3 rocne a tak.. my sme nechodili.. ale sestra sa nachodila s malym dost.. on chodi aj do skoly pre deti s poruchami reci teraz...

my sme dokladali sobasny list rodny list malej, rozhodnutie o zapisani do zoznamu, potvrdenie o prijme a od lekara.. to sme museli na novo muselo to byt aktualne... inak nic.. ziadne LV vypisy z uctu...

ako ja som zvyknuta take dokladat kvoli tomu ze mame previerky obaja.. ale na vas sud mi to pride dost prehnane.... fakt sa tam asi nudia alebo co...

Leni no s tou svokrou... 😖 /ja mam teda svokru unikatny exemplar... ale aj mna by toto zranilo... /
a nerozumiem mala bola "zla" ci som nieco nepochopila? jeduje sa alebo hadze o zem?ci bije sa?

nas Danko bil vsetkych naokolo ked k nam prisiel... nikdy nezabudnem ako som sa rozpravala s Elenkou V. /viaceri ju asi poznate/ a ona sa mu prihovorila a on jej struhol... facku.. ale taku riadnu... 😅 😔 najhorsie bolo ked ostatni sestry svagor a tak.. ze sak ho nechaj a este sa tomu smiali.. 😠

lenkove
11. feb 2010

jej baby asi preto ze ja som bez prijmu

a zla som sa zle vyjadrila... mrzuta uplakana len na ruky a tak 😉

maznacik007
11. feb 2010

mary nasa tiez robievala taketo testy aj ked nakoniec to bolo nanic lebo sme ju tam nedali... je to fakt ze je to narocne.. aj na sustredenie a tak...
ale sak pojdete u vas a budete mat pokoj...
nasa bude v pondelok na prirodovede predvadzat ako vznika hmla... minule robila na anglictinu taky velky plagat svojich zvierat co ma vo farmville na fcb v anglictine je ta hra.... a ma ich tam hodne...

mata2
11. feb 2010

magi ale ved nepotrebujes potvrdenie od psycholy,ked chces dat malemu odklad....
staci si u riaditela skoly vyzdvihnut tlacivo - ziadost,ze chces dat dietatu odklad z vlastnej vôle a hotovo 😎
aspom mne to tak v skole povedali,ked som bola na zapise s kubkom...

maznacik007
11. feb 2010

leni jaaj jasne ja som nepochopila... 😉

tak to sme vas asi nakazili mi vzdusnou cestou.. alebo naopak.... tiez mame take priznaky... zvalujeme to na zuby.. 😀

maznacik007
11. feb 2010

mata nievim ako jej to u vas.. ale u nas musel byt stempel pokial dieta dovrsilo 6 rokov do 1.9 ak si chcela odklad... aspon tak minuly rok bolo.. sestra tiez bola u nas v meste v poradni.. pritom maly siel do nulteho rocnika do tej skoly pre deti s poruchami reci.. ale tu v SC v kmenovej skole musela dat odklad..

ale je mozne ze u vas je to inak...

najjulinka
autor
11. feb 2010

maznacik ja som po ustach schytala od mirky , ale nastastie len raz. rázne bolo dané na javo že toto teda nie... ale bolo mi riadne do smiechu, lebo ja som v jeje veku vylepila mojeje mame - tiež jednorazova zaležitosť. takže mi bolo smiešno z toho, že je po mne.. ale udržala som vážnu tvár, aby vedela že fakt toto teda nie...

k akciam - ja som dnes kupila huggies odučacie plienky po 1,27 € a Huggiies plienky na plávanie za 1,15€.

lenkove
11. feb 2010

ahaaaaaaaaa zubyyy

ja ze place za tatikom

brulka
11. feb 2010

juli ja si myslim ze to kazde dieta aspon raz vyskusa 😉
a nepridas foto lucinky ? uz si davno nedavala na kona ziadne nove foto, ved lucinku mozes nie? trochu nas potes ako vam pekne narastla 😵

mata2
11. feb 2010

maznacik mne povedala ucitelka ze mam na vyber,bud donesiem papier od psycholy alebo mu dam odklad na vlastnu ziadost..

brulka
11. feb 2010

mo ja sestra pri zapise tiez debatovala s ucitelkami. atie vravely ze synovec je velmi detsky a nezrely a kedze vela rodicov teraz dava dobrovolne dieta do skoly az od siemych rokov tak by tam bol proste malicky a nezapisali ho ... takze asi je to ako mata vravi, ze ty ako rodic sa rozhodnes a je tak.

magimary
11. feb 2010

nie, nie, baby, teraz už je to presne dané v zákone (!), že musí byť štempeľ (toto potvrdenie sa potom prikladá k žiadosti o doklad)! od psychológa, ale len z poradne!
a bolo to tak aj minulý rok, ked som dávala tobikovi odklad a je to tak aj teraz, ked dávam (naopak) tomáškovi žiadosť o predčasné zaškolenie, kedže on ešte nebudem mať 6 rokov 😉 ňskúsim to nájsť na nete, ale skutočne je to tak, MUSÍ byť potvrdenie od psychológa (ešte dva roky to tak nebolo, ale "najvyšší" mali pocit, že sa tie "odklady" zneužívajú, tak sa tomu má zabrániť psychovyšetrením (mne to takto vysvetlil riaditeľ školy, že je to LEN takto-po novom, ale ešte min. rok- a nijako inak)...

magimary
11. feb 2010

pre potvrdenie:

Kto má právo žiadať o odklad

"Ak dieťa po dovŕšení šiesteho roku veku nie je telesne alebo duševne primerane vyspelé a ak to navrhne rodič alebo iný zákonný zástupca, lekár alebo riaditeľka predškolského zariadenia, odloží sa mu začiatok povinnej školskej dochádzky o jeden školský rok." -tak to vedela väčšina z nás, ale podľa nového Školský zákon umožňuje vydať riaditeľovi školy rozhodnutie o povolení odkladu plnenia povinnej školskej dochádzky o jeden rok na základe odporučenia všeobecného lekára pre deti a dorast a odporučenia príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie. T.j. Rodič už nemá právo sám rozhodnúť o odložení školskej dochádzky bez odborného potvrdenia.

zdroj:
http://209.85.135.132/search?q=cache:WBRIoclsDf...

magimary
11. feb 2010

presne takto mi to min. rok prizvukoval riaditeľ tu v PK, a fakt som musela mať ešte aj razítko od našej pediatričky,
ale pamätám si, že už minulý rok sme to tu riešili a tiež si mati hovorila to isté a ja to isté... 😅 , už vtedy sme sa nezhodli... 😉 😅

mata2
11. feb 2010

dobre som pochopila,ze aj nas obvodak-detsky lekar moze vydat toto potvrdenie o odklade ?

maznacik007
11. feb 2010

mati sestra davala aj od lekarky detskej /na zaklade vysetrenia logopedicky/ ale musela ist aj k psychologicke do poradne... tak neviem ci nahodou netreba obe.. 😒

maznacik007
11. feb 2010

mary a tomasko kolko bude mat v septembri rokov?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre